Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2011-2012

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Κυρ 08 Απρ 2012, 11:17

Ρε φίλε συμφωνώ σε αυτά. Και ο Μάνωλας τι; Που στα πιο κρίσημα της αεκ έχει πάρει κόκκινη και θέλει να φύγει; ειναι και αυτός πρότυπο παίχτη; δεν νομίζω.

Τέσπα δεν την μειώνω αλλά τα τελευταία 3-4 χρόνια (εξαίρεση το 09 που βγήκε 2η) η αεκ δεν υπάρχει στις ακαδημίες! Και μάλιστα λένε ότι ο Μπατίστα βάζει μόνο παιδιά γονιών που γνωρίζει. Δηλαδή αυτά ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!

Σε εμάς γίνεται σοβαρή δουλεία, και θέλω αυτά τα παιδιά να εντρυφιστούν στους τίτλους από τώρα που είναι μικρά, να μην αποκτήσουν την νοοτροπία λούσερ. Να αποκτήσουν το μέταλλο που έχουμε στην Ευρώπη όχι αυτό του πρωταθλήματος!

Βασικά συμφωνούμε αλλά ανυγουει ΠΑΟΚ δεν είμαστε;
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 12 Μάιος 2012, 12:14

χασαμε την κουπα...3 1 //δεν πειραζει.....

Παικτες να βγαλουμ ειεναι το θεμα..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό Photis » Σάβ 12 Μάιος 2012, 12:39

Και εγώ αυτό θέλω. Τι πρωταθλήματα και ιστορίες στα 2α???Σαμπώς και τα θυμάται κανένας?
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό elpaoki » Σάβ 12 Μάιος 2012, 12:42

πηγα στο ματς...ενα εχω να πω αυτα τα παιδια πονανε την φανελα!!!!εβαλε τη γκολαρα ο λαμπακης και φιλησε την φανελα και πανηγυρισε εξαλλα και μετα βεβαια γινοταν χαμος(μπουκαλια του πετουσαν συνεχεια,βρισιες)...παντως υπαρχουν αρκετοι καλοι στην κ20 και παιζαμε και χωρις τον ποποβιτσς...μπραβο αλανια..
PAOK ATHENS ΖΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
elpaoki
 
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Παρ 18 Φεβ 2011, 20:08

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό DC » Σάβ 12 Μάιος 2012, 12:52

Photis έγραψε:Και εγώ αυτό θέλω. Τι πρωταθλήματα και ιστορίες στα 2α???Σαμπώς και τα θυμάται κανένας?
:pano:

Από εμάς σχεδόν κανένας.
Από τα παιδάκια που έπαιζαν σήμερα, όλοι τους. ;)
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Σάβ 12 Μάιος 2012, 13:02

Φώτη, δες τη φωτογραφία με τον Πέλκα στην κεντρική που έχει πέσει κάτω και κλαίει απαρηγόρητος για να καταλάβεις πόσο πολύ το θέλανε τα ίδια τα παιδιά το πρωτάθλημα. Είναι οι κόποι μιας χρονιάς που χάθηκε στα σημεία, κυρίως λόγω άγχους. Είναι κρίμα ... δεν είναι ? Τους έζησα φέτος από κοντά και αντιλαμβάνομαι τι νιώθουν αυτή τη στιγμή!

Σίγουρα δεν πειράζει και έχουν όλο το μέλλον μπροστά τους για επιτυχίες και διακρίσεις.

Όμως έτσι τους θέλω εγώ! Γεννημένους νικητές και πορωμένους με τον Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό DC » Σάβ 12 Μάιος 2012, 13:05

+4χ1926
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό theoPAOK » Σάβ 12 Μάιος 2012, 13:43

Ότι τους πληγώνει, τους κάνει δυνατότερους.. 8-) 8-)
Tottenham 1-2 Π.Α.Ο.Κ

30/11/2011
Άβαταρ μέλους
theoPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 19:18
Τοποθεσία: Πέραμα, Μπειραιάς

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό Photis » Σάβ 12 Μάιος 2012, 16:37

Dinos_Liverpool έγραψε:Φώτη, δες τη φωτογραφία με τον Πέλκα στην κεντρική που έχει πέσει κάτω και κλαίει απαρηγόρητος για να καταλάβεις πόσο πολύ το θέλανε τα ίδια τα παιδιά το πρωτάθλημα. Είναι οι κόποι μιας χρονιάς που χάθηκε στα σημεία, κυρίως λόγω άγχους. Είναι κρίμα ... δεν είναι ? Τους έζησα φέτος από κοντά και αντιλαμβάνομαι τι νιώθουν αυτή τη στιγμή!

Σίγουρα δεν πειράζει και έχουν όλο το μέλλον μπροστά τους για επιτυχίες και διακρίσεις.

Όμως έτσι τους θέλω εγώ! Γεννημένους νικητές και πορωμένους με τον Π.Α.Ο.Κ.

Μα δεν λέω το αντίθετο. Μπορούν να μην πέρνουν ούτε 1 τίτλο στισ μικρότερες ηλικίες και να τα σαρώνουν όλα όταν μεγαλώνουν???Μπορούν???Εγώ αυτό θέλω. Οι κόποι δεν είναι μιας χρονιάς.Είναι οι κόποι μιας καριέρας γιατί απ αυτές τις ηλικίες χτίζεται η καριέρα.
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Σάβ 12 Μάιος 2012, 16:55

Όχι, δεν λέμε το ίδιο Φώτη. Φυσικά και ο στόχος είναι οι τίτλοι και η καριέρα με τη μεγάλη ομάδα, αλλά και οι τίτλοι με τις ακαδημίες έχουν και αυτοί τη βαρύτητά τους και τη σημασία τους. Είναι, αν θέλεις, μία τόνωση της αυτοπεποίθησης και μία επιβράβευση για τα ίδια τα παιδιά. Γι' αυτό και θέλαμε όλοι αυτόν τον τίτλο ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Δεν ήρθε, δεν πειράζει. Όμως ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να στεναχωρηθούνε γιατί δεν είναι κάτι ασήμαντο η απώλεια αυτή. Έχασε ο Π.Α.Ο.Κ., έχασε η ομαδάρα τους! Μιλούσα αυτόν τον καιρό με κάποια από τα παιδιά και ξέρω πολύ καλά ότι το θέλανε σαν τρελοί. Προ ημερών, λίγο πριν ξεκινήσει το παιχνίδι με τα Γιάννενα, λέω στον Ιντζίδη ότι ο βάζελος χάνει 2-1 στην Τρίπολη (είχε ξεκινήσει 1 ώρα νωρίτερα) και σε πληροφορώ ότι αμέσως κάνανε όλοι σαν τρελοί γιατί έτσι περνούσαμε τότε εμείς πρώτοι. Έτσι, για να δεις και συ πως σκέφτονται τα παιδιά.

Θέλω να πω ότι, οι τίτλοι αυτοί για κάποιους μετράνε. Τι σημασία έχει αν είναι με τα δεύτερα ? Γι' αυτούς, αυτός ήταν ο στόχος για τον οποίο παίζανε μια χρονιά ολόκληρη.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2011-2012

Δημοσίευσηαπό sporos123 » Παρ 14 Σεπ 2012, 23:47

Η Κ20 και η φιλοσοφία του ΠΑΟΚ

Η Κ20 του ΠΑΟΚ μπαίνει αύριο στη μάχη του πρωταθλήματος της Super League και το PAOK24 αναλύει τους στόχους και τη φιλοσοφία της ομάδας.


Στον ΠΑΟΚ κατάφεραν η δεύτερη ομάδα να αποτελεί πραγματικό σκαλοπάτι για την ανέλιξη νέων παικτών στην πρώτη ομάδα, σε αντίθεση με ότι συμβαίνει στις περισσότερες επαγγελματικές ομάδες.
Αυτή τη στιγμή στην πρώτη ομάδα του ΠΑΟΚ βρίσκονται έντεκα ποδοσφαιριστές που προέρχονται από την Κ20 και αυτόματα δημιουργείται το κίνητρο για όλα τα παιδιά που βρίσκονται στην οικογένεια των ακαδημιών του ΠΑΟΚ.

Σύμφωνα με τους ανθρώπους της ομάδας, ο στόχος της Κ20, που φέτος προπονεί ο Κυριάκος Αλεξανδρίδης αντί του Νίκου Κολομπούρδα, είναι ο πρωταθλητισμός, η αφομοίωση της τακτικής και η εγκεφαλική και ψυχολογική προετοιμασία για την πρώτη ομάδα, καθώς η εκπαίδευση ουσιαστικά ολοκληρώνεται στην Κ17.

Αναφορικά με τον πρωταθλητισμό, είναι χαρακτηριστικό ότι φέτος αποκτήθηκε ένας ποδοσφαιριστής, ο Μπατάνης από την Καβάλα, επειδή η ομάδα χρειαζόταν στόπερ. Η δεύτερη μεταγραφή είναι ο Πούγκουρας από την ακαδημία Λάρισας, ενώ σε σχέση με πέρσι δεν θα ενισχύσουν την ομάδα οι Μπόλοσης, Αγγελίδης και Λαμπάκης που δόθηκαν δανεικοί στο Κορδελιό και ο Τζανδάρης που δόθηκε στην Επανομή.

Το αξιοσημείωτο για την Κ20 του ΠΑΟΚ είναι ότι δεν είναι Κ20, καθώς ο μέσος όρος ηλικίας των ποδοσφαιριστών δεν ξεπερνά τα 17,5 χρόνια. Πέντε ποδοσφαιριστές είναι γεννημένοι το 1994, και οι υπόλοιποι γεννήθηκαν το 1995 και το 1996.

Στην ομάδα, πέρα από το υπάρχον ρόστερ (Στρέζος, Μπατάνης, Ποζατζίδης, Χατζόπουλος, Κιόσε, Τουμανίδης, Γεωργιάδης, Πολύζος, Παπαδόπουλος, Σαββίδης, Κουλούρης, Πόζογλου, Βασαϊτης, Καρατζάογλου, Καραμπάς, Κωνσταντινίδης, Πούγκουρας, Τζεβελέκης, Τσελεπίδης, Ανδριόπουλος, Δεμιρτζόγλου, Σαφλέκος) θα συμμετέχουν και νεαροί παίκτες από την πρώτη ομάδα του ΠΑΟΚ, καθώς ο Δώνης θέλει να υπάρχει αγωνιστική ετοιμότητα απ’ όλους.

Ο πρώτος αντίπαλος του ΠΑΟΚ, αύριο στις 11 το πρωί στο γήπεδο του Μακεδονικού Λητής, θα είναι ο Αστέρας Τρίπολης. Ο αγώνας γίνεται στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Superleague Κ20, καθώς οι δύο πρώτες αγωνιστικές αναβλήθηκαν.paok24
sporos123
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 15 Ιαν 2011, 00:52

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Νέων - Κ20

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες