Μεταγραφές 2011-2012

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Σάβ 07 Απρ 2012, 10:46

Dimg4 έγραψε:
baneprelevic361 έγραψε:Τι κόμματους μωρέ; Βάλε τα 15χρονα καλύτερα ΕΛΕΟΣ!


Ποιος κομματος ρε???? 35 χρονων??? Αυτος που μολις εφυγε απο μας και πηγε στο σκουληκι διατυμπανιζε οτι πηγε σε μεγαλυτερη ομαδα?


Φίλε το ίδιο σκεφτόμαστε, και μετά λέω άντε πες ότι το ξεχνάμε αυτό, μετά τι; ΤΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ 35χρονος; (το ίδιο ισχύει και για το Ντικούδη). Δείτε φέτος τον Γαύρο! Με νέους με όρεξη παίζει, όπως και ο Ρούλης (Μαλτροου).
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 07 Απρ 2012, 10:48

μπορει να φερει τπτ καλο ο σταυροπουλος ..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 07 Απρ 2012, 12:08

μέσα στη γενικότερη στείρα παραγωγή ποσταρισμάτων, χαίρομαι να μαλώσουμε λίγο για το πως την θέλουμε μια ομάδα των 300Κ...
κατἀρχήν ο προπονητήν θα είναι κατά πάσα πιθανότητα νέος και αδοκίμαστος (για να κοστίζει 20Κ μόνο) και θα έχει μεγάλη σημασία να υπάρχουν έμπειροι παίκτες στο παρκέ.
ΜΕτά, καταλαβαίνουμε ότι πάμε για αυτο που έκανε ο Αλεξανδρής φέτος, 3 πιτσιρικάδες μαύρους από NCAA με ταλέντο και αθλητικά προσόντα και κανένα ομογενή και ότι βρέξει ας κατεβάσει. Θα ποντάρουμε στον ενθουσιασμό.
Ε, δεν είναι λογικό για να δέσουν τα παραπάνω να έχεις και 3 Έλληνες 35αρηδες σαν τους Καλαμπόκη Ντικούδη Κόμματο για να μην φύγεις πρώτος για υποβιβασμό; (πόσο κάνουν δεν ξέρω ρε συ Paloc, αυτά τα βρίσκετε εσείς!)

Την 40αρα του Νέστωρα την ξεχάσατε; αυτός ο εγωιστής και απαράδεκτος χαρακτήρας όμως μπορεί να σου πάρει και 2-3 ματσάκια μόνος του σε αυτή την Α1...
Ο Δήμος περιττό να πούμε τι ποιότητα δίνει κοντά στο καλάθι...15 πόντοι εξασφαλισμένοι μέσα στη ρακέτα.
Τώρα τι απόδοση μπορεί να έχει ένας αθλητικός γκαρντ σαν τον Γιάννη από τη στιγμή που στέκεται στην πρώτη ομάδα ενός καλύτερου πρωταθλήματος , δεν θα το συζητήσω σοβαρά... Για 15'-20' παίζει σαν 30αρης... απλά .
Να μου πεις δεν έχουμε να τον πάρουμε ΟΚ, να λέμε όμως ότι δεν μας κάνει είναι ντροπή.

Με πάικτες σαν τον Σίμτσακ δεν γλιτώνεις υποβιβασμό . Τον Καραποστόλου τον έχω μεγάλη αντιπάθεια, αλλά τουλάχιστον βάζει τα σουτ. Μπορεί να κάνει τον ΑντιΔέδα που έλειπε φέτος.

Τι άλλο, ο Χαριτόπουλος δεν λέει και πολλά είναι μέτριος γιατί δεν είναι ούτε καλός κοντά αν και παίζει για ψηλός αλλά ούτε έχει και σταθερό σουτ μακρυά. Για μας καλός είναι αλλά για αλλαγή μαύρου.

Για play maker (αλλά όχι απλώς Point guard) αλλαγή του μαυράκου θα πρέπει να κρατήσουμε Ντούβνιακ γιατί δεν βλέπω Έλληνα στυλ Δεμερτζή να μπορεί να δώσει περισσότερα.

Θρέφεται ο Πεύκος στα βουνά / Σιδηρόκαστρο / Αnguilla/ iced earth
Τελευταία επεξεργασία από KalamarGiannis και Σάβ 07 Απρ 2012, 12:21, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 07 Απρ 2012, 12:17

Συμφωνω με Γιαννη...


Για χαριτοπουλο για το επιπεδο του πρωταθληματος μαζι με ντικουδη θα ταν καλοι...θελει παντρεμα νεων με εμπειρους,,..μακαρι να κρατησουμε παπα ντουβνιακ...καναν γιαννοπουλοα να παρουμε κι αλλους τετοιους..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 07 Απρ 2012, 12:30

KalamarGiannis έγραψε:κατἀρχήν ο προπονητήν θα είναι κατά πάσα πιθανότητα νέος και αδοκίμαστος (για να κοστίζει 20Κ μόνο) [/size]


μην είσαι τόσο σίγουρος οτι θα φύγει ο Σούλης.άλλα είναι αυτά που πρέπει να λύσουν μεταξύ τους (εννοοώ διοίκηση-προπονητής) και όχι τα χρήματα...

KalamarGiannis έγραψε:Με πάικτες σαν τον Σίμτσακ δεν γλιτώνεις υποβιβασμό . Τον Καραποστόλου τον έχω μεγάλη αντιπάθεια, αλλά τουλάχιστον βάζει τα σουτ. Μπορεί να κάνει τον ΑντιΔέδα που έλειπε φέτος.[/size]


σε ομάδα με δημιουργικά guard Που παίζουνε με pick@roll μία χαρά είναι ο Simcak. Σε ομάδα Σούλη, και εγώ λέω όχι. ο Καραποστόλου μου είναι και εμένα μπασκετικά αντιπαθής αλλά στην κατάστασή μας μπορεί να ήταν σούπερ!!!!

KalamarGiannis έγραψε:Για play maker (αλλά όχι απλώς Point guard) αλλαγή του μαυράκου θα πρέπει να κρατήσουμε Ντούβνιακ γιατί δεν βλέπω Έλληνα στυλ Δεμερτζή να μπορεί να δώσει περισσότερα.[/size]


αν μπορείς να κρατήσεις uros ok. αν είναι πάλι να ψάχνουμε Point αμερικάνο ή κοινοτικό, να σκεφτόμαστε αν θα μείνει ο stiggers κλπ. (με άλλον προπονητή δεν θα είχα πρόβλημα με τον δαντε :)) καλύτερα μία τριάδα γκαγκα-αποστολίδη-δεμερτζή να έχω το ΠΑΟΚσήδικο κεφάλι μου ήσυχο... 8-)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 07 Απρ 2012, 13:05

Δεν επιθυμώ να φύγει ο Μαρκόπουλος. Θα τον ήθελα πιο δυναμικό, να έχει μαχητική ομάδα.
Στη θέση του θα πήγαινα Ρωσσία να πάρω μια 400αρα πέρσυ και μετά θα είχα την πολυτέλεια να μιλάω στην Ελλάδα για 20Κ...

κάνα παίκτη φτηνό καλό Έλληνα ξένο ή κοινοτικό θα βρούμε;

ΠΑΠΠΑΣ μεγάλο κεφάλαιο να μείνει, πρέπει να έχει το μεγαλύτερο συμβόλαιο που μπορούμε να δώσουμε...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 07 Απρ 2012, 14:31

έχω την εντύπωση (προσωπική εκτίμηση) οτι η μη αρμονία σκέψης-λογικής-νοοτροπίας προπονητή με διοίκηση έφερε αυτό το (οικτρό) φετινό αποτέλεσμα στο παρκέ. ο μαρκόπουλος κάθε άλλο παρά έλλειψη μαχητικότητας μου είχε δείξει τόσα χρόνια στην καριέρα του... ;)

φτηνούς είναι σίγουρα οτι θα βρούμε :) καλούς θα δείξει...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 07 Απρ 2012, 16:27

Καλά, το να βλέπω αμφιβολίες για την ποιότητα του Σούλη, μόνο γέλιο (πικρό) του βγάζουν. Αλλά ΠΑΟΚ είσαι...
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 11 Απρ 2012, 20:31

Είναι ένας δουλευταράς εξαιρετικός προπονητής...αλλά κανείς δεν είναι τέλειος. Για μένα δεν υπάρχουν τοτέμ.
Τον σέβομαι , δεν θέλω να αλλαχθεί, αλλά δεν παραγνωρίζω ότι μαζί με άλλους φέτος κι αυτός ήταν ντεφορμέ.
Για την μαχητικότητα που είδα όταν η ομάδα παράπαιε έχω τις αμφιβολίες μου. Είναι φυσικό; ναι. ¨Οταν όλα γύρω σου καταρρέουν δεν σε βοηθάν να είσαι κι εσύ στα καλύτερά σου. Ο κόουτς δεν μπορεί να μπει να παίξει ο ίδιος. Αν οι παίκτες πέρα βρέχει, τι να κάνεις; Να επιβληθείς... ναι αλλά πως σε απλήρωτους, που δεν μπορείς οικονομικά να αντέξεις να αντικαταστήσεις;

εν τέλει έχει και μια ηλικία και γιατί να σκοτώνεται όταν αδιαφορούν και οι υπόλοιποι;

παρόλα αυτά θα προτιμούσα να άνοιγε το παιχνίδι, να έβλεπα ομάδα με κλεψίματα, άμυνα, ριμπάουντ, αιφνιδιασμό (εκτός το τελευταίο τα άλλα τα πετυχαίνεις και με φτηνούς λιγότερο ταλαντούχους παίκτες, αρκεί να έχουν θέληση και το μάτι της τίγρης)
ακόμη και ο Σούλης Μαρκόπουλος μπορεί να γίνει καλύτερος!

Για τον γάβρο θα ανοίξετε κάνα θέμα;υπάρχει εδώ κανείς; 3 μέρες χωρίς ποστ! .... ε ρε κατάντιες...

(πόσο ζάβλακας πρέπει να είσαι για να πάρεις τον Γκρέυ ρε Πρίφτη;)

ο Ντικούδης σταματάει άραγε το μπάσκετ; ή θα κάτσει ένα χρόνο ακόμη στην όμορφη Σαλονίκη;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες