Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Καλύτερη λύση για τα διοικητικά του μπάσκετ του ΠΑΟΚ

Το δημοψήφισμα λήγει στις Κυρ 05 Ιούλ 2009, 23:21

Μπάνε Πρέλεβιτς
42
71%
Άνθρωποι της ΠΑΕ ή και ο ίδιος ο Ζαγοράκης
4
7%
Ομάδα Πατρίδα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αλεξόπουλος
8
14%
Άλλη ομάδα άφθαρτων παραγόντων
5
8%
 
Σύνολο ψήφων : 59

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό Parolos » Παρ 30 Μαρ 2012, 04:08

Όραμα όραμα όραμα...
Αυτό χρειάζεται..
Ο ΠΑΟΚΤΣΗΣ μπορεί να αντέξει τα 2-3-4-5 χρόνια στην αφάνεια και στη σφαλιάρα, αλλά όχι για παραπάνω..
Δε μπορεί να βλέπει αυτό το ιστορικό τμήμα του συλλόγου να παραπαίει..
Μπορεί κάποιος να διασφαλήσει οτι σε 5-6-7 χρόνια θα μπορούμε να χτυπήσουμε κάτι? Το οτιδήποτε, ακόμη και Eurocap.. Προφανώς και όπως είναι η κατάσταση το μπάσκετ στην Ελλάδα αλλά και στην Ευρώπη όχι..
Όσο για βαλκανική λίγκα κλπ.. να χαμε να λέγαμε.. 0 στο τετράγωνο.. όλα άκυρα που διαβάζω παραπάνω..
Τελευταία φορά που έδωσες όραμα στον ΠΑΟΚστή ήταν εκεί και στήριζε. Τη χρονιά με το "Μούλααααααα.. Μούλαααααα.... Μούλααααααα..." τίγκα το παλατάκι.

Και πρωτού μου γίνει η ίδια ερώτηση "τι προτείνεις εσύ δλδ?", απαντάω:
"To μπάσκετ το έκαναν άθλημα για λίγους. Χωριστηκαμε σε πλούσιους και φτωχούς και τελειώσαμε κύριοι.. το μπάσκετ δεν τελείωσε, το τελείωσαν! Finito, πως το λένε.." Κάντε το ερασιτεχνικό να τελειώνουμε μια κι έξω..
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 30 Μαρ 2012, 12:52

Αν το μπάσκετ το έκαναν άθλημα για λίγους, το ποδόσφαιρο το έκαναν άθλημα για στημένους και για παράγκες....
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Παρ 30 Μαρ 2012, 13:23

Όταν λέω ότι θα πέσουμε, εννοώ ότι αφού δεν θα έχει ντέρμπι και όχι χρήματα από άλλους παράγοντες, θα χαθεί και το ενδιαφέρον, οπότε το μπάτζετ τους θα πέσει και θα είναι πιο εύκολο να τους ανταγωνιστούμε. απλό.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 30 Μαρ 2012, 13:45

Ναι, θα χάσουν τα τρελά κέρδη από το "ντέρμπι" με τον ΠΑΟΚ και θα πέσει κατακόρυφα το μπάτζετ τους...... 8-)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό Parolos » Παρ 30 Μαρ 2012, 14:53

kostasff έγραψε:Αν το μπάσκετ το έκαναν άθλημα για λίγους, το ποδόσφαιρο το έκαναν άθλημα για στημένους και για παράγκες....


Και ποιος είπε το αντίθετο για το ποδόσφαιρο?
Στο μπάσκετ βέβαια ούτε τελικός κυπέλλου με κλήρωση δε γίνεται.. έστω για το "μπας και" σπάσει ο διάλος κάνα ποδάρι και κερδίσεις σ'ένα ματς..
Έναν τελικό κι ας χάσω δηλαδή! Να ζήσουμε κάτι ρε παιδί μου.. Μια εκδρομή καλή.. μια ελπίδα..

btw εννοώ λίγους σε αριθμό (λίγες ομάδες) κι όχι σε ποιοτητα, σε περίπτωση που το έλαβες έτσι...
Εγώ από το μπάσκετ έγινα ΠΑΟΚ κι όχι από το ποδόσφαιρο.. Εξού και η αγανάκτησή μου για το άθλημα..
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 30 Μαρ 2012, 15:34

φίλε Parolos, ανέφερα το ποδόσφαιρο γιατί τα εισιτήρια και η στήριξη απέχουν πολύ από τα ανάλογα τού μπάσκετ. Μια σύγκριση να γίνει.
Και μιλάμε ότι το μπάσκετ έχει πρόεδρο τον μεγαλύτερο αθλητή όλων των εποχών και αθλημάτων.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Παρ 30 Μαρ 2012, 16:34

kostasff έγραψε:Και μιλάμε ότι το μπάσκετ έχει πρόεδρο τον μεγαλύτερο αθλητή όλων των εποχών και αθλημάτων.


Kαλά εντάξει, μην το παρακάνουμε κιόλας.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 30 Μαρ 2012, 17:52

Για πες μου που κάνω λάθος???
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 30 Μαρ 2012, 23:42

προτάθηκε λέει φέρελπις coach. αν όχι ο tom thibodeau, το μυαλό μου πάει στον φώτη τακιανό...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 31 Μαρ 2012, 05:31

Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:
kostasff έγραψε:Και μιλάμε ότι το μπάσκετ έχει πρόεδρο τον μεγαλύτερο αθλητή όλων των εποχών και αθλημάτων.


Kαλά εντάξει, μην το παρακάνουμε κιόλας.


Γιατι αμφιβαλλεις αδερφε? Για τον ΠΑΟΚ μιλαμε οχι του κοσμου. Κι εγω πιστευω οτι ο Μπανε ειναι ο μεγαλυτερος αθλητης ολων των εποχων του συλλογου μας.
Dimg4
 

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό slidar » Σάβ 31 Μαρ 2012, 09:55

Η αληθεια ειναι οτι βλεποντας χθες τους πουστηδες του λιμανιου να περνανε final four ζηλεψα λιγο.. και αναρωτηθηκα εαν ποτε θα συμβει κατι αναλογο και σε εμας.. Και ηρθε στο μυαλο μου η παρακατω φαση...





Στο 14.7 δωσε ρε μπανε την πασα στον αμαρκαριστο κορφα.. ισως αυτο το τοσο ασημαντο να ειχε αλλαξει ολη την ιστορια του μπασκετικου ΠΑΟΚ. Διοτι αδεφια αμα περνουσαμε τελικο θα το περναμε αερα. Η μεγαλυτερη αδικια στην ιστορια του ευρωπαικου μπασκετ. Συνεχιζουμε...
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 31 Μαρ 2012, 11:23

Φοβάμαι πως και να το παίρναμε, η συνέχεια θα ήταν σχεδόν η ίδια. Το πολύ-πολύ να κερδίζαμε λίγο χρόνο. Να πατώναμε 1-2 χρόνια αργότερα δηλαδή.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Σάβ 31 Μαρ 2012, 15:13

kostasff έγραψε:Και μιλάμε ότι το μπάσκετ έχει πρόεδρο τον μεγαλύτερο αθλητή όλων των εποχών και αθλημάτων.



Λοιπόν.2 πραγματάκια με ενοχλούν εδώ.Αν και είμαστε οφ τόπικ.

Είναι εντελώς αδόκιμο να συγκρίνεις αθλητές διαφορετικών αθλημάτων .Καθένας στο είδος του και ο Λουμίδης..
Επί παραδείγματι, δεν υφίσταται σύγκριση ανάμεσα σε Τζόρνταν και Μαραντόνα για κάποιους,σε Δήμα και σε Ισινμπάγιεβα . Thats what i mean.

Το 2ο είναι πως τα κριτήρια είναι καθαρά υποκειμενικά και σε καμιά περίπτωση δεν μπορούμε να μιλήσουμε αντικειμενικά. Άλλοι θα βάλουν ως κριτήριο τους Τίτλους, άλλοι την αγάπη για την ομάδα,άλλοι το μέγεθος του ΑΘΛΗΤΗ,πριν και μετά.
Στο χάντμπολ για άλλους είναι ο Σαουλίδης για άλλους ο Τσακίρης.
Στο ποδόσφαιρο για άλλους είναι ο Κούδας,για άλλους ο Μαγκντί ,για άλλους ο Γκαρσία.
Στο μπάσκετ για άλλους είναι ο Μπάνε, για άλλους ο Τζόν,για άλλους ο Ζόραν,για άλλους ο Πέτζα και για άλλους ο Κλιφ (συμπεριλαμβανομένου και εμού του ιδίου).

Δεν μπαίνω καν στο "Εποχών" γιατί το επιχείρημα μου θα ευσταθεί ακόμα περισσότερο ανοίγοντας το χρονοντούλαπο.
Κώστα σέβομαι την άποψη σου ,αλλά δεν συμφωνώ με τον τίτλο που έδωσες.Και για να μην παρεξηγηθώ ,δεν χωράει αμφιβολία ότι είναι μέσα στους 5 καλύτερους παίκτες που πέρασαν ή θα περάσουν (πιθανότατα) ποτέ από τον Μπασκετικό ΠΑΟΚ.
Αυτή είναι η άποψη μου.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Σάβ 31 Μαρ 2012, 15:16

kostasff έγραψε:Φοβάμαι πως και να το παίρναμε, η συνέχεια θα ήταν σχεδόν η ίδια. Το πολύ-πολύ να κερδίζαμε λίγο χρόνο. Να πατώναμε 1-2 χρόνια αργότερα δηλαδή.



Εδώ συμφωνώ απόλυτα. ΠΑΟΚ είσαι.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Ποια είναι η καλύτερη λύση για το μπάσκετ του ΠΑΟΚ;

Δημοσίευσηαπό Johnys » Σάβ 31 Μαρ 2012, 16:06

Και εγώ συμφωνώ με το kostasff ότι ο Bane είναι ο μεγαλύτερος σε προσφορά αθλητής στην ιστορία του ΠΑΟΚ,τουλάχιστον όσο έχω ζήσει εγώ το ΠΑΟΚ.Για δεκαετία του 70 δεν έχω άποψη για το ποδόσφαιρο αλλά για τι δεκαετία του 90 και μετά εγώ θυμάμαι ένα τεράστιο ΠΑΟΚ στο basket και ένα φοβερό ηγέτη το Bane,να παίζει τραυματίας και με ενέσεις και σε όλα τα μεγάλα mats να είναι ο κορυφαίος.
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες