Μεταγραφές 2011-2012

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό PaOkArAsIrAkLiO » Σάβ 25 Φεβ 2012, 20:14

kostasff έγραψε:Σκέφτεται Καραποστόλου ο ΠΑΟΚ

Την περίπτωση του Σωτήρη Καραποστόλου βλέπουν στον ΠΑΟΚ για την νέα σεζόν. Διαβάστε αναλυτικά.

Την περίπτωση του Σωτήρη Καραποστόλου σκέφτονται στον ΠΑΟΚ σε ό,τι αφορά την επόμενη σεζόν Οπως γράψαμε στο ρεπορτάζ στο οποίο αποκαλύψαμε πως ο "Δικέφαλος" "κοιτά" τον Νέστορα Κόμματο, όπως άλλωστε παραδέχτηκε και ο ατζέντης του, υπάρχει ένας παίκτης που οι πληροφορίες αναφέρουν πως οι "ασπρόμαυροι" τον "καλοβλέπουν" για την χρονιά που έρχεται.

Αυτος είναι ο γκαρντ της Καβάλας που φέτος κάνει μια πολύ καλή χρονιά. Οι εξελίξεις εκτιμάται πως θα "τρέξουν" με το τέλος της σεζόν. Από εκεί και πέρα χωρίς προβλήματα κυλά η προετοιμασία για το ματς με το Περιστέρι. Την Τρίτη (21/2) μόνο ο Γιάννης Καλαμπόκης προπονήθηκε σε χαλαρούς ρυθμούς λόγω ίωσης.
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBask ... 61646.html

Για 'μενα δουλεύουν στην ΚΑΕ!! Φέρτε τον χθες λαίμαι!!
Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι Π.Α.Ο.Κ. και πρέπει να παίζει σαν Π.Α.Ο.Κ.
Βαριά βαριά του Π.Α.Ο.Κ. η φανέλα...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PaOkArAsIrAkLiO
 
Δημοσιεύσεις: 2003
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιαν 2010, 18:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 26 Φεβ 2012, 00:57

Να είσαι σίγουρος πως μόλις τον πετύχω Λάρισα θα του αποσπάσω την υπογραφή... :mrgreen:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 26 Φεβ 2012, 11:12

Περιμένει Μπόγιοβιτς ο ΠΑΟΚ

Ο 31χρονος, ύψους 1.97μ. Μίος Μπόγιοβιτς είναι ο παίκτης που περιμένει ο ΠΑΟΚ. Επιλέχθηκε για να δώσει λίγο βάθος στα πλάγια μετά τις αποχωρήσεις Γκίντενς, Καλαμπόκη.

Πέρσι έπαξε στην Γαλλική Αντίμπ (32αγ) όπου είχε 11 πόντους μέσο όρο (50%δ, 23%τρ), 3.3 ριμπάουντ, 2. ασίστ και 1.4 κλεψίματα. Έχει περάσει ακόμα από Ουκρανία και Μπουντούσνοστ, Βοιβοντίνα, Άτλας και Σλόγκα. Φέτος στην Ζελέσνιτσαρ στην Σερβική Λίγκα είχε 22.5 πόντους, 4΄ριμπάουντ, 2.9 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 25 λεπτά συμμετοχής, όντας δεύτερος σκόρερ του πρωταθλήματος πίσω από τον Μιλισάβλιεβιτς.
http://basketplus.gr/index.php?option=c ... Itemid=152

πιστεύω εις έναν Raznatovic, πατέρα παντοκράτορα...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Κυρ 26 Φεβ 2012, 12:30

Στο σπορ.γρ το δίνουν για τελειομένο:
Ο έλληνας γκαρντ αποχώρησε για να συνεχίσει την καριέρα του στην Αλμπα Βερολίνου και ο Σούλης Μαρκόπουλος επέλεξε τον Μπόγιοβιτς για να τον αντικαταστήσει.

Ο 31χρονος σέρβος σούτινγκ γκαρντ (1,98μ.) αγωνιζόταν στη Ζελέζνιτσαρ έχοντας 23,5 πόντους, 4,8 ριμπάουντ, 2,9 ασίστ και 1,9 κλεψίματα κατά μέσο όρο.

Στο παρελθόν έχει ακόμη αγωνιστεί στην Ατλας, τη Βοϊβοντίνα, την Πολιτέκνικα, την Μπούντουτσνοστ και την Αντίμπ.

Να δούμε πόσο θα κάτσει κι αυτός!
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3778
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 26 Φεβ 2012, 13:12

ωχ ωχ... 2ος σκόρερ ΠΙΣΩ από τον Μιλισάβλιεβιτς;;;;
καλά μας τρώει ο ποπός μας με φαίνεται..χα χα

ΥΓ σοβαρά τώρα θα προτιμούσα χίλιες φορές να μην χάσω τον Καλαμπόκη παρά να τον αλλάξω με άλλον για λίγη οικονομία. Την οποία αν είναι να την κάνεις κάντην σωστά, παίξε με τους μικρούς και βγάλε τον Έλληνα Μπόζοβιτς. Αμφιβάλλει κανείς ότι ο Παππάς μπορεί;
Επιβεβαίωσε σήμερα το φιλαράκι μου Κ. ότι ο Σούλης ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΜΑΝΤΙ προπονητής και ασχολείται πέρα από όλα τα άλλα και με την ατομική βελτίωση των παικτών. Το έχουν πει αρκετοί παίκτες τόσα χρόνια και δεν χωράει αμφιβολία.
Αν λοιπόν πέσουν όλοι αυτοί οι μικροί σε κανένα προπονητή παραλία, τότε θα καταλάβουν τι ευκαιρία είχαν να γίνουν παίκτες με τον κύριο Μαρκόπουλο. αυτά και τέλος, αν διαβάζει κανείς από τους μικρούς ας βάλει μυαλό και να δουλέψει σκληρά τώρα που μπορεί. Είναι σίγουρο ότι οι παλιοί όπως οι Λάζος Δήμος κτλ. τους τα λένε αυτά, το θέμα είναι να το καταλάβουν πριν να είναι αργά.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 26 Φεβ 2012, 18:00

Ποιος σούλης ρε γιάννη? Αυτός με το απαρχαιωμένο μπάσκετ? Αυτός που μας κατέστρεψε την χρονιά?
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 26 Φεβ 2012, 19:20

ίσως κι εγώ να αισθάνθηκα υπό την πικρία της ήττας φέτος πως έφταιξε κι αυτός. Αλλά απέξω από τον χορό εύκολα είναι και πολλά τραγούδια ξέρεις. Δεν παίζει ο προπονητής εντός των γραμμών. Όταν η περιφερειακή σου άμυνα μπάζει, ψηλά δεν έχει τίποτα, και υποφέρεις αμυντικά σε όλους τους τομείς... φυσικό να φαίνεται το μπάσκετ σου σαν κανακαιρίσιο...
να μην μιλήσουμε για τις αλλαγές παικτών, για τις ατυχίες, για το φτηνό ρόστερ, τις αποχωρήσεις...
εντάξει δε βγήκαν και οι ξένοι, ο ένας ξενέρωσε, ο άλλος ήταν χοντροσκουριασμένος, ο τελευταίος χτύπησε μόλις πήρε ρυθμό...όπου φτωχός κι η μοίρα του. Μαζί και χάλια χρονιά ο Γιαννακίδης...
εν τέλει φέτος ήταν μια χρονιά που το σύμπαν συνομότησε εναντίον μας ....δεν με πειράζει πια, ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ.
τα χρέη να μειωθούν και ο κ.Μαρκόπουλος θα μας κάνει περήφανους και στο μέλλον...
βρήκε και 2 λαβράκια σαν τους Παππά και Ούρος...δουλεύει και με τους νέους, υπάρχει ελπίς.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό PaOkArAsIrAkLiO » Κυρ 26 Φεβ 2012, 20:23

Γιατί να μην πάρουμε τον ίδιο τον Μιλισάβλιεβιτς;; :opaokara: :opaokara:
Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι Π.Α.Ο.Κ. και πρέπει να παίζει σαν Π.Α.Ο.Κ.
Βαριά βαριά του Π.Α.Ο.Κ. η φανέλα...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PaOkArAsIrAkLiO
 
Δημοσιεύσεις: 2003
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιαν 2010, 18:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό denis » Κυρ 26 Φεβ 2012, 23:45

Πάνω σε αυτό ου λέει ο Γιάννης για την ατυχία των μεταγραφών για θυμηθείτε φέτος πόσα ματς κάναμε με κανέναν τραυματία(άρα πόσες προπονήσεις έγιναν με έφηβους).
Να πάρουμε παίκτη μόνο αν είναι να γλυτώσουμε το πρόστιμο και για να μην ξεφτιλιστούμε στα επόμενα ματς
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό freskos » Τρί 28 Φεβ 2012, 00:39

Περιμένει Μπόγιοβιτς, θετικό το κλίμα

Η Δευτέρα (27/2) κύλησε δίχως... χειροπιαστές εξελίξεις στο ζήτημα του Μίλος Μπόγιοβιτς, το οποίο θα "τρέξει" την Τρίτη (28/2) και μάλλον την συγκεκριμένη μέρα θα τελειώσει το θέμα, είτε θετικά, είτε αρνητικά. Πάντως γενικώς το κλίμα που υπάρχει είναι ο παίκτης το πιθανότερο είναι να παίξει στον "Δικέφαλο". Αυτό τονίζουν στον ΠΑΟΚ, που επισημαίνεται πάντως πως και θετικά να μην λήξει το ζήτημα, δεν θα τα βάψουν... μαύρο, όμως, το σημαντικό είναι πως και από την πλευρά του παίκτη εκτιμάται πως λογικά οι δύο πλευρές θα συνεργαστούν.
"Εχω μεταφέρει την πρόταση του ΠΑΟΚ στον παίκτη, ο οποίος περιμένει κάποια πράγματα. Σήμερα δεν υπάρχει κάτι και νομίζω πως δεν θα υπάρξει μέχρι αργά το βράδυ", δήλωσε στο olaPAOK.gr ο γνωστός ατζέντης, Παναγιώτης Καπάζογλου, ο οποίος ερωτηθείς για την εκτίμηση που έχει στο συγκεκριμένο ζήτημα, απάντησε πως "η άισθηση μου είναι πως το θέμα θα τελειώσει θετικά".
Κατά τα άλλα, ο Μιχάλης Γιαννακίδης, όπως αναφέραμε, αναμένεται να μην αποχωρήσει στην παρούσα φάση από την ομάδα, όμως όλα δείχνουν πως δεν θα συνεχίσει στον "Δικέφαλο" και την νέα σεζόν. Ναι μεν ο παίκτης θέλει να μείνει, όμως, στον "Δικέφαλο" δεν δείχνουν "ζεστοί" για ανανέωση της συνεργασίας (έτσι ο καλαθοσφαιριστής θα κοιτάξει -και- στο εξωτερικό από το οποίο υπήρχε ενδιαφέρον) εδώ και καιρό.
http://olapaok.gr/basket/perimenei_mpog ... 69457.html
...και ο λαος μας θα χορευει,οπως το ΄91 στη Γενευη...
Άβαταρ μέλους
freskos
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιουν 2011, 22:02

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό freskos » Τρί 28 Φεβ 2012, 18:23

"Καλό να με θέλει ο ΠΑΟΚ, αλλά μένω Ζελέζνιτσαρ"
Ο Μίλος Μπόγιοβιτς ξεκαθαρίζει την κατάσταση γύρω από το όνομά του με δηλώσεις του που δημοσιεύονται στην ιστοσελίδα "sportskacentrala.com". "Δεν έχω υπογράψει στον ΠΑΟΚ. Είμαι παίκτης της Ζελέζνιτσαρ και έχω συμφωνήσει για συνεργασία μέχρι το καλοκαίρι. Μένω στην ομάδα για να την βοηθήσω να παλέψει για την παραμονή της. Ήταν καλό για μένα να πληροφορηθώ ότι οι Έλληνες ενδιαφέρθηκαν για μένα, αλλά δεν υπάρχει τίποτα σ' αυτό το χρονικό σημείο" δηλώνει συγκεκριμένα
http://olapaok.gr/basket/kalo_na_me_the ... 70272.html
:( :( :? :?
...και ο λαος μας θα χορευει,οπως το ΄91 στη Γενευη...
Άβαταρ μέλους
freskos
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιουν 2011, 22:02

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 28 Φεβ 2012, 19:03

εντάξει δεν θα πεθάνουμε κιόλας. ένα τριαροτεσσαροπεντάρι :o :shock: :mrgreen: αμερικάνος με 10 ποντάκια θα μου ταίριαζε καλύτερα εμένα...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 01 Μαρ 2012, 20:34

πάρε τώρα ένα δυαρο-τριάρι με 20 ποντάκια Σερβάκι για να στανιάρεις... χε χε


ΣΥΝ η απόκτηση Μπόγιοβιτς, ΜΕΙΟΝ το χάσιμο στα δικαστήρια του 17χρονου forward Σπυρόπουλου


...και επειδή είμαι σχιζοφρενής κι αυτοαναιρούμαι από τα χθεσινά λεγόμενα, έτσι...εγκυκλοπαιδικά: Αμερικανό μπορούμε ακόμα να φέρουμε μετά την απόκτηση Μπόγιοβιτς;; (πείτε μου ναι...)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 01 Μαρ 2012, 21:03

νομίζω όχι Γιάννη, είχαμε μία αλλαγή. Επίσης νομίζω έπρεπε να τελειώσουμε με όσους ξένους ξεκινήσαμε το δεύτερο γύρο (τότε είχαμε 4, όπως και τώρα με την απόκτηση του Σέρβου). έτσι θυμάμαι τουλάχιστον...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές 2011-2012

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Τετ 28 Μαρ 2012, 02:55

Ακουγεται πως θα ριξουμε αλεμαο και τον Πετγουει γιανα γλιτωσουμε λεφτα χμμμ
:twisted: Παντως χωρις εγκεφαλικο ψηλο ο Σουλης δε μπορει ναπαιξει οπως γουσταρει η πρωτη χρονια του εδω και πολλα χρονια σε ομαδες που δεν τραβαει σε ο λ η την χρονια ομαδα του Μαρκοπουλου.
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες