Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Mvp

ΑΡΑΠΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΣΤΙΓΚΕΡΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΑΛΕΞΙΤΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΝΤΟΥΒΝΙΑΚ
8
50%
ΝΤΙΚΟΥΔΗΣ
1
6%
ΚΑΛΜΠΟΚΗΣ
6
38%
ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΠΑΠΠΑΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΠΕΓΟΥΕΙ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΛΛΕΣ
1
6%
ΤΣΑΚΑΛΕΡΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 16

Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 25 Φεβ 2012, 20:30

Νικη αν και αγχωθηκαμε στο τελος...

Πολυ καλη εμφανιση απο Ντουβνιακ...

Τα δεκάλεπτα: 23-16,40-31,58-48,74-70

ΠΑΟΚ: Στίγκερς 2, Αράπης, Άλεξιτς 4, Ντούβνιακ 20(3), Ντικούδης 12, Καλαμπόκης 17(2), Πέτγουεϊ 3, Παππάς, Γιαννακίδης 6(2), Καλλές 10, Καλαμπάκας, Τσακαλέρης.
Περιστέρι: Παπαντωνίου 8(1), Καυκής 16(1), Ψαρώπουλος, Μαρούγκας, Γιαννόπουλος 14, Μανωλόπουλος 13(2), Γιόβοβιτς 2, Έντουαρντς 9, Πέτρουλας 6(2), Μίτροβιτς 2, Τσιλούλης.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό stelyk » Σάβ 25 Φεβ 2012, 20:40

Καλαμποκης τιμης ενεκεν..
μακαρι να εχουμε και του χρονου τον ντουβνιακ
κατα τα αλλα πολυ δυσκολα ειμαστε.

:pano:
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 25 Φεβ 2012, 20:50

Καλαμπόκης για πάντα! όλοι αύριο στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ στις 10 να τον αποχαιρετίσουμε ... και να ζητήσουμε να έρθει και του χρόνου!
Παππάς και Ντούβνιακ πρέπει να μείνουν με κάθε τρόπο. Για τον Δήμο δεν συζητώ, είναι η κολώνα. Αν κάνει πως μας αφήνει ξεχάστε τη λέξη νίκη για φέτος...


ΥΓ άσχετο πάω σε μασκέ πάρτυ και ντυθήκαμε με την καλή μου μαύροι μπασκετμπολίστες (ΠΑΟΚ φυσικά, φανέλα Μπάνε)...αυτό το κάρβουνο στη φάτσα χάλι πράγμα
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό denis » Σάβ 25 Φεβ 2012, 21:14

Καλαμπόκης συναισθηματικά και Ούρος για τον αριθμολάγνο Palok :lol: :lol:
Ο Ούρος έλειπε από την ομάδα κανα 2 χρόνια τώρα(ειδικά με τα χρήματα που δίναμε σε τόσους άσσους) τον προτιμώ και από τον Ντελι όχι όμως από τον Μαγκράθ.
Δεν μπορώ να καταλάβω πως κάνουμε τόσα λάθη και τον Άλεξιτς(μου δίνει την εντύπωση πως την έχει δει βεντέτα)
Ο Παππάς δείχνει το τεράστιο μπασκετικό του iq αλλά τόσο καιρό εκτός είναι επηρεασμένος
Δήμος κλασσικός αρκετά καλός Καλλές με 5/5 δεν μπορώ να πω τπτ μόνο κάρφωσε λίγο μπας και ανέβει η ψυχολογία σου και κάτι πρέπει να κάνει με τα φάουλ δεν είναι όλα όσα του σφυρίζουν.
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Σάβ 25 Φεβ 2012, 22:59

μελαγχωλια θα με πιασει ρε γμτ. αλλα ΠΑΟΚ εισαι, εχεις περασει και δυσκολοτερα.
για τον αγωνα δεν θα σχολιασω μιας και δεν εχουμε να προσδοκαμε κατι για φετος.
ο ντουβνιακ ειναι λαχειαρα. ανανεωστε τον χθες. οπωσκαιδηποτε. το ιδιο και τον δημο. αυτοι οι 2 πρεπει να μεινουν πασει θυσια.
απο κει και περα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν παιρνει χρονο συμμετοχης ο παππας. το μονο που μπορω να υποθεσω ειναι οτι γινεται εσκεμμενα απο σουλη+διοικηση ουτως ωστε να μην ανεβει η αξια του και να εχουν ενα ισχυρο διαπραγματευτικο χαρτι το καλοκαιρι για να μεινει και του χρονου. ελπιζω να ναι αυτο. αλλο λογο δεν μπορω να φανταστω.
πλεον αυτοι οι 3(ουρος, ντικ, παππας) ειναι οι μονοι για τους οποιους αξιζει κανεις να παει γηπεδο.
ελπιζω το καλοκαιρι να γινει κινηση για τον καλαμποκη.
προσωπικα η ομαδα των ονειρων μου για του χρονου θα ηταν:
1. ουρος
2. καλαμποκης-παππας-γιαννακιδης
3. υγιης γκιντενς-αλεξιτς :?: :?: :?:
4. ντικουδης-μαυρος τυπου ντοζιερ
5. λαζος-καλλες
ισως να εβαζα και κριστμας αντι αλεξιτς πχ η μια καλαθομηχανη τυπου μαρσαλ αντι γκιντενς στο 3.
και στον ασσο βοηθειες απο καλαμποκη-παππα η αλλιως ενας φτηνος μαυρουκος.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Σάβ 25 Φεβ 2012, 23:49

μακάρι όλο αυτό το κολλύριο να μας βοηθήσει να ξεχρεώσουμε τις ομάδες των περασμένων χρόνων.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 26 Φεβ 2012, 00:49

denis έγραψε:τον Άλεξιτς(μου δίνει την εντύπωση πως την έχει δει βεντέτα)

Είναι από τις πρώτες μου παρατηρήσεις γι αυτόν τον παίκτη. Κλασικός τύπος που χαλάει το καλό κλίμα σε μια ομάδα και που σπάει τα .... των συμπαικτών του.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 26 Φεβ 2012, 00:52

KalamarGiannis έγραψε:Καλαμπόκης για πάντα! όλοι αύριο στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ στις 10 να τον αποχαιρετίσουμε ... και να ζητήσουμε να έρθει και του χρόνου!

Από τις καλύτερες ιδέες που εχω διαβάσει. Μακάρι, έστω κι αυτή την στιγμή, ο παοκτσης να αποδείκνυε πως δεν είναι μόνο για τα πανηγύρια.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχολια και παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 26 Φεβ 2012, 00:54

KalamarGiannis έγραψε:αυτό το κάρβουνο στη φάτσα χάλι πράγμα

Εμ βέβαια. Που να ξέρεις εσυ παλιομοδίστρα από φουμο...:)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 26 Φεβ 2012, 10:39

το τεχνικό team της ομάδας υποστηρίζει οτι το βασικό πρόβλημα του φετινού ΠΑΟΚ είναι η άμυνά του και όσο περνάει ο καιρός αρχίζει και ζυμώνει αυτή η άποψη μέσα μου. Μέσα στο παιχνίδι συνήθως δεν παίζουμε καλά στην επίθεση (μερικές φορές μάλιστα καθόλου καλά) ωστόσο λόγω της παρουσίας κάποιων παικτών την άκρη (κάπως) τη βρίσκουμε. Στην άμυνα ωστόσο δεν μπορούμε να αντιμετωπίσουμε ούτε play ούτε καν τα πόδια των αντιπάλων! Μιλάμε πρέπει να χουμε φάει τα περισσότερα layup στην ιστορία του αθλήματος. anyway, συνεχάμε.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 27 Φεβ 2012, 20:31

Μαρκόπουλος: "Κι αν φύγει κι άλλος;"Ο Σούλης Μαρκόπουλος μίλησε για τη νίκη του ΠΑΟΚ επί του Περιστερίου, αλλά κυρίως για την αποχώρηση Καλαμπόκη
Για τη νίκη του ΠΑΟΚ: "Έγινε ένα παιχνίδι στο οποίο ξεκινήσαμε καλά, όμως στο τέλος μας πλησίασε το Περιστέρι και είχαμε πρόβλημα. Του δώσαμε το δικαίωμα να ελπίζει. Το μεγάλο θέμα είναι ότι φεύγει σήμερα ο Γιάννης (σ.σ. Καλαμπόκης). Αυτό με στεναχωρεί ιδιαίτερα, γιατί είναι ένας από τους καλύτερούς μας παίκτες".

Για τις δυσκολίες της χρονιάς και το δικό του μέλλον: "Κάθε χρόνο οι δυσκολίες είναι διαφορετικές, Προσπαθήσαμε να ξαναφτιάξουμε την ομάδα, αλλά δεν ήταν εύκολο με τους εναπομείναντες παίκτες . Όσο για μένα, έχω μία συμφωνία για δύο ακόμη χρόνια και εγώ τηρώ τις συμφωνίες μου.

Για το αν αποκτηθεί αντικαταστάτης του Καλαμπόκη: "Δεν έχει συζητηθεί αυτό το θέμα. Μόλις χθες μου είπε ο Γιάννης ότι θα φύγει σίγουρα. Εννοείται ότι για κανένα προπονητή δεν είναι καλό, δεν θέλει να βλέπει παίκτες του να φεύγουν εκτός κι αν το ζητήσουν εκείνοι".

Για το αν είναι σίγουρος ότι δεν θα φύγει άλλος παίκτης: "Ποιος μπορεί να το πει αυτό; Μπορεί αύριο κάποιος να έρθει και να μας ζητήσει να αποχωρήσει".

Πεδουλάκης: "Μας βγαίνουν κακές συνήθειες"
Θετικά και αρνητικά σημεία της παρουσίας του Περιστερίου στο παιχνίδι κόντρα στον ΠΑΟΚ περιέγραψε στη συνέντευξη Τύπου, ο Αργύρης Πεδουλάκης.

Συγκεκριμένα, είπε: "Δείξαμε σήμερα διάθεση και κάναμε προσπάθεια. Ήμασταν ανταγωνιστικοί και μπορέσαμε να γυρίσουμε το ματς στο τέλος. Στα τελευταία λεπτά, όμως, δείξαμε ότι μας έλειπε ένας έμπειρος γκαρντ. Όσο περνά ο καιρός μας βγαίνουν οι κακές συνήθειες, αλλά πιστεύω ότι θα βελτιωθούμε".
http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBask ... 67320.html
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 27 Φεβ 2012, 20:46

αυτό είναι νομίζω πολύ θετικό. ας τα βάλουνε κάτω από τώρα και να γίνει ΣΩΣΤΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ. και ας είναι και 300 χιλιάρικα το μπάτζετ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 27 Φεβ 2012, 21:35

Πιθανολογώ πως οι κατά τα άλλα (λόγω έξτρα κόστους) περιττές μεταγραφές στοχεύουν στην ανεύρεση παικτών για την επόμενη περίοδο. Η τελειωμένη φετινή περίοδος λειτουργεί ως "δοκιμαστήριο" παικτών.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 74-70,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Δευτ 27 Φεβ 2012, 23:19

palok έγραψε:αυτό είναι νομίζω πολύ θετικό. ας τα βάλουνε κάτω από τώρα και να γίνει ΣΩΣΤΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ. και ας είναι και 300 χιλιάρικα το μπάτζετ.


palok man, οφ τόπικ βέβαια, αλλά εξαιρετικά τα αρθράκια σου στο επαναστασομπλογκ,όπως και των άλλων παιδιών .
Εξαιρετικές πένες ,εύγε !


Στο θέμα μας.
Συμφωνώ απολύτως με τον προλαλήσαντα,πρόκειται καθαρά για δοκιμαστήριο παικτών το υπόλοιπο του πρωταθλήματος και η "εξοικονόμηση χρημάτων από 'βαριά' συμβόλαια" όπως εντέχνως παρουσιάζεται από ΑΡΔ,μου τρυπάει το μυαλό .
Ας ελπίσουμε να μη συμβεί το ίδιο και του χρόνου γιατί τα ματάκια μας και περισσότερο η νοημοσύνη μας ,πονάνε υπερβολικά .

Eyeache φύγε τώρα ,πάει η δικιά σου η σειρά, θα ρθει ο Μπάνε με τα δώρα (?????) ,μακριά απ'της Α1 την ουρά. :shock:


YΓ. Μα, Μαγγέτεια 2011 ?? :lol: :lol:
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.


Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League 2011-2012

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης