J.R. Giddens

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 31 Ιαν 2012, 13:19

Νομίζω πως είναι διαφορετικές περιπτώσεις.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 31 Ιαν 2012, 15:17

JR:"Για αυτό μένω, για να παίξω με την καρδιά μου όπως είπα από την πρώτη στιγμή και να δώσω τα πάντα για τον ΠΑΟΚ. Δεν θέλω ο κόσμος να μου θυμώνει για ότι έγινε, γιατί δεν είμαι ο πρώτος που αντιμετωπίζει αυτά τα προβλήματα. Αλλά εγώ μένω εδώ για να πολεμήσω".

:opaokara: :opaokara: :mrgreen: :opaokara: είσαι jayhawk αγόρι μου. πάντα ήσουν... ;)

PS: κανόνισε ναούμε την κυριακή να βάλεις τουλάχιστον 20 ...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 31 Ιαν 2012, 17:06

Ναι, παίξε με την καρδιά σου. Όπως ακριβώς έπαιξες προχθές... 8-)
προσωπική συμβουλή. Έκανες την μαλακία σου? Τώρα απλά παίξε και μην μιλάς. Το κάνεις χειρότερο... ;)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό Stepas » Τρί 31 Ιαν 2012, 20:04

kostasff έγραψε:Εγώ πάντως ξενερωσα. Το γυαλί ραγίσε. Θέλει τα λεφτά του (και δίκαια)? Ας φύγει (αφού αυτή την στάση διάλεξε) και ας τα διεκδικήσει. ΠΑΟΚ τέλος γι αυτόν. Έτσι θα έπρεπε τουλάχιστον. Πόσο ευχαριστημένος είναι τώρα που έμεινε από την ανάγκη μας (προσφυγή)? Το ότι το μετανοιώσε που δεν πήγε αθήνα (και προτίμησε να σερφαρει στο νετ) δεν θα μας φέρει τον χαμένο βαθμό πίσω.
Κρίμα και έδειχνε ΠΑΟΚ... 8-)


Συμφωνώ απολύτως.
Άβαταρ μέλους
Stepas
 
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 15:37
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 31 Ιαν 2012, 20:33

παιδιά μην ξεχνάτε οτι αν αλλάζαμε τον giddens, μετά τέλος. καμία άλλη αλλαγή δεν θα ήταν επιτρεπτή.

PS: καταλαβαίνω το Point σας. αλλά δεν ξέρω αν ψάχνουμε να βρούμε ηθική και λοιπά στον σύγχρονο μπασκετικό ΠΑΟΚ... :?
PS2: ένα θέμα καθαρά αγωνιστικό είναι πώς μία ομάδα μπορεί να έχει και giddens και aleksic στην πεντάδα. θα μου πείς ο μεν σέρβος θέλεις χώρους να διεισδύει μέσα στη ρακέτα, ο δε jr πυροβολεί περισσότερο από τα 4-5 μέτρα. αλλά σε τι πεντάδα τους βάζεις αυτούς τους 2 μέσα? :?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 31 Ιαν 2012, 22:37

Θωμά, ξέρω πως το λες αλλά δεν είναι ΜΟΝΟ θέμα ηθικής. Τεράστιο (όσο δεν πάει) ρολο σε μια ομάδα παίζει και το κλίμα. Είναι που είναι στραβό, αν το φάει και ο γάιδαρος τότε μαματα.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 31 Ιαν 2012, 22:51

πως να παίξουν δύο τρισιμισάρηδες παίκτες μαζί; έλα ρε συ-εύκολο: παίζει με δύο Ελ. και 2 παίκτες ρακέτας. Απλάο άσσος πρέπει να είναι μικρός μάγος, να οργανώνει, να καλύπτει πίσω και να μπορεί να σκοράρει.. Θες δηλαδή από Ζντόβτς και πάνω...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 31 Ιαν 2012, 22:52

σωστό και στην προκειμένη περίπτωση είναι το μόνο που με προβληματίζει. πώς θα αντικρίσει ο ίδιος τους συμπαίκτες του που τους παράτησε παρασκευή μετά την προπόνηση (και αυτοί κατέβηκαν στα ιλίσια και πάλεψαν όσο μπορούσαν) και πώς θα επιδράσει τελικά αυτό το βαρύ κλίμα την ομάδα. δεν ξέρω, είμαι κάπως αισιόδοξος... :o :shock: :opaokara: :nairepaok: :pano:

PS: Γιάννη αν αναγκαστικά θα έπρεπε να βάλω ταμπέλα στους 2 παίκτες θα τους έλεγα και τους δύο τριάρια. 3αρια χωρίς να είναι πλάγιοι όμως. ο σέρβος κλασσικός allaround που θέλει να χώνεται συνέχεια μέσα ενώ ο άλλος ο τρελάρας του αρέσει να χτυπάει στα πόδια με το πολύ γρήγορο σουτ (κυρίως) από μέση απόσταση. Συμφωνώ ότι όλα γίνονται και μάλλον αυτά είναι ευχάριστοι πονοκέφαλοι για το τημ... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 31 Ιαν 2012, 23:09

Αλήθεια, πήγες στο ματς? Απ' ότι κατάλαβα το παλέψαμε για τα καλά παρα τις μεγάλες απουσίες. Αυτό είναι πολύ αισιόδοξο.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 01 Φεβ 2012, 10:59

ε ναι ρε παπάρα,από το μυαλό μου θα τα έγραφα???? :mrgreen: :opaokara: :nairepaok:

PS: η αλήθεια είναι οτι αυτά που έγραφα για τον Aleksic δεν τα είχαμε δεί ακόμα live. όσοι όμως τον θυμούνται από τον Πανιώνιο, ήταν σίγουροι τι ακριβώς κάνει ο σέρβος (με μία αμφιβολία για την κατάσταση στην οποία βρίσκεται).
PS2: δεν ξέρω αν θα κερδίζαμε το ματς αν έπαιζε τελικά ο jr (νομίζω όμως οτι θα κερδίζαμε εύκολα αν έπαιζε ο γιάννης... ;) )
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 03 Φεβ 2012, 14:28

Το έγραψε στο τουίτερ του ο Τζέι Άρ Γκίντενς... Άργησε να παέι στην προπόνηση γιατί κάποιος, όχι τόσο έξυπνος, όπως ανέφερε, τον έκλεισε και δεν μπορούσε να βγάλει το αυτοκίνητο του. "Μου έκανε άνω κάτω όλο το πρόγραμμα" συμπλήρωσε ο Αμερικανός.
http://basketplus.gr/index.php?option=c ... Itemid=129
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 05 Φεβ 2012, 18:44

νεότερα από την κουβεντούλα του φίλου μου με τον παλλίκαρο:
μόνιμα χαμογελαστός, δεμένο ακόμη το χέρι
ξέρει ότι παίζει σε ομάδα με ιστορία
γνώριζε ότι έχει παίξει ο Κλιφ και ο Μπέρυ
του αρέσει να παίζει η ομάδα γρήγορα
του αρέσει το πικ εν ρολ
του αρέσει το DOGS στο λιμάνι
του αρέσουν οι μικρές μέχρι 24
του αρέσει να φωνάζει μαλάκα τους φίλους του
------------------------------------------------
άλλα νέα: οι μικροί πολύ τρακαρισμένοι κι ανέκφραστοι στο event
κολλητοί οι 2 Σέρβοι
κολλητοί οι Ντικούδης Καλαμπόκης
πολύ παχύς ο Μάτζικ
πολύ αδύνατος ο Σούλης
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 05 Φεβ 2012, 19:38

δείχνει επηρεασμένος από τον τραυματισμό και από τις μη πληρωμές...
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 18 Φεβ 2012, 03:21

Γκίντενς: "Νοιώθω άσχημα που φεύγω, αλλά..."

Σήμερα το μεσημέρι αποχαιρέτησε τους συμπαίκτες του και τους προπονητές και ετοιμάζει τις βαλίτσες του για τις ΗΠΑ. Θα πρέπει να κάνει την επέμβαση στο καρπό του, δεν μπορεί να συνεχίσει και ακόμα την Δευτέρα μπορεί να πετάξει για την πατρίδα του, περιμένοντας οι εκπρόσωποι του να τακτοποιήσουν το θέμα των οφειλόμενων. Μιλώντας για την αποχώρηση του τόνισε στο basketplus.gr ... «Πρέπει να κάνω επέμβαση και με προβληματίζει γιατί δεν έχω ξανακάνει. Τόσο καιρό πονούσα γιατί έπαιζα με σπασμένο χέρι. Με ειδοποίησε ο γιατρός ότι πρέπει να κάνω αυτή την επέμβαση για να αποκαταστήσω το πρόβλημα. Νοιώθω άσχημα που φεύγω, θα μου λείψουν οι συμπαίκτες μου, ο κόουτς, ο κόσμος. Κρατώ την φοβερή ατμόσφαιρα του αγώνα με τον Άρη και το ότι βοήθησα και εγώ να κερδίσει ο ΠΑΟΚ τον αιώνιο αντίπαλο του, θα θυμάμαι και πολλά άλλα πράγματα. Δεν ήθελα να φύγω, αλλά έτσι είναι η ζωή, πρέπει να κάνω το καλύτερο για τον εαυτό μου και να επιστρέψω στο μπάσκετ υγιής» σχολίασε ο Γκίντενς.
http://basketplus.gr/index.php?option=c ... Itemid=152
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: J.R. Giddens

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 18 Φεβ 2012, 17:23

Στο καλό να πας και σε ευχαριστούμε για τις εντυπωσιακές φάσεις που μας χάρισες. Αρκετά θετικός ο απολογισμός σου. Προέχει βέβαια η υγεία.
Υ.Γ. Δυστυχώς αλλά αυτό κατάντησε ο ΠΑΟΚ. Μια εντυπωσιακή ατμόσφαιρα σε έναν και μόνο αγώνα... Είσαι τυχερός που το έζησες.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες