ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Γκίντενς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Στίγκερς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αράπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Άλεξιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ντούβνιακ
3
13%
Ντικούδης
15
65%
Καλαμπόκης
4
17%
Πέτγουεϊ
1
4%
Γιαννακίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλλές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλαμπάκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 23

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sakis_g4 » Κυρ 22 Ιαν 2012, 22:53

ρε παιδια μην κραζουμε την ομαδα για το μπασκετ που παιζει!Με τον Σουλη αυτο το μπασκετ θα παιζουμε,Ετσι ειμασταν και περισυ και προπερσι...τσουκου τσουκου... :opaokara: :D καλη νικη σημερα που σιγουρα χρειαζομασταν.
Οσο αφορα τους νεους παικτες ο ντουβνιακ θα βοηθησει,φαινεται οτι ειναι λαβρακι και σιγουρα καλυτερος του ραιτ.
ο πετγουει εχει καλο κορμι μεγαλα χερια και παιζει πολυ ξυλο γουσταρω...
ο αλεξιτς παιζει σε λαθος θεση.ο παικτης ειναι καθαρο γουγκοσλαβικο 3αρι,με καλο σουτ, penetration και καλη πασα για 4 δεν κανει....περισυ στον πανιωνιο εκει επαιζε στο 3 και μας ειχε κλεισει το σπιτι!
sakis_g4
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 19:55

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 22 Ιαν 2012, 23:07

KalamarGiannis έγραψε:τον Καλλές τον ξέχασε στον πάγκο σήμερα και κρύωσε οπότε πέσαν οι επιδόσεις του...!! κάποιον τσιγκλάω;

πες τα χρυσόστομε. Πως να αποδόσει ο παίκτης με το μπες-βγες... :nairepaok:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Stepas » Δευτ 23 Ιαν 2012, 10:55

Κακό μπάσκετ, αλλά τουλάχιστον νικήσαμε. Ντικούδης και Καλαμπόκης όλη η ομάδα κυριολεκτικά. Κέρδος ο Ντούβνιακ που μπορεί να μην είναι παιχταράς αλλά θα βοηθήσει. Τουλάχιστον έδειξε κάποια καλά στοιχεία και φαίνεται να έχει όρεξη. Κι ο Πετγουεϊ θα βοηθήσει στους τομείς που είχαμε καταλάβει κι απ'τα βιντεάκια (ριμπάουντ, άμυνα, ξύλο).

Πόσοι μπαίνουν στα πλέι-οφ φέτος;
Άβαταρ μέλους
Stepas
 
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 15:37
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pablito » Τρί 24 Ιαν 2012, 09:14

Αυτη η κατασταση στο μπασκετ δεν μπορει να συνεχιστει..και αναφερομαι στον κοσμο που δεν παταει στο γηπεδο,που ειναι οι συνδεσμοι?? μονο με τον Αρη θυμουνται να ρθουνε στο παλατακι για να κανουν βλαχομαγκιες?? Ποιον εχουμε προεδρο τον Κανωτα που δε σας εκανε περυσι? η τον Πανελουδη..

Εγω ειμαι απ αυτους που εγινα ΠΑΟΚ απ το μπασκετ (υπαρχουμε και εμεις) και καθε φορα που βλεπω αυτην την εικονα πιανεται η καρδια μου..
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 24 Ιαν 2012, 09:55

σωστή παρατήρηση. τι ακριβώς παίζεται με τους συνδέσμους?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τρί 24 Ιαν 2012, 10:02

Η μεγαλη πλακα ειναι πως,η συντριπτικη πλειοψηφια αυτων,κανουν το ιδιο ακριβως με αυτους που κατηγορουν στην Τουμπα..........ερχονται ΜΟΝΟ στα ντερμπι.....

Αλλα ειπαμε....ειναι μεσα στο γενικο φαινομενο της χαμενης μπαλας!

Εμεις,παντως,ολους εσας που δεν φυγατε ποτε γιατι δεν σας βλεπουμε?.....Μηπως δεν παιζει ο ΠΑΟΚ?....
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 24 Ιαν 2012, 10:07

Καλά, για τους συνδέσμους μην λέτε και πολλά γιατί θα βγει πάλι εκείνος ο αδερφός και θα μας τα χώσει γιατί μόνο οι σύνδεσμοι αγωνίζονται....... 8-)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 24 Ιαν 2012, 12:07

μα τα (νέα) παιδιά από το σύνδεσμο φαντάζομαι οτι είναι η πνοή στο γήπεδο (αν περιμένεις από εμάς του κωλόγερους που ψάχνουμε την παραμικρή αφορμή για να μη σηκωθούμε από τον καναπέ μας, βράσε όρυζα). αυτοί πάντα ήταν εκεί, no matter what. και σε ποδόσφαιρο και σε μπάσκετ. τι παίζεται? δεν είναι περίεργο?

Ένα ωραίο gallop θα ήταν γιατί δεν πάει ο ΠΑΟΚσής στην Πυλαία (γενικά μιλάω, όχι για φέτος, γιατί αν στην Τούμπα πάνε 8-8.500, καλά είναι αν έχεις 850 στο μπάσκετ). Το οικονομικό είναι ένα θέμα, αλλά φίλοι μου το Δεκέμβρη που ήμουνα επάνω μία Κυριακή γυρίσαμε 40 καφετέριες για να βρούμε τραπέζι και τελικά γυρίσαμε πίσω στο Ωραιόκαστρο από την πολυκοσμία (ένα εισιτήριο = 2 καφέδες πάνω-κάτω, βέβαια μπορεί να μου πείς οτι ρε φίλε το 10ευρω που μου περισσεύει εγώ θα το πιώ καφέ με την γκόμενά μου και δεν θα το δώσω για να δώ τον ΠΑΟΚ να σκοράρει σε 40 λεπτά 65 πόντους). άσε που πολλοί πιτσιρικάδες δεν πληρώνουν καν εισιτήριο αφού πηδάνε εύκολα τα κάγκελα (το θέμα είναι γιατί οι πιτσιρικάδες δεν κάνουνε καν τον κόπο να πηδήξουνε τα κάγκελα και να κάνουνε κερκίδα?) Δεν μας αρέσει το θέαμα ή οι φιλοδοξίες του σημερινού ΠΑΟΚ? ΟΚ, αλλά τότε μην κάθεσαι να το δείς ούτε από την Tv (γιατί νομίζω οτι το 80 % κάθεται και βλέπει από την Tv ή το web Το μπάσκετ. ιδέα μου?). Δεν μας αρέσει η διοίκηση και δε γουστάρουμε να τη στηρίξουμε? Μάλλον εκεί συγκλίνω εγώ κατά 90 % αλλά και πάλι αν με Bane όχι, τότε με ποιόν? :?

PS: βέβαια μία απάντηση μπορεί να είναι οτι τελικά ο ΠΑΟΚσής πάει στην Πυλαία (αναλογικά με το τι γίνεται και στα άλλα ελληνικά γήπεδα) :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Stepas » Τρί 24 Ιαν 2012, 12:52

Εικόνα


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Stepas
 
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 15:37
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό denis » Τρί 24 Ιαν 2012, 12:59

KalamarGiannis έγραψε:άποντος σήμερα κι αυτός και ο Γκίντενς...
για το ματς έχω μικρές παρατηρήσεις...ο Γιαννακίδης είναι απογοητευτικός στην άμυνα , τον πήρε χαμπάρι ο Γιουγκοσλάβος και τον έκανε κουδούνι...πρέπει κάτι να κάνει αυτό το παιδί...

αυτό που θα με μείνει από το ματς είναι οι δυό συνεχόμενες Τζορντανικές φάσεις του Γιάνναρου!!

μάλλον ο Μιχάλης κόλλησε από τον ράσταman γιατί δεν τον θυμάμαι να κολλάει σε "σκριν" τόσο πολύ
Kobe μου θύμισε εμενα
με τον Σέρβο μαζί με και τον Pet που θα καθαρίζει το ριμπάουντ ευκολότερα τώρα θα τρέξουμε λίγο παραπάνω. Όταν έχεις 5-6 παίκτες "πενταδατους" μην νομίζεις ότι είναι εύκολο να τρέξεις
Οποιος ασχολείται με συνδέσμους ας φτιάξει ένα πάνω που να λέει αφού δεν φύγατε ποτε εδώ γιατί δεν σας βλέπω



Επειδή γράφω σε pc που δεν έχει ελληνικά[και δεν μπορώ να κατεβάσω tpt για να το φτιάξω (kein Download)] να ξέρετε πως για λίγες μέρες θα γράφω ελάχιστα πρεπει καθε φορα να κάνω greeklish convert to greek
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό bob » Τρί 24 Ιαν 2012, 15:08

πολύ καλό ματς και όπως κάθε χρόνο ο σούλης θα την έχει έτοιμη την ομάδα την στιγμή που πρέπει...ένα τεράστιο μπράβο στον ντικούδη γιατί κάνει εξαιρετική χρονια...ο κόσμος υπερβολικά λίγος αλλά ο καθένας ας αναλάβει τις ευθύνες που τον αναλογούν...προς κάθε κατεύθυνση αυτό είτε είναι οργανωμένος είτε όχι...αλλά ξέχασα όταν θέλετε να κράξετε που είναι ο κόσμος τους συνδέσμους ψάχνετε!

και το επόμενο ματς μέσα στα ηλύσια πολύ δύσκολο και αν δεν παίξουμε σοβαρά δύσκολα να πάρουμε το 2πλο!
ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΟΥΕΦΑ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΠΡΕΦΑ
ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΡΩΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΤΡΟΠΟ
Άβαταρ μέλους
bob
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 24 Ιαν 2012, 16:17

προσωπικά έχω τεράστια απορία πού είναι ο συνδεσμιακός κόσμος στο μπάσκετ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό bob » Τρί 24 Ιαν 2012, 16:43

είπα ο καθένας ας κάνει αυτοκριτική οργανωμένος και μη,αν θέλεις να τους βρεις ξέρεις που να πας!
ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΟΥΕΦΑ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΠΡΕΦΑ
ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΡΩΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΤΡΟΠΟ
Άβαταρ μέλους
bob
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 24 Ιαν 2012, 16:50

προσωπικά στο Χολαργό μόνο τον ψηλό που κυνήγαγε τον Τσουκαλά στο Ιασώ μπορώ να βρώ... :mrgreen: :opaokara: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ -ΚΑΒΑΛΑ 66-60 MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 24 Ιαν 2012, 17:39

Φίλε bοb δεν χρειάζεται να ρωτήσουμε κανέναν και κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να είναι κοντά στην ομάδα. Το είπε και η διοίκηση. Απλά, προσωπικα τουλάχιστον με πιάνει ένα παράπονο. Έχουμε έναν πολύ καλό συνδιασμό (δικό μας γήπεδο, πολύ κόσμο και Μπάνε πρόεδρο). Πάσχουμε στην ποιότητα των παικτών αλλά και αυτή θα βελτιώνονταν με την προσέλευση του κόσμου. Γιατί να έχουμε αυτή την εικόνα? Δεν μας αξίζει.
Υ.Γ. Μιλάμε γενικά για την απουσία του κόσμου αλλά τώρα (και κάποιες άλλες φορές) το εξειδικευσαμε για τους οργανωμένους.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League 2011-2012

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες