ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Γκίντενς
3
8%
Στινγκερς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αραπης
1
3%
Γκορι
6
17%
Ντικουδης
16
44%
Καλαμποκης
5
14%
Αντριουσκεβίτσιους
4
11%
Γιαννακίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλλές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλαμπάκας
1
3%
 
Σύνολο ψήφων : 36

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 11 Δεκ 2011, 01:26

η σύγκριση Khimki με τον πρωταθλητή ευρώπης είναι σαν να συγκρίνεις τον Giddens με τον Lebron james...

έτσι για πλάκα παραθέτω το αποτέλεσμα της τελευταίας αναμέτρησής τους στο οακα (φυσικά και στη ρωσία τους είχαν νικήσει). Η σύνθεση της Khimki του Sergio Scariolo ήταν: Langford, Fridzon, Javtokas, Mozgov. McCarty, Raul Lopez, Paulius Yankunas,Cabezas.

101-66... (115-54 στο ranking)
Τελευταία επεξεργασία από palok και Κυρ 11 Δεκ 2011, 01:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Κυρ 11 Δεκ 2011, 01:32

Επειδη πιο σαφης δε μπορω να γινω, απλα θα επαναλαβω αυτο που εγραψα. Η Κιμκι ειναι καλυτερη απο τον ΣΗΜΕΡΙΝΟ Παναθηναϊκο, που κατα ομολογια του προπονητη του δεν ηταν καθολου καλος, που δεν ειχε καμια φαντασια στο παιχνιδι του και στο 80% των αμαρκαριστων σουτ που εκανε ειχε 50% σε διποντα και τριποντα...

Απο κει και περα επειδη ειδα και τις 2 ομαδες απο κοντα μεσα σε 10 μερες, μου αρεσε ο τροπος παιχνιδιου της Κιμκι και γενικα μου αρεσε πιο πολυ σαν ομαδα. Συγκρινοντας τα 2 αυτα παιχνιδια! Τωρα αν ειναι πρωταθλητης Ευρωπης και ξερω γω δεν μετρανε στην κριση μου βλεποντας το τωρα!
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Vonapartis » Κυρ 11 Δεκ 2011, 01:42

Σήμερα ακόμα και ο μακεδονικός νεαπόλεως θα μας έριχνε 15άρα στο κεφάλι.
Μιλάμε για μπασκετική τραγωδία αυτή η ψόφια ομάδα.
Ενας κάτω του μετρίου παναθηναϊκός μετέτρεψε σε απογευματινή προπόνηση το παιχνίδι
και υποχρέωσε 3500 ΠΑΟΚτσήδες στο μαρτύριο της σταγόνας, ελέω της "κάτι σαν ομάδα" που κατέβηκε να παίξει στο παρκέ.
Άβαταρ μέλους
Vonapartis
 
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: Σάβ 06 Αύγ 2011, 23:27

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 11 Δεκ 2011, 01:45

tetradje ο καθένας έχει την κρίση του. δεν στη λέω (ειδικά σε εσένα που σέβομαι απόλυτα την άποψή σου). πολλές φορές παίρνω αφορμή από ένα post. απλά κάποια πράγματα στα οποία δε συμφωνώ θα το λέω. ο σημερινός βάζελος χτυπιέται ΜΟΝΟΝ από barca-cska. Και είναι ανώτερος από maccabi-real-sienna.
τώρα να σου πώ οτι η khimki oύτε το uleb δεν θα πάρει, δεν θα το πώ (γιατί αυτή είναι απλά η αίσθησή μου).αν ο βάζελος αγωνιζόταν φέτος μόνον με sato-calathes-καιμακόγλου-βουγιούκα και διαμαντίδη πιθανότατα να του απένειμαν το τρόπαιο χωρίς να παίξουν καν τους αγωνες... ;)

PS: σήμερα ήμουνα μέσα, με την khimki όχι (αλλά είδα και τα 2 ματς στην τηλεόραση). Άντε να μην πώ για τις άλλες θέσεις στην περιφέρεια που ο βάζελος νομίζω είναι μακράν του δευτερου ο καλύτερος στην ευρώπη. Δηλαδή πιστεύεις οτι οι καιμακόγλου-smith-batiste-ian-maric αντιμετωπίζονται από τους Loncar-Nielsen-Monya-Dudu και Pushkov? :?

PS2: επειδή και εγώ νιώθω οτι μιλάω υποφερτά ελληνικά είπες οτι η khimki είναι καλύτερη από τον σημερινό παναθηναικό. δεν είπες η khimki προ 10 ημερών. δεν συνέκρινες τις 2 εμφανίσεις των 2 ομάδων στην Πυλαία.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Κυρ 11 Δεκ 2011, 01:53

Απλα οταν λεω σημερινος, εννοω της 10/12/2011 και οχι της σεζον! Η κιμκι (μαλλον λογω Πλανινιτς) μου αρεσε πολυ περισσοτερο! Αυτο και μονο!

ΥΓ Εννοειται συζητηση κανουμε! sorry αν φανηκε αποτομη η απαντηση μο, 9 ωρες ΠΑΟΚ ειχε σημερα το προγραμμα! 8-)
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 11 Δεκ 2011, 01:59

χαχαχα. εννοείται. και εγώ από τις 5 τούμπα και μετά πυλαία με τα υπόλοιπα παοκτσάκια του paokmania. o Planinic όπως και κάθε ψηλό guard ήταν η αδυναμία μου ένεκα της λατρείας μου στον Magic J. (ναι olivares ήμουνα lakers πριν τους suns :mrgreen: ). Aλλά κατάλαβα (ευτυχώς γρήγορα) οτι μου άρεσε ένα γατάκι... ;)

PS: επίσης το άλλο Point μου ήθελε να πεί οτι εστιάζουμε στον αντίπαλο, και σήμερα δεν ήτανε καλός, και μπορούσαμε να κερδίσουμε και λοιπά. Ενώ πρέπει να εστιάσουμε στο γεγονός οτι μπαίνει καινούργιος χρόνος και ακόμα ομάδα (για να κερδίζουμε την καβάλα και όχι το βάζελο) δεν είμαστε...

PS2: α τώρα είδα οτι η khimki κέρδισε την cska!!! πάντως η cska προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου και αν έπρεπε να βάλω φαβορί για την ευρωλίγκα θα έλεγα πρώτα barca και μετά βάζελος.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Κυρ 11 Δεκ 2011, 02:20

O βαζελος κοντραρεται μονο απο CSKA και Barca, αρα η Κhimki που νικησε την CSKA ειναι καλυτερη απο το βαζελο! χαχαχα τρελαινομαι για ισοπεδωτικους συλλογισμους!19 ποντοι με 5/9 τριποντα ο Monya
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 11 Δεκ 2011, 11:33

εγώ μετέφρασα τα πρώτα λόγια του Paloκ στην άποψή του για το ολοκληρωτικό, απόλυτα οργανωμένο, συγκεκριμένου πλάνου χωρίς διαφοροποιήσεις, στραγγαλιστικό μπάσκετ των πράσινων, που οδήγησε την ομάδα να σουτάρουν τρίποντα τα 4αρια και από τα 8,5 μέτρα στο τέλος χρόνου τα γκαρντ... Να προσθέσουμε και την μηχανική εκτέλεση επιθέσεων με αυτοματισμούς, εκμεταλλευόμενοι κάθε φορά τα μισ-ματσ και όλα τα όπλα τους. Πλάγια ελεύθερα σουτ του Σάτο μετά από περιστροφές, σουτ από την κορυφή του Καιμακόγλου, ποστάρισμα του Καλέ αννιλεώς, άνοιγμα ρακέτας για τα μπασίματα του ΔΔ ..και τόσα άλλα που δεν εγώ δεν είδα. Μέχρι και ο παπουΜπατίστ κάρφωσε στο τελευταίο λεπτό με αντίπαλα τα νεαρά μας...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 11 Δεκ 2011, 11:38

Δε νομιζω οτι στοχος ειναι να κοντραρουμε το βαζελο εχουμε δειξει οτι τετοιες ομαδες δε μπορουμε ...το θεμα ειναι οτι ετσι μπορουνε να ειμαστε 3 4οι ή οχι...? εγω πιστευω πολυ δυσκολα χωρις αλλαγες..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 11 Δεκ 2011, 12:58

στα λόγια του Μπάνε προχτές φαίνονται οι απαντήσεις:
δεν υπάρχει καμία πιθανότητα αλλαγών στο ρόστερ σε βάρος της εξυγίανσης
ο Σούλης θέλει να κερδίζει και έχει δίκιο αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε αλλαγές
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBask ... 28989.html

έτσι λοιπόν φτωχή μου ομάδα, δεν μπορείς παρά να υπομένεις τον Λιθουανό και μην ανησυχείς μπάσκετ δεν θα παίξει, τα λεφτάκια του να πάρει και να την κάνει κοιτάει... Χτες ένας ελεύθερος ΠΑΟΚτσής με είπε στην κερκίδα ότι δεν έπαιξε με βάζελο γιατί δεν τον πληρώσανε...

κι αν θες την άποψή μου, αυτή τη στιγμή η ομάδα δύσκολα να βγαίνει 6η: παίζει κανακαιρίσιο μπάσκετ Μάλκοβιτς, δεν έχει φαντασία , δεν έχει βάλει εύκολο καλάθι εδώ και 2 μήνες, βασίζει τα πάντα επιθετικά σε 4 παίκτες, και τους έχει λιώσει στην κούραση. Αν δεν γίνουν δραστικές αλλαγές (πχ παίζω με άσσο τον Λιάπη και τον Αράπη, βάζω αναπληρωματικό 2 τον Στίγγι και βασικό για κάποια σουτ τον Ραιτ, βάζω 30' τον Λιθουανό να σκιστεί να μαρκάρει τα σέντερ και δίνω άπλα για επίθεση στον Γκορί, δίνω εντολές η ομάδα να τρέχει να τρέχει να τρέχει να τρέχει, κτλ.-δηλαδή τα αποδομώ όλα και ανακατεύω την τράπουλα μπας και κάτσει)

Γνώμη αιρετική: νομίζω ότι όπως υπομείναμε μικρό τον Βεργίνη και τον Δεμερτζή να μάθει να κοντρολάρει ομάδα σαν playmaker, είναι ευκαιρία να το κάνουμε με τον Λιάπη και να βγάλουμε υποφερτό Ελληνα παίκτη για πολλά χρόνια. Το να παίζουν οι δεινόσαυροι συνταξιούχοι ξένοι δεν μας δίνει τίποτα. Τα ίδια ισχύουν για Τσακαλέρη στο 3,5-4 και για τους άλλους μικρούς εκτός Καλλέ. Ο Καλλές καιρός είναι να γυρίσει να κάνει το κατάρτι στην Α3 γιατί ντροπιάζεται ο ίδιος και αυτός που τον κρατάει...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Κυρ 11 Δεκ 2011, 14:03

ο πρελεβιτς λεει οτι στοχος ειναι η εξυγιανση
οποτε να κριθει με βαση αυτον τον στοχο
αν στο τελος της χρονιας η ομαδα ειναι μεσα θα εχει αποτυχει στον στοχο που εχει βαλει
προσωπικα νομιζω οτι χωρις στοχους αγωνιστικους δεν μπορεις να κανεις ουτε εξυγιανση γιατι δεν θα εχεις χρηματα απο τα εισητηρια
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Johnys » Κυρ 11 Δεκ 2011, 17:42

Το τμήμα που με έκανε περήφανο για μια δεκαετία έχει φτάσει σε σημείο να προκαλεί λύπηση,κρίμα αλλα παρόλα αυτά η μεγάλες χαρές που χάρισε δε ξεχνιούνται.
ΠΑΟΚ στα εύκολα ΠΑΟΚΑΡΑ στα δύσκολα. :nairepaok:
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 11 Δεκ 2011, 18:50

ronaldo έγραψε:ο πρελεβιτς λεει οτι στοχος ειναι η εξυγιανση
οποτε να κριθει με βαση αυτον τον στοχο

Βέβαια. Όλους θα τους κρίνουμε(τους άλλους...)
Υ.Γ. Το σχόλιο δεν πάει σε σένα αλλά σε όλους ΜΑΣ.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 11 Δεκ 2011, 18:59

KalamarGiannis έγραψε:στα λόγια του Μπάνε προχτές φαίνονται οι απαντήσεις:
δεν υπάρχει καμία πιθανότητα αλλαγών στο ρόστερ σε βάρος της εξυγίανσης
ο Σούλης θέλει να κερδίζει και έχει δίκιο αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε αλλαγές

Σωστός ο Μπάνε. Το να κυνηγήσουμε την 3η θέση που πιθανότατα να μην σημαίνει τίποτα προτιμώ να υποστώ αυτό το μαρτύριο για 3-4 χρόνια (η στήριξη του κόσμου μπορεί να τα μειώσει) και να έχουμε αργότερα μια καθαρή ομάδα με ότι αυτό συνεπάγεται.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 60-77 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Κυρ 11 Δεκ 2011, 19:30

kostasff έγραψε:
ronaldo έγραψε:ο πρελεβιτς λεει οτι στοχος ειναι η εξυγιανση
οποτε να κριθει με βαση αυτον τον στοχο

Βέβαια. Όλους θα τους κρίνουμε(τους άλλους...)
Υ.Γ. Το σχόλιο δεν πάει σε σένα αλλά σε όλους ΜΑΣ.



διαφωνεις οτι ολοι κρινονται??
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League 2011-2012

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης