ΠΑΟΚ - Ηλυσιακός 84-70 ΜVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Γκίντενς
1
1%
Ράιτ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ντικούδης
21
29%
Γιαννακίδης
18
25%
Γκόρι
29
40%
Καλαμπόκης
2
3%
Καλλές
2
3%
Στιγγερς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλαμπάκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσακαλέρης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αντριουσκεβίτσιους
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αράπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 73

Re: ΠΑΟΚ - Ηλυσιακός 84-70 ΜVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 05 Νοέμ 2011, 22:11

Ναι, προσωπικα δεν έδωσα κανένα περιθώριο στον Λιθουανό όπως δεν έδωσα και πριν από 2 χρόνια στον Καλλε. Δεν περιμένω ΤΙΠΟΤΑ από αυτούς τους δύο. Για τους άλλους δείχνω υπομονή αν και ούτε από τον γκιντενς περιμένω παρα πολλά πλέον. Σίγουρα θα έχει κάποια βελτίωση και ίσως κάποια καλά παιχνίδια αλλά μέχρι εκεί. Δεν είναι αυτό που θέλουμε.Την μεγαλύτερη πίστωση χρόνου την δίνω στον Ράιτ. Μακάρι να πάρει τα πάνω του. Σταθερότερος μέχρι στιγμής και με διαφορά ο Δήμος για τον οποίο είχα μεγάλο ερωτηματικό. Τον Καλαμπόκη δεν τον φοβάμαι καθόλου. Του εχω τεράστια εμπιστοσύνη.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ - Ηλυσιακός 84-70 ΜVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 05 Νοέμ 2011, 22:13

ομαδα που ειναι δομημενη οπως ειμαστε εμεις ειναι ανεπιτρεπτο να παιρνει μονο 2 ποντους απο τους δυο της αμερικανους. δεν ξερω τι φταιει αλλα πρεπει να αλλαξει αν θελουμε να κρατησουμε τα περσινα κεκτημενα, ειδη η πρωτη ητα εκτως προγραμματος εγινε την προηγουμενη αγωνιστικη καιαν δεν αλλαξει κατι προβλεπονται και αλλες κηδειες
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: ΠΑΟΚ - Ηλυσιακός 84-70 ΜVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pablito » Σάβ 05 Νοέμ 2011, 22:17

Γκορι και Ντικουδης ολα τα λεφτα..ο Ραιτ εμφανως εκτος κλιματος..και δν ειναι η πρωτη φορα..Συνεχιζουμε η ομαδα θελει στηριξη

Υ.Γ Εχει δει κανενας τα 2 παιχνιδια του Κριστμας με ΑΓΟΡ..25αρες και στα 2..δεν πιστευω οτι δε χωρουσε στην ομαδα!
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: ΠΑΟΚ - Ηλυσιακός 84-70 ΜVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό moican4 » Σάβ 05 Νοέμ 2011, 22:53

Στη συνέντευξη τύπου που ακολούθησε μετά το τέλος του αγωνά με τον Ηλυσιακό, ο Σούλης Μαρκόπουλος αναφέρθηκε σε όσα τον ικανοποίησαν από την εικόνα της ομάδας του αλλά και σε αυτά που τον προβλημάτισαν.
Τα όσα είπε ο Έλληνας τεχνικός:
"Είχαμε να διαχειριστούμε δύο σημεία. Το ένα ήταν η ψυχολογία, προσπαθούσαμε καθ' όλη την διάρκεια της εβδομάδας να πείσουμε τους παίκτες να παρουσιάσουν το καλό τους πρόσωπο. Το δεύτερο είναι τα νεκρά διαστήματα. Στο πρώτο βελτιώθηκε η κατάσταση, ήρθε η νίκη. Στο άλλο δε λύθηκαν εντελώς τα προβληματά μας. Πρέπει να προσέξουμε πολύ, αφήνουμε τον αντίπαλο να επανέλθει στο ματς. Σε ένα παιχνίδι το πληρώσαμε, πρέπει να το δούμε για να μην το ξαναπάθουμε στο μέλλον. Όταν αγχωνόμασταν είχαμε πρόβλημα. Βάζαμε αρκετά εύκολα καλάθια, αλλά η άμυνά μας δεν ήταν πολύ καλή. Ο αντίπαλος το εκμεταλλεύτηκε αυτό κάνοντας σουτ σε πρώτο χρόνο. Στο δεύτερο ημίχρονο μπορέσαμε να αμυνθούμε καλύτερα".
Για την εμφάνιση του Γκίντενς, ανέφερε: "Στο επιθετικό κομμάτι δεν ήταν αυτός που μας έχει συνηθίσει. Στο αμυντικό κομμάτι, στο δεύτερο μέρος ήταν πολύ καλός και δεν επέτρεψε στον αντίπαλό του να μπει στο παιχνίδι. Εμείς θέλαμε να πάει η μπάλα μέσα στο καλάθι και δεν πιέσαμε πολύ τα πόιντ γκάρντ. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος αλλά δεν μπορούμε να πούμε ότι ήμασταν αρνητικοί. Προσπαθούσαμε να εκμεταλλευτούμε την καλή ημέρα των ψηλών μας. Πήραν πολλές προσπάθειες οι ψηλοί. Η αλήθεια είναι πως θέλουμε να βάλουμε και άλλους παίκτες μέσα στο παιχνίδι μας. Κάποια στιγμή θα έρθουν και άλλες βοήθειες".
Για το αν υπάρχει ενδεχόμενο ενίσχυσης, υποστήριξε: "Αν χρειάζεται θα το συζητήσουμε με την διοίκηση. Αυτή τη στιγμή δεν μας απασχολεί. Πάντα το οικονομικό είναι ένα πρόβλημα αλλά όχι μόνο στον ΠΑΟΚ".
Τέλος, για τον Αντριουσκεβίτσιους, δήλωσε: "Δεν ήταν σε καλή κατάσταση, ένιωσε μια ζαλάδα. Πιστεύω πως ήταν περισσότερο ψυχολογικό".

http://www.paokmania.gr/articles/basket ... 84-70.html
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: ΠΑΟΚ - Ηλυσιακός 84-70 ΜVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 06 Νοέμ 2011, 08:44

desperando έγραψε:ειδη η πρωτη ητα εκτως προγραμματος εγινε την προηγουμενη αγωνιστικη

Δυστυχώς αλλά πέρασαν χρόνια από τότε που αυτές οι ήττες χαρακτηριζόταν "εκτός προγράμματος". Τώρα μόνο οι γαυροβαζελοι έχουν το "δικαίωμα" για τέτοιους χαρακτηρισμούς.
Άσε που πέρυσι χάσαμε και τα δύο παιχνίδια (και στο παλατακι) από την καβάλα...
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ - Ηλυσιακός 84-70 ΜVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 06 Νοέμ 2011, 12:27

Προσωπικά το απόλαυσα το ματσάκι. Και μπορώ να πώ οτι μου άρεσε αρκετά η ομάδα στην επίθεση (ρίξανε πολύ διάβασμα οι παίκτες μέσα στο παιχνίδι) εκτός κάποιων νεκρών διαστημάτων που και δικαιολογούνται από το χαμηλό βαθμό ετοιμότητάς της αλλά και από την ζώνη του Φλεβαράκη που πάντα δυσκολεύει όλες τις ομάδες (και προσωπικά θα έπαιζα-διάφορες παραλλαγές- πάνω από 30 λεπτά αν με προσλαμβάνε αυτή τη στιγμή μία ομάδα της Α1 ως head coach... :mrgreen: ). Η πραγματική διαφορά των 2 ομάδων θα ήταν 25 πόντοι αν υπήρχαν και 2-3 extra παίκτες να κάνουν καλύτερα τη δουλειά τους... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Ηλυσιακός 84-70 ΜVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Κυρ 06 Νοέμ 2011, 13:34

εγω παντως ειδα οτι το παιχνιδι μας στηριζεται κατα τεραστιο βαθμο στις προσωπικες ενεργειες Γκορι Ντικουδη οι περιφερειακοι μας ειναι αργοι στο γυρισμα της μπαλας και δυσκολα βγαινει απο καποιο πλει η πικ η ψηλος κοντα στο καλαθι να παιξει
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: ΠΑΟΚ - Ηλυσιακός 84-70 ΜVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό cellophan » Κυρ 06 Νοέμ 2011, 13:58

Για τον Ραιτ έχω εκφραστεί πριν ακόμα ξεκινήσει να παίζει (λάθος μου) και δυστυχώς φαίνεται να έχω δίκιο. Δυστυχώς δε μπορεί μόνος του. Απλά, όμορφα και ωραία.

Για τον Γκίντενς, μίλησα αφού τον είδα. Μου κάνει εντύπωση πως κάποιοι τον στηρίζουν, με δεδομένο πως είναι ηλίου φαεινότερο πως έχει προβλήματα ένταξης στα όποια συστήματα και εκτελεστικά μακριά από το καλάθι είναι πολύ αδύναμος. Στο χτεσινό παιχνίδι τον είδα τουλάχιστον 4 φορές στο α' ημίχρονο να μη ξέρει που βρίσκεται. Φαντάζομαι αυτό είδε και ο Μαρκόπουλος και τον χρησιμοποίησε ελάχιστα στο δεύτερο. Εν κατακλείδι, για μονό 3vs3 θα τον ήθελα, σε οργανωμένη ομάδα στην Ευρώπη όχι. Κάποια στιγμή θα σου κάνει ένα καλό παιχνίδι, το ξέρω. Δε χτίζεις όμως ομάδα πάνω του.

Ο Στίγγερς μου αρέσει. Είναι δεύτερος άσσος, το παλεύει σε θέματα οργάνωσης, είναι εκρηκτικός και αν τον αφήσεις να σουτάρει off balance θα σκοράρει 9/10 ακόμα και από τη σέντρα και γενικά μου αρέσει που τον βλέπω να παίζει ερχόμενος από τον πάγκο.

Ο Λιθουανός είναι 2.18. Κάποιοι λένε ότι δεν μπορούν να κατανοήσουν τα στατιστικά του στην Ισπανία. Συμφωνώ απόλυτα. Με τη διαφορά πως το βλέπω από την άλλη μεριά. Τι πρέπει να κάνουμε για να τα πάρουμε αυτά τα στατιστικά. Εγώ 2.18 παίκτη από τη Λιθουανία με αυτά τα λεφτά δε θα τον έδιωχνα. Πρέπει να βρούμε τρόπο να του κάνουμε σαν ομάδα τη ζωή πιο εύκολη.

Αυτά.

:pano:
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3106
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: ΠΑΟΚ - Ηλυσιακός 84-70 ΜVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 06 Νοέμ 2011, 14:22

έτσι είναι όπως τα λες. απλά καλό είναι να συζητάμε με βάση την ωμή πραγματικότητα. και η πραγματικότητα του τεχνικού τημ και της διοίκησης είναι οτι αλλαγές θα γίνουν μόνο όταν φτάσει ο κόμπος στο χτένι. Συνεπώς πρέπει να βρούμ(ν)ε τρόπο όλοι αυτοί οι προβληματικοί να προσφέρουν άμεσα ό,τι και όσο μπορούν ;)
Τελευταία επεξεργασία από palok και Κυρ 06 Νοέμ 2011, 14:24, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Ηλυσιακός 84-70 ΜVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 06 Νοέμ 2011, 22:53

cellophan έγραψε:Εγώ 2.18 παίκτη από τη Λιθουανία με αυτά τα λεφτά δε θα τον έδιωχνα.

Θα έδιωχνες 24χρονο πανφθηνο ελληνα 2.11?
Λογικα όχι αλλά άντε να κρατήσεις τον Καλλε... :shock:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ - Ηλυσιακός 84-70 ΜVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό cellophan » Κυρ 06 Νοέμ 2011, 23:29

Κώστα,

οι 7 πόντοι διαφορά στο μπάσκετ όπως φαντάζομαι ξέρεις μπορεί να είναι και 1 εκατομμύριο ευρώ στο συμβόλαιο, ιδίως όταν μιλάμε για πάνω από τα 2.10. Τον Καλλέ, τον έχω δει έναν χρόνο, είναι 2.11, έχει αθλητικά προσόντα αλλά παρόλα αυτά κάνει τον Λυπηρίδη (στα πρώτα του) να μοιάζει με μάγο της πορτοκαλί μπάλας. Επίσης αν δεν κάνω λάθος η προϋπηρεσία του δε περιλαμβάνει ούτε ομάδα της Ισπανίας, ούτε πέρασμα από το ΝΒΑ (κάτι θα είδαν και αυτοί οι άνθρωποι).

Το μόνο θετικό που βλέπω στον Καλλέ, είναι πως είναι Έλληνας. Αν ήταν και οι δύο ξένοι, δε θα δίσταζα ούτε λεπτό να ποντάρω στο Λιθουανό.

Καληνύχτα παιδιά.

:pano:
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3106
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: ΠΑΟΚ - Ηλυσιακός 84-70 ΜVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό lamosas » Δευτ 07 Νοέμ 2011, 02:36

Συγνώμη για το οφ τοπικ. Έχω να παρακολουθήσω αγώνα ελληνικού πρωταθλήματος απο τους τελικούς με τον βάζελο το 1999. Απο τότε τυγχάνει να παρακολουθώ μόνο τελικές φάσεις ευρωπαϊκού και παγκόσμιου πρωταθλήματος. Πέρα απο το οτι το επίπεδο του αθλήματος συνολικά και παγκόσμια έχει πέσει αρκετά, αυτο το πράμα που είδα σχεδόν 12 χρόνια μετα δεν μπορει να είναι ομάδα του ΠΑΟΚ.

Περισσότερο για Εφηβικό του ΠΑΟΚ μου έκανε παρα για την κανονική ομάδα.
Πραγματικά ο κόσμος που περνει διαρκείας και γενικά παρακολουθεί την ομάδα είναι ήρωας.

Συγνώμη αν όλα αυταακουγονται τετριμμένα αλλα το σοκ που έπαθα ήταν μεγάλο.
Άβαταρ μέλους
lamosas
 
Δημοσιεύσεις: 3594
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: ΠΑΟΚ - Ηλυσιακός 84-70 ΜVP ,σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό moican4 » Δευτ 07 Νοέμ 2011, 16:15

MVP o Γκορι...

Συνεχίζουμε γιατί πρέπει να καλύψουμε το χαμένο έδαφος..
Επόμενο παιχνίδι ο Πανιώνιος, το τελευταίο κεκλεισμένων...

viewtopic.php?f=150&t=4987&p=553128#p553128
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League 2011-2012

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες