Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό gika » Σάβ 15 Οκτ 2011, 10:36

Τα αγγολάκια

Δεν θα περάσει καιρός ώστε ο ΠΑΟΚ να ασχοληθεί εκ νέου με τους Αφρικανούς παίκτες που είδε ο Παντελής Κωνσταντινίδης στην Αγκόλα…


Αυτό το ταξίδι θα αξιολογηθεί τις επόμενες ημέρες από διοίκηση και τεχνική ηγεσία, που πρόκειται να αποφασίσουν για τον έναν βασικό στόχο που αφορά τον χαφ, αλλά και τους άλλους νεαρούς παίκτες.

Θυμίζουμε ότι ο Κωνσταντινίδης παρακολούθησε δύο προπονήσεις και έναν αγώνα μίας συγκεκριμένης ομάδας, επικεντρώνοντας σε έναν παίκτη, που δεν είναι Αγκολέζος…

Εδώ επάνω πρέπει να τονιστεί ότι στον ΠΑΟΚ ξέρουν καλά το ρίσκο που υπάρχει σε τέτοιες μεταγραφικές κινήσεις. Γι’ αυτό και αντιλαμβάνονται ότι εφόσον έρθει ο ένας παίκτης ή περισσότεροι, πρέπει να περάσουν από ένα ακόμη στάδιο δοκιμής, εκτός από την αρχική παρακολούθηση…

Υπ’ αυτή την έννοια θεωρείται βέβαιο ότι με τον ερχομό αυτών των παικτών θα αναζητηθεί ομάδα ή ομάδες που θα πάνε ως δανεικοί.

Όλα αυτά όμως είναι σε πρώιμο στάδιο και οι όποιες αποφάσεις θα έρθουν τις επόμενες ημέρες…



Ο Εστογιανόφ..

Σύμφωνα με σημερινό δημοσίευμα των «ΣΠΟΡ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ», παρότι είναι νωρίς ακόμη για την επόμενη μεταγραφική περίοδο, ο ΠΑΟΚ ενδιαφέρεται και έχει ήδη κάνει τις πρώτες του κινήσεις για τον Φαμπιάν Εστογιανόφ του Πανιωνίου!


Το ρεπορτάζ εξηγεί γιατί ο Ουρουγουανός εξτρέμ συνεχίζει να απασχολεί τον ΠΑΟΚ και βρίσκεται ψηλά στις προτιμήσεις των ανθρώπων της ομάδας.

Επίσης αναφέρει τον τρόπο που σκέφτονται να κινηθούν οι άνθρωποι του Δικεφάλου για να αποκτήσουν τον... κολλητό του Γκαρσία, ο οποίος έχει συμβόλαιο με τον Πανιώνιο.

Ο ηγέτης του ΠΑΟΚ πάντως έχει εκφραστεί δημοσίως για τον συμπατριώτη του Εστογιανόφ, καλώντας τον ανοιχτά να έρθει στο Δικέφαλο μετά από το φετινό ματς στη Νέα Σμύρνη!

Το θέμα βέβαια, δεν είναι αν ο Γκαρσία θέλει τον Εστογιανόφ στον ΠΑΟΚ, αλλά το ποιος θα τον πληρώσει (αυτόν και τον Πανιώνιο) και το αν ο Ουρουγουανός είναι στα πλάνα του Μπόλονι....


Και η Μαρσέιγ....


Σύμφωνα με σημερινό δημοσίευμα των «ΣΠΟΡ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ» την προσεχή Πέμπτη αναμένεται να βρεθεί στην Τούμπα σκάουτερ της Μαρσέιγ, για να παρακολουθήσει δύο παίκτες του ΠΑΟΚ στο ματς με τη Σάμροκ.

Η γαλλική ομάδα έχει ενημερώσει την ΠΑΕ ΠΑΟΚ ότι θα στείλει έναν άνθρωπό της στην Ελλάδα για να το ματς της 3ης αγωνιστικής του Γιουρόπα Λιγκ, χωρίς βέβαια να δώσει περεταίρω ενημέρωση.

Οι πληροφορίες των «ΣΠΟΡ» πάντως αναφέρουν ότι η Μαρσέιγ θα «τσεκάρει» δύο παίκτες του ΠΑΟΚ στο ματς με τη Σάμροκ, χωρίς όμως να αναφέρει το ρεπορτάζ ονόματα.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Οκτ 2011, 11:05

Καλορίζικο και ελπίζω αν αυτό το τόπικ φέρει κάποιον παίχτη ή παίχτες, να αξίζουν τα χρήματά τους!!

Αν πάρουμε Estoyanoff θα είναι χαμένα χρήματα, γιατί, αν τώρα που είναι 29 θα τον πάρουμε φερειπείν με 200.000, θα τον πουλήσουμε στα 32 με 100.000 στη καλύτερη, ή θα μας φύγει ελεύθερος...

Όσο για την Marseille..Κλάους + Vieirinha θα κοιτάξουν νομίζω, αλλά τα @@ μας θα πάρουν...Εγώ με τι θα πάρω πρωτάθλημα ρε;;;;; :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό Athens » Σάβ 15 Οκτ 2011, 11:06

o Εστογιαννοφ εχει συμβολαιο με τον νιονιο εως το 2013 αν δεν κανω λαθος...
η τακτικη της παε ειναι να θελει ελευθερους και με μικρα συμβολαια παικτες...
πως θα παρουμε τον ουρουγουανο? μονο αν πουληθει ο βιερινια και κανει μια μικρη υπερβαση η παε με τα λεφτα της πωλησης του...
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4517
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό cronos » Σάβ 15 Οκτ 2011, 12:29

Δίνοντάς τους με ελευθέρας τους Τσουκαλά, Κουρδάκη, Ρομπέρ.....
(Θα μπορούσε άραγε?) Δεν το βλέπω να παίζουν με μας...... :!: :?


:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Ο καθένας βλέπει αυτό που φαίνεσαι...
λίγοι αντιλαμβάνονται αυτό που είσαι.

Machiavelli
Άβαταρ μέλους
cronos
 
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:45

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό Iakovidis » Σάβ 15 Οκτ 2011, 12:47

τον Κουρδάκη να τους πληρώσουμε δεν τν παίρνουν. τον Μπαλάφα ίσως να θέλουν αυτοι.
Άβαταρ μέλους
Iakovidis
 
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 01:30

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Οκτ 2011, 15:24

Τον Μπαλάφα τον ήθελαν και τον Γενάρη που πέρασε....αλλά δεν δίνουμε το αστέρι παρά μόνο στη Barcelona και τη Real!! :opaokara:

(Εκτός κι αν δούμε ότι ο Στάμου μπορεί να προσφέρει)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 15 Οκτ 2011, 18:38

Παντως ειχαν 2 3 μερες..να βγαλουν εφημεριδα...και επανεμφανιση με φαμπιαν...που θα πουλησει περισσοτερες εφημεριδες.....βαζουμε και ορους που μπορει να γινει η μεταγγραφη..και καλυπτουμε ολα τα ενδεχομενα....ειναι νωρις για μας να ασχολουμαστε με τετοια ...οχι βεβαια για τη διοικηση και τους τ.δ που δινουν εξετασεις το γεναρη/..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό moican4 » Σάβ 15 Οκτ 2011, 18:51

Ο Εστογιανοφ είναι παικταράς..
Μόνη ένσταση το ότι είναι επιρρεπής σε τραυματισμούς..
Κατά τα άλλα θα κάνει παπάδες..
Μακάρι...
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό Photis » Σάβ 15 Οκτ 2011, 19:06

Ξανά...με τι λεφτά???
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό cronos » Σάβ 15 Οκτ 2011, 19:07

Πλάκα πλάκα κάναμε αρκετές μεταγραφές. :D
Έχουμε μπορώ να πω ικανοποιοτικό πάγκο
και αρκετούς Έλληνες με μέλλον. :)
Είμαι της γνώμης ότι τώρα πρέπει να κάνουμε (αν υπάρχουν) 1 - 2 ενδεκαδάτες. ;)


:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Ο καθένας βλέπει αυτό που φαίνεσαι...
λίγοι αντιλαμβάνονται αυτό που είσαι.

Machiavelli
Άβαταρ μέλους
cronos
 
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:45

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό moican4 » Σάβ 15 Οκτ 2011, 19:13

Photis έγραψε:Ξανά...με τι λεφτά???
:pano:


Με του Σάχπα, όπως κάναμε και τις άλλες..
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 16 Οκτ 2011, 06:30

RoMaN έγραψε:Καλορίζικο και ελπίζω αν αυτό το τόπικ φέρει κάποιον παίχτη ή παίχτες, να αξίζουν τα χρήματά τους!!

Αν πάρουμε Estoyanoff θα είναι χαμένα χρήματα, γιατί, αν τώρα που είναι 29 θα τον πάρουμε φερειπείν με 200.000, θα τον πουλήσουμε στα 32 με 100.000 στη καλύτερη, ή θα μας φύγει ελεύθερος...

Όσο για την Marseille..Κλάους + Vieirinha θα κοιτάξουν νομίζω, αλλά τα @@ μας θα πάρουν...Εγώ με τι θα πάρω πρωτάθλημα ρε;;;;; :opaokara:


Σοβαρα μιλας τωρα?
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 16 Οκτ 2011, 08:26

Μα πιστεύεις ότι θα ενδιαφερθούν να τον αγοράσουν πολλές ομάδες στα 32-33 του;; Χώρια το γεγονός ότι έτσι θα παραγκωνιστεί ο Γεωργιάδης...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 16 Οκτ 2011, 08:56

Αδελφε ROMAN δεν παραγκωνιζεται κανεις.Με τοσα ματς ολοι θα παρουν τις ευκαιριες τους.Στην περιπτωση που τον παρεις ο σαλπι μπορει να μετατοπιστει στην κορυφη.Αυτο που θελει να παιξει ο μπολονι γυρω στον Ιανουαριο, σε κατι ματς τυπου οφη,ειναι με 2 επιθετικους στην κορυφη (π.χ.Σαπλι-κλαους) και στα ακρα με δυο φωτοβολιδες (π.χ.βιερι-εστογιανοφ),ενα αμυντικο χαφ και ενα επιθετικο χαφ που θα βοηθα και λιγο πισω.
Ειναι σε καλη περιοδο ο εστογιανοφ αλλα εχει μερικες φορες τραυματισμους.Αν μπορεσουμε και βρουμε μια φορμουλα,δινοντας καποιους δανεικους και μερικα λεφτα,και τον παρουμε θα ειμαστε πολυ καλα.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2012

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 16 Οκτ 2011, 10:15

Ακόμα Οκτώβρη έχουμε, είναι πολύ νωρίς να λέμε το οτιδήποτε...ίδωμεν..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες