Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 16 Ιουν 2011, 14:42

Η συνέχεια...
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 16 Ιουν 2011, 14:48

Ωραια, ποδαρικο με το δευτερο τοπικ αφιερωσης προς τον προεδρο και μαλιστα πρεμιερα μετα απο συνεντευξη τυπου!!

Προσωπικα με αφησε σε αρκετα σημεια ευχαριστημενο, όμως με προβλημάτισε έντονα στον οικονομικό τομέα, όπου και, θεωρώ, ότι η κατάσταση έχει χαθεί λίγο.. Το μόνο που τον πιστώνω είναι το γεγονός ότι δεν εμφανίζεται συχνά για να μιλήσει στον κόσμο! Δε γίνεται ρε Θόδωρε να βάζεις τους δημοσιογράφους σου ως δορυφόρους να μεταφέρουν το κλίμα στη διοίκηση όπως αυτοί νομίζουν!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 16 Ιουν 2011, 14:58

Τα έσοδα είναι 26.318.000 ευρώ και τα έξοδα 28.404.000 ευρώ.

Υπάρχει ένα άνοιγμα δύο εκατομμυρίων ευρώ το οποίο οφείλεται:

Α.Στην αύξηση των πριμ που μαζί με τους φόρους ξεπερνά το 1,2 εκατομμύρια ευρώ
Β.Το υπόλοιπο άνοιγμα οφείλεται στις απώλειες εισιτηρίων
Γ.Τα πρόστιμα αλλά και τους φόρους των νέων συμβολαίων.



Απο αυτή την κουβέντα κρατάω τις 2 τελευταίες αιτίες που διπλασιάζουν πάνω κάτω το άνοιγμα.
Για τους δύο τελευταίους λόγους φέρουμε ευθύνη ΕΜΕΙΣ και η ''αποτυχημένη'' περιφρούρηση μας.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 16 Ιουν 2011, 15:01

Gash νομίζω είπε ότι είναι 1,2 εκ τα πριμ και με τους φόρους φτάνουν τα 2 εκ.....

Για το δεύτερο (χασούρα από τα εισητήρια) τόνισαν ότι δεν μειώθηκε ο αριθμός των εισητηρίων αλλά ότι αφουγκραζόμενοι τον κόσμο μείωσαν τις τιμές τους τελευταίους 6 μήνες (πχ στα πλέι οφ 3 αγώνες = 20€)...

Για τις τιμωρίες είπε ότι φτάνουν γύρω στα 650.000€.......
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17047
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 16 Ιουν 2011, 15:07

650 απο πρόστιμο και πόσα κεκλεισμένων των θυρών 2 για φέτος?
Δηλαδή 2χ350 με 400 χιλιάρικα Ευρώ νομίζω πως θα ήμασταν μέσα με ένα ποσό περίπου στο μισό μύριο και κάτι.
Αν αναλογιστούμε ότι πληρώσαμε και ένα 800ρι για το γήπεδο μιας και απο τιμωρία μας δεν πήραμε χρήματα για τα έργα τσουπ νάτο και το κέρδος.

Σωστά ή λάθος γιατί δεν την άκουσα ακόμα την συνέντευξη τύπου ζωντανά και γράφω απο όσα διάβασα απο εδώ προς το παρόν.

υγ

Θα την ανεβάσει κανείς?
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό thief » Πέμ 16 Ιουν 2011, 15:25

gika έγραψε:Για το δεύτερο (χασούρα από τα εισητήρια) τόνισαν ότι δεν μειώθηκε ο αριθμός των εισητηρίων αλλά ότι αφουγκραζόμενοι τον κόσμο μείωσαν τις τιμές τους τελευταίους 6 μήνες (πχ στα πλέι οφ 3 αγώνες = 20€)...


Να συμπληρώσω εσένα gika και τον Gash και την μείωση των αριθμών των διαρκείας. 19.100 φέτος, 21.500 πέρυσι. 6,8 εκ. (αν άκουσα καλά) τα φετινά έσοδα ενώ πέρυσι αν θυμάμαι ήταν κοντά στα 8εκ.
thief
 
Δημοσιεύσεις: 922
Εγγραφή: Δευτ 24 Μάιος 2010, 23:32

Re: Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό kos » Πέμ 16 Ιουν 2011, 15:52

Με βάση τα οικονομικά στη χώρα και την ανάγκη για έσοδα, αν έρθει πρόταση για Βιεϊρίνια πως θα αντιδράσει;
"Ο Βιεϊρίνια έχει ρήτρα 15 εκατομμύρια. Αν έρθει πρόταση 12-13 εκατομμύρια το συζητάμε. Αν δεχτούμε μία μικρή πρόταση, θα τα χάσουμε από τα διαρκείας".


βγαζω καπελο. η απαντηση αυτη λεει πολλα....

Θα εξαρτηθούν οι μεταγραφές από την πώληση κάποιου παίκτη;
"Σίγουρα. Πώληση, έσοδα, όπως θέλετε πάρτε το. 27 με 30 του μηνός θα είναι εδώ ο κ. Κωνσταντινίδης να τον ρωτήσετε. Να πω και κάτι σημαντικό: Άφησαν και μία προίκα αυτοί οι παίκτες. Για πέντε χρόνια ο ΠΑΟΚ θα είναι στους ισχυρούς της Ευρώπης. Αν περάσει μία φορά είναι απόσβεση. Αν περάσει δύο είναι κέρδος. ΟΙ κακές επιλογες έγιναν αλλά πέρασαν, και θα είναι απίθανο να μη γίνουν άλλες".


ετσι ακριβως...

- Κάνατε λάθος που ψηφίσατε τον Μαρινάκη ή τον Μπέο σε ότι αφορά την ΕΠΟ;

"Δεν νομίζω ότι κάναμε λάθος. Για τον Μπέο σας το έχω εξηγήσει. Με τον Μπέο λειτουργήσαμε σαν ομάδα και όχι ως πρόσωπο. Ο ΠΑΟΚ είναι άρμα από μόνος του. Με μια λευκή ψήφο μας κατέταξαν κάπου. Ο ΠΑΟΚ είναι άρμα από μόνος του."


τραγικη και λαικιστικη απαντηση. εαν δεν εκανες λαθος, ξαναψηφισε τον. οσο για το κατα ποσο ο ΠΑΟΚ ειναι αρμα απο μονος του...... οταν εισαι αρμα σε ψηφιζουν, δεν τους ψηφιζεις...

-Έχετε σχόλιο για τον χαμό που γίνεται στην ΕΠΟ;

"Αυτό δε συμβαίνει δεν τιμά το ελληνικό ποδόσφαιρο. Πρέπει να αρχίσουμε να λειτουργούμε κανονικά. Πιστεύω ότι σύντομα θα δοθεί και η λύση. Σε ότι αφορά τη συμμετοχή μου στο ΔΣ της ΕΠΟ, δεν νομίζω ότι έβλαψε τον ΠΑΟΚ"


εαν ετσι νομιζεις.....
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4901
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Hideguti » Πέμ 16 Ιουν 2011, 16:13

gash04 έγραψε:Τα έσοδα είναι 26.318.000 ευρώ και τα έξοδα 28.404.000 ευρώ.

[i]Υπάρχει ένα άνοιγμα δύο εκατομμυρίων ευρώ


Αυτο ειναι το ανοιγμα απο εσοδα και εξοδα της φετινης σεζον. Το ανοιγμα της περυσινης σαιζον καλυφθηκε ή πρεπει να προστεθει στο παραπανω ανοιγμα? Ειπε τιποτα σχετικα?
"Η ιστορία επαναλαμβάνεται, την πρώτη φορά ως τραγωδία, την δεύτερη ως φάρσα."
Άβαταρ μέλους
Hideguti
 
Δημοσιεύσεις: 1512
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:44
Τοποθεσία: Πόλη του Νομάρχη

Re: Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Πέμ 16 Ιουν 2011, 16:31

Hide, αυτό αναρωτιόμαστε κι εμείς δύο ώρες τώρα..
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13079
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 16 Ιουν 2011, 16:35

Κι ούτε ένας γαμω-ΑΡΔ δεν ρώτησε.....
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17047
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 16 Ιουν 2011, 16:39

στον ισολογισμο στο κλεισιμο 30/6 θα φανει ....
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό tad » Πέμ 16 Ιουν 2011, 16:41

Δεν έχω κάποια απορία από το θέμα του ανοίγματος ...
Είναι προφανές ότι αφορά την φετινή χρήση ...

Και δεν μπορώ να καταλάβω την οποιαδήποτε απορία περί του θέματος του ανοίγματος ...

1. Οι παίχτες είχαν πάρα πολλά μπόνους για την Ευρώπη, για συμμετοχές κλπ. Ο Ζαγοράκης έχει αυτήν την τακτική ... Είναι ποδοσφαιροκεντρικός ... Εγώ διαφωνώ πολύ με την τακτική αυτή αλλά ίσως ξέρει καλύτερα ...
2. Τα εισητήρια είχαν μειωμένα έσοδα σε σύνολο ελλάδας, ευρώπης, κύπελλο παρά ότι πήγε η ομάδα καλά
3. Είχαμε μεγάλα πρόστιμα και αγώνες κεκλεισμένων

αν κάποιος δει τα παραπάνω τρία εύκολα βγαίνει το νούμερο των 2 εκατ άνοιγμα.

Ένα σχόλιο για διάφορα που ακούγονται μετά την συνέντευξη ... !!!

Είμαστε άξιοι της μοίρας μας ως λαός ... Δεν ξέρουμε να αναγνωρίζουμε τις αξίες και τους καθαρούς ανθρώπους ...
Για ακόμα μία φορά διοίκηση ποδοσφαίρου βγαίνει και κάνει ανάλυση οικονομικών φόρα παρτίδα σε όλους ...
Είναι η μοναδική ΠΑΕ στην ιστορία που το κάνει ...
Κατευθείαν όλοι οι πεταμένοι βγαίνουν και κράζουν γιατί το ένα και γιατί το άλλο ...

Μην αναρωτιώμαστε λοιπόν γιατί η χώρα αυτή έχει πτωχεύσει σε όλα τα επίπεδα ...
Έχουμε ψηλά αυτούς που μας αξίζουν !!!

Εγώ θέλω Ζαγόρ ... και γεμίζει η ψυχή μου αγαλίαση όντας αυτός ο άνθρωπος στην καθοδήγηση της αγαπημένης μου ομάδας παρά το άνογμα της φετινής χρονιάς.
Ας προσέξει την επόμενη να δόσει λιγότερα μπόνους και να κάνει λιγότερα μεγάλα συμβόλαια !!!

Να είσαι καλά Ζαγόρ για την ενημέρωση !!!!
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 16 Ιουν 2011, 16:41

εχουμε και την επιτροπη διαφανειας ζαγορα απο εκει θα μαθουμε αν κλεβει ο ζαγορακης και αν δεν βγαινουν τα νουμερα ΝΟΥΜΕΡΟ ΖΑΓΟΡΑ.....
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 16 Ιουν 2011, 16:51

tad έγραψε:Δεν έχω κάποια απορία από το θέμα του ανοίγματος ...
Είναι προφανές ότι αφορά την φετινή χρήση ...

Και δεν μπορώ να καταλάβω την οποιαδήποτε απορία περί του θέματος του ανοίγματος ...

.............



Πιάνω την ατάκα του φίλου και θέλω να πω πως οι περισσότεροι από εμάς που απορούν για το άνοιγμα, δεν απορούν τόσο πως δημιουργήθηκε γιατί πραγματικά τα πριμ και οι φόροι και οι εξηγήσεις εμένα τουλάχιστον με κάλυψαν, αλλα η απορία έγκειται στο ποιο είναι το άνοιγμα συνολικά χωρίς βέβαια να ασχολούμαστε επί του παρόντος με τα χρέη προς κράτος που είναι παγωμένα....για να γωνρίζουμε αν και τι χρειάζεται για να καλυφθεί...
ωστόσο η αισιοδοξία που έβγαλε σημαίνει ότι το άνοιγμα είναι σχετικά μικρό....
Τελευταία επεξεργασία από teod1980 και Πέμ 16 Ιουν 2011, 16:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Θεόδωρος Ζαγοράκης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό kos » Πέμ 16 Ιουν 2011, 16:56

παντως αυτα περι ισολογισμου στις 30/6 ειναι αστεια. δεν υπαρχει περιπτωση να μην ξερουν ποιο ειναι σημερα το ανοιγμα και να το μαθουν σε 14 μερες...... απλα δεν ρωτηθηκε. το πως και το γιατι....
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4901
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Επόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Blackgr4 και 5 επισκέπτες