Gyula Lóránt

Οτιδήποτε αφορά παίκτες και προπονητές που τίμησαν (ή και ατίμασαν...) τη φανέλα με το δικέφαλο...

Re: Gyula Lóránt

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τρί 31 Μάιος 2011, 12:34

Δεν δίνεις οδηγίες στη γειτονιά των αγγέλων ούτε οργώνεις τη μεσαία γραμμή του παραδείσου και άλλα παρεμφερή και γλυκανάλατα κλισέ του γραπτού (επικήδειου) λόγου.
(Επέλεξες και) Πέθανες στο κατάλληλο μέρος, την κατάλληλη ώρα και με τον κατάλληλο τρόπο, ώστε να κερδίσεις την αθανασία στις καρδιές μας.

Από τις πλέον συναρπαστικές και συγκινητικές ιστορίες που συνοδεύουν τη μαγεία του να είσαι ΠΑΟΚ.
Ο παππούς μου μου τη διηγούταν όταν ήμουν πιτσιρικάς, αλλά ήμουν καχύποπτο τσογλανάκι και αμφισβητούσα ότι τα πράγματα είχαν όντως διαδραματιστεί έτσι.
Όταν διάβασα την πλήρη ιστορία, ανατρίχιασα και ζήτησα και μία νοερή συγγνώμη από τον εκλιπόντα παππού, στον οποίο χρωστάω την ασπρόμαυρη μύηση.

Το φανταστικό κείμενο του Olivares που κοσμεί τη σημερινή κεντρική, μαζί και με τις συμπληρωματικές παρατηρήσεις των PRAKTORINOS, Teacher και Dimitrisss, θα έπρεπε να διδάσκονται υποχρεωτικά σε κάθε ΠΑΟΚι και να υπάρχουν γραπτές και προφορικές εξετάσεις κάθε χρόνο στο τέλος Μαϊου.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Gyula Lóránt

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Τρί 31 Μάιος 2011, 13:16

θα μεινει σαν μυθος ιδιαιτερα για μας τους μικροτερους που εχουμε ακουσει μονο ιστοριες για αυτον και εκεινη τη μεγαλη ομαδα. ριπ.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Gyula Lóránt

Δημοσίευσηαπό Clough » Τρί 31 Μάιος 2011, 21:52

τεραστιος..
Άβαταρ μέλους
Clough
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Σάβ 12 Φεβ 2011, 10:42

Re: Gyula Lóránt

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τρί 31 Μάιος 2011, 22:30

εμεινε στην ιστορια η σφαλιαρα που εριξε στον νικολα οταν πηγε να τον κραξει σε μια προπονηση ....κοιτουσε εκπληκτος ο λοραντ εναν τυπο να ορυεται μπροστα και του ριχνει μια ζαλιστηκε ο νικολας ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

φημες λενε οτι του ελεγε "που ειναι μετοχες ε ? στην ιντερκομ ειναι " :lol: :lol: :lol: :lol: .......
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Gyula Lóránt

Δημοσίευσηαπό sakisxxx » Τρί 31 Μάιος 2011, 22:37

:D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :) :) :) :) :) :) :) :)
Άβαταρ μέλους
sakisxxx
 
Δημοσιεύσεις: 711
Εγγραφή: Τρί 11 Μαρ 2008, 02:57
Τοποθεσία: ΟΡΥΧΕΙΟ ΝΟΤΙΟΥ

Re: Gyula Lóránt

Δημοσίευσηαπό Clough » Τετ 01 Ιουν 2011, 11:38

Φοβερο ειναι το σκηνικο που ο Λοραντ εκοψε τις ταπες απο τα παπουτσια του Γουναρη οταν τον ειδε στην προπονηση να τρεχει με τις φτερνες. Απιστευτο...
Άβαταρ μέλους
Clough
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Σάβ 12 Φεβ 2011, 10:42

Re: Gyula Lóránt

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Σάβ 31 Μάιος 2014, 10:17

Ενα μεγαλο ρισπεκτ στον τεραστιο αυτο ΠΑΟΚτση.
Από τις πλέον συναρπαστικές και συγκινητικές ιστορίες που συνοδεύουν τη μαγεία του να είσαι ΠΑΟΚ
Αφησες την ψηχη σου στο γηπεδο Λοραντ.
ΑΘΑΝΑΤΟΣ
Παω να σ αναψω ενα κερι σημερα.




Aureliano Buendia έγραψε:Δεν δίνεις οδηγίες στη γειτονιά των αγγέλων ούτε οργώνεις τη μεσαία γραμμή του παραδείσου και άλλα παρεμφερή και γλυκανάλατα κλισέ του γραπτού (επικήδειου) λόγου.
(Επέλεξες και) Πέθανες στο κατάλληλο μέρος, την κατάλληλη ώρα και με τον κατάλληλο τρόπο, ώστε να κερδίσεις την αθανασία στις καρδιές μας.

Από τις πλέον συναρπαστικές και συγκινητικές ιστορίες που συνοδεύουν τη μαγεία του να είσαι ΠΑΟΚ.
Ο παππούς μου μου τη διηγούταν όταν ήμουν πιτσιρικάς, αλλά ήμουν καχύποπτο τσογλανάκι και αμφισβητούσα ότι τα πράγματα είχαν όντως διαδραματιστεί έτσι.
Όταν διάβασα την πλήρη ιστορία, ανατρίχιασα και ζήτησα και μία νοερή συγγνώμη από τον εκλιπόντα παππού, στον οποίο χρωστάω την ασπρόμαυρη μύηση.

Το φανταστικό κείμενο του Olivares που κοσμεί τη σημερινή κεντρική, μαζί και με τις συμπληρωματικές παρατηρήσεις των PRAKTORINOS, Teacher και Dimitrisss, θα έπρεπε να διδάσκονται υποχρεωτικά σε κάθε ΠΑΟΚι και να υπάρχουν γραπτές και προφορικές εξετάσεις κάθε χρόνο στο τέλος Μαϊου.



Κριμα που η μνημη του πεφτει τελη μαίου και δεν γινονται γωνες προς τιμην του. Ή εστω ενος λεπτου σιγη.
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Gyula Lóránt

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Σάβ 31 Μάιος 2014, 10:35

Ο λοραντ παρα το οτι "εφυγε" στο 15ο λεπτο, νικησε.
Νικησε το παιγχνιδι, νικησε μια θεση για παντα στις καρδιες μας,
νικησε μια τιμημενη θεση στο ΠΑΝΘΕΟΝ των ΑΘΑΝΑΤΩΝ αυτου του ενδοξου συλλογου.

Κατι τετοιοι ανθρωποι σε κατι τετοιες μερες σε κανουν να βουρκωνεις.

ΛΟΡΑΝΤ ΖΕΙΣ , ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΟΚΤΣΗΣ
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Gyula Lóránt

Δημοσίευσηαπό eorptol » Σάβ 31 Μάιος 2014, 11:28

Μεγάλος Λοραντ ειμουνα στο ματς ακριβως απέναντι κερδίσαμε αλλα μάθαμε στο τέλος τα άσχημα νεα :(:(
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Gyula Lóránt

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Σάβ 31 Μάιος 2014, 12:08

Υπόψη κι αυτόν τον κράζανε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Gyula Lóránt

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 31 Μάιος 2014, 12:35

guardian4 έγραψε:Ενα μεγαλο ρισπεκτ στον τεραστιο αυτο ΠΑΟΚτση.
Από τις πλέον συναρπαστικές και συγκινητικές ιστορίες που συνοδεύουν τη μαγεία του να είσαι ΠΑΟΚ
Αφησες την ψηχη σου στο γηπεδο Λοραντ.
ΑΘΑΝΑΤΟΣ
Παω να σ αναψω ενα κερι σημερα.




Aureliano Buendia έγραψε:Δεν δίνεις οδηγίες στη γειτονιά των αγγέλων ούτε οργώνεις τη μεσαία γραμμή του παραδείσου και άλλα παρεμφερή και γλυκανάλατα κλισέ του γραπτού (επικήδειου) λόγου.
(Επέλεξες και) Πέθανες στο κατάλληλο μέρος, την κατάλληλη ώρα και με τον κατάλληλο τρόπο, ώστε να κερδίσεις την αθανασία στις καρδιές μας.

Από τις πλέον συναρπαστικές και συγκινητικές ιστορίες που συνοδεύουν τη μαγεία του να είσαι ΠΑΟΚ.
Ο παππούς μου μου τη διηγούταν όταν ήμουν πιτσιρικάς, αλλά ήμουν καχύποπτο τσογλανάκι και αμφισβητούσα ότι τα πράγματα είχαν όντως διαδραματιστεί έτσι.
Όταν διάβασα την πλήρη ιστορία, ανατρίχιασα και ζήτησα και μία νοερή συγγνώμη από τον εκλιπόντα παππού, στον οποίο χρωστάω την ασπρόμαυρη μύηση.

Το φανταστικό κείμενο του Olivares που κοσμεί τη σημερινή κεντρική, μαζί και με τις συμπληρωματικές παρατηρήσεις των PRAKTORINOS, Teacher και Dimitrisss, θα έπρεπε να διδάσκονται υποχρεωτικά σε κάθε ΠΑΟΚι και να υπάρχουν γραπτές και προφορικές εξετάσεις κάθε χρόνο στο τέλος Μαϊου.



Κριμα που η μνημη του πεφτει τελη μαίου και δεν γινονται γωνες προς τιμην του. Ή εστω ενος λεπτου σιγη.
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ



Πήγα καρφωτός σήμερα στο τόπικ του Γκιούλα και με μία ελαφρά αγωνία
περί του αν έγραψε κάποιος έστω μια όμορφη αράδα για πάρτη του σήμερα.
Μπράβο ρε guardian, Γκιούλα ΠΑΟΚτσάκι δεν σε ξεχνώ ακόμη κι αν δεν σε είδα ποτε
Γεννήθηκα 2 χρόνια αφότου πέθανες αλλά είσαι για μένα μία ζωντανή ασπρόμαυρη ανάμνηση.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Gyula Lóránt

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 31 Μάιος 2014, 18:34

Ίσως ο πρώτος προπονητής που δούλεψε εντελώς επαγγελματικά την ομάδα με αποτέλεσμα μετά από ενα χρόνο να έρθει το πρωτάθλημα στη Θεσσαλονίκη. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει, ούτως η άλλως έχει κερδίσει μια θέση στο πάνθεον των μεγάλων ΠΑΟΚτσήδων
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Gyula Lóránt

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Σάβ 31 Μάιος 2014, 20:27

Χάραξες τα εφηβικά μου χρόνια και μου δίδαξες τί σημαίνει να επιμένεις μέχρι τέλους... Να μην εγκαταλείπεις RIP!!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Παλαίμαχοι Π.Α.Ο.Κ.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες