Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό DC » Κυρ 26 Δεκ 2010, 16:42

Iakovidis έγραψε:2) Το δεύτερο αποτελεί πιο πολύ τεχνικό κώλλημα. Στη Θεσσαλονίκη ο υδροφόρος ορίζοντας βρίσκεται σε βάθος 5,80 μέτρων, κάτι που σημαίνει ότι σε περίπτωση εκσκαφής θα υπάρχει σίγουρα νερό κάτω από το γήπεδο της Τούμπας. Από εκεί και πέρα το θέμα είναι καθαρά τεχνικό και το πρόβλημα περιορίζεται σε δύο παραμέτρους.


Αν θέλεις διαφώτισέ με φίλε, αλλά τα 5.80 μέτρα αναφέρονται από το επίπεδο της θάλασσας.
Βαριέμαι να μπω στο google earth αλλά στην Τούμπα το υψόμετρο πρέπει να παίζει στα 50μ περίπου (με το μάτι).
Εξάλλου, στις σύγχρονες οικοδομές, τα βάθη εκσκαφών των θεμελίων είναι πολύ μεγαλύτερα από 5.80μ και δεν έχω δει ούτε άντληση υδάτων, ούτε εξυγειάνσεις. (μιλάω πάντα για Άνω Τούμπα)
Ίσως να αναφέρεσαι σε επί μέρους επιφάνειες, όπου από κάτω (και με βάση ανάλογες γεωλογικές μελέτες σαν αυτές που ΔΕΝ έγιναν στον περιφερειακό πχ) υπάρχουν υδάτινες φλέβες και βούρκοι ή σε μπαζωμένα ρέματα.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Κυρ 26 Δεκ 2010, 17:46

Τι να πρωτοπεις.
Εγω πιο ευκολα αφηνω τη γυναικα παρα την τουμπα.
Στα @@ μου τα αστερακια ουεφα.

Δηλαδη αμα δεν υπηρχε προβλημα απο ουεφα θα ελεγα να εβγαιναν και τα καρεκλακια.
Εμενα μονο προβλημα μου προκαλουν στο αμπαλαεα, και στο γκολ.

Ο κοσμος αλλαζει,
Ο ΠΑΟΚ ομως σαν ιδεα και ιδανικα οχι.
Η τουμπα εχει αλλαξει λιγο και μπαινουν και γκομενες, και κινητα και τα λοιπα,ομως εχει διορθωθει λιγο.
Γινεται μια προσπαθεια και απο συνδεμους για να βελτιωθει η κατασταση και εγω εχω δει μια αλφα διαφορα.

Το θεμα ειναι οτι πρεπει , εγω και εσεις και ολοι μας, αμα δουμε καποιο με κινητο να τον κανουμε παρατηρηση, αμα δουμε καποιο με γκομενα να τον κανουμε παρατηρηση,ομως αδεφρικα παντα.

Ετσι λυνονται αυτα. Μην το περιμενουμε ολα απο αλλους.Καλο το φορουμ και η συζητηση , ομως χρειαζονται και πραξεις.

Συμφωνω οτι χρειαζομαστε επειγον γηπεδο με μεγαλυτερη χωρητικοτητα.
Δε μας χωραει.
Δε με νοιαζουν τα 3, 4 και 5 αστερακια ουεφα.

Αμα φτασουμε σε τετοιο αγωνιστικο επιπεδο, ας κατεβαινουμε Αθηνα, να κανουμε και εκδρομη.

...............

Εγω θελω γηπεδο 45 000-50 000 οπως ειναι η Τουμπα σημερα.
Να διπλασιαστει η θυρα 4.
Να βγαλουν τα καρεκλακια και να εχει μονο η θυρα των φιλοξενουμενων.Αντε και στα δημοσιογραφικα.

ΝΑ σκαψουν την τουμπα και να φτασουν τα τσιμεντα μεχρι τη γραμμη του αγωνιστικου χωρου,
ετσι ωστε να φτανεις με το χερι να δινεις φαπες στο βοηθο.

Και τα ορια της θυρας 4 να προχωρησουν λιγο παρα περα.

Ο Π.Α.Ο.Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ.
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ,
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΘΗΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΜΑΣ.
ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΕΩΔΗ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΟΠΩΣ ΤΗ ΒΡΗΚΑΜΕ.
ΔΗΛΑΔΗ ΟΧΙ ΚΙΝΗΤΑ, ΟΧΙ ΓΚΟΜΕΝΕΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΘΕΤΟΥΜΕ ΨΥΧΗ ΣΩΜΑ ΛΑΡΥΓΓΙΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.

ΕΙΝΑΙ ΕΥΘΗΝΗ ΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΑ.

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΛΕΜΕ ΑΛΛΑΞΑΝ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΚΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΔΕΡΦΟΥΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΑΦΡΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΑΣ.

ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ.
ΟΠΟΙΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΙΝΗΤΑ , ΓΚΟΜΕΝΕΣ, Η ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΗ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ.

ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΟΚ.
ΚΑΠΟΤΕ, ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ, ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ Η ΟΠΟΙΥΔΗΠΟΤΕ ΜΟΝΤΕΛΟΥ.

ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΙΔΑΝΙΚΑ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΛ.
ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΣΤΗ ΖΩΗ,
ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑ ΝΑ ΚΑΘΕΤΕ Ο ΚΟΛΟΣ ΣΟΥ.
ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ,
ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΣ ΑΝΕΣΕΙΣ ΤΙΣ.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΑΟΚ.
ΑΓΝΟΙ, ΑΔΕΡΦΟΜΕΝΟΙ, ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΟΙ


ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΗΠΕΔΟ ΤΡΙΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΟΥΕΦΑ,
ΑΛΛΑ ΝΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ , ΣΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΒΕΛΕΙΑ
ΜΕ ΔΕΚΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΠΑΟΚΤΣΗΔΙΚΟΥ ΛΑΟΥ ΚΑΙ ΑΓΝΟΥ ΤΣΙΜΕΝΤΟΥ ΤΟΥΜΠΑΣ.

Π.Α.Ο.Κ
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό staurostoumpa » Κυρ 26 Δεκ 2010, 18:05

xxxxxxxxxxxxx
Τελευταία επεξεργασία από staurostoumpa και Πέμ 18 Αύγ 2011, 19:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
staurostoumpa
 
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 16:29

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Κυρ 26 Δεκ 2010, 18:41

guardian4 έγραψε:Τι να πρωτοπεις.
Ο Π.Α.Ο.Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ.
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ,
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΘΗΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΜΑΣ.
ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΕΩΔΗ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΟΠΩΣ ΤΗ ΒΡΗΚΑΜΕ.
ΔΗΛΑΔΗ ΟΧΙ ΚΙΝΗΤΑ, ΟΧΙ ΓΚΟΜΕΝΕΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΘΕΤΟΥΜΕ ΨΥΧΗ ΣΩΜΑ ΛΑΡΥΓΓΙΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.

ΕΙΝΑΙ ΕΥΘΗΝΗ ΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΑ.

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΛΕΜΕ ΑΛΛΑΞΑΝ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΚΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΔΕΡΦΟΥΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΑΦΡΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΑΣ.

ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ.
ΟΠΟΙΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΙΝΗΤΑ , ΓΚΟΜΕΝΕΣ, Η ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΗ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ.

ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΟΚ.
ΚΑΠΟΤΕ, ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ, ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ Η ΟΠΟΙΥΔΗΠΟΤΕ ΜΟΝΤΕΛΟΥ.

ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΙΔΑΝΙΚΑ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΛ.
ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΣΤΗ ΖΩΗ,
ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑ ΝΑ ΚΑΘΕΤΕ Ο ΚΟΛΟΣ ΣΟΥ.
ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ,
ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΣ ΑΝΕΣΕΙΣ ΤΙΣ.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΑΟΚ.
ΑΓΝΟΙ, ΑΔΕΡΦΟΜΕΝΟΙ, ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΟΙ


ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΗΠΕΔΟ ΤΡΙΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΟΥΕΦΑ,
ΑΛΛΑ ΝΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ , ΣΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΒΕΛΕΙΑ
ΜΕ ΔΕΚΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΠΑΟΚΤΣΗΔΙΚΟΥ ΛΑΟΥ ΚΑΙ ΑΓΝΟΥ ΤΣΙΜΕΝΤΟΥ ΤΟΥΜΠΑΣ.

Π.Α.Ο.Κ


++++++1926


Φιλε μου πραγματικα εγγραψες!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Κυρ 26 Δεκ 2010, 19:14

+ ...

Έχουν γνώση οι φύλακες!
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 26 Δεκ 2010, 19:20

guardian4 έγραψε:Τι να πρωτοπεις.
Εγω πιο ευκολα αφηνω τη γυναικα παρα την τουμπα.
Στα @@ μου τα αστερακια ουεφα.

Δηλαδη αμα δεν υπηρχε προβλημα απο ουεφα θα ελεγα να εβγαιναν και τα καρεκλακια.
Εμενα μονο προβλημα μου προκαλουν στο αμπαλαεα, και στο γκολ.

Ο κοσμος αλλαζει,
Ο ΠΑΟΚ ομως σαν ιδεα και ιδανικα οχι.
Η τουμπα εχει αλλαξει λιγο και μπαινουν και γκομενες, και κινητα και τα λοιπα,ομως εχει διορθωθει λιγο.
Γινεται μια προσπαθεια και απο συνδεμους για να βελτιωθει η κατασταση και εγω εχω δει μια αλφα διαφορα.

Το θεμα ειναι οτι πρεπει , εγω και εσεις και ολοι μας, αμα δουμε καποιο με κινητο να τον κανουμε παρατηρηση, αμα δουμε καποιο με γκομενα να τον κανουμε παρατηρηση,ομως αδεφρικα παντα.

Ετσι λυνονται αυτα. Μην το περιμενουμε ολα απο αλλους.Καλο το φορουμ και η συζητηση , ομως χρειαζονται και πραξεις.

Συμφωνω οτι χρειαζομαστε επειγον γηπεδο με μεγαλυτερη χωρητικοτητα.
Δε μας χωραει.
Δε με νοιαζουν τα 3, 4 και 5 αστερακια ουεφα.

Αμα φτασουμε σε τετοιο αγωνιστικο επιπεδο, ας κατεβαινουμε Αθηνα, να κανουμε και εκδρομη.

...............

Εγω θελω γηπεδο 45 000-50 000 οπως ειναι η Τουμπα σημερα.
Να διπλασιαστει η θυρα 4.
Να βγαλουν τα καρεκλακια και να εχει μονο η θυρα των φιλοξενουμενων.Αντε και στα δημοσιογραφικα.

ΝΑ σκαψουν την τουμπα και να φτασουν τα τσιμεντα μεχρι τη γραμμη του αγωνιστικου χωρου,
ετσι ωστε να φτανεις με το χερι να δινεις φαπες στο βοηθο.

Και τα ορια της θυρας 4 να προχωρησουν λιγο παρα περα.

Ο Π.Α.Ο.Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ.
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ,
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΘΗΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΜΑΣ.
ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΕΩΔΗ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΟΠΩΣ ΤΗ ΒΡΗΚΑΜΕ.
ΔΗΛΑΔΗ ΟΧΙ ΚΙΝΗΤΑ, ΟΧΙ ΓΚΟΜΕΝΕΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΘΕΤΟΥΜΕ ΨΥΧΗ ΣΩΜΑ ΛΑΡΥΓΓΙΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.

ΕΙΝΑΙ ΕΥΘΗΝΗ ΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΑ.

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΛΕΜΕ ΑΛΛΑΞΑΝ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΚΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΔΕΡΦΟΥΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΑΦΡΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΑΣ.

ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ.
ΟΠΟΙΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΙΝΗΤΑ , ΓΚΟΜΕΝΕΣ, Η ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΗ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ.

ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΟΚ.
ΚΑΠΟΤΕ, ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ, ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ Η ΟΠΟΙΥΔΗΠΟΤΕ ΜΟΝΤΕΛΟΥ.

ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΙΔΑΝΙΚΑ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΛ.
ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΣΤΗ ΖΩΗ,
ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑ ΝΑ ΚΑΘΕΤΕ Ο ΚΟΛΟΣ ΣΟΥ.
ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ,
ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΣ ΑΝΕΣΕΙΣ ΤΙΣ.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΑΟΚ.
ΑΓΝΟΙ, ΑΔΕΡΦΟΜΕΝΟΙ, ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΟΙ


ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΗΠΕΔΟ ΤΡΙΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΟΥΕΦΑ,
ΑΛΛΑ ΝΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ , ΣΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΒΕΛΕΙΑ
ΜΕ ΔΕΚΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΠΑΟΚΤΣΗΔΙΚΟΥ ΛΑΟΥ ΚΑΙ ΑΓΝΟΥ ΤΣΙΜΕΝΤΟΥ ΤΟΥΜΠΑΣ.

Π.Α.Ο.Κ

οταν διαβαζω τετοια ποστ καταλαβαινω γιατι ημασταν τοσα χρονια ανυπόληπτοι και γιατι ημαστε ακομα πολυ μακρια για να πραγματοπποιηθουν τα ονειρα μας
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό johnnie78 » Κυρ 26 Δεκ 2010, 19:24

Αν σκεφτείς μόνο με την καρδιά και το συναίσθημα φυσικά λες ΤΟΥΜΠΑ και πάλι ΤΟΥΜΠΑ.Ειλικρινά ακούγεται πολύ περίεργα η έκφραση ''τελευταίο παιχνίδι του ΠΑΟΚ στην ΤΟΥΜΠΑ'' ή ''ΤΟΥΜΠΑ τέλος'' κλπ κλπ. Αν έρθει εκείνη η στιγμή ποτέ, σιγουρα θα κλαψουν και τα τσιμέντα γιατί απλώς οι λέξεις ΠΑΟΚ και ΤΟΥΜΠΑ πάνε μαζί.
Πάμε όμως τώρα στη σκέψη με το μυαλό η οποία λεει οτι:
α. Ο ΠΑΟΚ χρειάζεται οπως και δήποτε καινουριο γήπεδο διοτι το σημερινο γηπεδο ειναι απαραδεκτο για πολλους και διαφορους λογους, σε γενικες γραμμες θα πω απλως ότι χτιστηκε τη δεκαετια του 50 και εχουμε 2010.
β. Στην περίπτωση που το νέο γηπεδο δεν μπορει να γινει στην υπαρχουσα θεση θα πρεπει να γινει αλλου αναγκαστικα
γ. Το νεο γηπεδο θα πρεπει να εχει χωρητικοτητα τουλαχιστον 35 με 40000 θεσεις.
δ. Μακαρι το νεο γηπεδο να γινει στην ΤΟΥΜΠΑ, αλλα αυτο μαλλον-απ' οσο δειχνουν τα πραγματα- δυστυχως δεν μπορει να γινει.
ε. Μια μεγαλη ομαδα θα πρεπει να εχει ενα ανταξιο γηπεδο και οχι τρωγλη (φυσικα εννοω το καθαρα κατασκευαστικο κομματι του γηπεδου και οχι την ΤΟΥΜΠΑ σαν ιδεα, για να μην παρεξηγηθω)
στ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι το καινουριο γηπεδο θα πρεπει να εχει χωρους εκμεταλευσης αφενος λογω εσοδων για την ομαδα και αφετερου για ψυχαγωγικους λογους. Μην ξεχνανε μερικοι οτι στην ΤΟΥΜΠΑ δεν παει κοσμος 20 ετων και κατω αλλα και αλλες ηλικιες μεγαλυτερες οι οποιες περα απο την -δεδομενη- τρελα για την ομαδα θελουν και την ανεση τους. Όταν οι 20άρηδες του forum γινετε 30φευγα και 40φευγα θα καταλαβετε τι εννοω.

ζ. Το τελευταιο επιχειρημα ειναι οτι όλα τα πραγματα αλλαζουν και πανε μπροστα. Με μετακινηση σε καινουριο γηπεδο δεν θα αλλαξει ουτε ο ΠΑΟΚ σαν ιδεα ούτε και αυτα τα οποια υπηρετει -αντισταση στο κατεστημενο, προσφυγια και χαμενες πατριδες, Βυζαντιο- Πόλη-. Θα μπορουσαν μαλιστα κάποια τμηματα του γηπεδου να μας τα θυμιζουν ολα αυτα, οπως επισης και την ιστορια του συλλογου και φυσικα την ΤΟΥΜΠΑ.

Πολυ καλα τα λενε καποιοι για την ΤΟΥΜΠΑ, συμφωνω σχεδον με όλα, αλλά κάποιες φορές (οχι μόνο στο συγκεκριμένο ζήτημα αλλά και στην ίδια τη ζωή μας) θα πρέπει να αντιμετωπίζουμε την αλήθεια...δυστυχώς..
ΕικόναΕικόναΕικόνα
ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ
Άβαταρ μέλους
johnnie78
 
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 21:03

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 26 Δεκ 2010, 19:28

Iakovidis έγραψε:Ας πούμε λιγο για το πρώην στρατόπεδο Καρατάσου

Το Εργατικό Κέντρο Θεσσαλονίκης ζητεί να αποδοθούν τα στρατόπεδα στην κοινωνία ως χώροι πρασίνου και να ανασάνουν οι πόλεις, σύμφωνα με δημοσίευμα της εφημερίδας «Έθνος».

Η Θεσσαλονίκη έχει μετατραπεί σε μια τσιμεντούπολη με τον μικρότερο συντελεστή πρασίνου ανά κάτοικο στην Ευρώπη και τους δείκτες ρύπανσης πάνω από τα επιτρεπτά όρια.

Η διοίκηση του ΕΚΘ κάλεσε τους πολίτες και τους φορείς της πόλης να αγωνιστούν, ώστε να αλλάξει το τοπίο.

Το ΕΚΘ στην ανακοίνωση του σημειώνει ότι η πόλη μπορεί να αναπνεύσει, αρκεί να αξιοποιηθούν τα πρώην στρατόπεδα όπως π.χ. το πρώην στρατόπεδο Καρατάσου, 689 στρεμμάτων, τα οποία δεν αποκλείεται να τσιμεντοποιηθούν, παρά την καθολική αντίδραση των κατοίκων των περιοχών, όπου αυτά βρίσκονται.

Παράλληλα, ζητά την κατάργηση του νομοθετικού πλαισίου περί οικιστικής ανάπλασης των στρατοπέδων (Ν 2754/1999), σύμφωνα με το οποίο μεγάλο μέρος της έκτασης τους, δίνεται για τις οικιστικές ανάγκες όσων υπηρετούν στις ένοπλες δυνάμεις. πηγή: http://www.econews.gr/2010/04/30/ex-mil ... amp-parks/

Νομίζω το ζουμί κρύβεται στην τελευταία παράγραφο.

Και κάτι σχετικό με την Τούμπα.

Έχουν ακουστεί δύο φήμες για πιθανά προβλήματα σε περίπτωση γεώτρησης σε μεγαλύτερο βάθος στο γήπεδο της Τούμπας. Κατά πόσο ευσταθούν δε γνωρίζω, άλλα σίγουρα αποτελούν από μόνοι τους παράγοντες για μεγάλη καθυστέρηση του έργου.

1) Μπορεί να υπάρχουν αρχαιολογικά ευρήματα κάτω από την Τούμπα.
Παραθέτω το παρακάτω: http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2& ... 23/01/2005

2) Το δεύτερο αποτελεί πιο πολύ τεχνικό κώλλημα. Στη Θεσσαλονίκη ο υδροφόρος ορίζοντας βρίσκεται σε βάθος 5,80 μέτρων, κάτι που σημαίνει ότι σε περίπτωση εκσκαφής θα υπάρχει σίγουρα νερό κάτω από το γήπεδο της Τούμπας. Από εκεί και πέρα το θέμα είναι καθαρά τεχνικό και το πρόβλημα περιορίζεται σε δύο παραμέτρους.

α) στον τρόπο θεμελίωσης μιας κατασκευής 3ης κλάσης (γήπεδο, Ξενοδοχείο κτλ.)
β) στην άνωση που θα δημιουργηθεί λόγω του υδροφόρου ορίζοντα η οποία θα εμφανίζεται και κατά την κατασκευή του έργου, αλλά και μετά την ολοκλήρωσή του.

*Για να μην έχουμε άνωση κατά τη φάση της κατασκευής έχουμε δύο επιλογές:
α) ή καταβιβασμό του υδροφόρου ορίζοντα με τη χρήση αντλιών
β) ή εκτόνωση του νερού με τη διάνοιξη οπών όσων απαιτούνται στο μέγεθος που απαιτείται

Το (α) εμπεριέχει τον κίνδυνο να χαλάσουν οι αντλίες, να κοπεί η παροχή ρεύματος κ.λπ.
Το (β) είναι πιο σίγουρο αλλά εφαρμόσιμο μόνο μετά την κατασκευή της θεμελίωσης και του υπογείου. Μπορεί βέβαια και ίσως είναι το ορθότερο να συνυπάρχει με το (α) ως δικλείδα ασφαλείας.

καλα ρε φιλε τι ειναι αυτα που μας αραδιαζεις εμεις ημαστε ΠΑΟΚτσιδες δεν μας νοιαζει το νερο δεν μας νοιαζουν τα αστερια τι ειναι αυτα που γραφεις και προσπαθεις να μπερδεψεις τον λαο του ΠΑΟΚ ακομα και αν γκρεμιστει το γηπεδο και δεν ξαναχτιστει εμεις εκει θα παιζουμε γιατι δεν πουλαμε τα ιδανικα και τις αξιες μας ασκετα αν δεν ξερουμε ποια ειναι αυτα, η Τουμπα δημιουργησε αυτο που ειναι σημερα ο ΠΑΟΚ και κανεις αλλος αν χαθει η ΤΟυμπα χαθηκε και ο ΠΑΟΚ
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό logios » Κυρ 26 Δεκ 2010, 19:40

Μην τρελαθουμε, ΠΑΟΚ ειμαστε οχι Τουμπα.
Απορω πραγματικα πως συνδεετε ιδανικα και ιδεες με ενα κτισμα!!!
Και τελικα ουτε με το κτισμα ειστε δεμενοι αφου δεχεστε να γινει νεο γηπεδο αλλα στην Τουμπα.
Αρα......
Υ.Γ. Την περιοχη που θα αγορασουν οι επενδυτες ας την ονομασουν Τουμπα να λυθει το θεμα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
logios
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 22:01

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Κυρ 26 Δεκ 2010, 19:55

edit:

Το 'σβησα! Μέρες αγάπης είναι, τί νόημα έχει να "ανακατευόμαστε".
Τελευταία επεξεργασία από GI4NNEN4 και Κυρ 26 Δεκ 2010, 20:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5758
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Κυρ 26 Δεκ 2010, 19:56

desperando έγραψε:οταν διαβαζω τετοια ποστ καταλαβαινω γιατι ημασταν τοσα χρονια ανυπόληπτοι και γιατι ημαστε ακομα πολυ μακρια για να πραγματοπποιηθουν τα ονειρα μας


Εσυ τι ονειρα εχεις δηλαδη ρε φιλε?
Να εχεις γηπεδο με σινεμα, μολ, πισινα, μασαζ και τα λοιπα, με 60 -70 000 καλογριες που να βλεπουν μπαλα καθισμενοι στα μαξιλαρενια καθισματα?

Γιατι εμενα αυτο το σκηνικο δε μου θυμιζει ΠΑΟΚ.


ΠΑΟΚ ΔΕ ΓΙΝΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ , ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.
ΞΥΠΝΑΤΕ.


Και πραγματικα, για πες μου ρε αδερφε, χωρις να ειρωνευεσαι αυτη τη φορα.

Πιστευεις δηλαδη οτι οι ιδεες που εκπροσωπει ο ΠΑΟΚ μπορουν να υπερασπιστουν απο οπαδους που θα μαθουν και θα αρεσκονται στην πολυτελεια?
Για σκεψου το λιγο.



Και οσο για τον αδεφο johnnie.

Johnnie, μην σκεφτεσαι για το να παραμεινει το γηπεδο στη τουμπα σαν κατι πολυ δυσκολο.
Δεν ειναι πολυ δυσκολο.
Απλα ειναι πιο δυσκολο απο το να το κανουμε αλλου.


Δηλαδη αν διεκδικησουμε να σκαφτει η Τουμπα, και να γινουν τα εργα αναβαθμισης, με ΚΑΘΕ ΜΕΣΟ,
Ποιος πιστευεις οτι επωνυμα θα σταθει εμποδιο για αυτα τα εργα.
Ποιος?
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό eorptol » Κυρ 26 Δεκ 2010, 20:07

εμένα γιατί δεν με ρώτησαν όταν έφυγαν απο το συντρίβανι ; :D
Ο ΠΑΟΚ δεν είναι τούμπα στην τούμπα μεγαλούργησε και στο συντρίβανι ήταν απο το 1926 εώς 1959 ....
Τα κτίρια δεν κάνουν την ομάδα αλλα οι ζωντανοί οργανισμοί Ο ΛΑΌΣ ΤΟΥ.....
Και κάτι αλλα ψιλορατσιστικα να σταματήσουμε να τα λέμε αποκλεισμοί ανθρώπων δεν πρέπει να γίνονται
Η κερκίδα μπορει να βελτιωθεί αλλα δεν θα χωρισουμε τους οπαδούς σε πολυ και λίγο ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ.....

ούτε να αποκαλούμε " σκατα " σε επίσημη ανακοίνωση συνοπαδους μας...
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό gate4mitsos » Δευτ 27 Δεκ 2010, 02:21

Με καλυψες απολυτα guardian4 στα 2 σου τελευταια ποστ.Τα διαβαζω,τα ξαναδιαβαζω και συμφωνω απολυτως σε ολα.Γ@μω την ευρωπη σας,γ@μω την ουεφα σας.Θελουμε μαλακα καθισματακια και γκομενακια και ποζεριλικια και οθονες στο γηπεδο μας,θελουμε σινεμαδες και μποουλινγκ και λιμνουλες και εστιατορια εξω απο το γηπεδο.Και μου κανει τρομερη εντυπωση που αυριο αμα γκρεμιστει η Τουμπα δεν θα τους νοιαξει καθολου μερικων μερικων μονο και μονο για να εχουμε ενα γηπεδο με μεγαλυτερες ανεσεις...

Ευτυχως υπαρχουν και οι ρομαντικοι που οσες φορες και να μπουν στην Τουμπα ανατριχιαζουν και σκαλωνουν κοιταζοντας την γεματη Θυρα 4 να πηγαινει πανω κατω...

ΠΑΟΚ against modern football
gate4mitsos
 
Δημοσιεύσεις: 2113
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 19:46

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 27 Δεκ 2010, 04:38

guardian4 έγραψε:
desperando έγραψε:οταν διαβαζω τετοια ποστ καταλαβαινω γιατι ημασταν τοσα χρονια ανυπόληπτοι και γιατι ημαστε ακομα πολυ μακρια για να πραγματοπποιηθουν τα ονειρα μας


Εσυ τι ονειρα εχεις δηλαδη ρε φιλε?
Να εχεις γηπεδο με σινεμα, μολ, πισινα, μασαζ και τα λοιπα, με 60 -70 000 καλογριες που να βλεπουν μπαλα καθισμενοι στα μαξιλαρενια καθισματα?

Γιατι εμενα αυτο το σκηνικο δε μου θυμιζει ΠΑΟΚ.


ΠΑΟΚ ΔΕ ΓΙΝΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ , ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.
ΞΥΠΝΑΤΕ.


Και πραγματικα, για πες μου ρε αδερφε, χωρις να ειρωνευεσαι αυτη τη φορα.

Πιστευεις δηλαδη οτι οι ιδεες που εκπροσωπει ο ΠΑΟΚ μπορουν να υπερασπιστουν απο οπαδους που θα μαθουν και θα αρεσκονται στην πολυτελεια?
Για σκεψου το λιγο.



Και οσο για τον αδεφο johnnie.

Johnnie, μην σκεφτεσαι για το να παραμεινει το γηπεδο στη τουμπα σαν κατι πολυ δυσκολο.
Δεν ειναι πολυ δυσκολο.
Απλα ειναι πιο δυσκολο απο το να το κανουμε αλλου.


Δηλαδη αν διεκδικησουμε να σκαφτει η Τουμπα, και να γινουν τα εργα αναβαθμισης, με ΚΑΘΕ ΜΕΣΟ,
Ποιος πιστευεις οτι επωνυμα θα σταθει εμποδιο για αυτα τα εργα.
Ποιος?

μπορεις να μου οεις τι ιδεες πρεσβεύει ο ΠΑΟΚ? γιατι εγω ξερω οτι πρεσβευει την προσφυγιά. Τωρα αν εσυ θεωρεις πολυτελεια το να μπορει ο κοσμος να εχει μια ανθρωπινη προσβαση , καταληλες συνθηκες εισοδου και εξοδου απο το γηπεδο , να υπαρχει μια λαμαρινα πανω απο το κεφαλι του οταν βρεχει για να μην ειναι με πλαστικες σακουλες ε τοτε εχουμε διαφορετικη ενοια στον ορο πολυτελεια. τι πρεσευει ο ΠΑΟΚ ?? ενα ανδροκρατουμενο κλαμπ που αν παει καποιος με την γκομενα ή την οικογενοια του θα πρεπει να ακουσει τα παραπονα (μακαρι να ειναι μονο παραπονα) του ΠΑΟΚτση που εχει την εντιπωση οτι οτι το γηπεδο ειναι πολεμικο τοπίο? ειναι πολυτελεια που πριν απο καθε παιχνιδι πας και πινεις τον καφε σου κι τα ποτα σου στα γυρο μαγαζια? οχι! απλα αυτα τα λεφτα θελω να πιγενουν στην ομαδα και οχι στον καθε τυχαρπαστο που ζει απο τον ΠΑΟΚ και δεν εχει δώσει τιποτα γι αυτη την ομαδα. αν πραγματικα θελετε τον ΠΑΟΚ γιγααντα και οχι ενα τσιφλικη που θα σας δινει την ευκαιρια να εξωτερικεύσετε πραγματα και συναισθηματα που δεν μπορείτε να εκφρασετε στην κοινωνια τοτε αφηστε τον να γιγαντωθεί οπουδήποτε κρινουν οι κατάλληλοι ανθρωποι που θα επωμιστούν την ευθηνη για την δημιουργια του νεου γηπεδου, μακαρι να ειναι στην Τουμπα αλλα αν δεν μπορει να γινει εκει βαση των στανταρ που θα τεθούν πρεπει ενωμενοι να προσπαθησουμε για την δημιουργια ενως νεου ιστορικου γηπεδου που θα μας χαρίσει νεες στιγμες χαρας μεγαλύτερες του προηγουμενου .
υ.γ ο κοσμος εκσυγχρονίζετε οποιος δεν ακολουθει μενει τελευταίος κοιτώντας απλα τους αλλους να τον προσπερνουν
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα .. vol

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 27 Δεκ 2010, 10:06

Ειναι κρίμα να προβάλλουμε προσωπικές επιδιώξεις ,στόχους και πιστεύω, μέσα απο την εικόνα του ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΟΚ πρεσβεύει ένα και μονο στοιχείο .
Τη προσφυγιά .
Τις χαμένες πατρίδες.
Τη ξενιτιά.

Οι αγώνες απέναντι στο κατεστημένο , οι επαναστάσεις και τα λοιπά θεάματα ήρθαν στη πορεία και ΠΡΟΣΕΘΕΣΑΝ ένα λιθαρακι στο dna της ομάδας.

Οφείλουμε να το σεβαστούμε και να το διατηρήσουμε ? Ασφαλώς ναι , στο μέτρο του δυνατου.
Πρέπει να αποτελεί μπουσουλα για την είκονα που θέλουμε για την ομάδα/το γήπεδο/τους οπαδούς μας? Νομίζω όχι.

Αν έρθει η ώρα να διαλέξω ανάμεσα στο ΠΑΟΚ με τα τετράστερα γήπεδα,με μολ,εμπορικά και μεγάλα παρκινγκ και στο ΠΑΟΚ με 5000 ταλιμπαν στα διαρκείας που κρατάνε άσβεστη τη φλόγα του παρελθόντος ...δε θα κουραστώ καθόλου.

Την απάντηση θα την έχουνη ήδη δώσει τα γεγονότα και οι εξελίξεις.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9418
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες