Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Σε ποια περιοχή θέλετε να χτιστεί το νέο γήπεδο του ΠΑΟΚ;

Στην Τούμπα;
781
52%
Στην Πυλαία;
366
24%
Στο Στρατόπεδο Καρατάσιου;
227
15%
Στη Νέα Μεσσήμβρια;
54
4%
Κάπου αλλού;
67
4%
 
Σύνολο ψήφων : 1495

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Πέμ 23 Δεκ 2010, 12:32

Τα είπες όλα απίστευτα έυστοχα και σωστά, ειδικά αυτό με τα σύμβολα...
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Πέμ 23 Δεκ 2010, 12:43

Ημαρτον!!!Ευστοχο το σχολιο του Κος...Πιστευα κι εγω οτι το μονο στο οποιο συμφωνουσαν ολοι ειναι οτι για το γηπεδο θα αποφασισει ο κοσμος του ΠΑΟΚ μεσω του ΑΣ...Ο κοσμος ομως τελικα χωρις να εχει δει τιποτα(μεχρι στιγμης) απο τους Αραβες τους αφηνει να αποφασισουν για το σημαντικοτερο κομματι της ιστοριας του ΠΑΟΚ...Ζητω το Νεο Κοσμος...
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό Parolos » Πέμ 23 Δεκ 2010, 15:29

Ρε κατανοήστε οτι επενδυτής στο ποδόσφαιρο πάει πακέτο με το γήπεδο... Το γήπεδο της Τούμπας δεν πρέπει να γκρεμιστεί για οποιοδήποτε λόγο...
Τώρα γι'αυτούς που φοβούνται οτι θα γίνει το ποδόσφαιρο όπως το "μπασκετάκι" επειδή άκουσον θα γίνει το γήπεδο εκτός πόλης, είναι απλά για γέλια..
Δηλαδή δε θα πάει ο κόσμος στο γήπεδο επειδή θα βαριέται που θα είναι εκτός πόλης, και κατά συνέπεια όλη η Πυλαία (π.χ.) θα γίνει ΠΑΟΚ, ενώ όσοι ζουν στο κέντρο και γενικά εντός πόλης θα γίνουν ρούλης ή ηρακλής για να πάνε σε 10 λεπτά στο γήπεδο... :lol: :lol: :lol:

ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΝΤΡΟΠΗ...
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Πέμ 23 Δεκ 2010, 16:16

Τσαμπα το συζηταμε το θεμα ετσι οπως τιθεται..ΑΝ ερθουν οι Αραβες, και ΑΝ αποφασισουν οτι δεν τους κανει η Τουμπα για πολλους και διαφορους λογους και πανε να κανουν ενα γηπεδο καπου αλλου, παρουν και την ομαδα, εμεις τι θα πουμε; δεν παμε; :D :D
Προσωπικα θελω σταδιακη ανακατασκευη της Τουμπας. Αν γκρεμιστει για να γινει κατι καινουργιο, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΠΟΤΕ. Δεν θα βρεθουν λετε 15 σκουληκια γυρω γυρω να κανουν προσφυγη; Ετοιμα τα εχουν τα χαρτια στο υπογειο...και αντε να ξεμπλεξεις μετα...οπως την επαθε η αεκ και ο βαζελος
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό tad » Πέμ 23 Δεκ 2010, 16:50

Αγαπημένο μας ζήτημα εδώ και χρόνια είναι το γήπεδο ...

Εχθές μετά από πολύ καιρό είχαμε μία νέα σοβαρή προοπτική. Αν λάβουμε σοβαρά υπόψη τους Άραβες (και η χθεσινή τοποθέτηση του Μαργαρίτη μου ενίσχυσε το επιχείρημα ότι είναι σοβαροί) τότε ένα ενδεχόμενο που είχαμε αναφέρει παλιότερα έρχεται σε πρώτο πλάνο και είναι πολύ σοβαρό ...

Οι άραβες λένε ότι θέλουν να φτιάξουν γήπεδο. Μάλλον από ότι λένε θα το φτιάξουν σε έκταση διαφορετική της Τούμπας με δικά τους έξοδα και ανάπτυξη ...

1ο δεδομένο ... Πάπαλα ο ερασιτέχνης ... Ούτε άδειες ούτε να είχαμε να λέγαμε συνελεύσεις 80 ατόμων ... Πληρώνω λένε και κάνω γήπεδο αλλού. Και ότι ώρα θέλω χωρίς να ρωτήσω κανέναν ...
Δεν θα κάτσω να αναφέρω πόσα πλεονεκτήματα έχει αυτή η προοπτική.
Θα αναφέρω μόνο τα αρνητικά.
Που είναι κυρίως οι ενστάσεις πολλών αδερφών που δεν θέλουν να φύγουν από Τούμπα. Και εγώ μαζί τους είμαι αλλά όπως έχω ξαναπεί δεν απαξιώνω όλα τα άλλα. Περιμένω να δω που θα γίνει και με τι άλλες προϋποθέσεις θα γίνει ... Αν είναι καλή πρόταση και προοπτική για τον σύλλογο δεν έχω πρόβλημα. Ίσα ίσα ... να είναι καλά οι άραβες θα πω ... και μετά άντε πιάστε τον ΠΑΟΚ της Ευρώπης λαμόγια της Ελλάδας.
Το 2ο αρνητικό που δεν είναι και τόσο είναι το θέμα ότι το γήπεδο απεμπλέκεται εντελώς από τον ερασιτέχνη. Μετά ο ερασιτέχνης και τα "καλά" του στελέχη από που θα έχουν έσοδα ????
Με την Τούμπα τι θα κάνουν τα λουλούδια του ερασιτέχνη ????
Σε τέτοιο φιλέτο στο κέντρο της πόλης γίνονται απίστευτα πράγματα .... Ποιος θα τα κάνει ???? με τι έλεγχο ????
Βλέπω οι άραβες να κάνουν μάγκες στο τέλος τον ερασιτέχνη ... και τους κατέχοντες αυτόν ...

Το ότι μιλάνε για γήπεδο σε άλλη περιοχή μου λέει ότι έχουν ήδη βρει τον χώρο. Αν πέφτω μέσα θεωρώ ότι ξέρω ήδη που θέλουν να γίνει. Αν γίνει αυτό τότε όλα τα αδέρφια θα είναι πολύ ευχαριστημένα. Είμαι γνώστης ενός μεγάλου πρότζεκτ που δεν έχει προχωρήσει στην Θεσσαλονίκη εδώ και 10 χρόνια που συζητιέται και σε αυτό ταιριάζει απόλυτα το γήπεδο του ΠΑΟΚ. Είναι μέσα στο κέντρο ... Πιο κέντρο δεν γίνεται ... Αν γίνει αυτό απλά θα ζούμε μόνο γούστα ... γούστα που μόνο ο ΠΑΟΚ που ονειρευόμαστε αξίζει. Μακάρι να πέσω μέσα ...
Η περιοχή αυτή περιέργως δεν έχει αναφερθεί ποτέ από επίσημα χείλη. Το λόγο δεν μπορώ να τον καταλάβω αφού την περιοχή την γνωρίζουν αρκετοί και το πρότζεκτ πάλι αρκετοί.

Στον αέρα όλα βέβαια αφού ως απαραίτητη προϋπόθεση είναι να μπουν οι άραβες (που φαίνεται πρώτη φορά ότι δεν είναι παπάς) και να έχουν πρόθεση να κάνουν επένδυση 150 εκατ ευρώ. Γιατί στην 5 ετία μαζί με νέο γήπεδο για τέτοια επένδυση μιλάμε.
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό erevos187 » Πέμ 23 Δεκ 2010, 17:02

Καλα ρε παιδια διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα θα ερθει επιχειρηματιας θα δωσει καμια 80αρια εκ. να φτιαξει γηπεδο να βαλει και αλλα καμια 20αρια στην ομαδα και θα του υπαγορψουμε που θα το κανει??????

Παμε καλα?????
erevos187
 
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: Τετ 09 Ιούλ 2008, 22:18
Τοποθεσία: ΘΥΡΑ 6

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό fonias4 » Πέμ 23 Δεκ 2010, 17:55

tad έγραψε:Η περιοχή αυτή περιέργως δεν έχει αναφερθεί ποτέ από επίσημα χείλη. Το λόγο δεν μπορώ να τον καταλάβω αφού την περιοχή την γνωρίζουν αρκετοί και το πρότζεκτ πάλι αρκετοί.


Αφού αρκετοί γνωρίζουν την περιοχή και το project, τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα να φωτίσεις και εμάς που έχουμε μαύρα μεσάνυχτα.
fonias4
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Τετ 23 Σεπ 2009, 11:34

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό kos » Πέμ 23 Δεκ 2010, 17:59

tad έγραψε:Το 2ο αρνητικό που δεν είναι και τόσο είναι το θέμα ότι το γήπεδο απεμπλέκεται εντελώς από τον ερασιτέχνη. Μετά ο ερασιτέχνης και τα "καλά" του στελέχη από που θα έχουν έσοδα ????
Με την Τούμπα τι θα κάνουν τα λουλούδια του ερασιτέχνη ????
Σε τέτοιο φιλέτο στο κέντρο της πόλης γίνονται απίστευτα πράγματα .... Ποιος θα τα κάνει ???? με τι έλεγχο ????
Βλέπω οι άραβες να κάνουν μάγκες στο τέλος τον ερασιτέχνη ... και τους κατέχοντες αυτόν ...


σορυ φιλε tad αλλα το νουμερο 2 επιχειρημα οσων θελουν ή δεν εχουν προβλημα να φυγει ο ΠΑΟΚ απο την τουμπα ειναι οτι κατω απο το γηπεδο εχει αρχαια και οτι εαν πεσει η τουμπα δεν υπαρχει περιπτωση να σηκωθει κτηριο στο ιδιο σημειο. μιλανε για πιθανες προσφυγες, για καλοθελητες κτλ κτλ.
οποτε ή αδικα ανυσηχεις και δεν εχουμε να κανουμε με φιλετο αλλα με πανσετα ή το επιχειρημα αυτο ειναι αβασιμο.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό fonias4 » Πέμ 23 Δεκ 2010, 18:06

kos έγραψε:
tad έγραψε:Το 2ο αρνητικό που δεν είναι και τόσο είναι το θέμα ότι το γήπεδο απεμπλέκεται εντελώς από τον ερασιτέχνη. Μετά ο ερασιτέχνης και τα "καλά" του στελέχη από που θα έχουν έσοδα ????
Με την Τούμπα τι θα κάνουν τα λουλούδια του ερασιτέχνη ????
Σε τέτοιο φιλέτο στο κέντρο της πόλης γίνονται απίστευτα πράγματα .... Ποιος θα τα κάνει ???? με τι έλεγχο ????
Βλέπω οι άραβες να κάνουν μάγκες στο τέλος τον ερασιτέχνη ... και τους κατέχοντες αυτόν ...


σορυ φιλε tad αλλα το νουμερο 2 επιχειρημα οσων θελουν ή δεν εχουν προβλημα να φυγει ο ΠΑΟΚ απο την τουμπα ειναι οτι κατω απο το γηπεδο εχει αρχαια και οτι εαν πεσει η τουμπα δεν υπαρχει περιπτωση να σηκωθει κτηριο στο ιδιο σημειο. μιλανε για πιθανες προσφυγες, για καλοθελητες κτλ κτλ.
οποτε ή αδικα ανυσηχεις και δεν εχουμε να κανουμε με φιλετο αλλα με πανσετα ή το επιχειρημα αυτο ειναι αβασιμο.


Αυτό με τα αρχαία είναι κάτι σαν τον διάολο. Όλοι μιλάνε για αυτόν αλλα κανένας δεν τον είδε.
Ο Δήμος διπλα ακριβώς από το γήπεδο έχτισε το πολιστικό κέντρο. Εκεί δεν είχε αρχαία?
Η μήπως τα πήγανε όλα κάτω από το γήπεδο για να μας σαμποτάρουν ακόμα μια φορα?
fonias4
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Τετ 23 Σεπ 2009, 11:34

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό shark4 » Πέμ 23 Δεκ 2010, 18:16

Το ιδεατο θα ηταν να γινει το γηπεδο στον φυσικο του χωρο . Αλλα...

Υπαρχει κανεις που να πιστευει, οτι αν τυχον ερθουν αυτοι οι ανθρωποι να αναλαβουν τις τυχες του ΠΑΟΚ , θα καθονται να συζητησουν με Κατσαρη και λοιπους παρατρεχαμενους ????
Η' μηπως και τωρα μεταξυ αυτου του ομιλου και του Ζαγορακη δεν εχει γινει συζητηση για το γηπεδικο ???? Ειμαι σχεδον σιγουρος - για να κανω και τον συνηγορο του διαβολου - οτι και ο ιδιος ο Ζαγορακης θα θελει να απεμπλακει απο την μεγγενη του Ερασιτεχνη και τις αγκυλωσεις του Κατσαρη .
Σιγα μην ερθουν να βαλουν τα λεφτα τους και την επομενη μερα να αρχισουν τις συζητησεις με κατσαρη και σια ... 8-)
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό tad » Πέμ 23 Δεκ 2010, 18:34

kos αδερφε θέμα με αρχαία δεν υπάρχει ...

και αν υπήρχε υπάρχουν δεκάδες έργα τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα που έχει ξεπεραστεί πολύ γρήγορα με πολιτική βούληση ... για αρχαία μιλάνε μόνο αυτοί που θέλουν να φύγει ο ΠΑΟΚ από την Τούμπα ...

fonia 1ον δεν λέω την περιοχή γιατί δεν έχει νόημα ... 2ον γιατί δυστηχώς ζούμε σε χώρα ρουφιάνων και επειδή από όσο γνωρίζω το μεγάλο αυτό πρότζεκτ δεν έχει προχωρήσει (είναι παγωμένες εδώ και 1 χρόνο οι διαπραγματεύσεις), επομένως άσε καλύτερα γιατί αρκετά τα σκουλήκια στην πόλη. Αυτοί είναι ικανοί να πεθάνουν για να μην προχωρήσει ο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Πέμ 23 Δεκ 2010, 18:39

shark4 έγραψε:Υπαρχει κανεις που να πιστευει, οτι αν τυχον ερθουν αυτοι οι ανθρωποι να αναλαβουν τις τυχες του ΠΑΟΚ , θα καθονται να συζητησουν με Κατσαρη και λοιπους παρατρεχαμενους ????
Η' μηπως και τωρα μεταξυ αυτου του ομιλου και του Ζαγορακη δεν εχει γινει συζητηση για το γηπεδικο ???? Ειμαι σχεδον σιγουρος - για να κανω και τον συνηγορο του διαβολου - οτι και ο ιδιος ο Ζαγορακης θα θελει να απεμπλακει απο την μεγγενη του Ερασιτεχνη και τις αγκυλωσεις του Κατσαρη .
Σιγα μην ερθουν να βαλουν τα λεφτα τους και την επομενη μερα να αρχισουν τις συζητησεις με κατσαρη και σια ... 8-)

Εγώ αν ήμουν ο ΣΕΙΧΗΣ ΧΟΥΣΕΙΝ ΑΛ ΣΑΙΝΤ ΕΛ ΖΟΡΡΟ...
θα προσπερνούσα απλά και χωρίς πολλά πολλά όλα τα μικρομεπόδια που θα βρισκόντουσαν μπροστά μου.
ΣΑΝ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟΝ ΚΑΤΣΑΡΗ... (ΣΑΝ ΚΑΤΣΑΡΙΔΑ ΔΗΛΑΔΗ).
Φυσικά θα συζητούσα μαζί του μια φορά και μόλις έβλεπα που το πάει το έργο, θα έκανα τις ανάλογες κινήσεις.

ΑΝ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΟΥ ΟΙ ΑΡΑΒΕΣ, ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥΣ ΑΦΟΥΓΚΡΑΖΟΜΕΝΟΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ (ΕΜΑΣ) ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ.
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό shark4 » Πέμ 23 Δεκ 2010, 18:45

Συμφωνω . Απο οτι εχουν αφησει να διαρρευσει μεχρι τωρα , αυτοι σκεφτονται με προοπτικη πενταετιας . Αλιμονο αν στα 5 αυτα χρονια της παρουσιας τους δεν εχουν κατα νου την ανεγερση και την εκμεταλλευση ενος νεου γηπεδου .
Απλως οι παρατρεχαμενοι του ερασιτεχνη εχουν μυριστει την δουλεια και απλως επιδιδονται σε λεονταρισμους ...
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Πέμ 23 Δεκ 2010, 18:58

Ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του. "Εγώ στη τούμπα γεννήθηκα και στη τούμπα θα πεθάνω" λέει ο άλλος. Επειδή όμως ο ΠΑΟΚ μπορεί να γεννήθηκε στη τούμπα αλλα σε καμία περίπτωση δε θέλω να πεθάνει κι εκεί επειδή μερικοί στενόμυαλοι δεν έχουν καταλάβει ότι ζούμε στον εικοστό πρώτο αιώνα όπου η Βarcelona εγκαταλείπει το Camp Nou η Arsenal εγκατέλειψε το highbury η liverpool θέλει να εγκαταλείψει το Anfeild η Valencia to Mestaya κτλπ κτλπ. Κι επειδή στον ΑΣ επηρεάζουν καταστάσεις και αποφασίζουν άτομα με κολλημένα και σκουριασμένα μυαλά θα χαρώ πάρα πολύ αν αυτός ο όμιλος αποφασίσει να μη χάσει το χρόνου με όλους αυτούς και αποφασίσει να το κάνει το γήπεδο μόνος του όπου θέλει. Διαφορετικά αν περιμένουμε από τον ΑΣ δε θα κάνουμε γήπεδο ποτε και ο ΠΑΟΚ όντως θα πεθάνει στη Tούμπα. Και στο κάτω δε γίνετε να σου λέει ο άλλος δε θέλω το οικόπεδο σου κρατα το, θα τα πληρώσω όλα εγώ και να έχουμε και άποψη για το που θα το κάνει. Μονο σε μας γίνονται αυτά. Mέχρι και τα τυριά 100 χρονια μπροστά είναι μου φαίνεται από μας.
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Γήπεδο ΠΑΟΚ όνειρο ή στόχος; Σκέψεις - ενδεχόμενα ..

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 23 Δεκ 2010, 18:59

kos έγραψε:παντως περα απο την τοποθεσια για την οποια υπαρχουν εδω και χρονια διαφορετικες αποψεις, μεχρι στιγμης πιστευα οτι υπηρχε ενα σημειο στο οποιο συμφωνουσαν ολοι οι Παοκτσηδες. οτι το γηπεδο του ΠΑΟΚ πρεπει οπωσδηποτε να ανηκει στον ερασιτεχνη ΠΑΟΚ. δυστηχως διαπιστωνω οτι το ευκολο παρκαρισμα ειναι πιο σημαντικο.

προσωπικα πιστευω οτι ειναι υποπτη η σταση της διοικησης του Α.Σ. μου ειναι δυσκολο να κατανοησω οτι υπαρχει ορατο το ενδεχομενο να φυγει ο ΠΑΟΚ απο την τουμπα, να χασει ο Α.Σ τα εσοδα απο την τουμπα (10% εισπραξεων κτλ) και ο προεδρος του Α.Σ να σφυριζει αδιαφορα και να περιμενει ενημερωση. και ειδικα οταν ειναι γνωστο οτι τα χρηματα απο την τουμπα ειναι ενα μεγαλο μερος απο τον προυπολογισμου του Α.Σ. τμηματα ολοκληρα με εκατονταδες εαν οχι χιλιαδες παιδια λειτουργουν με τις εισπραξεις του Α.Σ απο την τουμπα. εκτος και εαν οι αραβες συμφωνησουν να δινουν στον ΑΣ τα εσοδα που θα χασει απο την μεταφορα της εδρας :lol:


αυτα επρεπε να σκευτει πιο πριν ο ΑΣ και οχι να νομηζουν καποιοι εκει μεσα οτι οποιος ερθει για νακανει γηπεδο θα τους γλυφει και θα τους κανει πλουσιους για να δωσουν το οκ για νεο γηπεδο. θελω να μου πειτε τι εχει γινει τοσα χρονια στο θεμα του γηπεδου? ε ναι προτιμώ να ερθει καποιος και να μου δώσει τσαμπα ενα καινουριο σπιτι να μενω και να φυγω απο το αχουρι που ειμαι τωρα απο το να περιμενω ποτε θα μπορεσω να το κανω μονος μου. γιατι να μην δεχτω αυτη την προσφορα? ο ΑΣ ειναι για να βοηθα την ΠΑΕ και οχι η ΠΑΕ τον ΑΣ τι εχουν κανει ολοι αυτοι τοσα χρονια στον ΑΣ βοηθουσαν απλα στο να ερθει η καταστροφη στην ομαδα κατι που απέτρεψε ενα ατομο μαζι με την αγαπη του απλου λαου. οταν μετα απο αυτην τη συσπείρωση που εχει η ομαδα τα τελευταια 3 χρονια δεν εχει γινει τιποτα το ουσιαστικο στο θεμα του γηπεδου σκεφτείτε τι μπορει να γινει μετα την φυγη Ζαγορακη (γιατι μια μερα στο κοντινο μελλον θα φυγει , ή νομιζετε ορισμενοι οτι θα είναι εσαεί στον ΠΑΟΚ?) οταν η συσπειρωση δεν θα αγκιζει ουτε το 10% σεσχεση με σημερα γιατι απλα δεν υπαρχει αλλος που να μπορει να ενωσει και να δωσει οραμα στον λαο του ΠΑΟΚ
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες