Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Τριανδρίας

Όλοι οι ασπρόμαυροι σύνδεσμοι του νομού Θεσσαλονίκης

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Τριανδρίας

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 27 Οκτ 2010, 16:31

Εμ, δε βάζεις όμως αδερφέ ampalaeos όλο το πέταλο.
Εκεί που καθόμουν εγώ, βάζουν δύο τύποι ένα πανό από Γερμανία και μετά κατευθύνονται εκεί που είναι εύκολο να δούνε, πολύ μακριά από το πανί τους.
Έχουμε μαζευτεί 20 άτομα με διάθεση να είμαστε πολύ δίπλα στον κυρίως πυρηνα, τους ψάχνουμε για να το βάλουν λίγο πιο εκεί που έχει χώρο.
Μας γράφουν κανονικά και οι υπόλοιποι διασκορπιζόμαστε και καταλήγουμε σε σημεία που οι δίπλα μας, όση προσπάθεια και να κάναμε για να τους παρακινήσουμε, δεν βγάζαν φωνη.
Λίγη συνεννοήση δε θα έβλαπτε εκεί.
Επίσης, δεν έιπα ότι οι Σύνδεσμοι ήταν σε μία γωνία, ούτε έχω κάτι με κάποιον Σύνδεσμο, για όνομα του Θεού.
Θεωρώ όμως παντελώς άστοχες τις τελευταίες γραμμές της ανακοίνωσης.
Δεν πρέπει να κατηγοριοποιούνται έτσι οι οπαδοί του ΠΑΟΚ.
Και όποιος δεν έιναι σε σύνδεσμο, δεν κουβαλά λιγότερη τρέλα αναγκαστικά.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Τριανδρίας

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 27 Οκτ 2010, 16:38

emeissaspsirizoume4 έγραψε:ετσι εσυ ζητας να ακουσεις την αποψη του αλλου?
δηλαδη και αμα ηθελες να βαλεις λογια στο στομα μου τι αλλα θα εγραφες?
τεσπα τελος απο μενα


Ήταν μία φράση για να δέιξω τη διαφωνία μου με τα bold που έβαλες.
Ήταν μία ερώτηση - προτροπή για να μου απαντήσεις.
Αντ' αυτού μου απάντησες με ύφος προειδοποίησης.
Εννοείται δεν έχεις καμία υποχρέωση ούτε να αναλύσεις ούτε να μου πεις κάτι παραπάνω, άσχετα αν βρίσκεσαι σε ένα χώρο που υποτίθεται πως είναι για συζήτηση.
Τέλος και από εμένα, ούτε να χάλασω κανέναν ούτε να χαλαστώ έχω καμία όρεξη.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Τριανδρίας

Δημοσίευσηαπό ampalaeos » Τετ 27 Οκτ 2010, 16:59

Δεν αντιλεγω στο τελευταιο που λες, οτι δηλαδη δεν χρειαζεται να εισαι σε συνδεσμο για να εισαι οκ στην κερκιδα, απλα λογικα η τριανδρια μιλαει για την πλειοψηφια οπου δυστυχως θεωρω πως εχει δικιο. Δεν εχω σκοπο να κατηγορησω κανενα, ποσο μαλλον εσενα που μου λες οτι κατεθεσες το λαρυγγι στο μαδριγαλ, και δεν εχω κανενα λογο να μην σε πιστεψω. Το θεμα ειναι να καταλαβει ο ογκος των οπαδων και φιλαθλων του ΠΑΟΚ οτι το ΠΑΟΚτσηδικο πεταλο μας εκανε ΠΑΟΚ σε ολα τα μερη της ελλαδας και στο εξωτερικο και ειναι το νο1 που θα πρεπει να διαφυλαξουμε αν θελουμε να μπορουμε να μιλαμε ακομα για τον περιφημο λαο του ΠΑΟΚ.

Εγω προσωπικα περασα γαμω στην ισπανια αλλα πραγματικα θα το σκεφτω πολυ να ξαναπαω σε τετοιο τουριστικο προορισμο. Προτιμω να τραβιεμαι στα χωρια της μπανανοχωρας που εκει τα πεταλα φωναζουν, παρα στην λα ραμπλας της βαρκελωνης και την γειτονια του μανολο στην βαλενθια που ο καθενας πηγαινει να κανει το κομματι του, την ρομαντζαδα του και δεν ξερω γω τι. Αν θελω διακοπες, η ισπανια γαμει, αλλα για τον ΠΑΟΚ σιγουρα δεν κανει. Προσωπικα στεναχωρηθηκα πολυ και το μονο που δεν θελω να θυμαμαι απο την εκδρομη ειναι το πεταλο μας. Στο καμπ νου καλυτερη κερκιδα καναμε τα λιγα αλανια που βρεθηκαμε εκει.

Αυτα και σορυ αν σας χαλαω την διαθεση.

ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ.
ampalaeos
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Τετ 12 Μαρ 2008, 20:53

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Τριανδρίας

Δημοσίευσηαπό novitok » Τετ 27 Οκτ 2010, 17:18

Ρε αδέρφια γιατί ΠΑΝΤΑ θα πρέπει να μαλώνουμε μεταξύ μας ????? Οκ στην Ισπανία έγινε ότι έγινε πάει τελείωσε... και γω και όλοι μας είχαμε πρόβλημα που δεν βλέπαμε, δεν πάμε κάθε μέρα Ισπανία. Και γω ήμουν εκεί, είχα πρόβλημα γιατί δεν έβλεπα εεε μα μου στα παιδιά από τους συνδέσμους αλλά είδα δεν μπορεί να γίνει κάτι (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΧΑ ΕΓΩ ΔΙΚΙΟ ή ΟΧΙ) και πήγα πιο πάνω... όλα είναι απλά!! Δεν πρέπει να ψάχνουμε πάντα αφορμή για να μαλώσουμε

Υγ Απαράδεκτος αυτός που πήγε με το έτσι θέλω να σκίσει(?) το πανί για τα αδέρφια μας ΑΛΛΑ και οι συνδεσμίτες που του την έπεσαν 10-10 :redcard:
Υγ2 φυσικό είναι πως δεν θα έχουμε όλοι την ίδια άποψη και δεν θα συμφωνούμε αλλιώς θα είχαμε χουντικές αποφάσεις όπως σαν κάποιες άλλες ομάδες :pano:
Άβαταρ μέλους
novitok
 
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Παρ 02 Μάιος 2008, 10:21
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Τριανδρίας

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 27 Οκτ 2010, 18:41

ampalaeos έγραψε:Δεν αντιλεγω στο τελευταιο που λες, οτι δηλαδη δεν χρειαζεται να εισαι σε συνδεσμο για να εισαι οκ στην κερκιδα, απλα λογικα η τριανδρια μιλαει για την πλειοψηφια οπου δυστυχως θεωρω πως εχει δικιο. Δεν εχω σκοπο να κατηγορησω κανενα, ποσο μαλλον εσενα που μου λες οτι κατεθεσες το λαρυγγι στο μαδριγαλ, και δεν εχω κανενα λογο να μην σε πιστεψω. Το θεμα ειναι να καταλαβει ο ογκος των οπαδων και φιλαθλων του ΠΑΟΚ οτι το ΠΑΟΚτσηδικο πεταλο μας εκανε ΠΑΟΚ σε ολα τα μερη της ελλαδας και στο εξωτερικο και ειναι το νο1 που θα πρεπει να διαφυλαξουμε αν θελουμε να μπορουμε να μιλαμε ακομα για τον περιφημο λαο του ΠΑΟΚ.

Εγω προσωπικα περασα γαμω στην ισπανια αλλα πραγματικα θα το σκεφτω πολυ να ξαναπαω σε τετοιο τουριστικο προορισμο. Προτιμω να τραβιεμαι στα χωρια της μπανανοχωρας που εκει τα πεταλα φωναζουν, παρα στην λα ραμπλας της βαρκελωνης και την γειτονια του μανολο στην βαλενθια που ο καθενας πηγαινει να κανει το κομματι του, την ρομαντζαδα του και δεν ξερω γω τι. Αν θελω διακοπες, η ισπανια γαμει, αλλα για τον ΠΑΟΚ σιγουρα δεν κανει. Προσωπικα στεναχωρηθηκα πολυ και το μονο που δεν θελω να θυμαμαι απο την εκδρομη ειναι το πεταλο μας. Στο καμπ νου καλυτερη κερκιδα καναμε τα λιγα αλανια που βρεθηκαμε εκει.

Αυτα και σορυ αν σας χαλαω την διαθεση.

ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ.


Αδερφέ, δεν χαλάς τη διάθεση κανενός.
+ όσα θες για την ιερότητα του πετάλου και την ανάγκη να διαφυλαχθεί.
+ακόμη περισσότερα για το ότι ο καθένας μπορεί να κάνει τον τουρισμό, τη γευσιγνωσία του, τα γούστα του, τα γκομενικά του σε μία εκτός έδρας εκδρομή εκτόςαπό το γήπεδο.
Εκεί είσαι ταγμένος σε ένα σκοπό και τον υπηρετείς μέχρι τέλους πιστά. Φωνή για 90 λεπτά και τρέλα ανεξαρτήτως αποτελέσματος.
Τα μόνα που ήθελα να τονίσω είναι ότι:
α)λίγη συνεννόηση ποτέ δεν έβλαψε
β)όπως όταν ακούω γνωστούς να αποκαλούν Συνδεσμίτες με χαρακτηρισμούς αστήρικτους, υπερασπίζομαι την ιστορία και τη βαρύτητα του συνδεσμικού κινήματος στον ΠΑΟΚ, έτσι ακριβώς, εκ του αντιστρόφου, δεν μου αρέσει να κοιτάνε αφ' υψηλού Συνδεσμίτες ανοργάνωτους οπαδούς μας (μιλάω εκ πείρας, μου έχει τύχει πολλές φορές), οι οποίοι έχουν πολλά να δώσουν στην κερκίδα και γενικά δεν σημαίνει ότι έιναι άβγαλτοι επειδή δεν είναι σε Σύνδεσμο.
Αυτά, άντε το λήγουμε γιατι το ξεχειλώσαμε, θα νομίζει και κανένας από την Τριανδρία αν μπει στο τόπικ, ότι έχω ξάφνου και από το πουθενά πρόβλημα με τα παιδιά από εκεί :opaokara:
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Τριανδρίας

Δημοσίευσηαπό novito » Πέμ 18 Νοέμ 2010, 12:53

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ

Ο μοναδικός περήφανος Αετός της χώρας ενάντια στον imitation των κρατικών άρθρων..
Ο μοναδικός μάγκας λαός ενάντια στα σκουλήκια του νότου..
Η μοναδική ποδοσφαιρική ομάδα ενάντια στο σκορποχώρι της αβάντας και του ξεχασμένου ΦΠΑ..

ΑΥΤΟΣ είναι ο ΠΑΟΚ μας..ΑΥΤΟ είναι το ΚΑΜΑΡΙ ΜΑΣ.
Η ομάδα έκανε το καθήκον της και κατατρόπωσε τους ανύπαρκτους παίζοντας σαν την γάτα με το ποντίκι κυνηγώντας την νίκη ως το τέλος.
Στο ΝΑΟ της Τούμπας θα συντελούνταν μια από τις μεγαλύτερες αδικίες αν αυτό το συνοθύλλευμα έπαιρνε έστω ένα βαθμό.

Παίχτες με ψυχή,με καρδιά και με @@ γεμάτα υγρά, έστειλαν στην χαμουτζιά τους τους ψευτοκουλτουριάρηδες του νότου μια και καλή.
Με μια Τούμπα από τα παλιά, να βράζει επί 2 ώρες κανείς δεν μπορεί να αντισταθεί και αυτό πρέπει να είναι ο οδηγός μας για τα επόμενα εντός έδρας παιχνίδια.
Πλέον κανένας εφισηχασμός δεν πρέπει να υπάρξει, καμια χαλάρωση είτε αγωνιστική, είτε οπαδική από όλους μας.

Μπασκετικά έγινε το αυτονόητο αφού ξεφτιλίσαμε και εκεί το φαβορί για φούντο στην A2 με συνοπτικές διαδικασίες.
Ο αντίπαλος δεν είναι μέτρο σύγκρισης για την ομάδα μας οπότε θεωρούμε ότι οι δυνατότητες της ομάδας θα φανούν στην συνέχεια και απαιτούμε από όλους να δώσουν ότι έχουν για να διεκδικήσουμε κάτι μεγάλο φέτος.

ΣΤΑ ΠΛΟΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ..ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η 21

http://www.paok-triandria.com/paok_aek.php
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Τριανδρίας

Δημοσίευσηαπό novito » Τετ 01 Δεκ 2010, 02:18

ΝΤΡΟΠΗ Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ;

Είναι ΝΤΡΟΠΗ να είσαι ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ και να χάνεις από τον νεμπεγλέρα..
Είναι ΝΤΡΟΠΗ να μην μπορείτε να πάρετε έστω το 10% του πάθους της κερκίδας...
Είναι ΝΤΡΟΠΗ να έχεις υπηρεσιακό προπονητή μέχρι να χάσει..
Είναι ΝΤΡΟΠΗ να σε προκαλούν διαιτητές εντός-εκτός και εσύ να έχεις εμπιστοσύνη στην ελληνική διαιτησία.
Είναι ΝΤΡΟΠΗ να σέρνεσαι και να μην έχεις τα αρχίδια να κάτσεις μόνος σου στον πάγκο..
Είναι ΝΤΡΟΠΗ για τον λαό σου να χάνεις από μια γειτονιά και να φωνάζεις ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ...
Είναι ΝΤΡΟΠΗ για τον λαό σου να τα κάνει όλα "μπάχαλο" μετά την ήττα από το σκουλήκι και τώρα να λέει "ΠΑΜΕ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ"..
Είναι ΝΤΡΟΠΗ για τον λαό σου να σε κατευθύνουν οι ΑΡΔ όπως θέλουν και εσύ να μην αντιδράς.

http://www.paok-triandria.com/index_2.php
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Τριανδρίας

Δημοσίευσηαπό bob » Πέμ 16 Δεκ 2010, 17:21

http://www.paok-triandria.com/dinamo_paok.php

Η ΞΕΦΤΙΛΑ,Η ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ

Μια μεγάλη πρόκριση πήρε ο ποδοσφαιρικός ΠΑΟΚ απέναντι στους υπερόπτες και φλώρους κροάτες. Μια πρόκριση που μας γέμισε περηφάνια και χαρά αφού προήλθε μέσα σε κλίμα αμφισβήτησης προς τον σύλλογο και τους οπαδούς του.Μ ια πρόκριση που γράφει ιστορία αφού η ομάδα μας κατάφερε να μπει στους 32 του europa league μετά από δεκαετίες και μια πρόκριση που επιτρέπει στο λαό μας να ξαναταξιδέψει και να βγάλει εκδρομικά γούστα.
Συγχαρητήρια στους παίκτες και στον προπονητή αφού μερικές φορες κατανοούμε ότι σε μερικά παιχνίδια ο σκοπός αγιάζει τα μέσα και αυτό το πετύχανε στο έπακρον.

Αντίθετα συγχαρητήρια δεν μπορούμε να δώσουμε στην διοίκηση του συλλόγου. Αντιθέτως να την κατακεραυνώσουμε αφού οι εικόνες ντροπής που ταξίδεψαν σε όλο τον κόσμο την κρίνουν ως ανεύθυνη,ξεροκέφαλη και υπαίτια.

Ο ΠΑΟΚ γλίτωσε το υποτιθέμενο και προεξοφλημένο από την αρχή πρόστιμο τον 20 χιλιάδων αλλά ζημιώθηκε μέγιστα η οπαδική εικόνα τον οπαδών του αφού κατά την προσφιλή τακτική τις διοίκησης τελευταία, ο σύλλογος πήγε στην κροατία γυμνός οπαδικά με τις γούνες και τους χοντρούληδες με τα montgomery να "εκπροσωπούν" τους οπαδούς του ΠΑΟΚ και να μας κάνουν ρεζίλι.

Ίσως τα γεγονότα της κροατίας γίνουν μάθημα σε κάποιους και γίνουν πιο διαλλακτικοί σε θέματα εκδρομών και προστασίας του συλλόγου και κλείνοντας το στοματάκι τους λίγο παραπάνω στους ντεμέκ ΑΡΔ-ρεπόρτερ ΠΑΟΚ, (που υποτίθεται προστατεύουν το όνομα του συλλόγου) που παίρναν συνεντεύξεις από τους τραυματισμένους οπαδούς λες και ήταν ανταποκριτές στο κόσσοβο ρεζιλεύοντας το λαό μας σε όλη την υφήλιο για το ποιος θα ανεβάσει πρώτος στην ιστιοσελίδα του βιντεάκια.

Η σημασία της μεγάλης πρόκρισης εκτός ότι είναι μεγάλη λόγω της αύξησης του κύρους και του profile του συλλόγου, είναι εξίσου σημαντική για τον λαό μας που έχει την ευκαρία (μην λες μεγάλα λόγια) να βρεθεί σε ένα ακόμη ευρωπαϊκό γήπεδο μαζικά και δυνατά καθιστώντας τον ως έναν από τους πιο εκδρομικούς λαούς και στην ευρώπη...το ταξίδι συνεχίζεται..

υγ:εσύ που τραβούσες video την ώρα της επίθεσης και το μοίραζες δεξιά και αριστερά αντί να σώσεις το τομάρι σου ποσο πανηγυρτζής τουρίστας μπορεί να είσαι?

υγ1:δεν μπήκε ακόμα ΛΟΥΚΕΤΟ στην Τούμπα..?

υγ2:Ο ΣΦ ΠΑΟΚ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ διοργανώνει εκδρομή σε όποιο γήπεδο της ευρώπης αγωνιστεί η ομάδα μας...
ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΟΥΕΦΑ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΠΡΕΦΑ
ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΡΩΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΤΡΟΠΟ
Άβαταρ μέλους
bob
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Τριανδρίας

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Πέμ 16 Δεκ 2010, 19:13

διαφωνω αλιμονο αν οι συγκεκριμενοι αποτελουν ηττα για το οπαδικο μας κινημα...εντελως αντιθετη αποψη εχω...ντροπιαστικη εικονα για τους οπαδους της ντιναμο που την επεσαν σε βιπ φιλαθλους(και γυναικες) και παλι κρυμμενοι πισω απο τους θαμνους...πιστευω πιο πολυ οι δικοι μας πεσανε απλα στην παγιδα καποιων στοκων που βρηκαν ευκαιρια να μας την πουν και εκει καπου χαθηκε το πραγμα...οταν ακομη και οι συνοπαδοι μου κανουν αδερφιστικα πεσιματα οπως των κροατων εγω θα ντρεπομουν...

το δευτερο που καταλαβαινω ειναι πιο πολυ τους πειραξε αυτο παρα το γεγονος με τα εισητηρια αυτο αφηνουν να φανει ολοι οι συνδεσμοι που εβγαλανα ανακοινωση...αυτο φαινεται και απο το τι λενε στις ανακοινωσεις τους...δηλαδη αλλοι λενε γιατι πηγαν αυτοι και δεν επρεπε να παει κανεις αλλοι λενε οτι επρεπε αυτα να τα κανουν προσκλησεις και να πανε σε μαχιμους αλλοι λενε οτι ο ζαγορακης δεν προστατευσε την ομαδα και μετα μιλανε για τα εισητηρια που δεν πηραμε...αυτο δειχνει οτι απλα πειραχτηκαν σαν εικονα απο το γεγονος και αντεδρασαν ετσι...πιστευουν δλδ οτι χαλασε η εικονα του ΠΑΟΚ κατι που δεν ισχυει σε κανενα βαθμο... :ugeek: :ugeek:

και για να μην τα τραβαω πολυ αυτη η αποψη με καλυπτει επακριβως...

Aureliano Buendia έγραψε:Εν τέλει έχω μπερδευτεί λιγάκι.
Το ζήτημα είναι το ότι δεν προστατεύτηκαν επαρκώς οι επιβαίνοντες στο λεωφορείο?
Αν είναι έτσι, ΟΚ (άσχετα που είναι λίγο αστείο το να ζητάμε από την ΠΑΕ να τραβήξει το αυτί της κροατικής αστυνομίας), αλλά οι ανακοινώσεις δυστυχώς άλλο ύφος έχουν.
Δεν νομίζω ότι κόπτεται κανένας ουσιαστικά για αυτούς του λεωφορείου, όταν μάλιστα χαρακτηρίζονται εμμέσως πλην σαφώς ως
Το πρότυπο του οπαδού-τουρίστα και του ευρώ-φιλάθλου
Μπορέι να επικαλεστεί κάποιος ότι δεν αναφέρεται σε αυτούς η πρόταση, αλλά δεν πολυισχύει.
Το συνολικό νόημα των ανακοινώσεων είναι ότι δεν μπορείτε να στέλνετε όποιον κι όποιον, πρέπει να είμαστε οι μάχιμοι παρόντες. Δεκτό αυτό αλλά ποιο είναι εν τέλει το σκεπτικό?
Νιώθω πως λέμε πως ο ΠΑΟΚ πρέπει να παίζει παντού με κόσμο, όχι για να μην αφήσουμε ποτέ την ομάδα μόνη, όχι για να έχουμε το θρυλικό μας πέταλο που έχει γράψει παντού ιστορία, αλλά απλώς για να διασφαλίσουμε ότι δεν θα μας πουλήσει κανείς τρέλα και ότι δεν θα πει κανείς ότι φάγαμε ξύλο.
Όταν θίγεται τόσο έντονα από τους Συνδέσμους το ζήτημα της περηφάνιας
πιο πολύ μου κάνει ότι θίχτηκε το αίσθημα υπεροχής μας κι η μόστρα του "όπου και να πάμε τα σπάμε" και όλα τα σχετικά.
Υποψιάζομαι λοιπόν πως απλώς το θεωρούμε "οπαδική ήττα" και δεν το καταλαβαίνω.
Αν εγώ δηλαδή ταμπουρωθώ και ρίξω έναν όλμο σε ένα λεωφορείο είναι μαγκιά ή αδερφίστικη δολοφονική απόπειρα?
Τέλος πάντων, γενικά είναι φοβερό λίγες ώρες πριν ένα τέτοιο ματς να πέφτουν βροχή οι ανακοινώσεις και με τέτοιο μάλιστα ύφος.
Οι Σύνδεσμοι αντιδρούν δυστυχώς και μιλούν σκληρά μόνο για ζητήματα που αφορούν το μικρόκοσμό τους και τις δικές τους προτεραιότητες.
Για άλλα πολύ σημαντικά, για τα οποία μάλιστα δόθηκαν αφορμές τις τελευταίες μέρες, δεν ορθώνουν λόγο και φωνή, ενώ θα ήταν καλοδεχούμενο αυτό.
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Τριανδρίας

Δημοσίευσηαπό gate4mitsos » Δευτ 17 Ιαν 2011, 18:55

Εικόνα

Ένα ακόμα τρίποντο για την ομάδα που πέρασε άνετα από το Βόλο διαλύοντας το τοπικό παράρτημα του γαύρου με 0-3. Μπορεί η εμφάνιση της ομάδας για άλλη μια φορά να μην ικανοποίησε το απαιτητικό κοινό της, η εμφατική νίκη όμως είναι σημάδι πως η αγωνιστική της εικόνα βελτιώνεται συνεχώς με το νέο έτος.
6.000 ΠΑΟΚτσήδες κατέκλυσαν τη θεσσαλική πόλη από άκρη σε άκρη, διδάσκοντας ΠΑΟΚ, όμορφα και κιμπάρικα, όπως μόνο ο λαός του ΠΑΟΚ ξέρει, χωρίς να γίνει το παραμικρό που θα χαλούσε την ασπρόμαυρη γιορτή που εκτυλίσσονταν στους δρόμους και τα στέκια του Βόλου.

Όλα αυτά μέχρι λίγο πριν την έναρξη του αγώνα, καθώς οι υπεύθυνοι της ελληνικής αστυνομίας προφανώς ήθελαν άλλες καταστάσεις από τις όμορφες εικόνες που προηγήθηκαν και δεν δίστασαν να θέσουν σε κίνδυνο τις ζωές χιλιάδων φιλάθλων για να το πετύχουν. Τα προεόρτια φυσικά είχαν ξεκινήσει από νωρίς το πρωί, όταν χωρίς κανέναν απολύτως λόγο η αστυνομία εμπόδιζε την αναχώρηση των λεωφορείων μας για το Βόλο, καταπατώντας με χουντικές πρακτικές κάθε έννοια περί ελεύθερης μετακίνησης και συνάθροισης πολιτών, σε μια υποτίθεται δημοκρατική χώρα.

Στο πανθεσσαλικό στάδιο τα ένστολα σκυλιά της “προστασίας του πολίτη” έδειξαν ξανά το πραγματικό τους πρόσωπο. Φάλαγγες στις εισόδους, απρόκλητο ξύλο και εκτεταμένη χρήση καρκινογόνων χημικών. Αυτό είναι το τίμημα που κλήθηκε να πληρώσει ο λαός του ΠΑΟΚ για το δικαίωμα του να ταξιδεύει στο πλευρό της ομάδας όπως κάνει εδώ και δεκαετίες.

Μετά τα όσα συνέβησαν, βγήκαν πάλι οι γνωστοί-άγνωστοι ραδιοιντερνετικοί μαιντανοί να κατηγορήσουν το λαό του ΠΑΟΚ επειδή έκανε το αυτονόητο και στάθηκε μάχιμος απέναντι στην αστυνομική αυθαιρεσία, υπερασπιζόμενος την ιστορία, το όνομα και τα δικαιώματα του. Θα συμβουλεύαμε όλους αυτούς, που τους νοιάζει περισσότερο η επιστήμη της λογιστικής από την ασφάλεια των συνοπαδών τους (μεταξύ τους και ανήλικων παιδιών) να αλλάξουν ομάδα γιατί στον ΠΑΟΚτσή δεν αρμόζουν τέτοιες ρουφιανοαπόψεις και συμπεριφορές, ή να ξυπνήσουν επιτέλους και να αντιληφθούν ότι δεχόμαστε πόλεμο από όλες τις πλευρές όλοι μας, ομάδα, διοίκηση και λαός.

Περιμένουμε από τη διοίκηση να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και να κάνει ό,τι είναι απαραίτητο ώστε να αποφευχθεί οποιαδήποτε άδικη τιμωρία ενόψει των αγώνων με τα δύο χαιδεμένα του κράτους σε κύπελλο και πρωτάθλημα.

Όσο για κάτι παιδάκια από την Αυστρία ελπίζουμε να μετάνιωσαν για το μεγάλο λάθος τους και να εκτίμησαν τη γενναιοδωρία μας. Το τελευταίο πράγμα που θα ήθελαν είναι το να ασχοληθούμε ξανά μαζί τους.

Υ.Γ. Μπράβο στα αδέρφια μας από την Έδεσσα που δώσανε βροντερό παρόν στον αγώνα της ομάδας χάντμπολ στην όμορφη ασπρόμαυρη πόλη τους.

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΑ 2 ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΑΣ

Σ.Φ.Π.Α.Ο.Κ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ http://www.paok-triandria.com/volos-paok.php
gate4mitsos
 
Δημοσιεύσεις: 2113
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 19:46

Re: www.1926.gr | Η επίσημη φωνή των συνδέσμων του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό antifa » Πέμ 03 Φεβ 2011, 16:58

Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ | ΟΙ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΤΟΥ ΡΕΝΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΠΙΑΤΣΑΣ
Εικόνα
Εικόνα
Φέρατε ελικόπτερα,φέρατε στρατούς το λιμενικό ξεχάσατε..Αντ'αυτού οι ψυχάρες του ασπρόμαυρου στόλου εκ βουλγαρίας σας θύμισαν τις παλιές καλές εποχές όπου ανοιγοκλείνοντας τα πόδια, κάποιες μολυσμένες ψυχές φέρναν μπάσταρδα στον κόσμο σαν και εσάς.
Εποχές επίσης που το σκατό σας έφτανε στην κάλτσα από το χέσιμο να περάσατε τα σύνορα και η ταχυκαρδία πήγαινε σύννεφο..
Αξέχαστες εποχές που τις συνεχίζουν κάποιοι ρομαντικοί ποδοσφαιριστές που μέσα σε 2-3 χρόνια παρουσίας στην χώρα αυτή έμαθαν πόσο σκατά, βρώματα και τι σιχάματα είστε.
Ποδοσφαιριστές που έμαθαν να δίνουν την ψυχή τους για αυτόν που είναι στο κάγκελο και να νοιώθούν τον παλμό του.
Ποδοσφαιριστές που δεν συγκινούνται με τα σημαδεμένα εκατομμύρια σας.
Αλλα και οπαδοί που έχουν μπέσα και δεν μαγκίζουν με τις πλάτες πρώην μπάτσων, που δεν τρώνε πρόλογο από όλο τον στρατό της χώρας και δεν χαρτζιλικώνονται χοντρά από τις εταιρίες των αφεντικών τους.
Αυτοί σας γάμησαν ΧΟΝΤΡΕ..ΑΥΤΟΙ..
Από αυτούς θα βλέπεις εφιάλτες εσύ και οι τσάτσοι σου υπουργοί, δικαστές και παρατρεχάμενα λαμόγια.
Επίδειξη δύναμης ήρθες να κάνεις ΧΟΝΤΡΕ E;...που πας ρε άπειρε..πρέπει να φας πολλά ψωμιά ακόμα για να λερώσεις την μεγαλύτερη ψυχική ομάδα της χώρας.
Άντε τώρα βάλτο στον πάτο σου το ανεμιστήρι αφού χωράει άνετα και δώσε χαρτζιλίκια στους πίθηκες να κάνουν κερκίδες με μικρόφωνα για να μην σε κράξουν για το ρεζιλίκι σου.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΙΞΑΤΕ ΚΑΚΑΛΑ.
ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΟΚ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥ.
ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΟΝ ΚΟΠΩΝ ΣΑΣ.

www.paok-triandria.com
antifa
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ 09 Ιαν 2011, 15:32

Re: www.1926.gr | Η επίσημη φωνή των συνδέσμων του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό antifa » Παρ 04 Φεβ 2011, 23:19

Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ | ΝΕΑ ΚΑΣΚΟΛ
Εικόνα

Ο σύνδεσμος διαθέτει τα νέα συλλεκτικά κασκόλ για την ιστορική εκδρομή στην Ρωσία στους εκδρομείς της αλλά και σε όλο τον κόσμο του ΠΑΟΚ,ενόψει των επερχόμενων αγώνων μας.Παραλαβές από τα γραφεία του συνδέσμου και παραγγελίες ταχυδρομικώς στο email του συνδέσμου info@paok-triandria.com

www.paok-triandria.com
http://www.1926.gr/sindesmon_news_details.php?keyi=1460
antifa
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Κυρ 09 Ιαν 2011, 15:32

Re: www.1926.gr | Η επίσημη φωνή των συνδέσμων του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό antifaG4 » Κυρ 20 Φεβ 2011, 11:26

Σ.Φ.Π.Α.Ο.Κ. ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ | ΝΕΕΣ ΦΟΥΤΕΡ

Εικόνα

O σύνδεσμος παρέλαβε και διαθέτει τα καινούργια φουτεράκια.Παραλαβές από τα γραφεία μετά τις 20.00 και ταχυδρομικώς στο email
info@paok-triandria.com

www.paok-triandria.com

http://1926.gr/sindesmon_news_details.php?keyi=7291
Ήρθαν οι φραγκάτοι να διώξουν τους φτωχούς?
Για σένα θα τα βάλω με διαόλους και θεούς..
antifaG4
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 16 Φεβ 2011, 20:53

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Τριανδρίας

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Πέμ 24 Φεβ 2011, 23:54

To τηλ. 6943935472 ισχύει?
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: www.1926.gr | Η επίσημη φωνή των συνδέσμων του Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό antifaG4 » Δευτ 28 Φεβ 2011, 17:27

Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ | ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΙΚΑ

Εικόνα

*OΛΟΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΡΙΑ ΣΤΙΣ 18.00 ΣΤΟΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΒΟΛΛΕΥ.
*ΠΛΗΡΗΣ ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΚΑΙ ΕΥΟΣΜΟΥ
*ΚΑΝΤΕ ΑΠΟΧΗ,ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ
*Η ΑΛΛΑΓΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΓΕΝΙΑ ΟΠΑΔΩΝ ΠΟΥ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΑΝΕ ΣΕ ΗΤΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ.ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΤΟ ΣΥΝΧΩΡΟΧΑΡΤΙ ΣΕ ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝΗΜΠΟΡΕΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ.
*ΦΕΡΤΕ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΛΛΙΩΣ ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΤΙΚΡΥΣΕΤΕ.
*ΗΡΩΕΣ ΜΕ ΠΑΟΚΤΣΗΔΙΚΗ ΨΥΧΗ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΧΑΝΤΜΠΩΛ.

http://www.paok-triandria.com

http://1926.gr/sindesmon_news_details.php?keyi=56643
Τελευταία επεξεργασία από antifaG4 και Δευτ 28 Φεβ 2011, 21:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ήρθαν οι φραγκάτοι να διώξουν τους φτωχούς?
Για σένα θα τα βάλω με διαόλους και θεούς..
antifaG4
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 16 Φεβ 2011, 20:53

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Θεσσαλονίκης

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες