Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Δημοσίευσηαπό teacher » Τρί 10 Ιουν 2008, 23:43

Στη Γενική Συνέλευση των μετόχων της ΚΑΕ ΠΑΟΚ η οποία πραγματοποιήθηκε σήμερα, με τη συμμετοχή του 91% των μετοχών, αποφασίστηκε η αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου της εταιρίας μέχρι του ποσού του 1.5000.000€. Θα εκδοθούν 50.000€ μετοχές, των 30€ έκαστη, ενώ το ποσό της αύξησης του μετοχικού κεφαλαίου που σε κάθε περίπτωση πρέπει να καλυφθεί είναι 693.000€, ήτοι 23.100 μετοχές.

Επίσης, τα μέλη της Διοίκησης Πρωτοδικείου της ΚΑΕ ΠΑΟΚ υπέβαλλαν την παραίτησή τους.
Ο ΑΣ ΠΑΟΚ θα προτείνει το συντομότερο δυνατό, τα πρόσωπα που θα στελεχώσουν τη νέα Διοίκηση Πρωτοδικείου της ΚΑΕ ΠΑΟΚ.
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2217
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό gagas » Τρί 10 Ιουν 2008, 23:52

μου φαινεται σε λιγο εμεις οι παοκτσηδες πανι με πανι θα γυρναμε
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό gagas » Τετ 11 Ιουν 2008, 00:06

'Επαγγελματικό συμβόλαιο, στο μεταξύ, υπέγραψε σήμερα ο προερχόμενος από το εφηβικό τμήμα του συλλόγου, Δημήτρης Καλαμπάκας (19 ετών, 2,02).'
ας μετραμε αντιστροφα μεχρι να κανει κ αυτος προσφυγη
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό twoheadedphoenix » Τετ 11 Ιουν 2008, 00:07

νέο ταλέντο , νέα ιφιγένεια!!!!
Άβαταρ μέλους
twoheadedphoenix
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τετ 16 Ιαν 2008, 00:46
Τοποθεσία: Liverpool, England <--> Salonica Hellas

Δημοσίευσηαπό gagas » Τετ 11 Ιουν 2008, 14:03

Και ας γίνουμε πιο συγκεκριμένοι � τι χρειάζεται αυτή τη στιγμή το μπάσκετ της Θεσσαλονίκης; Λεφτά. Ούτε ιδέες, ούτε τζένεραλ μάνατζερ, ούτε επιτροπές, ούτε βετεράνους (με την έννοια της παρέμβασης και όχι της τιμής που όλοι μας τους προσφέρουμε, αφού ίδρωσαν γι� αυτό που τώρα εμείς αγαπάμε). Χρειάζεται χρήμα. Υπάρχει άνθρωπος που να μπορεί να προσφέρει χρήμα; Αν ο Δρόσος, παράδειγμα, είναι ένας τέτοιος και το λέει και από� μόνος του. Μπορούμε να τον κρατήσουμε, τον όποιο Δρόσο, ή θα τον βγάλουμε λαμόγιο μόλις δεν μας κάνει τα κέφια; Μόλις δεν βάλει τους «δικούς μας» μέσα στην ομάδα, μόλις δεν λαϊκίσει λίγο ή πολύ, μόλις δεν αρχίσει να μιλάει στα ραδιόφωνα κάθε πέντε λεπτά, μόλις δεν πηγαίνει στις συνεστιάσεις διαιτητών, κριτών, παραγόντων, οπαδών, δημοσιογράφων, γραμματέων και� φαρισαίων.

ενας πολυ σοβαρος κατα την γνωμη μου δημοσιογραφος τα εγραψε αυτα για την αντιμετωπιση που εχουμε εμεις εδω στη θεσσαλονικη απεναντι σε οποιον διοικει ή προκειται να διοικησει τις ομαδες μας..

πολυ σοφα λογια που ισχυουν και για τα δυο μεγαλα αθληματα..καθως και στο ποδοσφαιρο εχουν αρχισει μερικοι μερικοι ντεμεκ..
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Τρί 17 Ιουν 2008, 14:38

Αφήστε το ποδόσφαιρο γιατί εκεί υπάρχουν άνθρωποι εμπιστοσύνης και δεν πιστεύω κάποιος να εχει αντιρησση.Το μπασκετ πεθαινει πρεπει επιγοντως κατι να γινει.Και μην πειτε πως φερνω την καταστροφη γιατι δεν βλεπω καμια κινηση στο να γινει κατι στο μπασκετ ουτε επενδυτης ουτε τιποτα.Και αν το αφησουμε παλι τελευταια στιγμη παλι θα τρεχουμε σε τελευταια παιχνιδια για να σωθουμε και τοτε ειναι σιγουρο πως για δευτερη χρονια δεν θα μας χαρισουν να μεινουμε στην Α1.Πρεπει κατι να γινει επιγοντως!!!
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Μήπως ήρθε η ώρα να γράψουμε ιστορία;

Δημοσίευσηαπό nalp9 » Τετ 18 Ιουν 2008, 14:40

Έχω να κάνω μια ερώτηση σε όλους μας και πάνω από όλα στον εαυτό μου. Μήπως ήρθε ο καιρός να σηκωθώ από την καρέκλα μου και να σταματήσω να γκρινιάζω? Μήπως ήρθε η ώρα να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου και να τα αλλάξω όλα?

Μιλάω για την ΚΑΕ. Κανένας δεν κάνει κάτι. Όλοι έχουν προτάσεις και καμία δεν περνάει. Πάντα ξεφυτρώνει κάποιος επενδυτής, πάντα υπάρχει ένας μεσσίας. Ο Βεργίνης λογικά έχει ήδη πουληθεί στο λαγό..εδώ και χρόνια βλέπω δικά μου παιδιά (Βασιλειάδης, Βασιλόπουλος, Μαυροκεφαλίδης) να χάνονται...και εγώ τι??? Τι κάνω εγώ σαν παοκτσής?? Εγώ που όταν η ΠΑΕ είχε πρόβλημα ήμουν εκεί..με καταλήψεις και πορείες..τώρα τι κάνω?? Τρώω κουτόχορτο και προσπαθώ να χωνέψω τον υποβιβασμό που έρχεται??

Ήρθε η ώρα του Παοκτσή, αυτού που δεν ανέχεται να τον δουλεύουν?? Ήρθε η ώρα να μαζευτούμε ΟΛΟΙ έξω από τη γενική συνέλευση?? Ήρθε η ώρα να τους διώξουμε όλους ίσως αφού αποδεικνύονται ανίκανοι?? Ήρθε μήπως η ώρα να κάνει διοίκηση ο λαός του ΠΑΟΚ?? Δεν με απασχολούν τα νομικά, για μένα η πρώτη κίνηση είναι Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ. Το έχουμε ξανακάνει..

Το ερώτημα είναι απλό..Αντιδράμε ή δεν μας νοιάζει κιόλας???
Δεν έχει ενδιάμεσες καταστάσεις..όταν καίγεται το σπίτι σου δεν κάθεσαι να το συζητήσεις πρώτα...

ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΜΑΣ, όχι προς τους άλλους..αλλά προς εμάς, προς την καδιά μας, τον ΠΑΟΚ μας. Τα λόγια έχουν στερέψει ας ξεκινήσουν τα έργα...

Ρίχτε προτάσεις λοιπόν..
nalp9
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευτ 25 Φεβ 2008, 18:23

Δημοσίευσηαπό novito » Τετ 18 Ιουν 2008, 14:44

SSSssss μη φωνάζεις αδελφέ θα ξυπνήσεις το κόσμο...Aσε κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαιου... :(
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Δημοσίευσηαπό hulk4teo » Τετ 18 Ιουν 2008, 15:10

Συμφωνω απολυτως με τον τζονη.Ησυχια φιλε μην ξυπνησει κανεις.Αστους να γκρινιαζουν και μετα να μην ασχολουνται καν. :( :( :(
Άβαταρ μέλους
hulk4teo
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:59

Δημοσίευσηαπό nalp9 » Τετ 18 Ιουν 2008, 17:21

Έτσι είναι παιδια...ακριβώς έτσι...

8000 για τον παοκ δεν είναι κάτι...και δεν μιλάω ούτε για 200 ευρό έκαστος...και με 100 για αυτήν την στιγμή είναι πολύ καλά...
αλλά το θέμα δεν είναι να βγάλουμε τιμές στα διαρκείας...το θέμα είναι να ξεσηκωθούμε...όσο καθόμαστε στα αυγά μας χανόμαστε...

δυστυχώς εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ανοίξω ένα topic..δεν είμαι ούτε οργανωμένος ούτε τίποτα...
Πρέπει να γίνει ένας ξεσηκωμός για το μπασκετ γιατί χανόμαστε..Πρέπει να απιτήσουμε, δυναμικά, να μπούνε 2-3 άτομα..άγνωστα σε μας, που να είναι παοκτσίδες σαν εμάς..και απο κει και πέρα η στήριξη είναι δεδομένη...ας διαχειρίζονται αυτοί τα έσοδα..και ας βάλουν και έναν γνώστη του αντικειμένου (μπανε, κορφα οποιονδήποτε)να κάνει τις μεταγραφές...

Έχω βαρεθεί να ακούω τους πάντες να περιμένουν τον Πέτζα να πάρει τον ΠΑΟΚ...το παιδί παίζει μπάσκετ ακόμα....Μακάρι να ερχότανε άλλα κάτι τέτοιο δεν είναι της παρούσης...
Ας εκμεταλευτούνε τους πάντες...ας φωνάξουνε ρετζιά...ας φωνάξουνε μπανε...όλους...

Και νομίζω ότι πάνω από όλα πρέπει να ενεργοποιηθούν οι σύνδεσμοι...να ξυπνήσουν τον κόσμο...ο Παοκ πάνω από όλα λέμε, ας το κάνουμε πράξη..
nalp9
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευτ 25 Φεβ 2008, 18:23

Δημοσίευσηαπό gagas » Τετ 18 Ιουν 2008, 17:47

hulk4teo έγραψε:Συμφωνω απολυτως με τον τζονη.Ησυχια φιλε μην ξυπνησει κανεις.Αστους να γκρινιαζουν και μετα να μην ασχολουνται καν. :( :( :(


κοιμαται ο κοσμακης κ που κ που σηκωνεται για να γκρινιαξει..
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό Irontear4 » Πέμ 19 Ιουν 2008, 12:38

Οι ΠΑΟΚΑΡΧΕΣ του Μπασκετ!Πού'ναι πού'ναι δεν θα του βρεις!
Το τμήμα Μπασκετ αυτή την στιγμή απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ και οι ΠΑΟΚΑΡΧΕΣ μαλωνουν μεταξύ τους παίζοντας με τα νεύρα μας!
Κανένας τους δεν θέλει να αναλάβει γιά να βγεί η ομάδα από το τέλμα!
Μας δουλεύετε ΡΕ?????
Βέβαια ποιός θέλει μιά καυτή πατάτα στα χέρια του?Σκεφτείτε όμως ότι αυτή η πατάτα ζεμάτισε ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ!
ΒΓΑΛΤΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΔΙΕΞΟΔΟ Η ΑΛΛΙΩΣ ΑΛΛΑΞΤΕ ΠΛΑΝΗΤΗ!
Κι αφήστε τα περί "Ο Λαός να βοηθήσει,να κάνει,να ράνει" κτλ γιατί ο ΛΑΟΣ μιά ζωή τρέχει πληρώνει,ματώνει,ιδρώνει πιό πολύ κι από τους παίκτες ενίοτε!
Αν είστε ανίκανοι βγείτε και πες τε το και μετά εξαφανιστείτε!
Φερθείτε γιά μιά φορά σαν άνδρες!
ΣΩΣΤΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
ΠΑΟΚ ΠΑΝΤΟΥ,ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ!
Άβαταρ μέλους
Irontear4
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τετ 19 Δεκ 2007, 22:36
Τοποθεσία: Γιαννιτσά

Δημοσίευσηαπό sepultura_4 » Πέμ 19 Ιουν 2008, 14:07

Το βιβλίο κλείνει...
Αγαπητό μου ημερολόγιο, πέρασαν κιόλας 2 μήνες από την λήξη της εφιαλτικής για το μπάσκετ χρονιάς. Ουδείς μιλάει και ουδείς ασχολείται. Ο μοναδικός που εμφανίστηκε να βάλει λεφτά(600.000 εούρος) χλευάστηκε και κατηγορήθηκε ως κυνηγός της ΠΑΕ ΠΑΟΚ χωρίς τελικά να αποδειχθεί ποτέ κάτι τέτοιο. Και ΟΚ αυτός και τα 600.000 δεν μας έκανε, αυτοί που τον στιγματίσανε ως εγκληματία πολέμου θα βάλουν 600; Το μπάσκετ του ΠΑΟΚ πεθαίνει, αν δεν έχει πεθάνει ήδη. Η μία λύση κάηκε. Η άλλη ελπίζουμε να φανεί και να μας δροσίσει…Αλλά επειδή αγαπημένο μου ημερολόγιο κάτι τέτοιο φαντάζει δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο, καλό είναι αυτοί που χλεύαζαν τον Αλεξόπουλο στην Γ.Σ. τον ισχυρότερο ίσως παράγοντα στη Βόρεια Ελλάδα, αντί να του πετούν μπουκάλια και κατάρες να πάνε να τον παρακαλέσουν να βγάλει τον ΠΑΟΚ από το αδιέξοδο. Εκτός αν ο ΠΑΟΚ δεν είναι πάνω απ ’όλα. Λάθη έκανε και μάλιστα πολλά. Όπως λάθη κάναμε και εμείς οι οπαδοί. Δεν παύει όμως η ιστορία να λέει ότι με Αλεξόπουλο είχαμε νοικοκυρεμένη ομάδα και με Αλεξόπουλο βλέπαμε Ευρωλίγκα.Σε κάθε περίπτωση ένα τέτοιο οικονομικό μέγεθος δεν μπορούμε να το αγνοούμε. Η παρουσία ενός τέτοιου οικονομικού παράγοντα κοντά στον ΠΑΟΚ μόνο καλό μπορεί να κάνει. Αυτά αγαπημένο μου ημερολόγιο...Θεού Θέλοντος και Δρόσου παρόντος...αναμένουμε την ανάσταση...
http://paokg4.org/black.asp?articleid=602
sepultura_4
 
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2008, 17:13

Δημοσίευσηαπό gagas » Κυρ 22 Ιουν 2008, 02:42

βρηκα ενα πολυ ωραιο αρθρο στο paokworld..το παληκαρι λεει απλα μεγαλες αληθειες..ο τιτλος του αρθρου ειναι..
μικρες αγγελιες "ζητειται ηρωας"

ενα μερος του αρθρου ειναι αυτο..

Ο ήρωας λοιπόν θα έχει να αντιμετωπίσει όλα τα παραπάνω συν το κράξιμο από δημοσιοβλάχους και διάφορους άλλους ξεμωραμένους φιλοξενούμενους στις φυλλάδες και τα ραδιόφωνα, που θα τον κράξουν του χρόνου τέτοια εποχή, αν δεν έχει σπάσει το δίδυμο της κορυφής, άσχετα αν έχει ξεχρεώσει τα μισά γαμησιάτικα του παντελονάτου κλέφτη.

Επειδή λοιπόν δεν απαιτείται ήρωας για την ανάληψη του παραπάνω έργου, αλλά ημίθεος ουσιαστικά, για να κόβει τα κεφάλια της Λερναίας Ύδρας και να καθαρίσει τη Κόπρο του Αυγεία, θα του παρασχεθεί ολόκληρη η δύναμη του λαού του ΠΑΟΚ για να φτάσει στα επιθυμητά επίπεδα δύναμης.

Όπως αποδείχθηκε στη πράξη με τον συνάδερφο ήρωα του ποδοσφαίρου, που ο λαός του ΠΑΟΚ τον σήκωσε στις πλάτες του και τον βοήθησε να νικήσει όλους τους παραπάνω και να προχωρήσει μπροστά, έτσι και με τον εν λόγω ζητούμενο ήρωα ο αμέτρητος σε αριθμό και τρέλα λαός του ΠΑΟΚ του εγγυάται ότι το ιδιόκτητο παλατάκι θα είναι η πρώτη έδρα σε αριθμό, πως θα πάρει πίσω ένα μεγάλο μέρος της επένδυσης με το καλημέρα από τα εισιτήρια διαρκείας που θα είναι τα περισσότερα στη χώρα και πως η τεραστίου βάρους φανέλα του ΠΑΟΚ θα καλύψει πολύ γρηγορότερα το χάσμα από την ανυπαρξία στην αξιοπρέπεια.

Ο έχων τη τόλμη και την οξυδέρκεια ήρωας δεν θα χάσει.
Ο χρόνος κυλά και είναι πολύτιμος. Και το timing ιδανικό.

Έλα ρε μάγκα να κονομήσεις και να γίνεις αληθινός ήρωας. Έλα ρε άρχοντα να βγάλεις γούστα με τη τρέλα μας. Κι αν μετανιώσεις πούλα μετά και φύγε. Αλλά θα κολλήσεις άγρια με τη τρέλα μας. Γιατί όπως είπε κι ο μέλλοντας συνάδερφός σου ήρωας, είναι μεγάλη καύλα να είσαι ΠΑΟΚτσής
Έλα και ζήσ' την!

υπογραφει ως paokcure
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

ΚΑΕ ΠΑΟΚ:το αιώνιο πρόβλημα του μπασκετικού δικέφαλου...

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Τρί 24 Ιουν 2008, 07:27

GIA TO MPASKETAKI MILAME RE ADERFIA POU TOUS NEOU EIDIKA MAS EKANE PAOKIA SE EPOXES DISKOLES GIA TI MPALA, KSYPNATE REEEEEEE KAI PROTEINETE OTIDIPOTE PISTEUETE OTI MPOREI NA VOITHISEI
Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης