Μεταγραφές 2010-2011

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό olivares » Πέμ 03 Ιουν 2010, 02:28

Και περνάμε στην 3η πρόταση στους άσσους στην οποία συμφωνούμε με τον Palok (χωρίς να είμαστε μέλη καμιάς στοάς) την οποία είχα ξαναποστάρει και στο απωλεσθέν θρεντάκιον.


Chester Mason

Γεννημένος στις 25 Απριλίου του 1981 ο Chet μπορεί να παίξει από άσσος μέχρι και χαμηλό 3αρι καθώς έχει ύψος 1,92 αλλά πολύ καλό άλμα. Εξαιρετικός πασέρ,πολύ καλός σκόρερ αλλά και αξιόπιστος αμυντικός χάρη στη δύναμη του η οποία τον βοηθάει επίσης να κατεβάζει και αρκετά ρημπάουντ. Στην ουσία ο 29χρονος (και συνομήλικος) του Chris Haga Monroe κάνει περίπου τα ίδια πράγματα σε μπάσιμο και γερό πάτημα ενώ έχει την επιπλέον ικανότητα να παίζει και pick and roll και φυσικά καλύτερες βολές αλλά βέβαια ασυζητητί χειρότερο τρίποδο καθώς δεν έχει το σουτ της περιστροφής. Πέρσι στη Βοσνία-Ερζεγοβίνη που βρέθηκε να παίζει μπάσκετ είχε σε 25 παιγνίδια στην Αδριατική Λίγκα 13.5 πόντους, από 117/220 δίποδα (53%), 73/102 βολές (71,6%) αλλά και 10/46 τρίποδα (21%) ενώ κατέβαζε 8,1 ρημπάουντ (!), μοίραζε 4,6 ασσίστ, και έκανε 1,4 κλεψίματα ανακηρυσσόμενος σε MVP της Αδριατικής Λίγκας (και 1ος στα επιθετικά ρημπάουντ !) που θεωρείται το 3ο πρωτάθλημα στην Ευρώπη. Όπως καταλαβαίνετε έχουν μαζευτεί καμιά 15αριά ομάδες στα πόδια του και όπως δήλωσε προτεραιότητα του είναι να αγωνιστεί στο ΝΒΑ και αν δεν τα καταφέρει θέλει να παίξει σε ομάδα Ευρωλίγκας. O απόφοιτος του πανεπιστημίου του Miami που κατάγεται από το Cleveland είχε βρεθεί και σε camp των Cavalliers το καλοκαίρι του 2008 και έπαιξε και στη Development League πήρε το 2ο συνεχόμενο πρωτάθλημα Βοσνίας (όμιλος της Αδριατικής) ανακηρυσσόμενος καλύτερος ξένος, καλύτερος guard ενώ μπήκε και στην πεντάδα των καλύτερων αμυντικών. Αντιπροσωπεύεται από το πρακτορείο Ν.Ε.Τ. του Michael Naiditch που θα τον προτείνει και εφέτος σε ομάδες του ΝΒΑ για αυτό και το ότι πέρσι έκλεισε μόλις με 150,000$ (130 χιλιάρικα) ήταν θαύμα που δύσκολα ξανασυμβαίνει αλλά αξίζει να το προσπαθήσεις.

When the power of love overcomes
the love of power
the world will know peace.
Άβαταρ μέλους
olivares
 
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: Τετ 07 Μάιος 2008, 12:54
Τοποθεσία: Άνδεις

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 03 Ιουν 2010, 08:57

εντάξει δεν σχολιάζω κάτι αφού μου αρέσει ιδιαίτερα ο παίκτης γιατί είναι πολυδύναμο εργαλείο (προφανώς βέβαια και με chet-γιαννάκη στον άσσο δεν έχεις τρίποντο- που του χρόνου πάει και πιο έξω μισό μέτρο). τον είχε πάρει το μάτι μου σε ένα blog όπου κάποιος είχε ποστάρει την καλύτερη πεντάδα της ευρώπης με navarro-splitter-siska-batiste και άσσο τον chester mason και δεν τον είχαν πάρει με τις πέτρες!!! μου προκαλεί πολύ περίεργη εντύπωση πάντως πάλι τα κασέ. δηλ. η siroki δίνει περισσότερα σε ξένο παίκτη (130Κ) απ ότι ο ΠΑΟΚ (chris 120K)? και ένας παίκτης με (καλή) θητεία στο eurocup, σε καλό πρωτάθλημα της ευρώπης (γαλλία), ίδια ηλικία, πολύ καλά χαρακτηριστικά πέραν κάποιων μικρών ελαττωμάτων (εντάξει ο chris δεν είναι και ο wade) κοστίζει τελικά λιγότερο (ή το ίδιο) από παίκτες στη siroki ή τη siaoulai Κλπ κλπ. :shock: :o :?
αρχίζω να πιστεύω οτι, άμα και όταν θέλουμε, μπορούμε και κάνουμε πολύ καλές αγορές (άρα το πρόβλημα είναι εξαρχής ο σχεδιασμός του ρόστερ που πάντα στο τέλος κάθε χρόνο τον οκτώβρη έχει σοβαρές ελλείψεις σε μία ή και 2 θέσεις)... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Πέμ 03 Ιουν 2010, 15:54

ο μονρο δεν πρεπει να φυγει με τπτ απο την ομαδα....αν παρουμε και εναν σοβαρο ασσο θα φανει ακομα περισσοτερο.
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό olivares » Πέμ 03 Ιουν 2010, 16:00

H 4η και προτελευταία μου πρόταση για τη θέση του point guard θα ξυπνήσει αναμνήσεις στους γέρους στο φόρουμ τις οποίες μπορούμε ωραιότατα να συνοδεύσουμε με δίσκο του Αττίκ στο γραμμόφωνο.

Steve Burtt Jr.

Ναι, καλά διαβάσατε οι γέροι, μην τρέχετε στα οπτικά. Πρόκειται πράγματι για το γιο του Steve Burtt, παλιό παίκτη του Ηρακλέους το 1992 που ήρθε για να αντικαταστήσει τον David Ingram, ενθουσίασε με την απόδοση του και αποχώρησε όταν επιστρέφοντας από τις διακοπές των Χριστουγέννων βρέθηκαν στις αποσκευές του μικροποσότητες κοκαίνης (2gr.) και χασίς (11gr.) :roll: Ο ΕΣΑΚΕ εξάντλησε τότε την αυστηρότητα του αποκλείοντας τον παίκτη δια βίου και απελαύνοντας τον από τη χώρα.
Ο τρελό-Νεουρκέζος μπαμπάς του και εγώ είχαμε συναντηθεί όταν ζούσα στο μεγάλο μήλο το Φλεβάρη του 2000 στο Balducci της Δυτικής μεριάς στην 66η οδό (θρυλική Delikatessen αλυσίδα της Νέας Υόρκης) για κάποια αφορμή που δεν είναι της παρούσης καθώς δεν είμαι εγώ το θέμα εξαιτίας του ότι είχε φτάσει στα χέρια μου το όνομα του 16χρονου γιου του τότε που πήγαινε στο Rice High School το καθολικό δηλ.γυμνάσιο του Harlem στην 124η. Το τι γέλιο είχαμε ρίξει με τον τύπο δεν περιγράφεται ενώ τον είχα φυσικά βομβαρδίσει με ερωτήσεις για την εποχή που έπαιζε στους Phoenix Suns και ήταν συμπαίκτης του Tom Chambers, του Dan Majerle και λοιπών Palokικών. Παρότι αντικειμενικά ήταν δύσκολο να συνεργαστούμε καθώς ήταν δηλωμένη η επιθυμία του ο γιος του να πάει κολλέγιο όπως και εκείνος στο Iona State (όπου ο μπαμπάς ήταν πρώτος σκόρερ όλων των εποχών και εκεί κατέληξε και ο γιος και έγινε...2ος σκόρερ όλων των εποχών) καθίσαμε 3 ώρες μαζί και είχαμε πει τα πάντα. Όταν τον ρώτησα για την καυτή πατάτα της Ελλάδας δεν κόλωσε "That was me man. It was plain stupid" αλλά έσπευσε να μου διευκρινίσει ότι αυτό δεν έχει καμία σχέση με το γιο του (κλασσικά από ψιλο-ζουρλό μπαμπά τα παιδιά βγαίνουν κάπως πιο συγκρατημένα) ο οποίος είναι εντελώς άλλος χαρακτήρας.
Πράγματι ο jr. παρότι έχει αρκετά από τα μπασκετικά χαρίσματα του μπαμπά (εξού και το προσωνύμιο "the saga continues") όντας εξαιρετικός σκόρερ και πασέρ, με εντυπωσιακό μακρινό σουτ και μπασίματα καθώς είναι επίσης combo guard που ζητάει συνέχεια μπάλα αλλά έχει και μία σημαντική διαφορά με το γεννήτορα του: είναι ελαφρώς soft ως παίκτης εξαιτίας κυρίως της καλής και χριστιανικής του ανατροφής (συνηθίζεται στους παίκτες από Καθολικά γυμνάσια) και αυτό το είχε παραδεχτεί και ο ίδιος ο μπαμπάς του.
Το βλαστάρι του ύψους 1,85 δεν τα κατάφερε ακόμα να παίξει στο ΝΒΑ όπως εκείνος (εκτός από τους Suns έπαιξε 4 πλήρη χρόνια σε Golden State, Clippers, Washington) αλλά δεν το βάζει κάτω μέχρι τέλους για αυτό όπως και άλλοι καταλήγει τον Οκτώβρη να παίζει σε ότι κάτσει. Πέρσι ας πούμε είχε βρεθεί στο Ισραήλ παίζοντας εξαιρετικά (αναδείχτηκε καλύτερος παίκτης του Ισραηλινού πρωταθλήματος το 2008) στην Ashkelon μια ομάδα της παράκτιας πόλης του Νότου στα Βόρεια της Γάζας αλλά κουράστηκε να τρέχει στα καταφύγια κάθε τρεις και λίγο από τις σειρήνες βομβαρδισμού και είχε αρνηθεί να επιστρέψει. Βλέπετε η πόλη βρίσκεται 5 λεπτά οδικώς από την κύρια στρατιωτική βάση των Ισραηλινών από όπου εκτοξεύαν το 90% των πυραύλων προς την Παλαιστίνη και όπως ήταν φυσικό ήταν αντίστοιχος στόχος.
Φέτος μετά από νέα αποτυχημένη προσπάθεια να μείνει στη 12αδα του Memphis στο ΝΒΑ κατέληξε στον Απόλλωνα στην Κύπρο (!) από όπου έφυγε φυσικά ψάχνοντας κάτι καλύτερο και στις 29 Ιανουαρίου του 2010 πήγε στη 2η ομάδα της Ουκρανίας τη Ferro Zaporozhye όπου και πάλι οργίασε. Σε 20 παιγνίδια είχε 22,4π. και 5,5 ασσίστ από 98/171 δίποδα (57%), 58/140 τρίποδα (41%) και 78 στις 98 βολές (79%) ενώ κατέβαζε 3,1 ρημπάουντ, έκανε 1,6 κλεψίματα αλλά και 3,8 λάθη εξαιτίας μιας παρορμητικότητας που εκπορεύεται εκ του πατρός και στον υιό. Στις 2 Ιουνίου 2010 οι Ουκρανοί παρότι έφτασαν ημιτελικό μαζί του (έχασαν 1-3 από την πρωταθλήτρια τελικά Azvomash) και τον είχαν υπογράψει για 4 μήνες με 80,000$ (60,000 ευρώ) ανακοίνωσαν ότι η συνεργασία τους έληξε και ο Jr. είναι και πάλι ελεύθερο πουλί.
Έχει διακριθεί όπου και αν έχει παίξει όπως στη Menorca στην Ισπανία, στη Novara στην Ιταλία, στη Benfica στην Πορτογαλία ενώ στην Ελλάδα έχει παίξει το 2007 στην Ολυμπιάδα Πατρών (!) από την οποία φυσικά και την κοπάνησε το Μάρτη καθώς ήταν απλήρωτος και τους είπε ότι πρέπει να πάει στη Νέα Υόρκη γιατί το παιδί του ήταν άρρωστο :D . Σε εκείνο το 5μηνο που είχε μείνει στη Μιναρούπολη και είχε συμπαίκτη τον Καλαϊτζίδη και τον Καποτά είχε προλάβει ασφαλώς όπως πιθανώς θα θυμούνται κάποιοι να κλείσει το σπίτι του βάζελου φορτώνοντας τον με 24 πόντους (6 στα 11 δίποδα, 2 στα 8 τρίποδα, και 6 στις 11 βολές με τένδεξ 0.427) στη νίκη της 2ης αγωνιστικής επί του Ζέλικο με 68-67! Τους ίδιους πόντους έβαλε εντός και απέναντι στον Άρη (24 με 7 στα 12 δίποδα, 2 στα 4 τρίποδα, και 4 στις 6 βολές) αλλά η ομάδα του έχασε 71-82, ενώ είχε 28 μέσα στη Νέα Σμύρνη με το Νιόνιο (7/9 δίποδα, 2/5 τρίποδα, 8/9 βολές και 0.724) όπου πάλι έχασαν 77-70.
Απέναντι στον Π.Α.Ο.Κ. βρέθηκε την 11η αγωνιστική της σεζόν 2006-7 και ήταν και πάλι εξαιρετικός με 23 πόντους από 3 στα 4 δίποδα, 5 στα 12 τρίποδα, 2 στις 2 βολές και 0.446 αλλά ο δικέφαλος των Parker, Washington, Καλαμπόκη, Scepanovic, Sekulic, Pasalic, Χαριτόπουλου, Αγαδάκου, Βεργίνη, Μανωλόπουλου και Κούβελα φτερούγισε με τη νίκη 63-68 από το μιναρόκλειστο. Πριν την κοπανήσει στα τέλη Φλεβάρη 2007 από το καράβι που βούλιαζε είχε εκείνη τη χρονιά σε 18 παιγνίδια στην Α1 16,44 πόντους μ.ο (296) από 66 στα 114 δίποδα (57%), 34 στα 96 τρίποδα (35%) και 62 στις 77 βολές (80%) και το αξιοπρεπέστατο 0.400 στο τένδεξ καθώς μάζευε 2,5 ρημπάουντ αλλά έδινε μόλις 1 ασσίστ μ.ο ανά παιγνίδι, πράγμα λογικό καθώς έπαιζε περισσότερο σούτιν γαρδ αφήνοντας το κουμάντο στον άσσο στον Μπουντούρη (ναι έπαιξε και εκεί), τον Ασημακόπουλο, τον αρχηγό μας (με τον εκτυφλωτικό μ.ο 4 πόντων εκεί) και τον Τσάμη. Πρόκειται σίγουρα για αξιόλογο παίκτη που μπορούμε να προσεγγίσουμε με το κασέ των 120,000$ (100,000 ευρώ) από τον ατζέντη του Steve Buck αλλά στα αρνητικά εκτός από τη softness συγκαταλέγεται και το ότι είναι μέτριος αμυντικός και φυσικά όχι καθαρόαιμος point αλλά combo guard καλαθομηχανή όπως λέει και ο ίδιος αλλά παίζει σωστά το pick and roll και βλέπει γήπεδο όπως φαίνεται και από το ότι έχει σταθερά πάνω από 5 ασσίστ τα τελευταία χρόνια.

[youtube]zBi1CeHMMmU&feature=PlayList&p=A2C07E300A71ACD2&playnext_from=PL&playnext=1&index=9[/youtube]

και φαίνεται και στο βάζερ βίτερ

When the power of love overcomes
the love of power
the world will know peace.
Άβαταρ μέλους
olivares
 
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: Τετ 07 Μάιος 2008, 12:54
Τοποθεσία: Άνδεις

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 03 Ιουν 2010, 16:39

τον θυμάμαι! ήταν τότε που είχε φέρει τη μίά χρονιά ο απόλλωνας τον forte και την άλλη η ολύμπια τον burtt και λέγαμε γιατί στο διάολο δεν μπορούμε να πάρουμε και εμείς έναν τέτοιο αμερικανό... αριστερόχειρας= αδυναμία μου. δε βλέπω ιδιαίτερα αρνητικά εκτός του οτι δεν είναι πολύ σταθερός στις ομάδες του (αλλά αν από χαρακτήρα βάζεις εσύ το χέρι σου στη φωτιά, πάω πάσο :mrgreen: ). μπορεί να είναι χεΙρότερος από τον συμπαθή (και hot college propsect) rice του νιώνιου? δε νομίζω. άρα έχουμε ένα standard. ξεκινάμε με κάποιον που δεν θα σε προδώσει (άσχετα το τι θα προσφέρει μπασκετικά- αυτό είναι κάτι που ο σούλης το ξέρει καλύτερα από κάθε άλλον). είναι πολύ σημαντικό. στο ισραηλινό πρωτάθλημα που το έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση όσον αφορά τους αμερικανούς τους (τυχαίο? :evil: ) ήταν πρώτος σκόρερ και 2ος καλύτερος παίκτης πίσω από τον Jamie Arnold και μπροστά από τον terence morris!!!! όπως είδα και το video και λέει το scouting report "he can create for himself off the dribble" πολύ σημαντικό για την ομάδα μας (όπου πέρσι είμαστε σχεδόν ανύπαρκτοι) ιδίως για τη θέση του playmaker. Αμυντικά φαίνεται οτι στο κολλέγιο άντεχε ("Defensively he is as tough as his rock solid build you lead you to believe, moving his feet extremely well and showing no fear of sticking his nose in to take a charge") αλλά στα summer leegue Που μεγαλώσανε τα παιδάκια έγινε αυτό που είπε ο Oli (average on the defensive end). είναι ο νέος Greer (του γαύρου εννοοώ)???
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 03 Ιουν 2010, 18:21

Στιβ μπαρτ το αμερικανακι με τα παιταχτα αυτια με την εγγυηση που σου προσφερε καθε αμερικανος κοντος της εποχης στο σκοραρισμα.
Ηταν τετοια η διαφορα εκγυμνασης και φυσικης καταστασης των αμερικανων εκεινη την εποχη απο τους ευρωπαιους συναδελφους τους που οποιος ερχοταν φανταζε τζορνταν :opaokara:
Ο υιος σιγουρα θα ειναι καλυτερος για να τον προτεινει ο oli αλλα μου φαινετε οτι με αυτα που γινοντε στα διοικητικα δεν ξερω γιατι ροστερ θα μπορουμε να μιλαμε.
Τελευταία επεξεργασία από obanebane και Πέμ 03 Ιουν 2010, 18:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 03 Ιουν 2010, 18:23

oli σου εχω κανει μια ερωτηση για τους μουντιαλικους παιχτες στην ενοτητα μουντιαλ αν μπορεις απαντας επειδη ειδα οτι εχεις ασχοληθει και με αυτο το θεμα :D
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό denis » Σάβ 05 Ιουν 2010, 11:01

Παρακαλείται ο Κ.obanebane να μην απασχολεί του μπασκετικούς, έχουμε να φτιάξουμε ρόστερ. Με 3 παίκτες είμαστε Καλλέ Γιανακίδη και Αράπη(Κώσταφ θα σε παρακαλούσα να μην κάνεις ρατσιστικά σχόλια όπως έκανες για τους συμπαίκτες του Λάζου που είδαμε στο ράδιο αρβύλα)
Palok δήλωσα παρόν. Όσο αφορά το τόπικ αυτό είναι ψαγμένο για εμένα και δεν μπορώ να το παρακολουθήσω εύκολα.
Τον Κόκκαλη δεν κατηγορούν πως έκανε μεταγραφές βλέποντας παίκτες από dvd? Έτσι αισθάνομαι μόνο που τους βλέπω από youtube :lol: :lol:
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 05 Ιουν 2010, 11:46

Γιατί με κατηγορείς άδικα. Το μόνο που ρώτησα ήταν αν είναι συγγενείς του Σοφο....... Τυχαίο;
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Σάβ 05 Ιουν 2010, 12:01

o abrams των τρικαλων τοσο κακος παικτης ειναι ? ......γιατι να μην προσπαθησουμε να παρουμε ενα νεο αμερικανο point guard με φιλοδοξιες και σε 8 ματς ειχε μ.ο. 17.25 ποντους----1 ασσιστ---λαθη 2----βολες 74%----διποντα 55%---τριποντα 38%....μου θυμιζει περιπτωση jaaber.
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 05 Ιουν 2010, 12:10

εγώ προσωπικά τον έχω στη λίστα μου ( :mrgreen: ) αλλά περισσότερο σαν shooting guard και όχι άσσος (είναι copy paste του iverson).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό denis » Σάβ 05 Ιουν 2010, 12:14

kostasff έγραψε:Γιατί με κατηγορείς άδικα. Το μόνο που ρώτησα ήταν αν είναι συγγενείς του Σοφο....... Τυχαίο;

Δεν απαντάω δεν νομίζω για να μην συμμετάσχω στο ρατσιστικό σου παραλήρημα :lol: :lol: :lol:
Έλα πέσ' το δεν μπήκες εδώ για να γράψεις για μεταγραφές :mrgreen: :mrgreen:
Ο Εϊμπραμς νομίζω πως την έκανε από τα Τρίκαλα λόγο πειθαρχικού. Τι θα λέγατε για τον Γιανγκ των Τρικάλων? 225 πόντους σε 11 παιχνίδια δλδ 20 πόντους κατα μ.ο.
Υ.Γ. Κάποιος το είχε ξαναποστάρει νομίζω(πριν την αλλαγή του σέρβερ)
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Σάβ 05 Ιουν 2010, 12:21

o abrams στα τρικαλα επαιζε κυριως ως πλει μεικερ....αλλα +φωνω οτι ειναι κομποτ γκαρντ, αλλωστε και ο μ.ο. ποντων του και οι λιγες ασσιστ του ειναι η αποδειξη ....θελει μια βελτιωση στις ασσιστ αλλα πιστευω οτι μπορει να βελτιωθει και εκει.
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό free4 » Κυρ 06 Ιουν 2010, 03:49

Παλοκ, ξεκίνα να σχεδιάζεις την ομάδα τοων 800 Κ
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σχεδιασμός 2010-2011: Μεταγραφές-Αποδεσμεύσεις (τελικό)

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Κυρ 06 Ιουν 2010, 13:11

Υπαρχει ενδεχομενο αποκτησης του Γκριν??????????Αναρχος αλλα καλος παικτης........Θα τον ηθελα...........
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες