Ποια ήταν η πιο συγκινητική στιγμή που βιώσατε στην Τούμπα;

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Δημοσίευσηαπό teacher » Κυρ 25 Μάιος 2008, 11:30

Εorptol τερματοφύλακας της Άιντραχτ ήταν ο Παλ.
Ο Ζαν Μαρί Πφαφ ήτα τερματοφύλακας της Μπάγερν. Πέρασαν 27 χρόνια από τότε οπότε δικαιολογείσαι.
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2217
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό nektar56 » Κυρ 25 Μάιος 2008, 11:32

φιλε teacher ναι εχω δη και εχω ζηση ανεπαναλιπτες στιγμες ακομη και προπονηση δεν εχανα και ολα αυτα τα οφειλω στον πατερα μου που με πρωτοπηγε στη Τουμπα σε ηλικια 5 ετων εχω προλαβη παικτες που τωρα δεν ζουν πλεον .Ητανε και ειναι τοσο μεγαλη η αγαπη μου για τον ΠΑΟΚ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΗΓΗΘΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΖΗΣΗ .Ειμαι ενας απο τους χιλιαδες της θυρας 4 επι εποχης Μακη μαναβη και Λαυρεντη τροπμετιστα. :shock: :D :)
Άβαταρ μέλους
nektar56
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 14:46
Τοποθεσία: KOZANH

Δημοσίευσηαπό Platon » Κυρ 25 Μάιος 2008, 12:34

Για μένα ο θάνατος του μεγάλου, αξέχαστου Lorant στον αγώνα με τον γαύρο στον πάγκο του ΠΑΟΚ!!! Το θυμάμαι ακόμα λες και ήταν χθες. Παρόλο που εκείνη τη στιγμή δεν το πολυσυνειδητοποιησα, στο ΝΑO γίνονταν χαμός βλέπεις, αργότερα όταν έμαθα ότι πέθανε, με πήραν τα ζουμιά... Και μονο που το σκέφτομαι τώρα, ανατριχιάζω και δακρύζω... :cry: :cry:
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό TK in UK » Κυρ 25 Μάιος 2008, 13:13

Polles oi stigmes ti na prwtothimithei kaneis. Autes pou xexwrizoun gia mena einai o thanatos tou Lorad sto pagko ths omadas kai to 2o kypelo mas sth Filadelfeia (1o me gayro) pou htan h prwth mou ekdromh sthn Athina. H olonyktia epistrofh apo Athina me ta lewforeia mou emeine axexasth. Epishs h poreia apo Toumpa se Leuko pyrgo meta thn 4-ara sth Lyon (pragmati h poreia perissotero apo thn 4-ara kathws h nikh ekeinh eirthe fysiologika, ase pou eixame thn apolyth sigouria kai empistosynh se ekeinh thn omada).

Alla apo thn apopsh ths sygkinhshs me dakrya apo stenoxwria kai paidikh apognwsh to koryfaio paixnidi htan ekeino to 3-5 me thn Panaxaikh. Exei kai alles polles stigmes alla tha zhlepsoun oi newteroi
Άβαταρ μέλους
TK in UK
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 21:05
Τοποθεσία: KENT, UK

Δημοσίευσηαπό TK in UK » Κυρ 25 Μάιος 2008, 14:24

To goal toy Guerino sthn AEK gia to prwto Prwtathlhma to skarfalwma tou sto kagkelo kai h "koxlazousa" Toumpa (rekor eishthriwn sthn Toumpa se ekeino to mats, gyrw stis 46.000)
Άβαταρ μέλους
TK in UK
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 21:05
Τοποθεσία: KENT, UK

Δημοσίευσηαπό del » Κυρ 25 Μάιος 2008, 15:10

παιδια εγω δεν θα ξεχασω το ΠΑΟΚ- σπαρτακ τρναβα οπου στο 0-3 πολυς κοσμος αρχισε να φευγει...κ μεχρι να ληξει το 1ο ημιχρονο ειχαμε ισοφαρισει..απιστευτο ματς κ απιστευτο γκολ του ολιβαρες!! 5-3 το τελικο σκορ για τους πολυ νεους που δεν θυμουνται ισως..
del
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 20:07

Δημοσίευσηαπό free_billi » Κυρ 25 Μάιος 2008, 16:49

την χρονια που ριχναμε τους εβραιους............
:?
ΠΑΟΚ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ
Άβαταρ μέλους
free_billi
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2007, 03:32
Τοποθεσία: UK

Δημοσίευσηαπό ten ten » Τρί 27 Μάιος 2008, 19:51

παοκ-σπαρτακ τραβνα.ειμαι στην 4α τρωμε το τριτο και διπλα μου 2 τριανταριδες με τις γκομενες τους.χαμος..παοκ παιξε την μπαλα της ζωης σου... εχουν ανεβει στα καγκελα.γυρνα η μια και του λεει του δικου της ηρεμησε αγαπη μου και τον τραβαει να κατεβει.κατεβενει της ριχνει μια σφαλιαρα και τις λεει σκασε πουτανα δεν ξερεις τη γινετε εδω τωρα πεφτει αυτη στην αγκαλια της φιλης και κλαιει...3-3 ημιχρονο την εχει παρει αγκαλια ο τυπος και της λεει ολα καλα μωρο μου.ημουν 16 τοτε. ειχα μεινει καγκελο
ten ten
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευτ 26 Μάιος 2008, 18:14

Δημοσίευσηαπό LFPADRAM » Τρί 27 Μάιος 2008, 20:23

Φιλαρακι o ten ten ηταν ενα ΠΑΟΚτσακι που ετρεχε με τον ΠΑΟΚ τελη δεκαετιας 80 μεσα 90. Ελπιζω να εισαι το ιδιο δυνατος και αγνος. Να σαι καλα ten ten εκει ψηλα που βλεπεις την ΠΑΟΚΑΡΑ μαζι με τα υπολοιπα ΠΑΟΚτσακια που μας αφησαν νωρις τοσο αδικα. Τι μου θυμισες ρε φιλε με ενα απλο nick..

Y.Γ Συγνωμη που εμαι off topic μπορειτε να το σβησετε δεν τρεχει τιποτα, ηθελα να το γραψω και το γραψα. :?:
Άβαταρ μέλους
LFPADRAM
 
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:40
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό skin4 » Δευτ 02 Ιουν 2008, 23:09

γαυρος-ΠΑΟΚ γιατι ηταν ο πρωτος τιτλος που εζησα απο κοντα, ημουν εκει στην φιλαδελφεια και ελεγα σε ολους μεσα στο πουλμαν πως θα το σηκωσουμε!!!πολλοι μου ελεγαν δυσκολα,αλλοι ελαγαν μακαρι με βαρια καρδια και αλλοι σιγομουρμουριζαν..τελικα βαλαμε τελος στον ψυχολογικο πολεμο που μας ασκησε ολη η επικαιροτητα και τα ΜΜΕ και πατησαμε τον γαυρο για την πλακα μας!!!πριν τον τελικο δεν ειχα κοιμηθει για 1μιση μερα και μετα για μια εβδομαδα δεν μπορουσα να μιλησω!!
Άβαταρ μέλους
skin4
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 18:25

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τετ 03 Δεκ 2008, 00:31

Για χώστε κι εδώ πράμα ...
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Platon » Τετ 03 Δεκ 2008, 00:46

Να πω κι ενα οχι και τοσο αγωνιστικο...


Η πιο συγκινητικη μου στιγμη φετος ηταν ο το σαββατοκυριακο του αγωνα με τη Λαρισα κι αυτα που διαδραματιστηκαν πριν, κατα τη διαρκεια και το τελος του αγωνα...

Μετα απο 5 σχεδον χρονια πατησα και παλι τα τσιμεντα της Τουμπας, παρεα με τον Καρινα, τον Ντρημ, τον Μπιλλυ, τον Ολιβαρες, το Σουρδο και τη Βιβη...

Μια μερα πριν ειχα την τιμη να γνωρισω το Γιανκο, τον Αναθεμα, το Βαγγτ, τον Σρεκ, το Μπυρα, το Φρη και τον Μαντζα...

Στο "Χωριο" για το καθιερωμενο τσιμπουσι τον Τσι, τον Σαϊκο, την Ελενα και σχεδον ολους τους προαναφερθεντες...
Στο Φρατελλι τον Δασκαλο, τον Λαϊον, το Φαλεγκο, το Λιβερ, τον Πιλοτο και πολλλους αλλους αδερφους κι αδερφες μου...


Αδερφια και φιλοι...επι την ευκαιρια, σας ευχαριστω ολους σας και παλι...
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό dreamwarrior » Τετ 03 Δεκ 2008, 19:52

Platon έγραψε:Να πω κι ενα οχι και τοσο αγωνιστικο...


Η πιο συγκινητικη μου στιγμη φετος ηταν ο το σαββατοκυριακο του αγωνα με τη Λαρισα κι αυτα που διαδραματιστηκαν πριν, κατα τη διαρκεια και το τελος του αγωνα...

Μετα απο 5 σχεδον χρονια πατησα και παλι τα τσιμεντα της Τουμπας, παρεα με τον Καρινα, τον Ντρημ, τον Μπιλλυ, τον Ολιβαρες, το Σουρδο και τη Βιβη...

Μια μερα πριν ειχα την τιμη να γνωρισω το Γιανκο, τον Αναθεμα, το Βαγγτ, τον Σρεκ, το Μπυρα, το Φρη και τον Μαντζα...

Στο "Χωριο" για το καθιερωμενο τσιμπουσι τον Τσι, τον Σαϊκο, την Ελενα και σχεδον ολους τους προαναφερθεντες...
Στο Φρατελλι τον Δασκαλο, τον Λαϊον, το Φαλεγκο, το Λιβερ, τον Πιλοτο και πολλλους αλλους αδερφους κι αδερφες μου...


Αδερφια και φιλοι...επι την ευκαιρια, σας ευχαριστω ολους σας και παλι...

ΡΕ ΠΡΟΕΔΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΠΡΟΕΔΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
................................................[
b][/b]

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
Μ' ένα ονειρό θα ζωωωωωωωωωωωω
το 'πα στον τρελόγιατρόοοοοοοοοοοοοοο
να σε δω ψηλά εκείιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
ΞΑΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
dreamwarrior
 
Δημοσιεύσεις: 3136
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:04
Τοποθεσία: Έδεσσα

Δημοσίευσηαπό pagotatzis » Τετ 03 Δεκ 2008, 21:00

στη Ζηρηχη με Γκρασχοπερς
οταν τραγουδουσαμε επη 20 συνεχομενα λεπτα στο τελος
Παοκαρα σαγαπω και παντου σακολουθω
Φερε μας την προκρηση στον πυργο τον λευκο!
Οταν τεληκα μπηκε το γκολ εγημε πανικος.
:?
Άβαταρ μέλους
pagotatzis
 
Δημοσιεύσεις: 3418
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 12:38
Τοποθεσία: Oberderdingen

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 04 Δεκ 2008, 04:43

Πράγματι, το ματς μετά τα Τέμπη ήταν.. γάμησε τα!!

ΑΔΕΡΦΙΑ ΖΕΙΤΕ..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες