Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 03 Δεκ 2009, 00:11

έπαιξε στο πρωτάθλημα ο panko??? τον βλέπω στα στατιστικά να έχει παίξει 74 λεπτά σε 4 αγώνες. παλτό πάντως παίχτης που παίζει τα τελευταία 6 χρόνια acb??? φέτος έχει μ.ο. 14 ποντάκια στα 32 του. τέλος πάντων. νομίζω η αλλάγή από τον μπανε ήταν γιατί κατάλαβε οτι δεν ήθελε 3-4αρι αλλά άσσο. πάντως βλέπω το ρόστερ μας το 2006 (ivan thomas, καλαμπόκης, scepanovic, pasalic, ostojc + χαριτόπουλο, αγαδάκο, βεργίνη και 2 αμερικανοί) και είμαστε πραγματικά απίθανοι που δεν έχουμε καταφέρει να μπούμε μια φορά 4αδα !!! έλεος...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Πέμ 03 Δεκ 2009, 00:26

αδερφε λαθος κανεις ο πανκο σαν αποτυχημενος εφυγε απο τον παοκ......τιποτα δεν εκανε τον πηραν για να ειναι απο τα πρωτα βιολια αλλα δεν εκανε τιποτα και ο ψωμιαδης ειχε πει οτι καναμε λαθος με τον πανκο......το τι κανει τωρα ειναι αλλο πραγμα και δεν με ενδιαφερει.
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 03 Δεκ 2009, 00:33

ποιός ψωμιάδης??? ο αδερφός του τραγουδιστή??? τι σχέση έχει αυτός με το μπάσκετ??? κατά τα άλλα ok. αποτυχημένος αποτυχημένος. μαζί σου. προφανώς ούτε εμένα με ενδιαφέρει τι κάνει τώρα αλλά και προφανώς αν έβαζε και 150 πόντους ανά ματς εμείς 4αδα δε βγαίναμε με τιποτα!!!αυτό είναι που με ενδιαφέρει εμένα. δυστυχώς...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Πέμ 03 Δεκ 2009, 18:19

palok σε αυτο συμφωνω αν ειναι δυνατον με εκεινη την ομαδα να μην καναμε τιποτα...............οσο για τον ψωμιαδη τοτε ηταν στην δοιηκηση ενταξει ουτε εγω τον ηθελα αλλα ηταν.....ενα ακομη παλτο ηταν και ο ιβαν τομας ο κροατης, οσο για τον σοντερς μπορει να ηταν αμπαλος αλλα εβγαζε απιστευτο παθος και να σου πω την αληθεια δεν ηθελα να φυγει.
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 04 Δεκ 2009, 00:33

Ποιος ήταν ο πλέι μέικερ που είχε φύγει από την ομάδα για να έρθει κάποιος ψηλός, που παρότι είχε εξαιρετικά στατιστικά αναγκάστηκε να αντικατασταθεί? Νομίζω ότι ο Στσεπάνοβιτς ήταν ο λόγος αποχώρησης του..
Ας βοηθήσει κάποιος..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Παρ 04 Δεκ 2009, 15:12

Free4 εκείνη τη χρονιά ξεκινήσαμε με άσσο τον Τζερόμ Άλεν και 3-4άρι τον Πάνκο, στη θέση τους ήρθε ο Ουάσιγκτον με τον Πάρκερ στο 1-2 και μετά που τραυματίστηκε ο Ουάσιγκτον φέραμε τον Σι Τζέι Ουάτσον, έναν εξαιρετικό κατά τη γνώμη μου άσσο, ο οποίος έπαιξε 4-5 παιχνίδια αν θυμάμαι καλά και τώρα κάνει καριέρα στο ΝΒΑ και το κασέ του είναι απλησίαστο..Νομίζω πως ακούστηκε και για τον γαύρο το καλοκαίρι!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 04 Δεκ 2009, 15:22

o watson στα 25 του παίζει στο Golden state με 8 πόντους, 2 rebounds και 2 assists. αυτό δεν είναι το θέμα όμως. έχουνε περάσει παίκτες και παίκτες και έχω αναλύσει πλήρως το θέμα οτι άλλο NBA (άλλες άμυνες, άλλα αθλητικά προσόντα, άλλη νοοτροπία και κυρίως συμμετοχή σε ομάδες που δεν έχουν κανένα απολύτως αθλητικό κίνητρο) με την ευρώπη και δη με την ελλάδα (όπου το μπασκετ είναι πιο επιστημονικό, τουλάχιστον στο θέμα άμυνας). το θέμα νομίζω είναι οτι δαπανήθηκαν ποσά (αφήνοντας χρέη για την επόμενη χρονιά κάθε φορά), τα ρόστερ ήταν ικανά (άσχετα αν πολλές φορές παίρνανε αμερικανούς σε άλλες θέσεις από αυτές που έπρεπε!!!) και η ομάδα δεν έκανε απολύτως τίποτα!!!! αυτό ήταν (και είναι προς το παρόν) το πρόβλημα!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Δευτ 28 Δεκ 2009, 23:23

Quiz: Μιας που αύριο έχουμε τον αγώνα με τον Πανιώνιο θυμήθηκα ένα άλλο παλτό που ξεχάσαμε να αναφέρουμε, το οποίο και είχε παίξει κανά 5λεπτο στον αντίστοιχο περυσινό αγώνα με τον νιώνιο και μετά όπου φύγει φύγει, γιατί άρχισε τα "με λένε Ρίζο κι όπως θέλω τα γυρίζω" ο Δρόσος σχετικά με το κοινοτικό διαβατήριο του Ουέσον, οπότε δε χωρούσαν και οι 2 στην ομάδα..Τον είχε φέρει ο Πεδουλάκης και ήταν ο τεράστιος μιγαδοκινέζος.....Περιμένω κοκκορομαχία Kostasff και Palok για τη σωστή απάντηση..Πλήρες ονοματεπώνυμο θέλω..χωρίς τη βοήθεια Google περικαλώ!!!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 28 Δεκ 2009, 23:28

trikaliotis δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά το μνημονικό με έχει εγκαταλείψει εδώ και καιρό!!! όχι από ονόματα ή αριθμούς αλλά και αγώνες και πολλά άλλα (μία μέρα μου έλεγε ένας φίλος μου για κάτι απίθανους σέρβους που είχαμε στη μπάλα επί βουλινού τους οποίους δεν θυμόμουν ούτε το όνομά τους όχι πως παίζανε...)!!!! ας είναι καλά το Google Λοιπόν. έχει εδώ μέσα κάτι αλάνια που τα θυμούνται όλα!!!!!

PS: παρεμπιπτόντως δεν έχω ιδέα ποιόν λες. ψηλός ήτανε???
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Δευτ 28 Δεκ 2009, 23:41

Τουναντίον...κοντός..και πολύ μάλιστα!!!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 28 Δεκ 2009, 23:48

α ναι λες τον play maker που είχε κάπως rasta κοτσίδα μαλλί (άλλο ένα Poulain του πεδουλάκη). θυμήθηκα!!! αλλά από όνομα βάζεις πολύ δύσκολα...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 29 Δεκ 2009, 00:00

Σωστός μέχρι εδώ..αλλά θέλω και όνομα! Πάτα στο Google.."Κοντός, κοτσιδάκιας, μιγαδοκινέζος, Πεδουλάκης, ΠΑΟΚ..5 γράμματα!!!" Θα το αφήσω το κουιζάκι να αιωρείται μπας και το βρέι κανένας άλλος!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Stelios80 » Τρί 29 Δεκ 2009, 00:01

Trikaliotis έγραψε:Quiz: Μιας που αύριο έχουμε τον αγώνα με τον Πανιώνιο θυμήθηκα ένα άλλο παλτό που ξεχάσαμε να αναφέρουμε, το οποίο και είχε παίξει κανά 5λεπτο στον αντίστοιχο περυσινό αγώνα με τον νιώνιο και μετά όπου φύγει φύγει, γιατί άρχισε τα "με λένε Ρίζο κι όπως θέλω τα γυρίζω" ο Δρόσος σχετικά με το κοινοτικό διαβατήριο του Ουέσον, οπότε δε χωρούσαν και οι 2 στην ομάδα..Τον είχε φέρει ο Πεδουλάκης και ήταν ο τεράστιος μιγαδοκινέζος.....Περιμένω κοκκορομαχία Kostasff και Palok για τη σωστή απάντηση..Πλήρες ονοματεπώνυμο θέλω..χωρίς τη βοήθεια Google περικαλώ!!!

Σόρι που μπαίνω σφήνα στην κοκκορομαχία. Αφού το θες χωρίς google θα πω Τόνυ Άκινς.
Stelios80
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 20:43

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό kordelio paok » Τρί 29 Δεκ 2009, 00:02

Παιδια αναφερεστε στο τριμεγιστο Τονι Ακινς!!!! :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
kordelio paok
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 19:12

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 29 Δεκ 2009, 00:07

χαχα. είδες τρικαλιώτη αλάνια που έχουμε??? εύγε gyus!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες