Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 30 Νοέμ 2009, 17:06

χαχα. όντως ρε συ. πωπω τι έχει περάσει αυτή η ταλαίπωρη ομάς. είχαμε και έναν που τον λέγανε jordan των open courts της Νέας Υόρκης!!! θυμάστε ποιόν?? πώς τον λέγανε μωρέ, δε μου ρχεται. νομίζω είχε αντικαταστήσει έναν χοντρό κάτω απο τα καλάθια που πρέπει να παιξε ένα ματς (επί μπάνε προπονητής)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Δευτ 30 Νοέμ 2009, 19:32

ehemithos 199 έγραψε:
Trikaliotis έγραψε:Τι δηλαδή πρέπει να πούμε τώρα μετά από χρόνια ότι ο Τσέκος και ο Λημνιάτης ήταν παιχταράδες, μόνο και μόνο επειδή αγωνίστηκαν στον ΠΑΟΚ???

ο τσεκος ο αληταρας ηταν μεγαλος παιχταρας...
χρεωσαμε στην απουσια του την απωλεια της ευρωκουπας! :opaokara:


Χαχαχαχα..όντως ehemithe επειδή δεν ήταν εκεί για να μαρκάρει τον Ρουσκόνι!!! Αλλά είχε ανοίξει σχολή οδηγών μαζί με τον Δέσπο τότε.. :lol:
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Δευτ 30 Νοέμ 2009, 19:33

Καλά πλάκα με κάνεις? που να θυμηθούμε τα ονόματα αυτών που περάσαν μετά το 2000...
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Δευτ 30 Νοέμ 2009, 19:35

Effrem1 έγραψε:Ρε παιδια???ουτε μια αναφορα στον τεραστιο Μichael Jordan???Ο χειροτερος παικτης στην ιστορια του ελληνικου μπασκετ με κορυφαια φαση μια πασα που εκανε στον αγωνα με τον ΑΓΟΡ(πεταξε την μπαλα εξω) στο Ρεθυμνο οπου οι διαιτητες προφανως δεν μπορουσαν να πιστεψουν οτι η μπαλα μπορει να παρει τετοια τροχια στην πιο κρισιμη επιθεση του πρωταθληματος και εδωσαν την μπαλα σε μας....


Respect στον air γιατί έβαζε βολές τουλάχιστον..! Πάντως ακόμα δε μπορώ να καταλάβω με ποια λογική τότε ο Φλεβαράκης είχε αλλάξει τον Ρόου με δαύτον!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Δευτ 30 Νοέμ 2009, 19:45

palok έγραψε:χαχα. όντως ρε συ. πωπω τι έχει περάσει αυτή η ταλαίπωρη ομάς. είχαμε και έναν που τον λέγανε jordan των open courts της Νέας Υόρκης!!! θυμάστε ποιόν?? πώς τον λέγανε μωρέ, δε μου ρχεται. νομίζω είχε αντικαταστήσει έναν χοντρό κάτω απο τα καλάθια που πρέπει να παιξε ένα ματς (επί μπάνε προπονητής)


Palok 3άρι έπαιζε αυτός που λες? Θυμάμαι ένα τραγικό 3άρι που είχε φέρει ο Μπάνε, Μέυ τον έλεγαν, γύρω στα 21 ήταν και ήταν πρώτος σκόρερ στο πρωτάθλημα της Βενεζουέλας!!! Αυτό θα πεί σκάουτιγκ..

Τώρα για χοντρό που λες ο μοναδικός χοντρός που μου έρχεται στο μυαλό ήταν ο Ράφαελ Άντισσον (άλλο τεράστιο πανωφόρι για τις κρύες νύχτες του Χειμώνα), που ξεκίνησε δίδυμο με Μακρέι και καλά 3-4άρι στη θέση του Πέτζα που ήταν τραυματίας, αλλά ευτυχώς τον πήραν νωρίς πρέφα και τον άλλαξαν με τον Σάκλεφορντ..Επίσης, ιδιαίτερα ευτραφής ήταν και ο Βίκτορ Αλεξάντερ! Χοντρό που έπαιξε ένα ματς δε μπορώ να θυμηθώ..
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 01 Δεκ 2009, 00:17

όχι όχι. έλα ρε. κάποιος θα τον θυμάται. έπαιξε και ένα ματς στη γλυφάδα με το γαύρο. επί jurkovic νομίζω. πώς τον λέγανε ρε?που δεν είχε παίξει νομίζω ποτέ μπάσκετ κανονικό σε ομάδα κάτι τέτοιο. αλλά ήταν θρύλος των ανοιχτών γηπέδων στη Νέα Υόρκη. όσο για τον χοντρό νομίζω ήταν την ίδια χρονιά με αυτόν, πρέπει να αντικατέστησε ο κοντός που λέω εκείνον τον χοντρούλη που πρεπει να παιξε μόνο ένα ματς κυπέλλου στην πυλαία. κάτι τέτοιο (μην τα δένετε κορδόνι τώρα αυτά που λέω-μπορεί εύκολα να κάνω copy-paste άσχετων χρονιών!!!από alzheimer πάμε καλά όσο μεγαλώνουμε...)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 01 Δεκ 2009, 00:46

Αντουάν Γκίλεσπι
Ντιν Γκάρετ
Ρίνγκστρομ
Χάμφρει (αν και είχε κανά 2 καλούτσικα ματσάκια ενώ δεν πήγαινα τον Μαματζιόλα)
Σύντομα θα επανέλθω με περισσότερα ονόματα..
Περιμένω Γκόρντον και Πρακτορινό να γράψουν για αρχίσουν τα δάκρυα χαράς και λύπης!!! :lol: :lol:

Για την ώρα, άνοιξα τη βίβλο μου και κατεβάζω:
Ρόνι Φιλντς :lol: :lol: :lol: :lol:
Φεντερίκο Πιέρι
Τόμας Ιρβινγκ
Νταν Κάλλαχαν
Ράφαελ Αντισσον
Τόρρει Μπραγκς
Λεμόν Λάμπλει
Πέτρανγκ Μάτεριτς
Τζέιμς Μέι
Αλεξάντερ Οκόνσκι
.
.
.
.
.
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Τρί 01 Δεκ 2009, 01:01

Ορίστε κάποια ονόματα που βρήκα μήπως βοηθήσω :shock:
Τόρει Μπραγκς-τον αντικατέστησε ο Αλέξις -2003
Μπλερ -2001
Κάλαχαν (ορίστε?)-2002
Πέρι Κάρτερ -2002
Ρόνι Φιλντς-2004
Πάτερικ-2003
Γούλριζ-2002 αυτός πρέπει να είχε κοτσιδάκια πλει μέκερ νομίζω
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 01 Δεκ 2009, 02:35

free4 έγραψε:Αντουάν Γκίλεσπι
Ντιν Γκάρετ
Ρίνγκστρομ
Χάμφρει (αν και είχε κανά 2 καλούτσικα ματσάκια ενώ δεν πήγαινα τον Μαματζιόλα)
Σύντομα θα επανέλθω με περισσότερα ονόματα..
Περιμένω Γκόρντον και Πρακτορινό να γράψουν για αρχίσουν τα δάκρυα χαράς και λύπης!!! :lol: :lol:

Για την ώρα, άνοιξα τη βίβλο μου και κατεβάζω:
Ρόνι Φιλντς :lol: :lol: :lol: :lol:
Φεντερίκο Πιέρι
Τόμας Ιρβινγκ
Νταν Κάλλαχαν
Ράφαελ Αντισσον
Τόρρει Μπραγκς
Λεμόν Λάμπλει
Πέτρανγκ Μάτεριτς
Τζέιμς Μέι
Αλεξάντερ Οκόνσκι
.
.
.
.
.
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:


Free4 με όλους αυτούς που ανέφερες τον βγάζουμε χαλαρά το χειμώνα φέτος..Καλά από τον Γκάρετ δε θα συγχωρήσω ποτέ το απόλυτο 0 που είχε στον τελικό της Βιτόρια (που δυστυχώς δε μπορούσε να παίξει ο Φάντεμπεργκ για να άλλαζε το πεπρωμένο)..όπως και το γεγονός ότι παράτησε την ομάδα και σηκώθηκε έφυγε στους μικρούς τελικούς με τον Πανιώνιο, όπου και χάσαμε τελικά και δε βγήκαμε Ευρωλίγκα..Κατά τα άλλα δε νομίζω ότι ήταν τόσο κακός παίχτης..

Ο Ίρβιγκ Τόμας δεν ήταν αυτός που έπαιΞε το ένα ημίχρονο στο παιχνίδι με την ΑΕΚ που διακόπηκε γιατί πετούσαν γυάλινα μπουκάλια μέσα και μετά αντικαταστάθηκε (ευτυχώς!) από τον μέγα Μπάρλοου? Ο Οκόνσκι δε νομίζω ότι ήταν τόσο κακός..αλλά όλοι οι άλλοι ήταν απίστευτα παλικάρια..! Να μη ξεχάσουμε και τον φυλακόβιο Μπρεντ Σκοτ (που έμοιαζε με τον τραγουδιστή των Cypress Hill!) και όταν ήρθε σε εμάς ήταν μπούλης και παππούς και δε μπορούσε να πάρει τα πόδια του..ενώ στη Λάρισα πιο παλιά ήταν καλός.
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 01 Δεκ 2009, 02:40

palok έγραψε:όχι όχι. έλα ρε. κάποιος θα τον θυμάται. έπαιξε και ένα ματς στη γλυφάδα με το γαύρο. επί jurkovic νομίζω. πώς τον λέγανε ρε?που δεν είχε παίξει νομίζω ποτέ μπάσκετ κανονικό σε ομάδα κάτι τέτοιο. αλλά ήταν θρύλος των ανοιχτών γηπέδων στη Νέα Υόρκη. όσο για τον χοντρό νομίζω ήταν την ίδια χρονιά με αυτόν, πρέπει να αντικατέστησε ο κοντός που λέω εκείνον τον χοντρούλη που πρεπει να παιξε μόνο ένα ματς κυπέλλου στην πυλαία. κάτι τέτοιο (μην τα δένετε κορδόνι τώρα αυτά που λέω-μπορεί εύκολα να κάνω copy-paste άσχετων χρονιών!!!από alzheimer πάμε καλά όσο μεγαλώνουμε...)


Ρε συ χοντρό μήπως λες τον Κένι Μίλλερ του ολυμπιακού, ένα απίστευτο παχύδερμο που πριν καμιά 6 χρόνια στο κλειστό του Κορυδαλλού είχε χώσει μια αγκωνιά τον Βασιλειάδη και τον είχε ξαπλώσει κάτω??? :lol: :lol: :lol:
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 01 Δεκ 2009, 03:29

Πωωω ρε παιδιά αν ανοίξουμε αυτό το κουτί της Πανδώρας δε θα τελειώσουμε ποτέ..
Τι να πρωτοθυμηθούμε?
Σκούνι Πεν
Τζοε Αρλάουσκας (στην αεκ)
Ντάλιμπορ Μπάγκαριτς
Ματτ Φρίτζι
Ζεβροσένκο
Ντελκ
Σάντσεθ (κάποιος του βάζελου)
Μπάξτερ (παρότι μεγάλο όνομα που πέρασε κι από εμάς νομίζω)
Ούγκο Σκονοκίνι (στο βάζελο όπου θυμάμαι μία φάση το 1997 αν θυμάμαι καλά, που πήγε να σώσει την μπάλα από το άουτ ο θεοπαλαβος και ξέσκισε το πόδι τους στις διαφημιστικές πινακίδες!!)

Αλλά ας μην ξεχνάμε ότι πέρασαν και θεοί από δω:
Μποντιρόγκα
Γουίλκινς
Μπάιρον Σκοτ
Ρέμπρατσα
Αριαν Κόμαζετς
Ράτζα
Μπετσίροβιτς
Σισκάουσκας
Σάβιτς
Ρίβερς
Ματσιγιάουσκας
Πάσπαλιε
Βοκλόφ
Ρότζερς
Κουτλουάι
Τζεντίλε
Καρασεφ
Ζντοβτς
Σούμποτιτς
Γιαβτόκας
Βούγιανιτς
Κάτας
Μουλαομέροβιτς
Πρέλεβιτς
Στογιάκοβιτς
Τομάσεβιτς
Ντρόμπνιακ
Γριάριτς
Γκούροβιτς
Τάρλατς
Καρνισόβας
Βούκσεβιτς
Μίντλεντον
Στσεπάνοβιτς
Αντερσεν
Φορντ
Σόλομον
Σμους Πάρκερ
Γιασικεβίτσιους
Βούισιτς
Χόλντεν
.
.
.
και η λίστα είναι ατελείωτη..

Κάντε ανάλογο τόπικ να γράφουμε ιστορίες επί ιστοριών!
Μερικά συνοδευτικά λινκ:
http://www.novasports.gr/basketball/eur ... aid=176799
http://loveforbasket41.blogspot.com/200 ... -post.html
Τελευταία επεξεργασία από free4 και Τρί 01 Δεκ 2009, 04:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό nyxteridas » Τρί 01 Δεκ 2009, 03:53

Πανελούδης
Β. Οικονομίδης
Κατσαρής
Αλεξόπουλος
Δρόσος (πρόσφατο απόκτημα στον άσο)
Άβαταρ μέλους
nyxteridas
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Παρ 11 Απρ 2008, 15:13

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 01 Δεκ 2009, 03:53

Κοίτα Free4 είπα να ανοίξω ένα topic με όλα τα παλτά που έχουν περάσει από τον ΠΑΟΚ και να γράψει ο καθένας κατά τη γνώμη του τη δική του "Χειρότερη Πεντάδα" όλων των εποχών, αλλά και αν θέλει και τον χειρότερο προπονητή..Αν το γενικεύσουμε όμως με παλτά που έχουν περάσει γενικά από την Α1 (και αρχίσουμε με Τζελαλή, Λαννέ, Αριδά, Δεμέναγα, Σκροπολίθα κτλ κτλ) πιστεύω δε θα τελειώσουμε ποτέ..

Αλλά όχι και παλτό ο Κόμαζετς ή ο Σκούνι Πεν..Άλλο παλτό και άλλο να μη τους χώνευες σαν παίχτες..Ο Κόμαζετς ειδικά στον Βάζελο είχε πολύ καλή παρουσία..Μη βάζουμε στο ίδιο topic τον Κόμαζετς μαζί με τον Τσέκο π.χ..
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 01 Δεκ 2009, 04:09

Ε ναι, να μην το ξεφτιλίσουμε τελείως..
Αν και πρόσθεσα πολλούς ακόμη στη λίστα, νομίζω ότι εμείς οι καθαρά μπασκετικοί (τελικά είμαι τέτοιος??) να βγάλουμε κι εμείς τη χαρά μας κάπου!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μπάσκετ ΠΑΟΚ Χειρότερη Πεντάδα

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 01 Δεκ 2009, 10:28

Βάλτε μέσα και μερικούς απο την φετινή ομάδα να δέσει το γλυκό.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες