Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου...

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό Platon » Παρ 02 Οκτ 2009, 21:11

Απεχει δεν απεχει Γκας, νομιζω οτι ειναι ονειρο καθε πιτσιρικα να παιξει στην εθνικη...μακαρι να ανεβει λιγακι η ψυχολογια του, πεσμενος κι αυτος τελευταια....

Οσο για τον Βιεϊρινια, ηταν απλα θεμα χρονου νομιζω...
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό novito » Σάβ 07 Νοέμ 2009, 13:19

Ο Pablo Contreras κλήθηκε στην εθνική ομάδα της Χιλής για τους φιλικούς αγώνες εναντίον της Γερμανίας (14/11/2009) και της Σλοβακίας (17/11/2009) που θα διεξαχθούν σε Κολονία και Ζίλινα αντίστοιχα.

Στην εθνική ομάδα των Ελπίδων κλήθηκαν οι ποδοσφαιριστές: Κουτζαβασίλης Φώτης, Κουτσιανικούλης Βασίλης και Παπάζογλου Αθανάσιος για τον αγώνα με την Πορτογαλία στο Φάρο στις 17/11/2009.

http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMRCode= ... 8&extLang=

Επίσης, στην εθνική νέων κλήθηκαν οι Καρασαλίδης Αριστοτέλης και Αποστολόπουλος Αλέξης για το διεθνές φιλικό τουρνουά που θα διεξαχθεί στη Γαλλία (11-15/11/2009).

http://www.epo.gr/detail.asp?e_article_ ... e_cat_id=2
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 15:49

Στους νέους ελπίζουμε...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89885
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 18:38

Ο επιθετικός του Ολυμπιακού που βρισκόταν στον...προθάλαμο του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος, κλήθηκε από τον ομοσπονδιακό τεχνικό για τους δύο καθοριστικούς αγώνες με την παρέα του Αντρεϊ Σεφτσένκο ως επιβράβευση των πολύ καλών εμφανίσεων του με την φανέλα του Ολυμπιακού στην τρέχουσα σεζόν.

Μάλιστα ο Γερμανός προπονητής είχε βρεθεί την περασμένη Τετάρτη στη Λιέγη για να παρακολουθήσει τον Έλληνα επιθετικό και τους άλλους διεθνείς παίκτες των "ερυθρόλευκων" στο παιχνίδι με την Σταντάρ για τη φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

"Θέλω να βοηθήσω"

Με αφορμή την κλήση του στην Εθνική Ομάδα Ανδρών, ο διεθνής ποδοσφαιριστής Κώστας Μήτρογλου δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα της ΕΠΟ:"Είμαι χαρούμενος που ο κ. Ρεχάγκελ με κάλεσε στην Εθνική Ανδρών.

Θέλω να βοηθήσω κι εγώ με όλες μου τις δυνάμεις την ομάδα σε δύο δύσκολα και κρίσιμα ματς. Εκτός του κ. Ρεχάγκελ, θέλω να ευχαριστήσω θερμά τους κ. Νιόπλια, Ιορδανίδη, Κοκκολάκη. Είναι εκείνοι που πίστεψαν σε μένα από την αρχή, με κάλεσαν στην Εθνική Νέων και με βοήθησαν θα δείξω τις δυνατότητές μου".

Αποκλείστηκε ο Πατσατζόγλου

Στον αντίποδα ο Χρήστος Πατσατζόγλου που είχε κληθεί αρχικά από τον προπονητή της Εθνικής ομάδας, αποκλείστηκε από την αποστολή λόγω τραυματισμού.

Εκτός έμεινε επίσης ο Γιούρκας Σεϊταρίδης που τραυματίστηκε στον τελευταίο αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Λεβαδειακό.

Αντίθετα κλήθηκε στην αποστολή ο Βασίλης Τοροσίδης που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και θα εξεταστεί και από το ιατρικό τιμ του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος αλλά και οι Γιώργος Καραγκούνης, Κώστας Χαλκιάς και Γρηγόρης Μάκος που επίσης έχουν προβλήματα τραυματισμών αλλά αναμένεται να είναι έτοιμοι για τα παιχνίδια με την Ουκρανία.

Στους "εκλεκτούς" του Ότο Ρεχάγκελ είναι και ο Βασίλης Κουτσιανικούλης του ΠΑΟΚ ενώ αντίθετα εκτός έμεινε ο συμπαίκτης του στον "Δικέφαλο του Βορρά", Γιώργος Φωτάκης.

Πιο αναλυτικά οι ποδοσφαιριστές που κλήθηκαν από τον ομοσπονδιακό τεχνικό είναι οι εξής:Σηφάκης(Άρης), Χαλκιάς(ΠΑΟΚ), Τζόρβας(Παναθηναϊκός), Βύντρα(Παναθηναϊκός), Μόρας(Μπολόνια), Κυργιάκος(Λίβερπουλ), Σπυρόπουλος(Παναθηναϊκός), Τοροσίδης(Ολυμπιακός), Παπασταθόπουλος(Τζένοα),

Αβραάμ Παπαδόπουλος(Ολυμπιακός), Τζιόλης(Παναθηναϊκός), Μάκος(ΑΕΚ), Κατσουράνης(Παναθηναϊκός), Καραγκούνης(Παναθηναϊκός), Πλιάτσικας(Σάλκε), Νίνης(Παναθηναϊκός), Χαριστέας(Νυρεμβέργη), Σαλπιγγίδης(Παναθηναϊκός), Γκέκας(Μπάγερ Λεβερκούζεν), Σαμαράς(Σέλτικ), Μήτρογλου(Ολυμπιακός), [b]Κουτσιανικούλης(ΠΑΟΚ).
[/b]
H αποστολή θα συγκεντρωθεί την Τρίτη 10/11 (12:30) σε ξενοδοχείο της Βουλιαγμένης και θα πραγματοποιήσει την πρώτη προπόνηση την ίδια ημέρα στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά (18:00, κλειστή για τους φιλάθλους και τα ΜΜΕ)
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 18:50

Έλεος, καλεί τον Μόρα?? Δε λέω, καλό παικτάκι, αλλά έχω την εντύπωση ότι αν έπαιζε στην Ξάνθη ή στον Εργοτέλη δεν θα τον καλούσε ΠΟΤΕ. Μόνο και μόνο επειδή είναι εξωτερικό, στην Ιταλία? Εεε πσιτ, Ότο, κι εγώ στη Μπολόνια είμαι ρε συ, θα με καλέσεις κι εμένα?
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 10 Νοέμ 2009, 11:47

Δεν γνωρίζουμε τι εμφανίσεις έχει κάνει ο Μόρας στο εξωτερικό, γι' αυτό καλόν είναι να σεβόμαστε τις απόψεις ενός προπονητή. Και να έιμαστε σίγουροι πως αν βελτιωθεί ο Μαλεζάς στο Ελληνικό πρωτάθλημα θα τον καλέσει κι αυτόν!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89885
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό novito » Τρί 10 Νοέμ 2009, 11:57

Αποστόλη όσο καλοπροαίρετος και να θες να είσαι και όσο να δέχεσαι κάποια πράγματα, το γεγονός ότι κάλεσε 3 τραυματίες σε βάζει σε σκέψεις ...
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 10 Νοέμ 2009, 12:28

Ο Καραγκούνης, καλώς ή κακώς (κακώς σίγουρα) είναι αναντικατάστατος, και όλοι παρακαλάνε να έιναι έτοιμος να παίξει. Κι εγώ θα τον καλούσα. Ομοίως κι ο Τοροσίδης, που σκοράρει κιόλας και μάλιστα υπάρχει και ο τραυματισμός του "εκλεκτού" Σεϊταρίδη. Και οι δύο αυτοί βουτάνε εύκολα και πολύ θα χαρώ να πάρουν κάρτες, γιατί αυτό το γυνακουλίστικο παιχνίδι μου τη δίνει στα νεύρα!
Και μην ακούσω ανοησίες περί Φωτάκη...
Το δυστύχημα είναι ότι ο Χαριστέας είναι καλά και - δυστυχώς - θα τον φάμε στη μάπα για άλλο ένα παιχνίδι!
(Ίσως και δύο).
Η δική μου επιλογή λέγεται Σαμαράς. Παίκτης ολοκληρωμένος: Και σκόρερ, και πασαδόρος, όχι βέβαια ιδιαίτερα γρήγορος, αλλά είναι και 2 μέτρα παλικάρι!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89885
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 10 Νοέμ 2009, 15:19

Ο Ρεχάγκελ έχει δείξει τόσα χρόνια, ότι την εθνική τη βλέπει σαν μια οποιαδήποτε ομάδα, η οποία έχει έναν περιορισμό και ένα πλεονέκτημα.
Ο περιορισμός είναι ότι όλοι οι παίχτες πρέπει να είναι Έλληνες.
Το πλεονέκτημα είναι ότι δεν επιλέγεις μέσα από μια 25άδα αλλά από μια 50άδα. Δε νομίζω ο Ρεχάγκελ να θεωρεί ετοιμοπόλεμους και έτοιμους για την εθνική πάνω από 50 παίχτες (και πολλούς λέω). Σε αυτό το πλαίσιο καλεί τους παίχτες του είτε είναι τραυματίες, είτε δεν έχουν παιχνίδια στα πόδια τους.

Όπως είπαν και στο πρόσφατο ντοκιμαντέρ του ΣΚΑΙ, αυτή είναι και η βασική διαφορά της ομάδας του EURO από την ομάδα του Κυππέλου Εθνών του 80. Η παλιότερη εθνική, μάζευε τους καλύτερους παίχτες χωρίς να προσέχει το σύνολο και ας είχε μέσα 5 δεκάρια που δεν μπορούν να συνυπάρξουν αρμονικά σε μια ενδεκάδα.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Τρί 10 Νοέμ 2009, 15:38

Παίρνει Τζιόλη που σκουπίζει πάγκο, και αφήνει έξω Φωτάκη.
Τι να πεις ρε πστ μου!
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 10 Νοέμ 2009, 15:43

Δε λες τίποτε! Μάλλον θα είδε τον Φωτάκη στην Κομοτινή...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89885
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Τρί 10 Νοέμ 2009, 16:15

Ε ναι, ΟΚ, ο Φωτάκης δεν έπαιξε καλά το Σάββατο, αλλά τουλάχιστον ΕΠΑΙΞΕ!
Ο Τζιόλης με το azax στο χέρι είναι μονίμως!
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό Photis » Τρί 10 Νοέμ 2009, 16:20

Κάτι που δεν τον καταλάβατε ακόμη.Η εθνική ομάδα είναι ομάδα κυρίως παικτών με μάνατζερ που έχουν γερά κονέ...ο Μάνατζερ του Τζιόλη είναι μάνατζερ με άκρες στην Γερμανία...και ο νοών νοείτο...

:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8694
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 14 Νοέμ 2009, 22:10

Δειχνει πουθενα τη Χιλη σημερα?
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Κλήσεις παικτών μας στις Εθνικές Ομάδες

Δημοσίευσηαπό Photis » Σάβ 14 Νοέμ 2009, 22:15

Στο ίντερνετ δείχνει πως αναβλήθηκε το παιχνίδι...

:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8694
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα ποδοσφαίρου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες