Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Τρί 14 Ιαν 2020, 16:30

Λογικά μέχρι τέλος Ιαν κανά 2ήμερο πριν κλείσει η μεταγραφική περίοδος θα πάρουμε αυτά που θέλει ο Προπονητής
2-3παίχτες αρ.μπακ 6αρο8αρι και επιθετικό στύλ Λούκας να παίζει το 4-4-2.

Το μόνο που βλέπω να μας αποχαιρετά είναι ο Stoch κανένας άλλος εκτός απροόπτου δλδ να πληρωθεί καμιά ρήτρα να φύγει ο Γιαννούλης ή κανένας Πέλκας.

Δε βλέπω άλλον να φεύγει!
Εγώ θα'θέλα και αρκετοί συνοπαδοί εδώ φίλοι να τερματιστεί το βαρύ των 1.7χαρτιών συμβόλαιο του Wernbloom.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό invincible » Τρί 14 Ιαν 2020, 16:42

Ο ΣΤΟΧ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ! ΤΕΛΟΣ! όπως πέρσι θέλατε να φάτε τον Μισιτς κάποιοι εδώ μέσα έτσι και με τον Στοχ. όλοι οι παίχτες θέλουν χρόνο ρυθμό και να τους βάζεις στον ρόλο τους. Μόλις έβαλε τον Μισιτς ελεύθερο ρόλο στο κέντρο κάνει παπάδες. Τον Στοχ στην αρχή τον τρέλανε με το 4 4 2 και να προσαρμοστεί στο νέο σύστημα. Λαλακίες τα ίδια και με τον Λαμπρου ... εμμονές. Και ο Εσίτι πορτιέρης είναι αλλά άμα τον στείλεις στην κουλα που παίζει με τρία χαφ αμυντικά παπάδες θα κάνει.

Βαρέθηκα. Λίγο μυαλό. Λιγο μυαλό . Ελεος. Αργά αργά τα μαθαίνει και τα καταλαβαίνει ο Φερέιρα. Αντε στον ΠΑΟΚ έγινε προπονηταράς αυτός πριν ήταν φρούτο άγουρο. Άπειρος. έμαθε...και μαθαίνει.

Πάτε να κάψετε όλους τους παίχτες και ο Βερνμπλουμ παιχταράς αλλά με τρία χαφ στον ρόλο του.

Τέλος πρωτος εγώ μίλησα για Ραφα Σοάρες. Δεν θα με κλέψετε κάποιοι τον παίχτη στην μανατζαριά.

Από μανατζερ γατάκια είστε κάποιοι παιχτες δεν ξέρετε όλη την ώρα κώλησε η βελόνα στα παλτά Ολιβερα και Σταφιλίδη παιχτες άλλους δεν ξέρετε.

Σε αυτόν τον ΠΑΟΚ ο Βέλιος και ο Μπαράλες θα σου κάνανε τα ίδια γκολ μπορεί και παραπάνω με τον Σβιντεφσκι και τον Ακομπ με τόσες τελικές και γεμίσματα. Βρείτε δύο 9αρια και πουλήστε τους αυτούς καλοί είναι παιχταράδες ταλέντα αλλά δεν είναι και τα 9αρια να τα κάνεις πάνω σου. ;)
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Τρί 14 Ιαν 2020, 16:58

Αφού δεν έρχεται ο Livaja για την θέση του SS συμβιβάζομαι και με τον Lukas τον Podolski
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό cartman » Τρί 14 Ιαν 2020, 17:07

Στο μετροπολις λενε οτι ερχεται δανεικος αριστερος μπακ με οψιον αγορας το καλοκαιρι την αλλη εβδομαδα.
Η ομαδα το καλοκαιρι του 2024 θα παιξει προκριματικα με κεντρο Τσιγγαρα, Οζντοεφ.
Άβαταρ μέλους
cartman
 
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: Σάβ 27 Αύγ 2016, 20:24

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τρί 14 Ιαν 2020, 17:08

Ούτε παραγγελία να τον έκανα :D

Ο ζαιρης το είπε;;
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό cartman » Τρί 14 Ιαν 2020, 17:12

4-6 αν κανει εκπομπη ναι
Η ομαδα το καλοκαιρι του 2024 θα παιξει προκριματικα με κεντρο Τσιγγαρα, Οζντοεφ.
Άβαταρ μέλους
cartman
 
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: Σάβ 27 Αύγ 2016, 20:24

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τρί 14 Ιαν 2020, 17:18

Παιδια επαθα σοκ.......

Διαβαζοντας παραπανω και καταλαβαινοντας οτι ο παικτης που θα ταιριαζε στον ΠΑΟΚ του Αμπελ ειναι ο Λιβαγια αντιληφθηκα οτι το ποδοσφαιρο που θελουμε να παιξουμε ειναι αυτο της χαρτινης ισως στο ποιο επιθετικο.... αυτο που δεν μου αρεσε ποτε οσο αποτελεσματικο κιαν ειναι. Αρα δεν ειναι οτι δεν καταλαβαινα τι θελει να παιξει ο κοουτς ειναι οτι ειχα αρνηση να το δεχτω :)))
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό cartman » Τρί 14 Ιαν 2020, 17:27

O Λιβαγια μια χαρα θα κολλαγε δευτερος επιθετικος . Θα επαιζε και καλυτερα γιατι δεν θα ηταν ουτε ο ηγετης ουτε ο καλυτερος παιχτης της ομαδας αλλα ενας απο τους πολλους και θα απελευθερονονταν
Η ομαδα το καλοκαιρι του 2024 θα παιξει προκριματικα με κεντρο Τσιγγαρα, Οζντοεφ.
Άβαταρ μέλους
cartman
 
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: Σάβ 27 Αύγ 2016, 20:24

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 14 Ιαν 2020, 17:33

Πολύ καλή τεχνική. Αυτό. Μέχρι εκεί είναι ο Κροάτης. Το ότι ξεχωρίζει σε αυτό το τριμπούρδελο την πρώην κούλα σε εμένα δε λέει απολύτως τίποτα. Νομίζω δε πως έχει καταστεί σαφές ότι το μυαλό, εν ώρα αγώνα, δεν είναι από τα δυνατά του σημεία. Ουκ ολίγες φορές έχει φερθεί ηλιθίως.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 14 Ιαν 2020, 17:37

cartman έγραψε:O Λιβαγια μια χαρα θα κολλαγε δευτερος επιθετικος . Θα επαιζε και καλυτερα γιατι δεν θα ηταν ουτε ο ηγετης ουτε ο καλυτερος παιχτης της ομαδας αλλα ενας απο τους πολλους και θα απελευθερονονταν


Tru dat για το στυλ παιχνιδιού πίσω από τον φορ.
Και δεν αποκλείω να παίρνει τα μισά του Πέλκα και το 1/3 του Μπίσε....
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 14 Ιαν 2020, 17:40

Totem_pk έγραψε:Παιδια επαθα σοκ.......

Διαβαζοντας παραπανω και καταλαβαινοντας οτι ο παικτης που θα ταιριαζε στον ΠΑΟΚ του Αμπελ ειναι ο Λιβαγια αντιληφθηκα οτι το ποδοσφαιρο που θελουμε να παιξουμε ειναι αυτο της χαρτινης ισως στο ποιο επιθετικο.... αυτο που δεν μου αρεσε ποτε οσο αποτελεσματικο κιαν ειναι. Αρα δεν ειναι οτι δεν καταλαβαινα τι θελει να παιξει ο κοουτς ειναι οτι ειχα αρνηση να το δεχτω :)))



Τι να κάνουμε. Έτσι είναι. Μιας και εγώ το ξεκίνησα, δηλώνω ότι ούτε εμένα μου αρέσει. Όμως 442 λένε ότι θέλει να παίξει ο Αμπέλ και μάλιστα με τη χρήση ss. Αυτός λοιπόν θα πρέπει τουλάχιστον να μπορεί να "κατεβάζει"- ¨ελέγχει" τη μπάλα (καλό κοντρόλ με χρήση και του σώματος δηλαδή) για να "ανεβάζει" όλη την ομάδα και να μοιράζει παιχνίδι (μπροστά όχι προς τα πίσω) και άμα λάχει να κολλάει και κάνα γκολάκι. Εμείς ας περιμένουμε να παίξει αυτό το ρόλο ο Πέλκας ή ο Μπίσε. Θα περιμένουμε πολύ και δεν ξέρω αν έχει την ίδια υπομονή και ο Πορτογάλος. Και όσο για το Λιβάγια (καθόλου δεν θα με χαλούσε), μην μένουμε στο πρόσωπο, αλλά στα χαρακτηριστικά του. Έγραψα τύπου Λιβάγια, έχοντας στο μυαλό τον μαχητικό τύπο ποδοσφαιριστή που μπορείς να του εμπιστευτείς την πάσα και να προωθηθείς γνωρίζοντας ότι δεν θα χτυπάει παλαμάκια μετά από λάθος κοντρόλ.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 14 Ιαν 2020, 17:46

Ορίστε, έγινε μεταγραφή.

Η αποχώρηση Μυστακίδη :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό invincible » Τρί 14 Ιαν 2020, 17:47

Λιβαγια = Βελιος = muslimovic = λυμπεροπουλος = second στρικερ = target man = φαε δώσε ξύλο = παλιομοδίτικο ποδόσφαιρο.

:mrgreen: Εμετός αναγούλα :mrgreen: φτάνει


Καλύτερα να πάρουμε τον Μπαρκα αν ντεκε καλά πρέπει να πάρουμε κάποιον από την κούλα παρα τον Λιβάγια :lol:

Αλλους παίχτες δεν ξέρετε για SS λουκας , λιβαγια κώλησε η βελόνα πάλι χαμένες πόσες σελίδες

Μήπως είστε γκρομπαρι μερικοί και ξεθάβετε θέματα παλιά :lol:
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Τρί 14 Ιαν 2020, 18:10

Οποίος δεν μπορεί να καταλάβει το σύστημα που θέλει να εφαρμόσει ο Φερέιρα στον ΠΑΟΚ ας κάτσει να δει ένα ματς της Γιούβε προ 2ετίας

Από τους 3 μπροστά (Μάτζουκιτς, Ντιμπάλα και Ιγκουαίν) κανείς δεν ήταν εξτρέμ.
Από τους 2 πλάγιους μέσους (Σάντρο και Άλβες) κανείς δεν ήταν χαφ εξτρέμ.
Από τους 2 κεντρικούς μέσους (Πιάνιτς και Κεντίρα) κανείς δεν ήταν επιτελικός μέσος.

Η εκτίμησή μου είναι πως από αυτούς που σήκωσαν το πρωτάθλημα το περασμένο καλοκαίρι, εκτός των Κρέσπο, Ίνγκασον, Γιαννούλη, Μίσιτς και Σβιντέρσφκι (ή Άκπομ), κανείς άλλος δεν θα είναι στις βασικές επιλογές του κόουτς για την σεζόν 2020-21.
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό cartman » Τρί 14 Ιαν 2020, 18:14

Δεν νομιζω ο Φερειρα θελει να παιζει και μπαλα η ομαδα. Η Γιουβε απλα θελει να νικα συχνα με αποκρουστικο ποδοσφαιρο. 8 χρονια μονη της παιζει στην Ιταλια , 8 χρονια πονοματος.
Η ομαδα το καλοκαιρι του 2024 θα παιξει προκριματικα με κεντρο Τσιγγαρα, Οζντοεφ.
Άβαταρ μέλους
cartman
 
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: Σάβ 27 Αύγ 2016, 20:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες