Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό seaman » Κυρ 01 Σεπ 2019, 15:19

Έρχεται και ο Καναδός Aaron Best.
193 αριστερόχειρας, με καλό σουτάκι και πολύ αθλητικός να πηγαίνει στο κάρφωμα,







Συμπληρωθήκαμε μάλλον με αυτόν
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 01 Σεπ 2019, 15:56

Ρε αυτοί φέτος είναι καλοί να πούμε.


Δεν έχω δει πάνω από 2' βίντεο συνολικά για κανέναν, απλώς περνάω κλίμα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 01 Σεπ 2019, 17:00

Μπραβο στην διοικηση κανουμε αξιοπρεπεστατο συνολο αθορυβα και χωρις ιδιαιτερη στηριξη.
Αρχίζει και μ'αρέσει αυτό που γίνεται ελπίζω να έρθει και ο Γιαννόπουλος ως επί το πλείστον και μακαρι να μας βγει όλο αυτό που έχουμε κάνει αποκτώντας σχεδόν όλους από αμερικανικα κολλεγια. Εμπιστοσύνη στον φλεβαρακη και θα είμαστε καλά. :pano:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 02 Σεπ 2019, 11:14

Ο Μπεστ, το ρόστερ και... η προσπάθεια για δύο θαύματα

Με την επικείμενη απάντηση (όπως αποκάλυψε το BasketPlus) του Άαρον Μπεστ ο ΠΑΟΚ κλείνει τις θέσεις των έξι ξένων για την σεζόν 2019-2020. Θα μένουν δύο Έλληνες, αμφότεροι γκαρντ και όλα δείχνουν ότι αυτοί θα είναι ο Τσόχλας και ο Χατζηνικόλας. Με βάση το οτι ο Σμιθ μπορεί να παίζει άσος και ο Μπεστ "καθαρό" δυάρι (μπορεί να προσφέρει και στο "3" ως παίκτης ομάδας περισσότερο).

Το κλου είναι ότι τόσο ο Γουίγκινς όσο και ο Εγκεκέτζε δεν είναι κλασσικά 4άρια, αλλά προορίζονται για δύο θέσεις. Και "4" και "3", ο δεύτερος μάλιστα σουτάρει πολύ απ' έξω αν και μακρύς. Για τους σέντερ δεν τίθεται θέμα. Σαρικόπουλος, Νόουλς, κάποια λεπτά Μαργαρίτης και αν μείνει ο Καρράς, για τον οποίο τώρα στην αρχή το τεχνικό επιτελείο έχει θετική άποψη. Η παραμονή του τελευταίου θα εξαρτηθεί και από το οικονομικό κομμάτι, μια και γίνεται προσπάθεια το αγωνιστικό μπάτζετ να μην ξεπεράσει τα 500 χιλιάδες ευρώ.

Τουλάχιστον προς αυτή την κατεύθυνση τα μέλη του τεχνικού τιμ έκαναν μεγάλη προσπάθεια, λίγο πολύ μπορεί να θεωρηθεί και θαύμα το να κλείσει το ρόστερ τόσο γρήγορα, γεγονός που από το ναδίρ θέτουν πλέον τον ΠΑΟΚ ένα δύο κλικ πάνω από 3 τουλάχιστον ομάδες. Μένει τώρα να επιτελέσει και 2ο θαύμα ο Φλεβαράκης με Παπάζογλου, Χαραλαμπίδη. Να ετοιμάσουν σε τρεις εβδομάδες μια νέα ομάδα, να της δώσουν άμεσα χημεία για ομαδικότητα αλλά και νίκες. Γολγοθάς πραγματικός... Αυτό είναι το δύσκολο κομμάτι στο παρκέ, γιατί υπάρχει και και αυτό στα γραφεία.

Πιο ψυχοφθόρο... Να βγει το μπάτζετ, η εφορία του, οι 120 δόσεις, η καθημερινότα της σεζόν (ταξίδια, ενοίκια και ότι έξοδα απαιτεί ένας τέτοιος οργανισμός) και οι διακανονισμοί των εναπομείναντων 400-450 περίπου χιλιάδων ευρώ για παίκτες προπονητές κατά βάση προηγούμενων περιόδων. Ίσως αυτό είναι δυσκολότερο από το να πετύχει το κλαμπ τους αγωνιστικούς του στόχους, μια που ο ΠΑΟΚ κάνει σαφάρι για μίνιμουμ 800-900 χιλ. ευρώ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τρί 03 Σεπ 2019, 06:14

Δηλαδη αν κρατησουν τον Καρρά το μπατζετ θα ξεπερασει τα 500 χιλιαρικα;
Αρα 500+ για ομαδα που απλα θα παλεψει να μεινει στην κατηγορια;
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 03 Σεπ 2019, 15:01

Κρούση ΠΑΟΚ σε Σακελλαρίου
03 Σεπ 2019 BasketPlus ΠΑΟΚ σακελλαριου



Την πόρτα του Βαγγέλη Σακελλαρίου για να ενισχύσει την περιφερειακή γραμμή του χτύπησε ο ΠΑΟΚ.

Ο Κώστας Φλεβαράκης ψά;χνει ενίσχυση στα γκαρντ και ο ΠΑΟΚ έκανε κρούση στον έμπειρο άσο, ο οποίος πέρυσι ανήκε στον Παναθηναϊκό και πρόπεδρο έπαιξε στον Πανιώνιο. Ο Σακελλαρίου παραμένει ελεύθερος και έχει μπει εδώ και καιρό και στο στόχαστρο του Άρη, ενώ φέρεται να εξετάζει και κάποιες προτάσεις από το εξωτερικό.

Στον Δικέφαλο» περιμένουν την απάντηση του παίκτη, ώστε να δουν πώς θα πορευτούν για να κλείσουν το ρόστερ της ομάδας για τη νέα σεζόν. Στο πλάνο είναι και η παραμονή του Απόλλωνα Τσόχλα με τον οποίο γίνονται επαφές για την ανανέωση της συνεργασίας.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 12 Οκτ 2019, 20:55

Αυτός ο Enrique Inglesias 1.87m, άνετα μπορεί να έρθει στον ΠΑΟΚ!
Μήπως να το σκεφτόμασταν; Αυτός θα γεμίζει το Παλατάκι... Αναμένεται να το γεμίσει και 27/10!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 13 Οκτ 2019, 11:07

Νομίζω ότι είναι πασιφανές πως υπάρχει πρόβλημα κοντά στο καλάθι. Ας σταματήσει αυτό το αστείο με τον Νιγηριανό που μας φόρτωσαν γιατί αυτός δεν πρέπει να είναι μπασκετμπολίστας...
Δεν γίνεται να παίζει 40λεπτά ο Μαργαρίτης συνέχεια και παρόλο που και ο Σαρικοπουλος με τον Νοουλς καταβάλλουν φιλότιμες προσπάθειες δεν φτάνουν.
Πρέπει να γίνει υπέρβαση.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 13 Οκτ 2019, 12:38

θέλει λεφτά να άρεις το(α) μπαν και μετά να βρείς και έναν για 6 μήνες με κανα τάληρο το μήνα. σύνολο κανα 50ρικο τουλάχιστον. αξίζει?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 18 Οκτ 2019, 09:08

Μετά τον Iglesias, βρήκαμε το 2ο sold-out στο Παλατάκι...
Τον Μάρτιο έρχεται ο Maluma!
1.77 κοντός PG από το Medellin της Κολομβίας, θα κάνει γκελ στη κερκίδα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό STRAFNIK » Σάβ 19 Οκτ 2019, 00:21

Άσε
Το είπα στη σύντροφο σαν πληροφορία
και κατευθείαν μου ζήτησε εισιτήριο
Μας γ@μησ@ς
:lol:
Άβαταρ μέλους
STRAFNIK
 
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: Κυρ 04 Ιούλ 2010, 04:28

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 19 Οκτ 2019, 00:25

Πες της ότι απαραίτητη προϋπόθεση είναι να κάνει αγορά στη μπουτίκ! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 20 Οκτ 2019, 13:53

Σύμφωνα με τις πληροφορίες του SDNA, o ΠΑΟΚ έκανε... μπάσιμο και προσπαθεί να πάρει τον Βλαδίμηρο Γιάνκοβιτς.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 20 Οκτ 2019, 14:03

Άσσο,άσσο,ασσο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 20 Οκτ 2019, 14:24

Έρχεται ο Γιάνκοβιτς!

Ενίσχυση για τον ΠΑΟΚ στις θέσεις "3" και "4" με τη διοίκηση της ΚΑΕ να έχει φτάσει σε συμφωνία με τον Βλαδίμηρο Γιάνκοβιτς και να μένει μόνο η ανακοίνωση.
Η περίπτωση του Γιάνκοβιτς δεν προέκυψε τώρα για τον ΠΑΟΚ...

Επαφή με την πλευρά του, είχαν γίνει και πριν 1,5 μήνα, αλλά τότε, υπήρχε σημαντική απόσταση στο οικονομικό.

Ωστόσο, τις δύο προηγούμενες ημέρες, ΠΑΟΚ και Γιάνκοβιτς, είχαν νέες επαφές στην προσπάθεια που κάνει η "ασπρόμαυρη" ΚΑΕ για ενίσχυση του ρόστερ και αυτήν τη φορά, επιτεύχθηκε συμφωνία στο οικονομικό.

Αυτό που απομένει για να ολοκληρωθεί και τυπικά η υπόθεση, είναι η ανακοίνωση της συμφωνίας...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης