Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP Τρίπολη - ΠΑΟΚ

Zivkovic
2
2%
Matos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Crespo
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιαννούλης
5
5%
Augusto
7
7%
Misic
7
7%
Biseswar
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
El Kaddouri
3
3%
Λημνιός
28
28%
Swiderski
46
46%
Mauricio
1
1%
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 100

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gpap » Κυρ 06 Οκτ 2019, 20:52

Η ομάδα δεν έπαιξε καλά, αλλά οι μεγάλες ομάδες πρέπει να κερδίζουν και όταν δεν παίζουν καλά, αλλά είναι απλά καλύτερες από τους αντιπάλους τους.

Σήμερα έγινε αυτό. Δεν παίξαμε καλά, αλλά παίξαμε καλύτερα από δαύτους.

Και για αυτό, όποια κριτική για το παιχνίδι είναι απλά άσκοπο.

Το γιατί δεν παίζει καλά ο ΠΑΟΚ, το βλέπουμε - οι απουσίες, οι εκτός φόρμας βασικοί παίχτες μας, η έλλειψη επιλογών.

Ας ευχηθούμε να δουλέψουν όλοι καλά στην διακοπή και να δούμε καλύτερη μπάλα με την επιστροφή.

Ψήφισα Γιαννούλη, ήταν μαζί με Λημνιό οι μόνοι που ακολουθούν πιστά την τακτική του παιχνιδιού.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 06 Οκτ 2019, 20:59

Εξακολουθούμε να μην μπορούμε να κρατήσουμε μπάλα όταν είμαστε μπροστά. Φάνηκε και σήμερα, που μετά το 0-2 οπισθοχωρήσαμε αδικαιολόγητα. Οι αντίπαλοι πίεσαν, πέτυχαν πολύ γρήγορα γκολ που τους ξαναέβαλε στο παιχνίδι, έχασαν μια καλή ευκαιρία, αλλά μετά το 70΄ τα έφτυσαν κι αυτοί και δεν έκαναν τίποτε το αξιόλογο. Το κακό είναι πως ούτε κι εμείς κάναμε κάτι, απλά αρκούμασταν στο να μην δεχθούμε άλλο γκολ. Αυτό όμως δεν είναι νοοτροπία πρωταθλητή.
Δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί η ομάδα δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα όταν ο αντίπαλος πιέζει. Το είδαμε και με την ΑΕΧ το είδαμε και χθες. Έχουμε παίκτες που μας κοστίζουν πολλά λεφτά, απέναντι σε αντιπάλους με πολύ χαμηλότερη αξία.
Για μένα ο Misic ήταν και πάλι πολύ καλός. Καλός ο Γιαννούλης, χρήσιμος ο Λημνιός, αλλά επιθετικά τίποτε το ιδιαίτερο.
Προφανώς ο Άμπελ αρέσκεται στις ανασταλτικές αρετές των επιθετικών πολύ περισσότερο από ότι στις επιθετικές. Με τέτοια λογική δεν έχουν πολύ μέλλον οι Λάμπρου, Στοχ, αλλά ούτε και ο Μπισε.
Η χρησιμοποίηση Καντουρί σε θέση που έχει δώσει επανειλημμένα εξετάσεις και έχει αποτύχει είναι ακατανόητη για μένα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dragon » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:08

αφού ο καιρός μας έκανε το χατήρι και δεν έβρεξε κύλισαν όλα καλά στην Τρίπολη, και είχαμε κ εμείς οι νότιοι ΠΑΟΚτσηδες ευκαιρία να δούμε την ομάδα από κοντά. Μου άρεσε πολύ ο Λημνιός σήμερα, ήταν σούπερ μαχητικός και νομίζω ότι ότι έχει το καταθέτει στο γήπεδο. Εντυπωσιακός επίσης ο τρόπος που κατεβάζει κάθε μπαλιά ο Γιαννούλης που κ αυτός ήταν καλός. Μίσιτς ήταν Οκ όπως νομίζω κ ο Καντουρί. Ο Σφιντερσκι έκανε την δουλειά του και νομίζω ότι ο Μαουρίσιο μπαίνει σιγά σιγά. Ο Ζιβκο με κάνει να νιώθω πιο ασφαλής από Πασχαλάκη. Αυτός που δεν ήταν καλός σήμερα ήταν ο Μπίσεσβαρ όπως και ο Βαρέλα νομίζω πως έκανε κάποια λαθάκια. Το κομμάτι των γκολ που δεχόμαστε νομίζω ότι έχει να κάνει πολύ με τα χαφ αλλά ελπίζω ότι θα διορθωθεί. Δεν είχαμε ποτέ στο τσεπάκι την νίκη στην Τρίπολη οπότε τέλος καλό όλα καλά
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4478
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:11

Dragon, το φιλαράκι σου, ο Μανούχος, σήμερα ήταν για βρωμόξυλο. :twisted:

Ειδικά με τα φάουλ στον Άκπομ που δεν έδωσε, μας έβγαλε από τα ρούχα μας.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:18

Ο ΠΑΟΚ σήμερα ήταν στο πρώτο ημίχρονο μέτριος και στο 50 προηγούνταν 2-0 και μετά ήταν κακός.
Εγώ δεν θα πω για παίκτες θα πω για νοοτροπία που μοιάζει να έχει εγκατασταθεί για τα καλά σε όλους τους παίκτες μετά από γκολ και όταν προηγούμαστε για κάποιον λόγο «τελειώνουμε» από το ματς.
Αφήνουμε ομάδες που δεν μπορούν υπό κανονικές συνθήκες να περάσουν το κέντρο να φτάνουν ανενόχλητοι 10 μέτρα έξω από την περιοχή και βασιζόμαστε κυρίως στην κακή ποιότητά τους που δεν τους επιτρέπει να βγάλουν μια καλή σέντρα ή να τελειώσουν με ένα καλό σουτ.Πρέπει αυτό να αλλάξει γιατί απλά το πρώτο 30λεπτο στο ΟΑΚΑ μας έδειξε τον δρόμο.
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dragon » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:28

Ale έγραψε:Dragon, το φιλαράκι σου, ο Μανούχος, σήμερα ήταν για βρωμόξυλο. :twisted:

Ειδικά με τα φάουλ στον Άκπομ που δεν έδωσε, μας έβγαλε από τα ρούχα μας.

Δεν είναι φιλαράκι είναι γνωστός. Νομίζω ότι ήταν Οκ η διαιτησία του σήμερα. Δεν είδα να μας πηγαίνει ούτε κόντρα αλλά ούτε υπέρ μας. Δεν θεωρώ ότι είχε κ κάποια δυσκολία το ματς σήμερα διαιτητικά. Τώρα αν θες να ψάξουμε ένα ένα τα σφυρίγματα όλο κ κάτι θα βρούμε, απλά μέσα από το γήπεδο (δεν ξέρω από την tv) δεν φάνηκε να έχει τάση προς κάποια κατεύθυνση. Οι λιγοστοί της Τρίπολης πιο πολύ διαμαρτυροταν πάντως αδίκως θεωρώ
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4478
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:31

Μια χαρα ηταν σε γενικες γραμμες ο ρεφ απλα εχουμε εμμονες, σε μεγαλο βαθμο δικαιολογημενες και ψαχνομαστε ακομα και σε λαθος πλαγιο...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό lamosas » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:37

NIKOS_PAOK04 έγραψε:Ο ΠΑΟΚ σήμερα ήταν στο πρώτο ημίχρονο μέτριος και στο 50 προηγούνταν 2-0 και μετά ήταν κακός.
Εγώ δεν θα πω για παίκτες θα πω για νοοτροπία που μοιάζει να έχει εγκατασταθεί για τα καλά σε όλους τους παίκτες μετά από γκολ και όταν προηγούμαστε για κάποιον λόγο «τελειώνουμε» από το ματς.
Αφήνουμε ομάδες που δεν μπορούν υπό κανονικές συνθήκες να περάσουν το κέντρο να φτάνουν ανενόχλητοι 10 μέτρα έξω από την περιοχή και βασιζόμαστε κυρίως στην κακή ποιότητά τους που δεν τους επιτρέπει να βγάλουν μια καλή σέντρα ή να τελειώσουν με ένα καλό σουτ.Πρέπει αυτό να αλλάξει γιατί απλά το πρώτο 30λεπτο στο ΟΑΚΑ μας έδειξε τον δρόμο.
Το είπε και ο κοουτς στην συνέντευξη τύπου.
Άβαταρ μέλους
lamosas
 
Δημοσιεύσεις: 3567
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:39

Καλοί ένα ημίχρονο. Σβηστοι στο δεύτερο. Πάλι τρώμε γκολ πάλι από στημένο. Η ομάδα έχει μεταπτώσεις κ κενά διαστήματα αναμενόμενα για αλλαγή προπονητή.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Melih2676 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:42

Again a goal which should not be. The defense is again weak such since the first match with slovan.
The team could not generate options as we have seen in the match
****** fereira. he has ******* the team.
every week the same he tells he is responsible but the next week nothing changes.
Today the team won by the help of our big fans in the match and by the help os the souls of our beloved 6 fans. :pano:
aderfia zite esis mas odigite




Re aderfe...It's your first post, calm down with the binelikia...
Please read the rules! And welcome..
Μπαρκαρούτσος
Melih2676
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:26

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:43

Σόρρυ, αλλά μία χαρά και δύο τρομάρες, Τζος. Δεύτερο αμυντικό χαφ δίπλα στον Βαλιέντε έπαιζε.

Κάποια φάουλ από αυτά που δεν έδωσε έξω από την περιοχή τους, θα τα σφύριζε και ο μπ*ρ*θρύλ*ς.

Τε-σπα...
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Κυρ 06 Οκτ 2019, 21:47

Θετικό το αποτέλεσμα, επαγγελματική νίκη. Μακάρι να δούμε βελτιώσεις στο επόμενο ματς, καθώς νομίζω πως έχει διακοπή το πρωτάθλημα λόγω εθνικής. Σήμερα είδαμε ότι και στα προηγούμενα ματς, καλή εικόνα για κάνα εικοσαλεπτο, Μπισεσβαρ και Βαρέλα ντεφορμέ, ένα ημίχρονο κακό , χαζό γκολ, άσχημα στημένα και έλλειψη φυσικής κατάστασης. Πολύ δουλειά στην διακοπή, να καλύψουμε τα κενά!
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1422
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Κυρ 06 Οκτ 2019, 22:07

Όταν κουράζεται ο Καντουρί κρεμάει όλη η ομάδα. Και αυτό γίνεται στο 60 οπότε για μισή ώρα είσαι κομμένος στα δύο. Ο Ντούγκλας δεν είναι αρκετός για τη δουλειά αυτή και ο μαουριτσιο ακόμα εκτός ρυθμού. Ο (πολύ θετικός) Μίσιτς, δε.μπορεί να είναι ένα κέντρο μόνος του και να ανεβαίνει και στην επίθεση και να ντουμπλάρει και τους πλάγιους και να γυρίζει και να μαρκάρει. Επίσης, χωρίς Πέλκα δεν πιέζουμε αρκετά την αντίπαλη άμυνα.
Ο Ντούγκλας παρεμπιπτόντως μου δίνει την εντύπωση ότι είναι "βοηθός χαφ" όπως λέμε βοηθός προπονητή ή βοηθός πιστολάκι. Για να συμπληρώνει. Ούτε κοφτης, ούτε δημιουργός ούτε κουβαλητης box2box. Συχνά χάνει τον παίκτη του και τον σταματάει με φάουλ, ευτυχώς όχι σκληρά.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 06 Οκτ 2019, 22:12

για το διατητή, μου φτάνει που έδωσε την κίτρινη στον Μπαράλες στο 5λεπτο

για την ομάδα, μου άρεσε ο κυνισμός μετά το 70. Στη φάση με το σουτ του Λημνιού περίμενα να κρατήσουμε λίγο ακόμη τη μπάλα, χωρίς προσπάθεια επίθεσης. Το χρειαζόμαστε και αυτό.

Γύρισε προφίλ η τύχη, από εκεί που μας είχε πλάτη, αφού σκοραρε και Μόνιτς.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Αστέρας Τρίπολης 1-2 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό maceio » Κυρ 06 Οκτ 2019, 22:14

lamosas έγραψε:
NIKOS_PAOK04 έγραψε:Ο ΠΑΟΚ σήμερα ήταν στο πρώτο ημίχρονο μέτριος και στο 50 προηγούνταν 2-0 και μετά ήταν κακός.
Εγώ δεν θα πω για παίκτες θα πω για νοοτροπία που μοιάζει να έχει εγκατασταθεί για τα καλά σε όλους τους παίκτες μετά από γκολ και όταν προηγούμαστε για κάποιον λόγο «τελειώνουμε» από το ματς.
Αφήνουμε ομάδες που δεν μπορούν υπό κανονικές συνθήκες να περάσουν το κέντρο να φτάνουν ανενόχλητοι 10 μέτρα έξω από την περιοχή και βασιζόμαστε κυρίως στην κακή ποιότητά τους που δεν τους επιτρέπει να βγάλουν μια καλή σέντρα ή να τελειώσουν με ένα καλό σουτ.Πρέπει αυτό να αλλάξει γιατί απλά το πρώτο 30λεπτο στο ΟΑΚΑ μας έδειξε τον δρόμο.
Το είπε και ο κοουτς στην συνέντευξη τύπου.

αυτο ειναι που μ ανησυχει !!!! θετει ερωτημα στους παικτες αν προτιμουν οπισθοχωρηση απο κρατημα της μπαλας και επιθεση για περαιτερω γκολ !?!?!??!...που σημαινει αλλα τους λεει και αλλα κανουν !!!! ισως καποιοι δενν μπορουν να ανταπεξερθουν και κυριως λογω φυσικης καταστασης , ακουστηκε παντως προβληματισμενος και ισως απογοητευμενος /παραπονεμενος που δεν τον υπακουουν !
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες