97. Λάζαρος Λάμπρου

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Παρ 04 Οκτ 2019, 09:18

+++++++++++++++
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 04 Οκτ 2019, 11:02

Dimg4 έγραψε:
goran 64 έγραψε:Συμφωνώ Τόλη...Αυτά είναι να τα κάνεις σε 5 Χ 5 και μάλιστα με φιλαράκια σου...Σε κανονικό αγώνα, αν όχι στο 2ο-3ο, τότε μέχρι το 4ο-5ο δευτερόλεπτο, όλο θα σε μαζέψει κάποιος και θα ψάχνεις το καλάμι ή το γόνατο σου...


Σιγα ρε φιλε, ποδοσφαιρο παιζουμε οχι mma. Ακου θα παρει καποιος το γονατο σου, αν ηταν ετσι ο βιερινια επρεπε να εχει κοψει την καριερα του που τα εκανε σε ΚΑΘΕ ματς. Ο Λαμπρου θυμιζει τον καλο βιερινια σε εκρηξη και τεχνικη. Απλα δεν παιρνει ευκαιριες να δουμε στα ματς τι θα κανει. Παντως ολλανδια τα εκανε και σε κανονικη ροη. Ασιστ, σουτ τρομερα τεχνικα και πολυ μπουκα, κατι που μας λειπει.
Ειναι κριμα να μην εχεις παρει ουτε 1% απο αυτο το παιδι, ειδικα σε ματς που βλεπουμε οτι ο μπισε (οπως λεει ο προπονητης ειναι ο βασικος της θεσης) σερνεται απο τον αγιαξ.
Μεσα στην τριπολη θα ηθελα να δω λαμπρου αριστερα με λημνιο δεξια και μισιτς καντουρι μαου με σβιντερσκι μπροστα τους.

Αν και δεν βλέπω να ισχυρίστηκα πουθενά αυτό που εσύ συμπέρανες, μέσω ενός εκπληκτικού άλματος λογικής και το έχω υπογραμμίσει στο σχόλιο σου, μάλλον έχεις ξεχάσει ότι η καριέρα του κόντεψε να κοπεί, ελέω του Βιτόλο...

Στα υπόλοιπα, όσα σχολιάζεις, τα μη τονισμένα, πλην της έκρηξης του, που δεν έχω δει ως τώρα, δεν διαφωνώ....

Τον παίχτη τον πιστεύω πολύ κι έχω γράψει ότι τον θεωρώ, ως τον μόνο αντιμπίσεσβαρ που έχουμε στο ρόστερ...
Για να φτάσω, όμως, να τον εξομοιώσω με τον παλιό, καλό Βιέρι, θα πρέπει να περάσουν ακόμα κάποια χρόνια...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Παρ 04 Οκτ 2019, 11:20

Αντιμπισεσβαρ λογω θεσης υποθετω, ετσι? Γιατι παικτικα εμενα μου θυμιζει εκεινους τους εξτρεμ που σου κανουν γκολ κατι κατεβασιες 3 εναντιον 5 και λες να τος ο game changer. Ο Ολλανδος ειναι πιο πολυ ενας πλεημεηκερ.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 04 Οκτ 2019, 11:30

Ο Λάζαρος είναι επιθετικός, ο Μπισε είναι χαφ. Ο δεύτερος οργανώνει, ενώ ο πρώτος εκτελεί.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 04 Οκτ 2019, 11:50

Ριαν_Καπαγιαννιδης έγραψε:Αντιμπισεσβαρ λογω θεσης υποθετω, ετσι? Γιατι παικτικα εμενα μου θυμιζει εκεινους τους εξτρεμ που σου κανουν γκολ κατι κατεβασιες 3 εναντιον 5 και λες να τος ο game changer. Ο Ολλανδος ειναι πιο πολυ ενας πλεημεηκερ.

Ακριβώς...

Εκτός αυτού, όμως, ο μικρός έχει πολύ καλή τεχνική κατάρτιση και πολλές φορές, "τρέχει με σηκωμένο το κεφάλι", οπότε, "βλέποντας γήπεδο", έχει την δυνατότητα να μοιράσει-αλλάξει σωστά το παιχνίδι και στους υπόλοιπους....

Ξεκίνησε σαν δεύτερος επιθετικός, στο 4-4-2, που έπαιζαν οι μικροί του β@ζελου, οπότε μπορεί να παίξει, άνετα και ως τέτοιος (ο Μπίσε χρησιμοποιήθηκε, με την χάρτινη, κάπως έτσι), αλλά και ως αριστερό χαφ στην 4άδα....

Αυτό δε, που είχα παρατηρήσει, στην περσινή προετοιμασία, είναι ότι κατάφερνε πολύ καλά να βοηθάει και πίσω!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 04 Οκτ 2019, 13:04

goran 64 έγραψε:
Dimg4 έγραψε:
goran 64 έγραψε:Συμφωνώ Τόλη...Αυτά είναι να τα κάνεις σε 5 Χ 5 και μάλιστα με φιλαράκια σου...Σε κανονικό αγώνα, αν όχι στο 2ο-3ο, τότε μέχρι το 4ο-5ο δευτερόλεπτο, όλο θα σε μαζέψει κάποιος και θα ψάχνεις το καλάμι ή το γόνατο σου...


Σιγα ρε φιλε, ποδοσφαιρο παιζουμε οχι mma. Ακου θα παρει καποιος το γονατο σου, αν ηταν ετσι ο βιερινια επρεπε να εχει κοψει την καριερα του που τα εκανε σε ΚΑΘΕ ματς. Ο Λαμπρου θυμιζει τον καλο βιερινια σε εκρηξη και τεχνικη. Απλα δεν παιρνει ευκαιριες να δουμε στα ματς τι θα κανει. Παντως ολλανδια τα εκανε και σε κανονικη ροη. Ασιστ, σουτ τρομερα τεχνικα και πολυ μπουκα, κατι που μας λειπει.
Ειναι κριμα να μην εχεις παρει ουτε 1% απο αυτο το παιδι, ειδικα σε ματς που βλεπουμε οτι ο μπισε (οπως λεει ο προπονητης ειναι ο βασικος της θεσης) σερνεται απο τον αγιαξ.
Μεσα στην τριπολη θα ηθελα να δω λαμπρου αριστερα με λημνιο δεξια και μισιτς καντουρι μαου με σβιντερσκι μπροστα τους.

Αν και δεν βλέπω να ισχυρίστηκα πουθενά αυτό που εσύ συμπέρανες, μέσω ενός εκπληκτικού άλματος λογικής και το έχω υπογραμμίσει στο σχόλιο σου, μάλλον έχεις ξεχάσει ότι η καριέρα του κόντεψε να κοπεί, ελέω του Βιτόλο...

Στα υπόλοιπα, όσα σχολιάζεις, τα μη τονισμένα, πλην της έκρηξης του, που δεν έχω δει ως τώρα, δεν διαφωνώ....

Τον παίχτη τον πιστεύω πολύ κι έχω γράψει ότι τον θεωρώ, ως τον μόνο αντιμπίσεσβαρ που έχουμε στο ρόστερ...
Για να φτάσω, όμως, να τον εξομοιώσω με τον παλιό, καλό Βιέρι, θα πρέπει να περάσουν ακόμα κάποια χρόνια...


Το συμβαν με βιτολο ετυχε οπως τυχαινει σε χιλιαδες παικτες υψηλης τεχνικης, να κοψουν τις τριπλες?
Dimg4
 

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 04 Οκτ 2019, 14:47

Παιδιά ως συνήθως έχετε πάρει τα άκρα και καταφέρνετε να τα ξεχειλωσετε κιόλας.

Ναι ο παίκτης έχει εξαιρετική τεχνική η οποία είναι απολύτως χρήσιμη ειδικά για τον ΠΑΟΚ που 9/10 ματς είναι απέναντι σε κλειστές άμυνες.

Αυτό όμως δεν σημαίνει σε κανένα παρανοικο σύμπαν πως αποδεικνύεται κάποιου είδους δολος για το ότι δεν παίζει.

Υπάρχουν ένα κάρο ακόμα κατηγορίες στις οποίες πρέπει να έχει υψηλό επίπεδο για να μπει στον πρωταθλητή.

Τακτική παιδεία, αμυντικες καλύψεις , αντοχή, δύναμη, συνεργασία με ομάδα, συμπεριφορά και τόσα άλλα που ούτε καν ξέρω ή ξέρουμε ως μη επαγγελματίες του χώρου.

Χιλιάδες παίκτες νόμισαν ότι θα κάνουν καριέρα λόγω τριπλας. Πάρα πολύ λίγοι έκαναν.

Ειδικά για τον Λαμπρου δεν ξέρουμε τι από αυτά ισχύει.

Αλλά το να αποφασίζουμε ότι δεν παίζει επειδή έχει τόσο εξωπραγματική τριπλά ώστε να ξεφτιλιζει τους συμπαικτες του και να μην τον θέλουν, ε δεν το έχω ξανακουσει ποτέ, ούτε σε πολύ πιο προβληματικές ομάδες του ΠΑΟΚ παλιά.


Το πιθανοτερο είναι ότι δεν παίζει γιατί δεν είναι έτοιμος να παίξει.

Φαντάζομαι δηλαδή και ο στοχ δεν παίζει επειδή καρφώνει γκολάρες στις προπονήσεις και ντρέπεται ο Λημνιός;
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 04 Οκτ 2019, 15:00

rainmaker έγραψε:Αλλά το να αποφασίζουμε ότι δεν παίζει επειδή έχει τόσο εξωπραγματική τριπλά ώστε να ξεφτιλιζει τους συμπαικτες του και να μην τον θέλουν, ε δεν το έχω ξανακουσει ποτέ, ούτε σε πολύ πιο προβληματικές ομάδες του ΠΑΟΚ παλιά.



Αυτό χαβαλέ το λέμε ρε 'σύ! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό panta » Παρ 04 Οκτ 2019, 15:25

τι θα γίνει Ζαντέ με την πάρτι σου πάλι νικνέιμ άλλαξες???
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4057
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 04 Οκτ 2019, 15:53

Ναι, τελευταία φορά!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 04 Οκτ 2019, 16:09

Μέχρι την επομένη...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Ale » Παρ 04 Οκτ 2019, 16:29

Γειά σου Μπαρκαρούτσο, με το μεγάλο...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
... ΠΑΟΚτσήδικο φρόνημα!!

Ας πούμε και κάτι για το τόπικ ωστόσο, καθώς ο Λάμπρου λογικά θα πάρει ευκαιρίες μέσα στην χρονιά.
Άλλο Τβέντε όμως και άλλο ΠΑΟΚ.
Άμυνες παιδικές χαρές στην Ολλανδία, ενώ εδώ έχεις να κάνεις με πολύ πιο φυσικά απαιτητικές καταστάσεις.
Ο Αμπέλ ξέρει.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Παρ 04 Οκτ 2019, 16:47

rainmaker έγραψε:Παιδιά ως συνήθως έχετε πάρει τα άκρα και καταφέρνετε να τα ξεχειλωσετε κιόλας.

Ναι ο παίκτης έχει εξαιρετική τεχνική η οποία είναι απολύτως χρήσιμη ειδικά για τον ΠΑΟΚ που 9/10 ματς είναι απέναντι σε κλειστές άμυνες.

Αυτό όμως δεν σημαίνει σε κανένα παρανοικο σύμπαν πως αποδεικνύεται κάποιου είδους δολος για το ότι δεν παίζει.

Υπάρχουν ένα κάρο ακόμα κατηγορίες στις οποίες πρέπει να έχει υψηλό επίπεδο για να μπει στον πρωταθλητή.

Τακτική παιδεία, αμυντικες καλύψεις , αντοχή, δύναμη, συνεργασία με ομάδα, συμπεριφορά και τόσα άλλα που ούτε καν ξέρω ή ξέρουμε ως μη επαγγελματίες του χώρου.

Χιλιάδες παίκτες νόμισαν ότι θα κάνουν καριέρα λόγω τριπλας. Πάρα πολύ λίγοι έκαναν.

Ειδικά για τον Λαμπρου δεν ξέρουμε τι από αυτά ισχύει.

Αλλά το να αποφασίζουμε ότι δεν παίζει επειδή έχει τόσο εξωπραγματική τριπλά ώστε να ξεφτιλιζει τους συμπαικτες του και να μην τον θέλουν, ε δεν το έχω ξανακουσει ποτέ, ούτε σε πολύ πιο προβληματικές ομάδες του ΠΑΟΚ παλιά.


Το πιθανοτερο είναι ότι δεν παίζει γιατί δεν είναι έτοιμος να παίξει.

Φαντάζομαι δηλαδή και ο στοχ δεν παίζει επειδή καρφώνει γκολάρες στις προπονήσεις και ντρέπεται ο Λημνιός;



Μα δεν είναι μόνο η ντρίμπλα, ξέρουμε κι ότι έχει και πολύ καλύτερα τελειώματα από όλους πλην Στοχ. Θα είχες δίκιο σε όσα λες αν είχαμε έστω ένα πλήρες εξτρέμ, για την ώρα όλοι όσοι παίζουν υστερούν σε τουλάχιστον δύο κατηγορίες από όσες αναφέρεις, γι'αυτό και ζητάμε κάποιοι να δοκιμαστεί κι ο Λάμπρου.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Παρ 04 Οκτ 2019, 20:18

E αφού το ξέρουμε πάσο, να το πούμε και στον Άμπελ να το μάθει
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Ale » Παρ 04 Οκτ 2019, 20:44

:lol:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες