Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 22 Σεπ 2019, 10:33

από gazzetta.gr

Τεράστια ημέρα για τον νεαρό αμυντικό της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Μαξ Τέιλορ, που 11 μήνες μετά τη διάγνωση με καρκίνο και έχοντας ανταποκριθεί εξαιρετικά στη θεραπεία, επέστρεψε στις προπονήσεις στο «Κάρινγκτον»!

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής που ανήκει στο τμήμα κ-23 των «κόκκινων διαβόλων», με το κλαμπ να παρακολουθεί στενά την εξέλιξή του και να του παρέχει κάθε βοήθεια για να καταφέρει να παίξει σε υψηλό επίπεδο, κατάφερε να πατήσει ξανά χορτάρι και να προπονηθεί, το μεσημέρι της Τετάρτης.

Όπως έγραψε ο ίδιος στα social media, 11 μήνες και 1 εβδομάδα μετά την τελευταία του προπόνηση, έβαλε ξανά τη φανέλα της Γιουνάιτεντ και ακολούθησε πρόγραμμα σε υψηλό ρυθμό, σε μια από τις πιο ευτυχισμένες μέρες της ζωής του.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 22 Σεπ 2019, 12:03

Γεια σαν του μάγκα του μικρού και συγχαρητήρια στο club, που του παρείχε τόση στήριξη, ασχέτως ονόματος....
Αυτοί είναι οι πραγματικοί ήρωες του αθλητισμού, που πρέπει να προβάλλονται, σαν παραδείγματα για μίμηση....


Υ.Γ. Μετά σε λέει ο άλλος, στα 19: Σταματάω το ποδόσφαιρο, επειδή, δεν ξέρω κι εγώ γιατί, επειδή...Πφφφφ.....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Κυρ 22 Σεπ 2019, 16:23

Κάθε χρόνο και χειρότερη η Γιουνάιτεντ.. όσο λεφτά και αν ρίχνει ούτε κατάρα να είχε αυτή η ομάδα..
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 22 Σεπ 2019, 16:40

2 0 η Γουέστ Χαμ
Πλάκα της κάνει
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 24 Σεπ 2019, 23:14

Η Τοτεναμ αποκλειστηκε στα πεναλτι απο την Κολτσεστερ για τον θεσμό του Carabao Cup.

Σημείωση: H Κολτσεστερ βρίσκεται στην 10η θεση της 4ης κατηγορίας της Αγγλίας.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό tzelas » Τρί 24 Σεπ 2019, 23:39

:lol: :lol: σφαλιάρα στο κατόρθωμα της ισοπαλίας και την χαρά του σκομπαράκη ο αποκλεισμός της Τότεναμ. Καλύτερα τα πήγε αυτήν την εβδομάδα η 10η της 4ης κατηγορίας απέναντι στην Τότεναμ από την ομάδα του ακόμη και αν έπαιζαν τα τέταρτα της Τότεναμ αναλογικά το κατόρθωμα είναι μεγαλύτερο, οπότε προς τι ο κομπασμός και το πομπώδες φούσκωμα του στις δηλώσεις; :lol:
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 24 Σεπ 2019, 23:46

Εντάξει μωρέ,εδώ της πήρε 2-2 ο θρήνος,δε θα την έβγαζε έξω η μεγάλη Κολτσεστερ;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 24 Σεπ 2019, 23:48

Αποκλεισμός από Κόλτσεστερ, ισοπαλία (από 0-2) με ... Κώστσελσερ, πρίμα πάει το καράβι. :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 24 Σεπ 2019, 23:50

Πάμε πάλι λίγο, Πλζεν,έξω από την Ευρώπη, Κρασνονταρ 0-5 τέρματα την 1η αγωνιστική και Μπασακσεχιρ 0-4,αποκλεισμος Τοτεναμ απο ομαδα 4ης κατηγορίας, με μοναδικο αποντα απο την αποστολη τον Κειν,ζήτω ο θρήνος και το μουνι της μάνας σας.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Σεπ 2019, 00:25

Εγώ λέω να τα βλέπουμε εμείς αυτά, που ζητάμε το κεφάλι του Fereira επειδή τρώμε το ένα πιο απίθανό γκολ από το άλλο, είτε επειδή κοιτάνε οι αμυντικοί, είτε επειδή η μπάλα κοντράρει στο γρασίδι...

Σκέψου να αποκλειόταν ο ΠΑΟΚ από την ΑΕ Ευόσμου ας πούμε... Θα είχαμε νεκρούς.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Σεπ 2019, 08:45

Τρίτη ευρωπαϊκή διοργάνωση από το 2021-22 με όνομα Europa Conference League

Με τρεις διοργανώσεις συλλόγων θα ξεκινήσει η σεζόν 2021-22 καθώς

η UEFA ανακοίνωσε ότι μπαίνει στη ζωή μας το Europa Conference League.

Είναι επίσημο πλέον ότι σε δύο χρόνια η σεζόν θα ξεκινήσει με τρεις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, καθώς θα κάνει ντεμπούτο το Europa Conference League. Από την αγωνιστική περίοδο 2021-22 θα υπάρχει δηλαδή ένα ακόμα τουρνουά καθώς στόχος της UEFA είναι να δώσει «σε περισσότερα club σε περισσότερες χώρες την ευκαιρία να συμμετέχουν στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο».





Άντε και με UEFA Development League το 2028...

Δύο εκδοχές βλέπω εγώ:

i) Θα γίνει μπάσκετ το ποδόσφαιρο, όλοι θα βλέπουν τις πλούσιες ομάδες στο CL (το οποίο θα είναι όσο αξιοκρατική είναι η Euroleague) και οι άλλες δυο διοργανώσεις θα είναι παρηγοριά στον άρρωστο

ή

ii) βασικά δεν το αναφέρω καν αυτό, πάει πολύ μακριά και δεν έχει σχέση μόνο με ποδόσφαιρο...και μπορεί να με πείτε Λιακόπουλο! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 25 Σεπ 2019, 22:14

O Sergio Oliveira είναι εκτός λόγω τραυματισμού στον αστράγαλο απ ότι βλέπω.
Τελευταίο του παιχνίδι 13 Αυγούστου με την Κρασνονταρ.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 26 Σεπ 2019, 09:25

Ζαντός έγραψε:Τρίτη ευρωπαϊκή διοργάνωση από το 2021-22 με όνομα Europa Conference League

Με τρεις διοργανώσεις συλλόγων θα ξεκινήσει η σεζόν 2021-22 καθώς

η UEFA ανακοίνωσε ότι μπαίνει στη ζωή μας το Europa Conference League.

Είναι επίσημο πλέον ότι σε δύο χρόνια η σεζόν θα ξεκινήσει με τρεις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, καθώς θα κάνει ντεμπούτο το Europa Conference League. Από την αγωνιστική περίοδο 2021-22 θα υπάρχει δηλαδή ένα ακόμα τουρνουά καθώς στόχος της UEFA είναι να δώσει «σε περισσότερα club σε περισσότερες χώρες την ευκαιρία να συμμετέχουν στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο».





Άντε και με UEFA Development League το 2028...

Δύο εκδοχές βλέπω εγώ:

i) Θα γίνει μπάσκετ το ποδόσφαιρο, όλοι θα βλέπουν τις πλούσιες ομάδες στο CL (το οποίο θα είναι όσο αξιοκρατική είναι η Euroleague) και οι άλλες δυο διοργανώσεις θα είναι παρηγοριά στον άρρωστο

ή

ii) βασικά δεν το αναφέρω καν αυτό, πάει πολύ μακριά και δεν έχει σχέση μόνο με ποδόσφαιρο...και μπορεί να με πείτε Λιακόπουλο! :mrgreen:


Επιτέλους!
Του χρόνου θα παίζουμε Ευρώπη :mrgreen: (ε δε νομίζω να χάσουμε κι αυτό)
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 26 Σεπ 2019, 12:48

Αποκλείεις να παίξουμε ΚΑΙ ΕΚΕΙ με Ajax;! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάλα II

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 26 Σεπ 2019, 12:50

ΟΞΩ ΠΟΥΣΤΗ ΑΠ ΤΗ ΠΑΡΑΓΚΑ :mrgreen:
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες