44. Anderson Esiti

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τρί 17 Σεπ 2019, 12:21

Πώς μπορεί κανείς να διαφωνήσει στο παραπάνω ποστ...

+1

Λίγο χρόνο στον Εσιτι, στον Αμπελ, στην ομάδα, στον φροντιστή που κουβαλάει τις πετσέτες, λίγο χρόνο και θα δείξει το πράγμα...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 17 Σεπ 2019, 12:29

Συν χ
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 17 Σεπ 2019, 20:28

Napoli4 έγραψε:Με βάση το repress και έτσι όπως το είδα εγώ, στο πρώτο γκολ έχουμε 4 αμυντικά λαθη:
1. Μπισεσβαρ και Εσιτι δεν μαρκάρουν σωστά τον Μαντσον με αποτέλεσμα να διανύσει μέτρα και να βγάλει κάθετη
2. Ο Κρεσπο πηγαίνει χαλαρά στον Μανουσο
3. Βαρελά (κυριως) και Ματος χάνουν τον Βελλιο
4. Ο Πασχαλακης έχει λάθος τοποθέτηση

Για το πρώτο γκολ προφανώς και δεν ευθύνεται μόνο ο Εσιτι, αλλά όλη η αμυντική λειτουργία της ομάδας.

Για το δεύτερο γκολ, πάλι θα πω πως δεν ευθύνεται μόνο ο Εσιτι. Καλως ή κακως οι παίκτες μερικές φορές πουλάνε την μπάλα. Θα την πουλήσει και ο Εσιτι, και ο Πελκας, και ο Μαουρισιο και ο Βιεϊρίνια. Το θέμα είναι να υπάρχουν οι σωστές καλύψεις ώστε να μην τρώμε φασεις. Αν είμαστε εκτεθειμένοι, πρέπει να γίνει φάουλ ακόμα και έξω από την περιοχή. Στο 2ο γκολ εγώ διακρίνω λάθη από
1. Εσιτι (πουλημα της μπαλας)
2. Βαρελα (κακη τοποθέτηση στη φαση)
3. Υπόλοιποι μέσοι (Ο Βαρελά είχε κακη τοποθέτηση για να δώσει στήριγμα στον Εσιτι που δεν είναι η δουλειά του, αλλά δουλειά άλλων παικτών Όπως Μπισε, Πελκας, Μισιτς)
4. Κρεσπο (πηγαίνει πάλι χαλαρά στην φαση)
5. Πασχαλακης (πάλι κακη τοποθέτηση)

Ο κάθε παίκτης έχει το μερίδιο ευθύνης του, για άλλους μικρότερο για άλλους μεγαλύτερο.
Πιστεύω πως από μεριάς μας καλό είναι να μην υπάρχει ανθρωποφαγία.
Από την άλλη οι παίκτες και ο προπονητής πρέπει να δουλέψουν περισσότερο στις αλληλοκαλυψεις, στο σωστό build up και στο αμυντικό transition.
Ακόμα οι παίκτες πρέπει να συγκεντρωθούν γιατί τα ατομικά λάθη είναι ΠΟΛΛΑ από όλους και σε αυτό ΔΕΝ ευθύνεται ο προπονητής.

Όλες οι ομάδες κάνουν κοιλια, το χαστούκι από τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό ήταν γερό ενώ ενος νέος προπονητής με νέο σύστημα θέλει χρόνο.
Ωστόσο είμαι αισιόδοξος γιατί
1) Έχουμε κρατήσει σε μεγάλο ποσοστό τον ίδιο κορμό
2) Έχουμε παίκτες νικητές με σωστή νοοτροπία
3) Έχουμε στα πιτς πολύ ποιοτικούς παίκτες που θα δώσουν άλλη αύρα μόλις μπουν στην ομάδα
4) στο καλο 35-40λεπτο της ομάδας είδαμε το ωραίο επιθετικό ποδόσφαιρο που πιστεύω θέλουμε όλοι να βλέπουμε.

Σόρρυ για το offtopic προς το τέλος, απλά ήθελα να τα γράψω μαζεμένα.


καταλαβαινω οτι τον γουσταρεις τον παικτη, αλλωστε το δηλωσες με τον πιο γλαφυρο τροπο την περιοδο της μεταγραφης του, ωστοσο μπορεις να πεις απλα αυτο, τον γουσταρω τελεια και παυλα. ο παικτης εχει τραγικη αποδοση και αυτο κανει μπαμ. μακαρι να μεταφορφωθει στον καλυτερο χαφ που ειχαμε ποτε.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό kos » Τρί 17 Σεπ 2019, 21:17

Ε μα ναι :lol:
Παίζει γιατι δεν υπάρχει άλλος διαθέσιμος κόφτης
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 17 Σεπ 2019, 21:32

Εμένα ο παίκτης να πω ούτε κρυο ούτε ζέστη έως τώρα αλλά
Δυστυχώς οι αδυναμίες μας τον εκθέτουν σε πράγματα που δεν έκανε κ δε θα καμεινπουε
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 17 Σεπ 2019, 21:50

μου πηρε λιγη ωρα αλλα σε αποκρυπτογραφησα ρε σκυλε :lol:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 17 Σεπ 2019, 22:10

Εύγε που μα στείλω το πτυχίο σου;
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 18 Σεπ 2019, 00:04

Πωτον, πουθενά δεν είπα πως ο Εσιτι ήταν καλός στο ματς με τον Ατρομητο. Αυτό που είπα και ανέλυσα, είναι πως για ένα γκολ δεν ευθύνεται ένας παίκτης αλλά όλη η αμυντική λειτουργία. Διαφωνεις;

Δεύτερον, μάλλον μπερδεύεις τον Εσιτι με τον Αουγκουστο. Ενθουσιασμένος ήμουν με τον Ντουγκλας και όχι με τον Εσιτι. Αισιόδοξος Ναι, όπως και σχεδόν με κάθε μεταγραφή.
Ακόμα όμως και να ήμουν ενθουσιασμενος με τον Εσιτι πριν 2 μήνες, αυτό δε μου στερει το δικαίωμα να αλλάξω άποψη ή να συνεχίσω να λέω θετικά λόγια.

Αν θες να έχεις μια πρόσφατη και...ακριβή άποψή μου για τον παίκτη, δες αυτό που έγραψα στα τελευταία 2 ποστ μου εδω. Πώς δεν του ταιριάζει το 442 και πιστεύω θα βγάζει μάτια σαν 6αρι σε 433.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τετ 18 Σεπ 2019, 07:46

σορυ φιλε τωρα που το λες κατι μου θυμιζει..σα να χεις δικιο :)

σε οτι αφορα το πρωτο σκελος..γενικα μπορεις να προσεγγισεις παρα πολλα φαινομενα με μια κανονικη κατανομη..χανοντας πολλες φορες την ουσια, που ειναι οτι στη συγκεκριμενη περιπτωση ο παικτης δεν εδωσε το γκολ στον αντιπαλο με τη λανθασμενη ενεργεια του στην αρχη της φασης και την προκλητικη αδιαφορια στην εξελιξη της ;)
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό kostasAthens » Τετ 18 Σεπ 2019, 08:16

Δηλαδή αν ο ενσιτι είναι πρόβλημα ο βαρελα και ο πασχαλακης τι είναι? Μην κοιτάμε να βγάλουμε άχρηστους τους παίκτες μας ας δώσουμε χρόνο στην ομάδα να αποδώσει ούτος η αλλος η Ευρώπη χάθηκε και το πρωτάθλημα θα κριθεί στα play of

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
kostasAthens
 
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ 21 Οκτ 2018, 17:31

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό invincible » Τετ 18 Σεπ 2019, 11:36

Μην ταράζεστε ακόμα και ομάδες με τεράστια μπατζετ έχουν δώσει ένα σκασμό λεφτά και φέρανε παίχτες που κάνουν την μία γκάφα μετά την άλλη. Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ποδόσφαιρο και δεν παίζουμε μόνοι. Ο αντίπαλος ψάχνει το λάθος για να σκοράρει. Που θα το ψάξει το λάθος στον Ακομπ ? ή στον Εσιτι Βαρελα Ματος Πασχαλάκη Γιανουλη Κρεσπο ή σε συνδυασμό λαθών όλης της ομάδας ? Απλή λογική.
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό Λεμεσος4 » Σάβ 21 Σεπ 2019, 18:00

Πολυ καλος παικτης. Το κακο ειναι οτι αποδιδει καλα μεχρι 50-55 λεπτα. Οταν πεσει η αποδοση του πεφτει μαζι του ολή η ομαδα. Ειναι παικτης βαρομετρο και πρεπει να αυξηθει η διαρκεια της καλης του αποδοσης.
1104 χιλιομετρα ειναι λιγα
Άβαταρ μέλους
Λεμεσος4
 
Δημοσιεύσεις: 983
Εγγραφή: Τετ 05 Σεπ 2018, 23:13

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 22 Σεπ 2019, 07:28

Φατους .-
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό tsaousila » Κυρ 22 Σεπ 2019, 08:38

φοβερο scouting εγινε εδω...λαυρακι μας εφεραν , το τανκ που κουραζεται στο 45 λεπτο και τα φτυνει...
παικτης μικρομεσαιας ομαδας ελληνικου πρωταθληματος , ο μαντσον πχ ειναι πολυ καλυτερος προφανως
tsaousila
 
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Πέμ 22 Αύγ 2019, 23:33

Re: 24. Anderson Esiti

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 22 Σεπ 2019, 10:32

Εγω παντως θα ξεκινουσα Αουγκουστο,Μισιτς.Ο ρουλης εχει κοντοδιαβολους μπροστα και ο Ιντεγε πρεσαρει πολυ.Θα τον σημαδεψουν αν παιξει αυτος.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες