Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Δευτ 09 Σεπ 2019, 16:49

Εγω έχω εμπιστοσύνη σε Ματος και Κρεσπο. Αν μιλάνε τόσο θετικά για τη δουλειά που γίνεται δεν έχω λόγο να ανησυχώ. Αν ζητάνε χρόνο, πιστεύω είναι το λιγότερο που μπορούμε να τους δώσουμε μετά από αυτά που έχουν πετύχει.

Και ναι, ο αποκλεισμός από τη Σλοβαν πόνεσε, τόσο εμας όσο και τους περισσότερους παίκτες. Η διάθεση να το ξεπεράσουμε υπάρχει.

Ωστόσο, μετά από τις μπηχτές του Ματος για κάποιους παίκτες (ζαμπα;) περιμένω από τους έμπειρους, σε συνεργασία με τον Φερειρα να τους θέσουν όλους προ των ευθυνών τους. Και δε με νοιάζει αν περιμένει η ΠΑΕ λεφτά από κάποιον παίκτη, αν δεν δίνει το 100%, όχι πάγκο, ούτε αποστολή δεν πρέπει να βλέπει.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 09 Σεπ 2019, 20:56

giapas έγραψε:σικ νομιζω πουθενά δε γίνεται τηςκαριολας. Απλή κουβέντα είναι νομίζω.


Έλα ρε τώρα, κάνε μια αναδρομή σ αυτό το νήμα, μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 09 Σεπ 2019, 20:58

tsaousila έγραψε:Kυριακη κοντη γιορτη. πρεπει να κανει 4 στα 4, τα τρια ειναι εκτος για να πεισει και να αποδειξει οτι μπορει ,


Γιατί, αυτός θα παίζει;
Κι αν χάσει ένα θα αποδείξει ότι δεν μπορεί;
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 09 Σεπ 2019, 21:06

Ρε μλκ, σοβαρά τώρα κάθεσαι και ασχολείσαι;; :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 09 Σεπ 2019, 22:52

wickerman έγραψε:Από συνέντευξη Matos: «Αυτό, που έχω μάθει εγώ, είναι ότι το ποδόσφαιρο δεν είναι απλά ένα άθλημα, είναι κάτι παραπάνω. Απ΄ αυτό ζούμε την οικογένειά μας. Πρέπει, λοιπόν, να θυσιάζουμε πολλά. Ποδοσφαιριστής είσαι και εκτός αγωνιστικού χώρου. Πρέπει να προσέχουμε τη διατροφή μας, την ξεκούραση, τις ώρες ύπνου, την αποθεραπεία. Θέλω να έχω καθαρή συνείδηση, ότι από την πλευρά μου, έκανα τα πάντα για να βγάζω το μάξιμουμ στο γήπεδο. Μακάρι να σκέφτονταν όλοι έτσι. Τον ελεύθερο χρόνο τον ξοδεύω για τα παιδιά μου, για να διαβάσω ένα βιβλίο… Όχι να νομίζω ότι ποδοσφαιριστής είναι μια ώρα προπόνηση και μετά γιορτή και παράδεισος. Με ενοχλεί όταν κάποιοι σκέφτονται έτσι. Επίσης, δεν πρέπει ποτέ να είσαι ικανοποιημένος με ότι έχεις πετύχεις. Πρέπει πάντα να είσαι ανικανοποίητος. Να σε ενοχλεί ακόμη και μια λάθος πάσα, για μια λάθος υποδοχή, όταν δεν είσαι 100% έτοιμος να πάρεις μια σωστή απόφαση στο γήπεδο.
Διαβάστε τα εσείς τα αιώνια ταλέντα είτε Έλληνες είτε Βραζιλιάνοι μπας και ξεστραβωθείτε.




Θυμάμαι σε ένα βίντεο της ΠΑΕ, νομίζω στο Invincibles, που του έκαναν χαβαλέ ο Πασχαλάκης και καναδυό άλλοι και αυτός ανοίγει τη πόρτα από το δωμάτιό του στο Παλάς και λέει "23:00 είναι, time to sleep malaka", κάτι τέτοιο.. Κι εκείνοι γελούσαν.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Τρί 10 Σεπ 2019, 13:31

Γι'αυτο κι ο Ματος στα 33 του παιζει 45 ματς τον χρονο βασικος να τρεχει πανω κατω και κανει πλακα στο πρωταθλημα, κι οι Ελληνες (Κλαους, Νινης, Μητρογλου κλπ) ειναι παλαιμαχοι απο τα 28 τους.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό tzelas » Πέμ 12 Σεπ 2019, 10:09

Άκουγα δηλώσεις του και όταν αναφέρονταν στις απουσίες Κάνιας, Σάκχωφ και των τραυματιών και δεν μου κάθονταν καλά σε αυτές. Η χθεσινή δήλωση Πόποβιτς για τον αποκλεισμό των ΗΠΑ από το Μουντομπάσκετ σε απάντηση για τις απουσίες πρωτοκλασσάτων ονομάτων από το ρόστερ του, μου έλυσε τι ήταν αυτό που μου κάθονταν άσχημα:
"Είναι ασέβεια να μιλούν για τις απουσίες μας, δεν σέβονται τους αντιπάλους μας όταν το κάνουν αυτό. Είναι ασέβεια προς την ομάδα μας, δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα "as other guys and if they were here". είμαι περήφανος για αυτά τα παιδιά" (It’s not about ‘well, the USA didn’t have their other guys’. There’s no such thing as ‘other guys’. These are the guys who are here.)"
Λεπτομέρεια : η απάντηση δόθηκε σε ερώτηση Έλληνα δημοσιογράφου. Ποτισμένος στην ελληνική νοοτροπία ότι για όλα πάντα κάποιος άλλος φταίει θεώρησε αυτονόητο να τον ρωτήσει αλλά ο προπονητής τον γείωσε κανονικά μιλώντας του κατάμουτρα για ΑΣΕΒΕΙΑ όχι μόνο προς την ομάδα του αλλά και τους αντιπάλους του.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 12 Σεπ 2019, 11:09

Και στην περίπτωση του μπάσκετ που επειδή παίζουν μόνο 5 έναντι 11 του ποδοσφαίρου οι απουσίες μετρούν πιο πολύ. Στο ποδόσφαιρο, που είναι πιο ομαδικό, δεν θα έπρεπε να παρουσιάζεται ως δικαιολογία. Πόσω μάλλον που αυτούς τους παίκτες, και ειδικά τον Canas, δεν θέλαμε να τους ανανεώσουμε. Ο Shakhov ήταν ένας τίμιος παίκτης που ήξερες τι έπαιρνες από αυτόν, αλλά του προσφέραμε αύξηση ετήσιας αμοιβής πάνω από 50% για τρία έτη και μας την έριξε στα μούτρα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 12 Σεπ 2019, 11:14

Καλά, με αντίστροφη λογική, επειδή είναι πιο ομαδικό άθλημα το ποδόσφαιρο, μαζεμένες απουσίες κομβικών παιχτών μπορεί να κλυδωνίζουν μια ομάδα σε επίπεδο ομοιογένειας σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 12 Σεπ 2019, 11:54

Εύστοχος ο Τζελας.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Πέμ 12 Σεπ 2019, 14:10

Το ότι προπονήθηκε ο Βαρελά μετά από τραυματισμό και θα είναι έτοιμος δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση οτι πρέπει να πάρει θέση βασικού με Ατρόμητο.
Ακόμη και αν η αγωνιστική του παρουσία ήταν καλη το τελευταίο καιρο,που δεν ήταν. Δεν θα χάσει μόνο τον Ινγκασον που παρατησε την εθνική του γι αυτην την ευκαιρία, αλλά και όλα τα αποδυτήρια.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 12 Σεπ 2019, 14:26

Τα αποδυτήρια της ομάδας κερδίζονται ή χάνονται αναλόγως της δεδηλωμένης στήριξης της διοίκησης στον όποιο προπονητή ή μη και όχι απ τις εκάστοτε προσωπικές του επιλογές, σε παίχτες που θέλει να χρησιμοποιήσει...

Αν θεωρεί ότι ο Βαρέλα, στην κατάσταση που βρίσκεται, είναι χρησιμότερος απ τον Ίνγκασον και τον ξεκινήσει, ποιος είναι αυτός που θα τον αμφισβητήσει και γιατί, ειδικότερα δε, αν πετύχει το αποτέλεσμα που επιδιώκει?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό tsaousila » Πέμ 12 Σεπ 2019, 14:30

Κανενας δεν μπορει να χωνεψει ευκολα τον αποκλεισμο μας απο τον παναργειακο της ευρωπης , ευκολα.
Υπαρχουν πολλες αιτιες που εχουν αναλυθει διεξοδικα εδω. Και δεν φταιει προφανως μονο ο προπονητης ( που φταει σε μεγαλο ποσοστο ομως).
οπερ εδει δειξαι μεγαλε τωρα κανε 4 νικες, απεδειξε οτι μπορεις και προσπαθησε να αναστησεις αυτους που δεν τραβανε. εδω σε θελω μαστορα !!!
Καποιες αναλυσεις κανονικων προπονητων και πρωην παικτων ( οχι του μανατζερ) λενε για προβλεψιμο παιχνιδι εκ μερους μας. direct ποδοσφαιρο σε σχεση με το περσυνο control παιχνιδι μας , μειωση του πλατους της ομαδας και καποιες αλλες αδυναμιες οπως εμφανιστηκαν στην μεταβαση στη νεα φαση . ( ματος τριτος στοπερ κλπ)
αντε να δουμε, απλως το δυστυχημα ειναι οτι παιζει ο coach με την πλατη στο τοιχο πλεον γιατι οι απαιτησεις ειναι μεγαλες.... διπλο στο περιστερι με εμφανιση!!!!!
tsaousila
 
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Πέμ 22 Αύγ 2019, 23:33

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Πέμ 12 Σεπ 2019, 15:24

Εκτός την στήριξη της διοίκησης, ο προπονητής πρέπει να λειτουργεί με δικαιοσύνη στην διαχείριση του ρόστερ του.
Καταλαβαίνω το ότι ήρθε σε μια ξένη για αυτόν ομάδα και αποφάσισε να στηρίχθει στον περσινό πετυχημένο κορμό στα πρώτα απαιτητικά επίσημα ματς. Όμως, τώρα που ο Βαρελά ήταν τραυματίας πόσες μέρες και έχασε τοσες προπονήσεις,που δεν ήταν στην καλύτερη αγωνιστική κατάσταση, που ο αντικαταστάτης και τρίτο τη τάξει στόπερ δεν πήγε στην εθνική του για να δουλεψει με την ομάδα βλέποντας να παρουσιάζετε γι αυτόν ευκαιρια,αν δεν την πάρει τώρα ποτε θα την πάρει;
Τι μήνυμα θα περάσει ο προπονητής στην ομάδα και στους παίχτες που μέχρι τώρα δεν έχουν παιξει, με τις επιλογές του;


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 12 Σεπ 2019, 16:23

Ο προπονητής ας ενημερωθεί για το ποιοί σφυρίζουν μεθαύριο στο Περιστέρι ώστε να είναι προετοιμασμένος ότι μπορεί να γίνει αυτόπτης μάρτυρας μιας άκρως ... ενδιαφέρουσας διαιτησίας. Ο τζοβαρass εικάζω πως μπορεί να υπολογίζεται ο νέος κομπίνης της τρέχουσας σεζόν. Θα εξαρτηθεί από την εν γένει ... διαγωγή του. Ξεκίνησε ελπιδοφόρα την ποδοσφαιρική χρονιά, αποπειρώμενος να ξεφτιλίσει το VAR, αλλά χρειάζεται και ... σταθερότητα. Διαβάζω δε πως στο έργο του θα τύχει συνδρομής από εκείνο το κοπρόσκυλο, που στο περσινό Τριπολιτσά - ΠΑΟΚ ακύρωσε το πεντακάθαρο γκολ του Μπίσεσβαρ. Οκ, δεν είναι παράμετροι, που γίνεται να ελέγξουμε, όπως λέει και ο Πορτογάλος, αλλά επιβάλλεται να είναι υποψιασμένος. Και για τέτοιες παραμέτρους. Στην τελική ας του τα εξηγήσει κι ο ΑΡΧΗΓΟΣ.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες