PAOK TV & PAOK New Media

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Όσοι έχετε πρόβλημα, βλέπετε τα παιχνίδια:

Ενσύρματα (Με καλώδιο Ethernet συνδεδεμένο στον υπολογιστή).
23
43%
Ασύρματα (Μέσω Wi-fi)
24
45%
Αλλιώς (Από browser τηλεόρασης, κλπ)
6
11%
 
Σύνολο ψήφων : 53

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό constadine » Δευτ 26 Αύγ 2019, 00:10

Ο Κόλκας γράφει στο sdna ότι το app PAOK TV θα λύσει αρκετά από τα προβλήματα που είχαμε σήμερα .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Maxmad » Δευτ 26 Αύγ 2019, 00:18

kos έγραψε:Θα σταθώ σε δύο σημεία.
1) δεν υπήρχαν τεχνικά θέματα που θα απέτρεπαν κόσμο να ασχοληθεί τις επόμενες αγωνιστικές. Νομίζω ότι αυτό ήταν το βασικότερο όλων.
2) η μετάδοση από επαγγελματία και όχι από δημοσιογράφο-οπαδο, δίνει μια αίσθηση σοβαρότητας στην μετάδοση και την κάνει φιλική προς ένα ευρύτερο ακροατήριο. Θα ήθελα αυτό να επεκταθεί και στο pre-game και στο post game. Να μην είναι επίπεδο ραδιοφώνου Θεσσαλονίκης. Το paoktv πρέπει να είναι φιλικό και ανοιχτό σε ουδέτερους φιλάθλους.


Αυτο ακριβως. Οταν ακουσα Σπυροπουλο στην περιγραφη εμεινα καγκελο.
Πιστευω οτι την ολη παραγωγη την εχει αναλαβει τριτη εταιρεια.
Άβαταρ μέλους
Maxmad
 
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Τρί 27 Μάιος 2008, 15:42

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 26 Αύγ 2019, 00:51

Επειδη καθησα να δω ξανα το ματς και να το δοκιμασω σε διαφορες συσκευες, παρατηρησα τα σπασιματα ηταν "γραμμενα" στο βιντεο, ηταν δηλαδη στα ιδια σημεια οσες φορες και να το επαιζα. Πραγμα που σημαινει οτι δεν ηταν θεμα ιντερνετ.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6334
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό zissos » Δευτ 26 Αύγ 2019, 01:10

Είδα το ματς από το κινητό με διακοπές και κολλήματα σε αεροδρόμιο με το wifi της fraport. Στα τέτοια μου που κολλούσε. ένιωσα τόσο περηφάνια που με πήραν τα ζουμιά. Κουφάλες θα σας τελειώσουμε, θα σας κόψουμε τα ποδάρια απ'τα γόνατα.
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1995
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Metagrafakias » Δευτ 26 Αύγ 2019, 01:14

Σιγουρα θα βελτιωθει το ολο εγειρημα...μη ξεχναμε ολο αυτο οργανωθηκε σε 6-7 μερες...ουτε η ΠΑΕ το ηξερε αλλα ουτε και ο κοσμος ηταν εξικοιωμενος...καθε ματς και καλυτερα...μαθαινω ετοιμαζουν και app ποιος μας πιανει θα γινει πολυ φιλικο στον τηλεθεατη...επισης σαν ιδεα εξελιξης θα προτεινα να γινεται και μια μικροτερη παραγωγη φυσικα τζαμπα για τα παιχνιδια της κ19....επισης ας κανουν κληρωσει και να μοιραζουν δωρα σε 20 τυχερους ας πουμε...ο αλλος θα δελεαστει αν με τη συνδρομη εχει τη δυνατοτητα πχ να κερδισει και ενα λαπτοπ η ενα κινητο αξιας 1000ευρω...θα δηλωνουν συμμετοχη και ασχετοι απλα για τη κληρωση...υπαρχπυν πολλα περιθβρια εξελιξης!!!!
Metagrafakias
 
Δημοσιεύσεις: 1698
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 15:55

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό panta » Δευτ 26 Αύγ 2019, 01:22

Ειδα μόλις το πρώτο ημίχρονο κονσέρβα. Δεν μπορούσα να το δω ζωντανά γιατί δούλευα. Το πρι γκέιμ δεν το έχει. Για πείτε εντυπώσεις. Αυριο το μεσημέρι θα το δω. Με τα πειρατικά λινκ τι έγινε;; διάβασα οτι υπήρχε στο σπορτζοουν και στους κλα(σ)μένους. κατέβηκαν αυτά; πείτε για το πρι και ποστ γκειμ.
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Δευτ 26 Αύγ 2019, 02:02

Εγω δεν εκείνα ικανοποιημένος από την ποιότητα εικόνας για μετάδοση σε μαγαζί. Ειδικά στο 1ο ημιχρονο. Υπερβολική συμπιεση θεωρώ που προκαλούσε θέματα στην κίνηση και πολλά dropped frames

Επίσης τα στιγμιότυπα που έδωσαν στο SDNA είναι απαραδεκτα! Ναυτία με έπιασε. Κακες επιλογές καμερας σαν να θέλαν απλώς να δείξουν ότι είχαμε πολλές καμερες, με αποτέλεσμα στις μισές φάσεις να μην βλέπεις τι γίνεται
constadine έγραψε:Ο Κόλκας γράφει στο sdna ότι το app PAOK TV θα λύσει αρκετά από τα προβλήματα που είχαμε σήμερα .
Βλακείες λέει, θα πω εγώ. Μόνο στις smart tvs να βοηθούσε σε σχέση με το ενσωματωμένο
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11432
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 26 Αύγ 2019, 04:44

:o Λέει ο Κόλκας βλακείες;!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46910
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Δευτ 26 Αύγ 2019, 06:34

Δεν ξέρω αν το καταλάβατε πέρα από όλα τα χιλιοειπωμένα το PAOK TV μας έδωσε και έναν ακόμα αριθμό που δεν θα ήταν εύκολο να υπολογίσουμε σε άλλη περίπτωση και αυτό είναι καλό για το πρεστίζ της ΟΜΑΔΑΡΑΣ ΜΑΣ
Σε αγώνα λοιπόν που ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει μια σχετικά «μικρή εμπορικά» ομάδα να έχει 25.000 χιλιάδες που πλήρωσαν εισιτήριο για να δουν των αγώνα ζωντανά μέσα γήπεδο και 45.000 ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΕΙΣΙΤΉΡΙΟ για να δουν ζωντανά τον αγώνα από οποιοδήποτε σημείο του πλανήτη !!!!!
Με λίγα λόγια σε αυτό το «μικρό» ματς 70.000 κόσμος έβαλε το χέρι στην τσέπη για να τον δει ζωντανά !!!!!
Φυσικά ο πραγματικός αριθμός αυτών που είδαν το live το ματς είναι πάνω από το 5πλάσιο μιας και πολλά καφέ ήταν πάλι γεμάτα αλλά και πολλά σπίτια με πολύ μεγάλες παρέες.
ΜΠΡΑΒΟ στην προσπάθεια το αποτέλεσμα ήταν καλό στο δικό μου PC->HDMI->TV δεν υπήρξε κανένα κόλλημα εικόνας και εάν εξαιρέσεις αυτό με τον ήχο που ερχόταν γρηγορότερα στην αρχή δεν είδα κάποιο άλλο τεχνικό θέμα.
ΜΠΡΑΒΟ και για τον τρόπο μετάδοσης από τους ανθρώπους κυρίως τον Σπυρόπουλο αλλά όλοι ήταν μετρημένοι και με σεβασμό στον αντίπαλο ΜΑΚΑΡΙ να έχουμε την ίδια συνέχεια !!!!
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό kostasAthens » Δευτ 26 Αύγ 2019, 07:07

kaviros έγραψε:Δεν είμαι ικανοποιημένος από την ποιότητα της εικόνας.. Αν και σαν στατική εικόνα είναι καλή, υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με τα frames (καρέ). Μου δίνει την εντύπωση οτι τα frames είναι το πολύ 10-15 fps (frames per second) ενώ θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 25 fps, για να υπάρχει μια ομαλότητα στις κινήσεις (αυτό που λέμε "smooth'). Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να υπάρχουν έντονα και διαρκή μικροσπασιματα στις κινήσεις των παικτών (που φαίνονται να κινούνται σαν "ξεχαρβαλωμένοι'). Έχω ίντερνετ 24αρι (με πραγματική ταχύτητα γύρω στο 15-16) -στην περιοχή μου δεν υπάρχει vdsl- αλλά ακόμα κι αν ρυθμίσω την ποιότητα στα 540p (πιο κάτω από HD δηλαδή) το πρόβλημα με τα frames παραμένει ως έχει.

Στάλθηκε από το Lenovo K53a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν βάλεις καλώδιο ethernet θα κερδίσεις ταχυτητα

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
kostasAthens
 
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ 21 Οκτ 2018, 17:31

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 26 Αύγ 2019, 07:33

pgetsos έγραψε:Εγω δεν εκείνα ικανοποιημένος από την ποιότητα εικόνας για μετάδοση σε μαγαζί. Ειδικά στο 1ο ημιχρονο. Υπερβολική συμπιεση θεωρώ που προκαλούσε θέματα στην κίνηση και πολλά dropped frames

Επίσης τα στιγμιότυπα που έδωσαν στο SDNA είναι απαραδεκτα! Ναυτία με έπιασε. Κακες επιλογές καμερας σαν να θέλαν απλώς να δείξουν ότι είχαμε πολλές καμερες, με αποτέλεσμα στις μισές φάσεις να μην βλέπεις τι γίνεται
constadine έγραψε:Ο Κόλκας γράφει στο sdna ότι το app PAOK TV θα λύσει αρκετά από τα προβλήματα που είχαμε σήμερα .
Βλακείες λέει, θα πω εγώ. Μόνο στις smart tvs να βοηθούσε σε σχέση με το ενσωματωμένο

Κολπο ειναι για να μην καταλαβαινουν οι αντιπαλοι τι κανουμε μεσα στο γηπεδο..:P:P
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό fratz8 » Δευτ 26 Αύγ 2019, 07:33

συγκρινοντας το οπτικο αποτελεσμα με μια μεταδοση μεσω οπεν τβ ,νοβα , κοσμοτε που βλεπουμε σε FULL HD ,
φυσικα και απογοητευτηκα .
ακομα και στις 720 γραμμες που επαιξε , εαν δεν ειχε τα προβληματακια του , θα βλεποταν καλυτερα .
Μονο σε μικρη οθονη ηταν υποφερτο .
fratz8
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 26 Αύγ 2019, 07:34

NIKOS_PAOK04 έγραψε:Δεν ξέρω αν το καταλάβατε πέρα από όλα τα χιλιοειπωμένα το PAOK TV μας έδωσε και έναν ακόμα αριθμό που δεν θα ήταν εύκολο να υπολογίσουμε σε άλλη περίπτωση και αυτό είναι καλό για το πρεστίζ της ΟΜΑΔΑΡΑΣ ΜΑΣ
Σε αγώνα λοιπόν που ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει μια σχετικά «μικρή εμπορικά» ομάδα να έχει 25.000 χιλιάδες που πλήρωσαν εισιτήριο για να δουν των αγώνα ζωντανά μέσα γήπεδο και 45.000 ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΕΙΣΙΤΉΡΙΟ για να δουν ζωντανά τον αγώνα από οποιοδήποτε σημείο του πλανήτη !!!!!
Με λίγα λόγια σε αυτό το «μικρό» ματς 70.000 κόσμος έβαλε το χέρι στην τσέπη για να τον δει ζωντανά !!!!!
Φυσικά ο πραγματικός αριθμός αυτών που είδαν το live το ματς είναι πάνω από το 5πλάσιο μιας και πολλά καφέ ήταν πάλι γεμάτα αλλά και πολλά σπίτια με πολύ μεγάλες παρέες.
ΜΠΡΑΒΟ στην προσπάθεια το αποτέλεσμα ήταν καλό στο δικό μου PC->HDMI->TV δεν υπήρξε κανένα κόλλημα εικόνας και εάν εξαιρέσεις αυτό με τον ήχο που ερχόταν γρηγορότερα στην αρχή δεν είδα κάποιο άλλο τεχνικό θέμα.
ΜΠΡΑΒΟ και για τον τρόπο μετάδοσης από τους ανθρώπους κυρίως τον Σπυρόπουλο αλλά όλοι ήταν μετρημένοι και με σεβασμό στον αντίπαλο ΜΑΚΑΡΙ να έχουμε την ίδια συνέχεια !!!!

Αν υπολογισεις και ποσοι το ειδαν με φιλους, π.χ. εμεις ημασταν 6-7 ατομα παρεα,βρισκεις ποσοι παραπανω ειδαν το ματς.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 26 Αύγ 2019, 07:45

Για πρώτη προσπάθεια ήταν παραπάνω από εξαιρετική μου είπαν, γιατί εγώ ήμουν στο γήπεδο.

Αυτό με frames, από το σπίτι που έχω οπτική ίνα δεν μου το ανέφεραν,παρά μόνο στο δεύτερο ημίχρονο. Σϊγουρα πάντως θα βελτιωθεί.

Στην αρχή μου είπαν πως υπήρχε κακός συγχρονισμός εικόνας-ήχου, αλλά και αυτό εύκολα διορθώνεται.

Μιλάμε για πολλά επίπεδα πάνω. Πόσο έχεις μεγαλώσει ΠΑΟΚάρα..
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Δευτ 26 Αύγ 2019, 07:59

Και το PAOK TV θα βελτιωθει, και οι φιλαθλοι θα εξοικοιωθουν με την ολη διαδικασια. Επιτελους ρεπορταζ πριν και μετα το παιχνιδι. Ελπιζω να σταματησω να διαβαζω για 5€ που ειναι ακριβο. Εννοειτε οτι τα μεγαλα ματς θα ειναι και ακριβοτερα.
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες