Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Αύγ 2019, 08:26

Μακαρι να μπορουσα να πω οτι εχεις αδικο αλλα αν δεν αποκτηθουν 2 παικτες,ενα αθλητικο 8-10ρι και ενα φορ να μπορει να παιξει διπλα στο ψευτοδεκαρι η στη θεση του Πελκα,εχουμε σφιξει,οχι γιατι η ομαδα ειναι τοσο κακη,αλλα γιατι δεν μπορει εκτος των αλλων να στηριξει αυτο που θελει να παιξει ο προπονητης.Δεν βγαινει η χρονια με Μπισεβαρ και Ελ Καντουρι,2 χαφ που μετα το 60 περπατανε,ουτε χωρις δευτερο επιθετικο και με τον προπονητη να δειχνει δυσκαμψια και να βγαζει γκρινια για τις μεταγραφες θα καταστρεψουμε οτι χτισαμε περσι.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Παρ 23 Αύγ 2019, 08:53

Εκ της κατάστασης οφείλουμε, ούτως ή άλλως, να ξεχάσουμε πολυδάπανες μεταγραφές και να κοιτάξουμε να καλύψουμε τα κενά με value for money επιλογές.

Στο φορ θα έλεγα να πάμε γι' αυτόν τον παίκτη της Μπρέσια
https://www.transfermarkt.com/alfredo-d ... aison=2017

Η Μπρέσια έχει 4 φορ μεταξύ των οποίων και τον Μπαλοτέλι. Θα ήταν διατεθειμένη να πουλήσει κάποιον και η τιμή θα ήταν λογική. Ο Ντοναρούμα είναι 28 ετών, έχει φάει με το κουτάλι τη Β Ιταλίας όπου έχει σκοράρει αρκετά γκολ και μπορεί να παίξει φορ, δεύτερος επιθετικός αλλά και στα πλάγια. Είναι αρκετά γρήγορος, έχει το ένστικτο του γκολ και είναι ψύχραιμος στην τελική προσπάθεια, έχει ικανοποιητική πάσα και σουτ (πολύ καλά πέναλτι σε αντίθεση πχ με τον Πέλκα), αλτικός δεν είναι αλλά είναι 1.80 βάζει σωστά το κορμί του και ως αποτέλεσμα είναι πιο αποτελεσματικός με το κεφάλι απ' ότι πχ ο Άκπομ. Αρνητικό σε σύγκριση πχ με τον Πέλκα ή τον Άκπομ είναι ότι δε μαρκάρει ιδιαίτερα. Είναι παίκτης που δε θα έρχονταν με τουπέ αλλά με κίνητρο, θα πρόσφερε χαρακτηριστικά που λείπουν από το ρόστερ και είναι καθαρός από τραυματισμούς.
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Αύγ 2019, 09:20

Ρε φεραμε προπονητη 2 μυριων και εσυ μου μιλας για καποιον που εχει φαει τη σερι Β με το κουταλι? Τα πραγματα ειναι απλα και εμεις τα κανουμε δυσκολα.Καθεσαι στο τραπεζι με τον προπονητη και ρωτας.Τι θελεις παλικαρι μου για να παιξεις αυτο που θελεις και σε ακριβοπληρωσα για αυτο? Μια χαφαρα και ενα στραικερ σου λεει αυτος και εσυ σπας το κεφαλι σου να φερεις 2 παικταραδες οτι και αν αυτο σημαινει για το υπαρχον ροστερ.Προχειρα μου ηρθε στο μυαλο ο Βαλβερδε.Σκαει στο γαυρο και λεει ''δεν μου κανει ο Μητρογλου'' και ο Μητρογλου εφυγε.Αν δεν σπασεις αυγα ομελετα δεν γινεται και εμεις διαβαζουμε τον Σαββιδη να λεει οταν τον ρωτουσαν για αριστερο μπακ,αριστερο μπακ εχουμε πριν καλα καλα ερθει ο προπονητης.Δεν γινεται ετσι δουλεια παλικαρια.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Παρ 23 Αύγ 2019, 09:27

Το λαθος του φετινού μεταγραφικου σχεδιασμού είναι ότι κινηθήκαμε για λύσεις βάθους στο ροστερ και όχι για παίκτες που θα είναι 11αδατοι και θα ανεβάσουν την ποιότητα του βασικού κορμού των 13-14 παικτων. Ο ΠΑΟΚ απέκτησε ας πούμε μια πολύ καλή λύση για τα εξτρέμ που είναι ο Στοχ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι το εξτρέμ που σε ανεβάζει επίπεδο.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Παρ 23 Αύγ 2019, 09:33

joshua έγραψε:Ρε φεραμε προπονητη 2 μυριων και εσυ μου μιλας για καποιον που εχει φαει τη σερι Β με το κουταλι? Τα πραγματα ειναι απλα και εμεις τα κανουμε δυσκολα.Καθεσαι στο τραπεζι με τον προπονητη και ρωτας.Τι θελεις παλικαρι μου για να παιξεις αυτο που θελεις και σε ακριβοπληρωσα για αυτο? Μια χαφαρα και ενα στραικερ σου λεει αυτος και εσυ σπας το κεφαλι σου να φερεις 2 παικταραδες οτι και αν αυτο σημαινει για το υπαρχον ροστερ.Προχειρα μου ηρθε στο μυαλο ο Βαλβερδε.Σκαει στο γαυρο και λεει ''δεν μου κανει ο Μητρογλου'' και ο Μητρογλου εφυγε.Αν δεν σπασεις αυγα ομελετα δεν γινεται και εμεις διαβαζουμε τον Σαββιδη να λεει οταν τον ρωτουσαν για αριστερο μπακ,αριστερο μπακ εχουμε πριν καλα καλα ερθει ο προπονητης.Δεν γινεται ετσι δουλεια παλικαρια.

Αυτό που λες μπορούσε να γίνει όταν ήρθε ο προπονητής. Δεν έγινε. Κακώς δεν έγινε.
Τώρα όμως δε μπορεί να γίνει και ίσως δε πρέπει να γίνει.
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Παρ 23 Αύγ 2019, 09:33

Το λαθος ειναι οτι πηρες προπονητη που παιζει κατι διαφορετικο απο αυτο που σε χαρισε ενα αηητητο νταμπλ .
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Αύγ 2019, 09:36

Μα εγινε.Ο προπονητης αναφερθηκε και εισηγηθηκε τις μεταγραφες που θελει μετα τις πρωτες δεκα μερες και αντε να πω εγω οτι δεν εβρισκαν μεχρι τωρα παικταραδες σε λογικη τιμη.Ε να τους φερουν τωρα και να πληρωσουν και αν αποκλειστουμε να φτιαξουν χωρο στο ροστερ για να βρεθουν τα λεφτα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Παρ 23 Αύγ 2019, 09:39

Για χαφ θα προτείνω κάποιον που σε πρώτη φάση ξενίζει ακόμα και μένα μιας και συνήθως αποκλείω εξ ορισμού τέτοιες περιπτώσεις παικτών. Αυτόν όμως τον θεωρώ εξαίρεση στον κανόνα. Πολυ-εργαλείο.
Το Σεπτέμβρη γίνεται 33 ετών, παίζει στη Μπέτις, είναι Μεξικάνος κι έχει συμβόλαιο για άλλον έναν χρόνο.
Αν η Μπέτις τον άφηνε για ένα λογικό ποσό, θα τον ήθελα τη δεδομένη στιγμή.
Εικόνα
https://www.transfermarkt.com/andres-gu ... saison=ges
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Παρ 23 Αύγ 2019, 09:40

Αν αποκλειστεις μονο πωλησεις βλεπω
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 23 Αύγ 2019, 10:15

Φετος κουραστήκαμε από λόγια. World-class επιθετικό λέγανε. Μεταγραφές που δεν έχει ξαναδεί η Ελλάδα λέγανε. Ενίσχυση μετα το νταμπλ και θα εκτοξεύσουμε τη διάφορα από τους άλλους λέγανε. Μόνο μη καταλήξουμε όπως η κούλα πέρσυ μετά το (χαρτινο) πρωτάθλημα. Πφφφ
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 23 Αύγ 2019, 10:22

Παλι σιγή σήμερα...

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό danirifle » Παρ 23 Αύγ 2019, 10:28

εγώ ξέρω ότι οι μεταγραφές μας φέτος, μόνο μεταγραφές πρωταθλητή δεν ήταν
και οι μάγκες που μιλάνε για πληροφορίες που έχουν εκ των έσω, ή να λένε ονόματα, ή να μη λένε τίποτα
άντε γιατί πολλοί το παίζουν γνώστες, αλλά οι κινήσεις της παε δεν τους δικαιώνουν
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Αύγ 2019, 10:33

Δεν ειναι οτι δεν τους δικαιωνουν μονο,ειναι και μυαλοπωληδες και πουλανε και τρελα...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό slidar » Παρ 23 Αύγ 2019, 10:34

Εδώ και 2 χρόνια που παίξαμε προκριματικά για ΤΣΟΥΛΟΥ η διοίκηση δεν έκανε την αναλογη επένδυση ( άσχετα με τις κληρώσεις ) για να παίξουμε στους ομίλους του Τσάμπιονς λιγκ. Αυτή δυστυχως είναι η πικρή αλήθεια . Όλα τα υπόλοιπα είναι αλλά λόγια να αγαπιόμαστε .
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 23 Αύγ 2019, 10:35

Το λαθος μας φετος ειναι πως θεωρησαμε την περσινη ομαδα/εντεκαδα σχετικα αναντικαταστατη και ως ταβανι μας.
Αυτο ειχε ως αποτελεσμα να ψαχνουμε παιχτες για τον βαθος του παγκου, αντι να ψαξουμε παιχτες που θα αφησουν τους υπαρχοντες στον παγκο. Βαθος στο ροστερ δημιουργεις με δυο τροπους. 1. αποκτας αναπληρωματικους, 2 αποκτας βασικους και κανεις τους βασικους σου αναπληρωματικους.
Ας ωριμασουμε καποτε και μεταγραφικα γτ δεν μας βλεπω καλα.
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες