5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό apple64 » Τετ 07 Αύγ 2019, 19:32

Μαρκήσιος έγραψε:Κατά την άποψη μου το σημαντικό λάθος το έκανε πριν την ισοφάριση όταν πήγε να περάσει τον μισό Άγιαξ και χάνοντας την μπάλα ανάγκασε τον συμπαίκτη του να κάνει φάουλ για να μην μπούνε στην περιοχή. Το λάθος διώξιμο σε αντίπαλο μπορεί να συμβεί πιο εύκολα πάνω στη ροή του παιγνιδιού ενώ το πρώτο ήταν λάθος νοοτροπίας (ενώ έχεις κερδίσει δύο κόντρες αντί να πασάρεις δίπλα πας να ντριπλάρεις όλο το κέντρο του αντιπάλου).


Δεν είναι μόνο δικό του το λάθος. Για να δώσει πάσα, πρέπει να έχει πάσα και χρόνο. Πάσα προφανή δεν είχε, χρόνο δεν είχε καθόλου αφού πήγαινε από αντίπαλο σε αντίπαλο. Έπρεπε κάποιος συμπαίκτης του να πάει κοντά. Δεν πήγε. Τα λάθη μερικές φορές είναι ομαδικά.

Οι παίχτες δεν είναι πολύγωνα στο Nintendo Switch (που εγώ παίζω FIFA). Είναι άνθρωποι.

Ο Βαρέλα εχθές ήταν πολύ καλός. Το 2ο γκολ είναι ο ορισμός του shit happens.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1308
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Τετ 07 Αύγ 2019, 19:34

Andrew R έγραψε: Άστα να πάνε φίλε μου νομίζω ότι κανένας σώφρων άνθρωπος δεν μπορεί να πιστέψει ότι όλο τυχαία παίζουμε με τον Άγιαξ. Αύριο ο γαύρος έχει στην Τουρκία Ισραηλινό διαιτητη


Παιζουμε με αγιαξ γιατι ειμαστε στους αδυναμους.Να μαζεψουμε βαθμους στο γιουροπα για να εχουμε πιο βατες κληρωσεις.Για να τα σκατωσουμε και μ αυτες,βλεπε βιντεοτον και μπατε :mrgreen:
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 15 Αύγ 2019, 16:41

Ο ΜΟΝΟΣ που πάει ΑΜΕΣΩΣ για την μπάλα μετά το 2ο γκολ του Biseswar, μαζί με τον Crespo, όταν ακόμα και ο ίδιος ο σκόρερ, ή ο Akpom που ήταν ακόμα πιο κοντά, έφυγαν για τη σέντρα. Λες και προκρινόμασταν με το 3-2...

Για 'μένα, αυτός πρέπει να είναι 2ος αρχηγός μετά τον Vieirinha. Ο Πέλκας δεν θα έπρεπε να φορά το περιβραχιόνιο...


Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 17 Αύγ 2019, 17:40

Βαρελα Κρεσπο Πασχαλακης
Αμέσως μετά από Αντρέ
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29869
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό falconakis » Κυρ 18 Αύγ 2019, 09:39

Σορρυ για το οφ τόπικ αλλά πολύ τον αδικείται τον Μητσάρα!
:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 21:39

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Κυρ 18 Αύγ 2019, 09:55

Φυσικά και τον αδικούν κάποιοι τον Πελκα. Ο Πελκας είναι ένας εξαιρετικός δεύτερος επιθετικός. Προφανώς και υπάρχουν πράγματα στα οποία υστερεί αλλά αυτό δεν αλλάζει τη συνολική εικόνα. Δεύτερος επιθετικός, όχι δεκάρι.
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 18 Αύγ 2019, 10:01

Πάμε λίγο στου Πέλκα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Kal4 » Πέμ 22 Αύγ 2019, 22:55

Περιμένω ένα ευρωπαϊκό ματς όπου δε θα δείξεις πόσο περιορισμένων δυνατοτήτων είσαι.
Kal4
 
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Κυρ 25 Φεβ 2018, 23:27

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 22 Αύγ 2019, 23:33

Αυτο το ποστ παει και σε εσενα και στον Κρεσπο.Οπως εγραψα και αλλου,επαναλαμβανομενη συμπτωση παυει να ειναι συμπτωση και οσο τεραστια συνεισφορα και αν εχετε ως διδυμο στην Ελλαδα ,στα ευρωπαικα παιχνιδια μοιαζει να εχετε ταβανι.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 22 Αύγ 2019, 23:35

Έεε ναι μιας και το μεγαθήριο από την Μπρατισλάβα αν έπαιζε ελλαντα θα έκανε πλάκα.
Δηλαδή τι παραπάνω έχει η Μπρατισλάβα από τις μικρομεσαίες ομάδες στο Ελληνικό πρωτάθλημα και έβγαλε το ταβάνι του κάθε Βαρέλα?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14320
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 22 Αύγ 2019, 23:52

Ξερω και εγω ρε μαν.Οταν βλεπεις τα ιδια απεναντι σε Βιντι,Μπατε,Εστερσουντ κατι Σλοβαν Λιμπερετς τωρα και Μπρατισλαβας και μαλιστα με συνεχη λαθη απο τα στοπερ κατι πρεπει να φταιει.Μην ειμαστε και τοσο σιγουροι για το επιπεδο των υπολοιπων της Ελλαδας.Ειδαμε και τον ατρομητο με τον ρουλη τι καλα περνανε στην Ευρωπη με Μολντε και Λεγκιες.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 22 Αύγ 2019, 23:55

joshua έγραψε:Ξερω και εγω ρε μαν.Οταν βλεπεις τα ιδια απεναντι σε Βιντι,Μπατε,Εστερσουντ κατι Σλοβαν Λιμπερετς τωρα και Μπρατισλαβας και μαλιστα με συνεχη λαθη απο τα στοπερ κατι πρεπει να φταιει.Μην ειμαστε και τοσο σιγουροι για το επιπεδο των υπολοιπων της Ελλαδας.Ειδαμε και τον ατρομητο με τον ρουλη τι καλα περνανε στην Ευρωπη με Μολντε και Λεγκιες.

Οκ,αντε ο ρούλης και ο κάθε ρούλης είναι ομαδούλες η σειρά σας πούμε, με το γαύρο που είναι και καλά ομαδάρα και κάνει πλάκα στην Ευρώπη γιατί δεν δείχνουν αυτή την αδυναμία και αυτό το ταβάνι?
Προσωπικά πιστεύω ότι όλα είναι θέμα κινήτρου και μέσω αυτού του κινήτρου το κατά πόσο είναι ή όχι συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι.
Από την άλλη δεν μπορεί να παραβλέψει κανείς ότι οι αντίπαλοι έμοιαζαν με duracell μπροστά στους δικούς μας σε θέματα δυνάμεων
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14320
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Παρ 23 Αύγ 2019, 00:07

ξανα μεγάλο λάθος σε ευρωπαικό ματς
α ρε Φερναντο
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Salpigoal » Παρ 23 Αύγ 2019, 10:23

Χειρότερη εμφάνιση σου δεν θυμάμαι στην ομάδα.
Δεν ήταν μόνο το λάθος στο 94 (που για μένα στοίχισε το γκολ περισσότερο απ τον Πασχαλάκη), αλλά οτι γενικά δεν πήρες ΜΙΑ μονομαχία απ τον αντίπαλο φορ. Σ εβαζε πλάτη για πλάκα ακομα και έξω απ την περιοχή μας...

Σύνελθε...
Salpigoal
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιούλ 2015, 20:03

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό danirifle » Παρ 23 Αύγ 2019, 10:37

ή ματιαγμένος είσαι, ή αδιάφορος...
αν ήθελες να φύγεις, ας έφευγες
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10162
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες