Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Παρ 06 Μαρ 2009, 21:24

:lol: :lol: :lol:

Βρε ας διαφωνούμε, καλό είναι, αφού συμφωνούμε στο βασικό... :? :wink:

Δεν υπονόησα ότι πετάς αβάσιμες στραβοστομίες για Ζαγοράκη. Ελπίζω να μη φάνηκε κάτι τέτοιο.

Πάντως ο Χρυσόστομος Γκαγκάτσης, ό,τι άλλο και αν είναι, σίγουρα έχει και μια ευθιξία... Μην πείτε "γιατί παραιτήθηκε τώρα;". Αν προσλήφθηκε με την προοπτική να μείνει χρόνια, λογικό είναι να του πήρε μερικούς μήνες να το αποφασίσει.
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό cronos » Παρ 06 Μαρ 2009, 21:26

Λογω της επικειμενης συνεργασιας του μπαμπαγκατση με τον gay,
την κανει με ελαφρα ο γιος,για να μην υπαρξει οικογενειακη συρραξη.

:?
Άβαταρ μέλους
cronos
 
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:45

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό Photis » Παρ 06 Μαρ 2009, 23:49

Βιάζεστε να μιλήσετε όλοι εδω μέσα.Ακόμη δεν έγινε δεκτή η παραίτησή του.Αν και εφόσον γίνει 8α ξαναμιλήσουμε....Ως τότε δεν έχω να πω τίποτα για τον υιο γκαγκάτση.

:?
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8726
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA2 » Σάβ 07 Μαρ 2009, 01:14

Η πρόσληψη του Γκαγκατσάκου στον ΠΑΟΚ είναι ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΘΟΔΩΡΟΥ....
και νομίζω ότι ο Θόδωρος το κατάλαβε γι' αυτό και μας αδειάζει τη γωνιά...
μπορεί το παιδί να μην φταίει,μπορεί να είναι και ρατσιστικό αλλά άτομα με τέτοιο όνομα καλό θα ήταν να μην υπάρχουν στον ΠΑΟΚ.
ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ.....
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA2
 
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 23:49
Τοποθεσία: ROUND AND ROUND....

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό tad » Σάβ 07 Μαρ 2009, 10:01

Αδερφέ Pablo Garcia για μία ακόμα φορά θα διαφωνίσουμε αλλά αυτό θα είναι για μία πολύ μικρή λεπτομέρεια.

Το επικοινωνιακό λάθος που λες ήταν λάθος αλλά ΟΧΙ ΜΕΓΑΛΟ.

Γιατί μιλάμε για ανόμια πράγματα και πολύ διαφορετικά μεγέθη.

Κατά την γνώμη μου το μέγεθος Ζαγοράκης είτε του παρελθόντος και του παρόντος είτε του μέλλοντος (είθε να αποδεικνύεται κάθε ημέρα) δεν μπορεί να συγκρίνεται ούτε για λάθη ούτε για άλλα πράγματα όχι με τον Μάκη, αλλά ούτε με τον μπαμπά, ούτε με τον Ντέμη, ούτε με κάτι άλλα παιδάκια του ελληνικού ποδοσφαίρου. Με τον Κόκκαλη, με τον Βαρδινογιάννη με τα πολλά λεφτά και το ηγετιλίκι που έχουν μπορεί να συγκριθεί.

Αυτά τώρα γιατί τα λέω ?

Γιατί θεωρώ δηλαδή το λάθος μικρό.

Ο Ζαγοράκης καλώς κακώς ήταν και ακόμα είναι μέρος του περιβάλλοντος και του συστήματος του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Σαν ποδοσφαιριστής και σαν αρχηγός της εθνικής πάρα πολλά χρόνια πιστώθηκε με την αξία του και το ηγετιλίκι του αγωνιστικά και μη την μεγαλύτερη επιτυχία του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Όλα τα γύρω λαμόγια και παράγοντες ήταν λογικό να τον έχουν πάντα όχι μόνο στην πούδρα αλλά να τον έχουν από κοντά.

Βάζοντας τον ευατό μου στην θέση του ήταν λογικό όταν ανέλαβε αυτό το μεγάλο βάρος που λέγεται χιλιάδες προβλήματα του ΠΑΟΚ τα "φιλαράκια" θα ήταν πάλι λίγο πολύ από δίπλα.

Έτσι προέκυψε ο Μάκης. Αλλά αυτό είναι πολύ μικρή λεπτομέρεια και μέγεθος. Ο μπαμπάς είναι άλλη ιστορία.

Ξεκινώντας ο Γκαγκάτσης ήταν πρόεδρας στην ΕΠΟ. Του είπε του Θόδωρα ότι εγώ από την μεριά μου θα σε βοηθήσω όσο μπορώ. Το πόσο βοήθησε το είδαμε ... Ακόμα γελάω με αυτά που γίνανε.

Πριν δύο μήνες ο Γκαγκάτσης όμως την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια. Και βέβαια πήγε στον θείο.

Δεν μπορεί ο Θόδωρος να περίμενε με αυτήν την εξέλιξη να μείνει ο γιος στον ΠΑΟΚ.

Τα συμφέροντα του υγειούς ΠΑΟΚ απειλούν ευθέως χωρίς περιορισμούς τον Ολυμπιακό. Δεν μπορεί λοιπόν η οικογένεια Γκαγκάτση να συμμετέχει με καμία μορφή στον ΠΑΟΚ. Ήταν επόμενο να γίνει αυτό που έγινε. Και αν δεν γίνει φέτος θα γίνει του χρόνου.

Και να μην ακούω από κανέναν παπαριές του τύπου. Παοκτσής ή Ολυμπιακός κλπ

Εδώ μιλάμε για πολλά χρήματα και δεν μπορούμε να περιμένουμε από κανέναν που δεν λέγεται Ζαγοράκης ή άλλος άρρωστος Παοκτσής να βάζει τα χρήματα και την καριέρα του πάνω από τον ΠΑΟΚ.

Εγώ δέχομαι ότι ο Γκαγκάτσης ήταν ΠΑΟΚ. Αλλά αυτά είναι πολύ γενικές έννοιες μπροστά στα χρήματα.

Τέλος καλώς το παλικαράκι την έκανε και να είστε σίγουροι επειδή αναφέρθηκε ότι θα πάει και αυτός στον Ολυμπιακό να κάνει παρέα στον Σωκράτη junior που είναι συνομήλικοι.

Θόδωρε όπως καταλαβαίνεις στον ΠΑΟΚ ήταν σίγουρο ότι θα μείνεις μόνος σου σε σχέση με τους κολλητούς του παρελθόντος που σε έγλυφαν.

Το καλό για εσένα είναι ότι απέκτησες νέους φίλους. Πολύ περισσότερους και πραγματικούς. Και μάλιστα χωρίς κανένα συμφέρον.

Αν τους εκμεταλλευτείς θα είσαι για πάντα ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στον κόσμο.

Πιστεύω Pablo να κατάλαβες τι εννοούσα όταν έλεγα μικρή διαφωνία !!!
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό Athanasiadhs » Σάβ 07 Μαρ 2009, 10:03

Μεταφέρω απάντηση του Κόλκα από το blog του σε παρόμοιες με τις παραπάνω αρνητικές τοποθετήσεις στο θέμα του υιού Γκαγκάτση:


Απάντηση Κόλκα: Το να πείσω κάποιον που δεν ξέρει από ιστορία του ΠΑΟΚ μου είναι κουραστικό. Θα το κάνω για πρώτη και τελευταία φορά. Όταν ήρθε ο Ζαγοράκης στον ΠΑΟΚ, νομικός σύμβουλος της ομάδας ήταν ο Βασίλης Γκαγκάτσης, πατέρας του πολύ μικρού τότε Μάκη. Από τότε ο Ζαγόρ με τον Γκαγκάτση είχαν κοινή πορεία σε επίπεδο εθνικής και ο μικρός Γκαγκάτσης - ο Μάκης - μεγάλωνε δίπλα στον Ζαγόρ. Έφτασε λοιπόν μία μέρα που ο Ζαγόρ έγινε πρόεδρος στον ΠΑΟΚ και ήθελε να έχει διευθυντή γραφείων της ΠΑΕ, κάποιον άνθρωπο που να εμπιστεύεται, να μην τον τρυπάει, να είναι άφθαρτος στον χώρο, αλλά να έχει ζήσει ποδόσφαιρο. Η επιλογή Ζαγοράκη ήταν εξαιρετική, γιατί όντως του έβγαλε τη δουλειά. ΕΣΥ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΣ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑ ΒΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.
Άβαταρ μέλους
Athanasiadhs
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: Τετ 04 Φεβ 2009, 05:01

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό eleos » Σάβ 07 Μαρ 2009, 10:53

Μπράβο ρε Αθανασιάδη...

ΑΜΑΝ.
Με το που λές γκαγκάτσης θαβουν όλοι το μικρό λες και είναι ο ΙΔΙΟΣ με τον πατέρα...
Και τι?
Θαβουν ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ και είναι σαν να λένε "δες, δε θα κάνει τα ίδια και ο μικρός"?
ΕΛΕΟΣ

Άμα είναι τα παιδιά τον δολοφόνων να τα σκοτώνουμε με τη μία...
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

παραμονη ή οχι του Γκαγκατση στη διοικηση ?

Δημοσίευσηαπό locopaok » Σάβ 07 Μαρ 2009, 12:17

Η προσωπικη μου εκτιμηση ειναι οτι η μη αποδοχη της παραιτησης του θα δωσει ακομα πιο εντονα την αισθηση της ενοτητας και σοβαρότητάς της διοικησης τοσο εσωτερικα οσο και προς τα εξω .
:?
locopaok
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 17:00

Re: παραμονη ή οχι του Γκαγκατση στη διοικηση ?

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Σάβ 07 Μαρ 2009, 12:25

φιλε υπαρχει τοπικ για το χρυσοστομο γκαγκατση.......
η αποδοχη ειναι θεμα διοικησης και ολα τα υπολοιπα ειναι κουβεντες
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό Kareena4ever » Σάβ 07 Μαρ 2009, 12:45

Συγχωνευτηκε με το υπαρχον τοπικ.
Μην ανοιγετε νεα τοπικ, οταν μπορειτε με ενα απλο ποστ στα ηδη υπαρχοντα να εκφρασετε αυτο που θελετε.
Εικόνα
Lost in a dream of mirrors, i only dream in black and white to save me from myself. When they arrive i'm gone, when they find me i'm someone else. प अ ओ क
Άβαταρ μέλους
Kareena4ever
 
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: Παρ 11 Ιαν 2008, 18:17
Τοποθεσία: PAOKISTAN

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό axl4 » Σάβ 07 Μαρ 2009, 14:59

αμαρτιες γονεων παιδευουσι τεκνα...
αν προσθεσει κανεις και την καχυποψια μεσα στο αρρωστημενο ποδοσφαιρικο περιβαλλον τοτε ηταν αναμενομενη η παραιτηση του ιδιου για λογους ευθιξιας και μπραβο του που ετσι επραξε.
σιγουρα δεν εχει βιοποριστικο προβλημα δηλωνοντας παραιτηση μενοντας σε μια θεση που συνεχως τον λασπολογουσαν εξαιτιας του επιθετου του...δεν ενιωθε ανετα και θελει να φυγει και η ταπεινη μου γνωμη ειναι πως πρεπει να τη δεχτει ο ζαγορακης αφου αν ενας υπαλληλος δεν αισθανεται, για χιλιους λογους, καλα με τη θεση του τοτε για οφελος ολων τον αφηνεις να φυγει...
σιγουρα ειναι πληγμα για τον ζαγορακη και την εμπιστοσυνη που τρεφει προς το προσωπο του χρυσοστομου αλλα η ζωη συνεχιζεται.
σκεφτειτε λιγο ποσες φορες εχετε ακουσει παραιτηση για λογους ευθιξιας στην ελλαδα που ζουμε και μετα απο απεδεδειγμενα σκανδαλα, ειδικα απο ανθρωπους που δεν αντιμετωπιζουν οικονομικο προβλημα?(οχι οτι ειναι κολοσσος αλλα θα βρει δουλεια πολυ πιο ευκολα σε αντιθεση με πολλους συνομηλικους του ισως και με καλυτερα προσοντα.)
δεν ηταν λαθος του ζαγορ που τον πηρε μαζι του...λαθος ειναι ολα τα αλλα που συμβαινουν γυρω μας και μας επηρρεαζουν ολους αρνητικα.
αν το λαθος θεωρηθει οτι ο γιος του γκαγκατση ευθυνεται για την κατασταση της ελληνικης διαιτησιας κτλ τοτε πρεπει να δωσουμε ολο το μ.κ. της παε ως μισθο στον μπαμπα για να αλλαξουμε τα δεδομενα...το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι και καποιοι ειναι απλα αναλωσιμοι αλλα ο εντολεας παραμενει ο ιδιος.
ποτε μου δεν εβαλα ταμπελες σε ανθρωπους που δεν γνωριζα ο.τι και να τους χαρακτηριζε...η δουλεια τους,το παρελθον τους,οι μπαμπαδες τους ή οτιδηποτε αλλο και ο ζαγορακης μονο χαζος δεν ειναι...
Άβαταρ μέλους
axl4
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 22:11
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Σάβ 07 Μαρ 2009, 17:03

Athanasiadhs έγραψε:Μεταφέρω απάντηση του Κόλκα από το blog του σε παρόμοιες με τις παραπάνω αρνητικές τοποθετήσεις στο θέμα του υιού Γκαγκάτση:

Απάντηση Κόλκα: Το να πείσω κάποιον που δεν ξέρει από ιστορία του ΠΑΟΚ μου είναι κουραστικό. Θα το κάνω για πρώτη και τελευταία φορά. Όταν ήρθε ο Ζαγοράκης στον ΠΑΟΚ, νομικός σύμβουλος της ομάδας ήταν ο Βασίλης Γκαγκάτσης, πατέρας του πολύ μικρού τότε Μάκη. Από τότε ο Ζαγόρ με τον Γκαγκάτση είχαν κοινή πορεία σε επίπεδο εθνικής και ο μικρός Γκαγκάτσης - ο Μάκης - μεγάλωνε δίπλα στον Ζαγόρ. Έφτασε λοιπόν μία μέρα που ο Ζαγόρ έγινε πρόεδρος στον ΠΑΟΚ και ήθελε να έχει διευθυντή γραφείων της ΠΑΕ, κάποιον άνθρωπο που να εμπιστεύεται, να μην τον τρυπάει, να είναι άφθαρτος στον χώρο, αλλά να έχει ζήσει ποδόσφαιρο. Η επιλογή Ζαγοράκη ήταν εξαιρετική, γιατί όντως του έβγαλε τη δουλειά. ΕΣΥ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΣ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑ ΒΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.


ΛΟΙΠΟΝ Επειδή διαβάζω "πολλά", να βάλουμε κάποια πράγματα στη θέση τους.

Ο Θόδωρος είναι αγαπητός απο το σύνολο των φιλάθλων του ΠΑΟΚ. Αυτό δεν σημαίνει οτι δεν κάνει λάθη και το χειρότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να το παίζουμε χειροκροτητές ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ κάποια πράγματα ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΑΤΙ και ΟΝΟΜΑ.

Η πρόσληψη Υιού Γκαγκάτση όπως είπα και στην αρχή του ΤΟΠΙΚ είναι λάθος απο όποια οπτική γωνία θέλεις να το δεις.
Το γεγονός οτι δεν έχει καμμία εμπειρία και προσλήφθηκε ΜΟΝΟΝ λόγω του ονόματός του σε διευθηντική θέση αποτελεί απο μόνο του ΜΕΓΑ ΣΦΑΛΜΑ. Ιδιαίτερα σε μία διοίκηση η οποία δεν έχει δώσει κανένα δικαίωμα και στην οποία όλα δουλεύουν αξιοκρατικά. Άρα η πρόσληωη αυτή ΔΕΝ συμβαδίζει με το όραμα της ίδιας της διοίκησης.

Αν θέλεις νέους και άφθαρτους, ικανους να σου δώσουν Ευρωπαϊκό αέρα και να συμβαδίζουν με αθλητικά κέντρα και τα καινούργια γήπεδα, πάνε φέρε ένα ΞΕΝΟ ΓΕΡΜΑΝΟ να σου οργανώσει τα γραφεία και να δουλέυουν όλα Ελβετικό Ρολόι.

Επίσης υπάρχει μια λανθασμένη άποψη, οτι οι υπάλληλοι της ΠΑΕ πληρώνονται ψίχουλα. Κάτι που ΔΕΝ ισχύει. Άρα μπορεί να βρεθεί κάποιός ικάνοτατος για τη θέση του κυριού.

Τη Λαϊκή Βάση που όλοι την πιπιλάτε την έχετε καταλάβει λάθος μου φαίνεται. Λαϊκή βάση ΜΕ ΕΠΕΝΔΥΤΗ ΤΟ ΛΑΟ ο οποίος όπως λέει και ο Θόδωρος(τον οποίο ΟΛΟΙ στηρίζουμε) είναι Ο ΜΟΝΟΣ ΕΠΕΝΔΥΤΗΣ σημαίνει οτι θα μετρά και άποψη του κόσμου και δεν θα πάμε σε μια κατάσταση όπου θα χειροκροτούμε και θα καλύπτουμε τα όποια λάθη αυτών που βρίσκονται στην κεφαλή της οργάνωσης, χωρίς προηγουμένος να έκφράζουμε ούτε καν την άποψή μας.
Τελευταία επεξεργασία από LoverBoy και Σάβ 07 Μαρ 2009, 17:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA2 » Σάβ 07 Μαρ 2009, 17:27

tad έγραψε:Αδερφέ Pablo Garcia για μία ακόμα φορά θα διαφωνίσουμε αλλά αυτό θα είναι για μία πολύ μικρή λεπτομέρεια.

Το επικοινωνιακό λάθος που λες ήταν λάθος αλλά ΟΧΙ ΜΕΓΑΛΟ.

Γιατί μιλάμε για ανόμια πράγματα και πολύ διαφορετικά μεγέθη.

Κατά την γνώμη μου το μέγεθος Ζαγοράκης είτε του παρελθόντος και του παρόντος είτε του μέλλοντος (είθε να αποδεικνύεται κάθε ημέρα) δεν μπορεί να συγκρίνεται ούτε για λάθη ούτε για άλλα πράγματα όχι με τον Μάκη, αλλά ούτε με τον μπαμπά, ούτε με τον Ντέμη, ούτε με κάτι άλλα παιδάκια του ελληνικού ποδοσφαίρου. Με τον Κόκκαλη, με τον Βαρδινογιάννη με τα πολλά λεφτά και το ηγετιλίκι που έχουν μπορεί να συγκριθεί.

Αυτά τώρα γιατί τα λέω ?

Γιατί θεωρώ δηλαδή το λάθος μικρό.

Ο Ζαγοράκης καλώς κακώς ήταν και ακόμα είναι μέρος του περιβάλλοντος και του συστήματος του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Σαν ποδοσφαιριστής και σαν αρχηγός της εθνικής πάρα πολλά χρόνια πιστώθηκε με την αξία του και το ηγετιλίκι του αγωνιστικά και μη την μεγαλύτερη επιτυχία του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Όλα τα γύρω λαμόγια και παράγοντες ήταν λογικό να τον έχουν πάντα όχι μόνο στην πούδρα αλλά να τον έχουν από κοντά.

Βάζοντας τον ευατό μου στην θέση του ήταν λογικό όταν ανέλαβε αυτό το μεγάλο βάρος που λέγεται χιλιάδες προβλήματα του ΠΑΟΚ τα "φιλαράκια" θα ήταν πάλι λίγο πολύ από δίπλα.

Έτσι προέκυψε ο Μάκης. Αλλά αυτό είναι πολύ μικρή λεπτομέρεια και μέγεθος. Ο μπαμπάς είναι άλλη ιστορία.

Ξεκινώντας ο Γκαγκάτσης ήταν πρόεδρας στην ΕΠΟ. Του είπε του Θόδωρα ότι εγώ από την μεριά μου θα σε βοηθήσω όσο μπορώ. Το πόσο βοήθησε το είδαμε ... Ακόμα γελάω με αυτά που γίνανε.

Πριν δύο μήνες ο Γκαγκάτσης όμως την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια. Και βέβαια πήγε στον θείο.

Δεν μπορεί ο Θόδωρος να περίμενε με αυτήν την εξέλιξη να μείνει ο γιος στον ΠΑΟΚ.

Τα συμφέροντα του υγειούς ΠΑΟΚ απειλούν ευθέως χωρίς περιορισμούς τον Ολυμπιακό. Δεν μπορεί λοιπόν η οικογένεια Γκαγκάτση να συμμετέχει με καμία μορφή στον ΠΑΟΚ. Ήταν επόμενο να γίνει αυτό που έγινε. Και αν δεν γίνει φέτος θα γίνει του χρόνου.

Και να μην ακούω από κανέναν παπαριές του τύπου. Παοκτσής ή Ολυμπιακός κλπ

Εδώ μιλάμε για πολλά χρήματα και δεν μπορούμε να περιμένουμε από κανέναν που δεν λέγεται Ζαγοράκης ή άλλος άρρωστος Παοκτσής να βάζει τα χρήματα και την καριέρα του πάνω από τον ΠΑΟΚ.

Εγώ δέχομαι ότι ο Γκαγκάτσης ήταν ΠΑΟΚ. Αλλά αυτά είναι πολύ γενικές έννοιες μπροστά στα χρήματα.

Τέλος καλώς το παλικαράκι την έκανε και να είστε σίγουροι επειδή αναφέρθηκε ότι θα πάει και αυτός στον Ολυμπιακό να κάνει παρέα στον Σωκράτη junior που είναι συνομήλικοι.

Θόδωρε όπως καταλαβαίνεις στον ΠΑΟΚ ήταν σίγουρο ότι θα μείνεις μόνος σου σε σχέση με τους κολλητούς του παρελθόντος που σε έγλυφαν.

Το καλό για εσένα είναι ότι απέκτησες νέους φίλους. Πολύ περισσότερους και πραγματικούς. Και μάλιστα χωρίς κανένα συμφέρον.

Αν τους εκμεταλλευτείς θα είσαι για πάντα ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στον κόσμο.

Πιστεύω Pablo να κατάλαβες τι εννοούσα όταν έλεγα μικρή διαφωνία !!!

Φίλε μου δεν διαφωνούμε...συμφωνώ με όσα λες.
και το θέμα δεν είναι αν ειναι μικρό ή μεγάλο το λάθος αλλά αν είναι λάθος.
Και αυτό όχι για να το χρεώσω στον Ζαγοράκη αλλά για να διορθωθεί.....
Εγώ εξακολουθώ να θεωρώ ότι είναι μεγάλο και κυρίως επικοινωνιακό με την έννοια ότι δίνεις πάτημα σε εχθρούς να λένε ότι είσαι μέρος του συστήματος Γκαγκάτση έστω κι αν αυτό δεν συνέβηκε....
Ξέρεις όπως είχε πει και ο Θόδωρος κάποτε ΠΑΝΩ ΑΠ' ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΝΕΙΣ έτσι θα έπρεπε να σκεφτεί και να αφήσει έξω απ' την ομάδα γιούς ατόμων έστω κι αν είναι φίλοι του που δεν έχουν ούτε θεό ούτε διάβολο....
Και απ' τη μία μου περνά απ' το μυαλό ότι ίσως ήθελε με την πρόσληψη αυτή-ας μη γελιόμαστε-να μην τον(μας) πειράξει η διαιτησία-πράγμα που για μένα δεν είναι κακό γιατί το κάνουν σχεδόν όλοι βλ.Καζναφέρη,Μποροβήλο,Αγγελάκη-και απ' την άλλη λέω ότι αυτά τα πράγματα πρέπει να είσαι πολύ αφελής για να τα κάνεις τόσο φανερά...
και σκέψου αν εμένα μου περνά αυτό απ' το μυαλό τι θα λένε άλλοι....
τεσπα όποια κι αν ήταν η πρόθεση του για μένα ήταν ένα-απ'τα 2-3- λάθη που έχει κάνει ο Ζαγοράκης...και εννοείται ότι αυτά είναι σταγόνα στον ωκεανό μπροστά στα καλά που έχει κάνει στον ΠΑΟΚ-για να μην παρεξηγηθώ ξανά γιατί κάποιοι θεματοφύλακες της ομάδας είναι έτοιμοι....
και νομίζω ότι το κενό του-αν υπάρχει τέτοιο-θα καλυφθεί εύκολα...δόξα τω θεό υπάρχουν κι άλλα άτομα ικανά.
Ο μικρός δεν υπάρχει καμιά αμφιβολία ότι δεν φταίει για ότι έκανε ο μπαμπάς του...αλλά δυστυχώς επειδή ζούμε στην Ελλάδα της καχυποψίας πρέπει να φύγει...και επειδή λέγεται έτσι όπως λέγεται είμαι σίγουρος ότι δεν θα δυσκολευτεί να βρεί δουλειά...ίσως δίπλα στον μπαμπά του...
Γιατί σ' ένα ΠΑΟΚ επαναστάτη όπως τον ξέρουμε εμείς δεν έχει θέση άτομο με όνομα που παραπέμπει σε ότι χειρότερο έχει συμβεί στο Ελληνικό ποδόσφαιρο...έστω κι αν δεν φταίει αυτός.....
Θα μπορούσαμε να δεχτούμε το μικρό γιο του Κόκκαλη στον ΠΑΟΚ????? Μπρρρρρρ......
Γιατί όταν τα βάζω στην ζυγαριά τα 2 αυτά ονόματα δεν μου προκύπτει ξεκάθαρα ποιό είναι πιό αντιπαθητικό....και φυσικά ούτε ο μικρός γιος του Κόκκαλη είναι υπεύθυνος για το τι κάνει ο μπαμπάς του....
ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ.....
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA2
 
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 23:49
Τοποθεσία: ROUND AND ROUND....

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό Hideguti » Σάβ 07 Μαρ 2009, 18:13

Αυτο που αναρρωτιεμαι περισσοτερο ειναι τι σοι ανθρωπος ειναι ο πατερας Γκαγκατσης... Και δεν μιλαω για τα γνωστα σε ολους πεπραγμενα του. Μιλαω για την συμπεριφορα του την Τεταρτη.

Λιγο-πολυ φανταζομαι οτι σαν ανθρωπος της πιατσας και φιλαρακι του εκ DDR προερχομενου επιχειρηματια θα γνωριζε μες στις ακρες τι προκειται να συμβει στο ματς. Απο κει και επειτα δεν ηθελε και πολυ νιονιο για να καταλαβει οτι καθημενος διπλα στον Socrates ο πρωτος ανθρωπος που θα εξεθετε θα ηταν ο ιδιος ο γιος του. Στην συνεχεια αφηνει να διαρρευσει και η φημολογια οτι θα αναλαβει και ποστο στην ΠΑΕ Π*υστης, πραγμα που θα εκανε τα πραγματα για τον γιο του ακομα πιο ανυποφορα. Αυτος ο ανθρωπος λοιπον δεν ειχε απολυτως κανενα προβλημα να γ*μησει το ιδιο του το παιδι. Δεν υπαρχει τιποτα αλλο να πει κανεις για ατομα με τετοια ηθικη.

Για τον υιο Γκαγκατση τωρα. Πρωτον, απο οτι διαβαζω η ΠΑΕ δεν εχει κανει ακομα καμια παραιτηση αποδεκτη. Αυτο θα αποφασιστει Δευτερα.
Δευτερον, οτι γνωμη και να εχει κανεις για τον υιο δεν παυει να αποτελει αναμφισβητητο γεγονος οτι πιθανη εκδιωξη του ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ δεν θα συμβει επειδη αυτο ειναι αποκλειστικα αποφαση του ΠΑΟΚ, αλλα επειδη ο γαυρος εχει αποφασισει να προσλαβει τον πατερα του. Ο Socrates δηλαδη θα εχει παρει “αποφαση” ουσιαστικα για το ποιος θα ειναι διοικητικο στελεχος στον ΠΑΟΚ και ποιος οχι. Και αν αρχισει τετοιου ειδους κατρακυλα τοτε θα εχουμε προβλημα.

Προς αποφυγην παρεξηγησης. Δεν γνωριζω ποια ειναι ακριβως η δουλεια που κανει ο υιος Γκαγκατσης στον ΠΑΟΚ. Αν καποιος γνωριζει ποια ειναι και το αν ειναι επιτυχημενος σε αυτην ή αποτυχημενος ας κανει ενα σχετικο ποστ σε αυτο το φορουμ. Τον Σταυρο τον Κολκα, προσωπικα, τον εμπιστευομαι σε θεματα ΠΑΟΚ και απο οτι λεει την δουλεια του ο υιος την κανει καλα. Δεν αποτελει βεβαια και αυτο κανενα επιχειρημα για την παραμονη ή οχι του υιου, γιατι ο Σταυρος δεν αναφερεται συγκεκριμενα, ή εστω σε γενικες γραμμες, στο ποια ειναι αυτη η δουλεια και γιατι την κανει καλα.

Εν κατακλειδι. Αν ο Ζαγορακης θεωρει οτι δεν του κανει την δουλεια ο υιος τοτε καλως να τον διωξει. Αν θεωρει οτι του την κανει την δουλεια, αλλα επειδη ο μπαμπας του θα παει στον Π*υστη πρεπει να τον διωξει, τοτε ο Π*υστης θα ειναι εκεινος που θα εχει παρει την αποφαση για λογαριασμο του Ζαγορακη.
"Η ιστορία επαναλαμβάνεται, την πρώτη φορά ως τραγωδία, την δεύτερη ως φάρσα."
Άβαταρ μέλους
Hideguti
 
Δημοσιεύσεις: 1512
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:44
Τοποθεσία: Πόλη του Νομάρχη

Re: Χρυσόστομος Γκαγκάτσης

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA2 » Σάβ 07 Μαρ 2009, 19:35

αν και δεν τον ξέρω προσωπικά δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις το χαρακτήρα του....
αυτό όμως που είναι κατάπτυστο σ' αυτόν πέρα απ' όλα τ' άλλα είναι ότι δεν έχει και ίχνος ντροπής πάνω του....που πάει και παρεα με τον πράκτορα να δει τα ματς του θρύλου.....ο Μητρόπουλος τουλάχιστον έκανε ότι έκανε αλλά όχι τόσο επιδεικτικά....αυτός είναι φανερό ότι δεν τον νοιάζει τίποτα..δεν υπολογίζει κανένα...σε κοροιδεύει μπροστά στα μούτρα σου γιατί ξέρει ότι έχει την ασφάλεια του πράκτορα....
όσο για τον γιό του μην στεναχωριέται κανείς....στην καλύτερη θα τον πάρει μαζί του στον gay....στην χειρότερη τον έχει χεσμένο...άνθρωποι σαν κι αυτόν δεν έχουν ιερά και όσια.
σε πηδάει και στο λέει και κατάμουτρα....
Και η φημολογία ότι ο Γκαγκάτσης θα πάει στον gay δεν είναι τωρινή,σέρνεται καιρό τώρα....
Και προτιμώ να φαντάζομαι ότι ο Γκαγκατσάκος φεύγει γιατί έφαγε χοντρό κράξιμο προχθές στην υποδοχή μετά το ματς κυπέλου....και όχι γιατί πήρε απόφαση ο Σωκράτης...
ξέρεις τι είναι να αποθεώνεται όλη η ομάδα και εσένα να σε κράζουν???
δεν το αντέχει ούτε κάποιος που τον λένε Γκαγκάτση....
ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ.....
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA2
 
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 23:49
Τοποθεσία: ROUND AND ROUND....

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες