Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 14:10

Με προλάβανε οι προλαλήσαντες.
Στο χέρι σου είναι να το κάνεις το γκρουπ ακόμα πιο γρήγορα δικό σου και να γίενται μια γροθιά για τον κοινό σκοπό.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό DOUBLE » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:05

Αν εισπραξει καμιά τριάρα εδώ και καμιά πεντάρα εκεί, δε νομίζω να γλιτώσουν το κράξιμο.

Φυσικά όλοι πιστεύουμε πως θα περάσουμε με ηρωικούς Πασχαλακη, Κρέσπο και Βαρέλα και φρίκαρα Ακπομ παίρνοντας παραμάζωμα όλη την άμυνα του Αίαντα. .. :opaokara:
DOUBLE
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2018, 10:13

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό cellophan » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:17

Στιβαρές δηλώσεις.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:01

DOUBLE έγραψε:Αν εισπραξει καμιά τριάρα εδώ και καμιά πεντάρα εκεί, δε νομίζω να γλιτώσουν το κράξιμο.

Φυσικά όλοι πιστεύουμε πως θα περάσουμε με ηρωικούς Πασχαλακη, Κρέσπο και Βαρέλα και φρίκαρα Ακπομ παίρνοντας παραμάζωμα όλη την άμυνα του Αίαντα. .. :opaokara:
Πω πω θετική ενέργεια στο φουλ τριάρες και πεντάρες και ο νους μας στο κράξιμο σε όλους...... Προκαταλαμβανουμε η ευσεβείς πόθοι;

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό DOUBLE » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:10

eorptol1 έγραψε:
DOUBLE έγραψε:Αν εισπραξει καμιά τριάρα εδώ και καμιά πεντάρα εκεί, δε νομίζω να γλιτώσουν το κράξιμο.

Φυσικά όλοι πιστεύουμε πως θα περάσουμε με ηρωικούς Πασχαλακη, Κρέσπο και Βαρέλα και φρίκαρα Ακπομ παίρνοντας παραμάζωμα όλη την άμυνα του Αίαντα. .. :opaokara:
Πω πω θετική ενέργεια στο φουλ τριάρες και πεντάρες και ο νους μας στο κράξιμο σε όλους...... Προκαταλαμβανουμε η ευσεβείς πόθοι;

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όσο κι αν φαντάζει δύσκολο, προσπάθησε να καταλάβεις τι γράφει ο άλλος πριν κάνεις το κλασικα παιδιάστικο και γεμάτο ΠΑΟΚοφροσυνη σχόλιό σου .

Αν δεν μπορείς, γράψε κάτι δικό σου.
DOUBLE
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2018, 10:13

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό constadine » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 17:25

Οι δηλώσεις του για τον Άγιαξ :





Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 18:34

Είναι ιδέα μου, ή κάθε φορά που τον βλέπω να μιλάει έχει ένα βλέμμα λες και είναι έτοιμος για σούτια;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 18:44

DOUBLE έγραψε:
eorptol1 έγραψε:
DOUBLE έγραψε:Αν εισπραξει καμιά τριάρα εδώ και καμιά πεντάρα εκεί, δε νομίζω να γλιτώσουν το κράξιμο.

Φυσικά όλοι πιστεύουμε πως θα περάσουμε με ηρωικούς Πασχαλακη, Κρέσπο και Βαρέλα και φρίκαρα Ακπομ παίρνοντας παραμάζωμα όλη την άμυνα του Αίαντα. .. :opaokara:
Πω πω θετική ενέργεια στο φουλ τριάρες και πεντάρες και ο νους μας στο κράξιμο σε όλους...... Προκαταλαμβανουμε η ευσεβείς πόθοι;

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όσο κι αν φαντάζει δύσκολο, προσπάθησε να καταλάβεις τι γράφει ο άλλος πριν κάνεις το κλασικα παιδιάστικο και γεμάτο ΠΑΟΚοφροσυνη σχόλιό σου .

Αν δεν μπορείς, γράψε κάτι δικό σου.
Άσε ρε φιλε μες την μαυρίλα όλα σε φταίνε τριάρες και πεντάρες και άλλες παπαρες...... Όποιος φοβαται πάει και κοιμάται..... Οι υπόλοιποι στα κάγκελα...
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό gpap » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 19:46

Εγώ ρε Abel, θεωρώ πως θα ματώσουμε και θα τους καταπιούμε.

Άκου με προσεκτικά:
Θα βάλεις πίσω Βαρέλα και Κρέσπο, αριστερά τον Ροντρίγκο και δεξιά τον σκύλο τον Μάτος, με εντολές να ανεβαίνει ένας εκ των δύο, και ο άλλος να γίνεται χαφ στις επιθέσεις μας.

Άκου τώρα προσεκτικά -στο κέντρο θα βάλεις τον λύκο τον Αγκούστο και τον Καντούρι μαζί με Πελκίνιο, και οι δύο στα χαφ, να ανεβοκατεβαίνουν τις γραμμές. Τον μικρό θα τον βάλεις να τρέχει ακατάπαυστα κυνηγώντας την μπάλα, ώστε να τους δυσκολεύει τις επιθέσεις. Τον Καντούρι να τον βάλεις να μοιράζει μπάλες μπροστά στα εξτρέμ ή να σταματάει τις αντεπιθέσεις τους, έχοντας κυρίως ρόλο αντι-Μαουρίτσιο.

Ζαμπά από την μία, και (πρόσεξε τι σου λέω) Ενρίκε από δεξιά στα εξτρέμ.
Ο τρελός θα κάνει μπούκες και θα κυνηγάει να κερδίσει κάρτες (ή και πέναλντι).

Ο Ακπόμπ μπροστά θα δίνει μάχες αλλά κυρίως ανασταλτικά.

Στο β', βγάζεις Ενρίκε και βάζεις τον ζωγράφο τον αφάνα.
Δεν τον αφήνεις όμως δεξιά, αλλά στέλνεις εκεί τον Ζαμπά και τραβάς αριστερά τον Πέλκα, για όσο αντέξει και μετά βάζεις τον Λημνιό να τους πεθάνει στο τρέξιμο.

Στα γράφω στα ελληνικά, μην και τα δούνε οι Ολλανδοί και την μυριστούν.
Ζήτα να στο κάνουν μετάφραση και στήσε την ομάδα έως τα παιχνίδια με αυτό το πλάνο.
Δεν θα καταλάβουν από που τους ήρθε.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 23 Ιούλ 2019, 23:39

Εμφανώς ο κόουτς κάνει δοκιμασίες Άγιαξ (και πολύ καλά κάνει).
Σχεδόν αποκλειστικά παίχτες που γνωρίζονται κι από πέρυσι (μεγάλο πράγμα το μπάλανς και η ομοιογένεια), άντε με πιθανή προσθήκη Αουγκούστο.
Απορώ με σχόλια ¨γιατί δεν παίζει ο Λάμπρου ή ο χψζ¨. Δεν υπάρχει περίπτωση να μπει τώρα στις τελικές δοκιμές νέος παίχτης μέσα. Αυτό δε σημαίνει όμως -θέλω να πιστεύω- πως στις προπονήσεις δεν δοκιμάζονται τα πάντα.

Και να διακινδυνέψω μια πρόβλεψη. Δε θα έρθει κανένας τώρα για τα παιχνίδι με Άγιαξ ή και να έρθει δε βλέπω πως θα μπορέσει να αποδώσει ειδικά για τις θέσεις κεντρικού ή ακραίου μπακ, που κάθε ασυνεννοησία μπορεί να αποβεί μοιραία. Και να με πεις, αν μπορείς με τα λεφτά που δίνουμε να φέρεις σε 1 μήνα απείρως καλύτερο παίχτη-ες..
..ξέρω ξέρω θα ακούσω για το πουλάκι του ΤσουΛου που θα πετάξει.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 13:28

Προβλέπω ότι, φέτος ο προπονητής, πάντα σύμφωνα με τις δημόσιες δηλώσεις του περί επιθυμίας του για την ύπαρξη 2 ισάξιων παιχτών σε κάθε θέση, πιθανά θα προσπαθήσει να κάνει ευρύτερο ροτέισιο και να "μοιράσει", κατά πολύ περισσότερο απ τον προηγούμενο, τα παιχνίδια σε αντίστοιχους παίχτες, δηλαδή σε 20 πάνω κάτω....

Αν ένα τέτοιο πλάνο επικοινωνηθεί, εξ αρχής, σωστά, στους παίχτες και το στηρίξει η διοίκηση, θα πάει καλά....

Ήδη βλέπουμε την ομάδα να παίζει ποδόσφαιρο, τουλάχιστον μια ταχύτητα πάνω, ελπίζοντας να ανέβει κι άλλο...
Παράλληλα όμως εκφράζονται φυσιολογικοί προβληματισμοί για το ότι "δείχνει πολύ λυμένη" για τέλη Ιουλίου...
Το πιθανολογούμενο "έλλειμμα" διάρκειας στην φυσική κατάσταση, θα ξεπεραστεί "εύκολα", με την "ανυπαρξία" αναντικατάστατων παιχτών, κάτι που όμως θα ισχύσει, αν διαθέτουμε τους κατάλληλους για το κόουτς παίχτες....
Τακτική που "οδηγεί" (όσο το δυνατόν), σε χαμηλότερες επιβαρύνσεις, οπότε και σε λιγότερους μυϊκούς τραυματισμούς, αλλά παράλληλα (πάντα με τον σωστό τρόπο/χρόνο), σε λιγότερα ντεφορμαρίσματα παιχτών....
Το μέγα ζητούμενο θα είναι πλέον η ομοιογένεια, που, όσο ποιοτικότερους θα έχουμε, τόσο πιο εύκολα έρχεται....

Το κλειδί της επιτυχίας των παραπάνω είναι η πρόκριση μας σε ομίλους, είτε του CL (καλύτερα), είτε του EL....
Μακάρι λοιπόν να βοηθήσουν τα αποτελέσματα, ώστε να του δοθεί ο απαραίτητος χρόνος για να δείξει δουλειά...

Πάντα κατά την προσωπική, "ερασιτεχνική" μου άποψη, η οποία ίσως είναι και εντελώς λανθασμένη, φυσικά....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό gika » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 15:06

Τέλος η προετοιμασία, και πάμε σιγά σιγά για τα πρώτα επίσημα. Καλά το πας το καράβι μέχρι τώρα. Πατάς στον έτοιμο κορμό, διατηρείς την ομοιογένεια και τα στοιχεία που είχε αφομοιώσει η ομάδα τα τελευταία 3 χρόνια και βάζεις τις δικές σου πινελιές πάνω σε αυτό.

Δεν θα μπορούσα να ελπίζω σε καλύτερη μετάβαση και ειλικρινά η αλλαγή προπονητή είναι αυτό που μου δίνει την ελπίδα ότι φέτος θα περάσουμε. Έπρεπε να γίνει αυτή η αλλαγή και το έλεγα από Νοέμβριο. Εύγε στην οικογένεια Σαββίδη που δεν μάσησαν στο "εμπρος πίσω" αλά Ουδεπόποτα του Ρουμάνου και η ομάδα συνεχίζει τα βήματα μπροστά.

Και μιας και το ανέφερα, βλέπω σχόλια σε πολλά τόπικ (μεταγραφικό, του Λημνιού, του Καντουρί, του Εσιτί) που πολλοί κατηγορούν τον Ρουμάνο για την εξέλιξη/διαχείρηση κάποιον παικτών, για το ότι δεν ήθελε αμυντικό χαφ και χίλια δύο άλλα πράγματα. Ούτε σαςταλεγάκιας θέλω να το παίξω ούτε τίποτα. Απλά μια παράκληση να σέβεστε τη γνώμη του άλλου ακόμα κι αν σας φαίνεται τόσο αδιανόητη όσο το να κράζεις τον προπονητή μιας ομάδας που παίρνει αήττητη νταμπλ.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 15:21

Ε καλά δε δικαιωθηκες ακόμα.
Περίμενε κατ αρχήν να πάρει νταμπλ ο Φερέιρα κ εν συνεχεία να σε ανεβάσει και στην Ευρώπη κ μετά το συζητάμε.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 16:45

Καλός χρυσός ο ρουμάνος και τον ευχαριστούμε πολύ για όλα αλλά θεωρώ ότι η ομάδα μαζί σου θα εξελιχθεί θα ανέβει ενα τουλάχιστον επίπεδο, βλεπω μια εντελως διαφορετικη ομαδα που αποτελειται απο τους ιδιους σχεδον παιχτες. Αλλος σχηματισμος μεσα στο χορτο (ασχετα με το συστημα) αλλη αναπτυξη ,αυτοματισμοι, κινηση στο χωρο χωρις τη μπαλλα. Αλλη ομαδα, χιλια μπραβο σε ολους και πανω απο ολα στον προπονητη μακάρι να βοηθήσουν τα αποτελέσματα και η τύχη τώρα στο ξεκίνημα της χρονιάς ώστε να έχει το χρόνο που χρειάζεται για να φανεί η δουλειά του.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 16:55

anekfrastos έγραψε:Ε καλά δε δικαιωθηκες ακόμα.
Περίμενε κατ αρχήν να πάρει νταμπλ ο Φερέιρα κ εν συνεχεία να σε ανεβάσει και στην Ευρώπη κ μετά το συζητάμε.


;;

Φαντάζομαι κάποια πλάκα κάνεις.

Δηλαδή με την ίδια λογική ο Σάντος είναι είναι χειρότερος του Λουτσεσκου.

Είναι προφανές πως όλα είναι σχετικά σε αυτες τις θεσεις.

Στο συγκεκριμένο συμφωνώ και συμφωνούσα με τον Γκόραν
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες