Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 20:47

zarathustra79 έγραψε:Ρε παιδια κ γω το αγαπω το FM και εχω φαει τη ζωη μου, αλλα σταματηστε να διαμορφωνετε αποψη για παικτες απο το παιχνιδι. Ειδικα το να συγκρινετε κ παικτες ειναι οτι χειροτερο, καθως απο χωρα σε χωρα ειναι διαφορετικοι ανθρωποι που κρινουν καθε παικτη. Παρτε σαν παραδειγμα τον prijovic που οταν τον πηραμε ηταν στο FM επιπεδου λαμπριακου... Οι ιδιοι παικτες απο χρονο σε χρονο αλλαζουν attributes. Ή ας πουμε το 12 που εχει στο acceleration, το ιδιο νουμερο εχoυν και οι varela και crespo. Σας φαινονται δηλαδη αργοι αμυντικοι??

Ειναι ενα παιχνιδι που βασιζεται στον ρεαλισμο, αλλα δεν μπορεις κ να το θεωρεις και ευαγγελιο.
Η αναφορα μου στο φμ ειναι ενδεικτικη καθως δεν εχω αλλη εικονα για τον παιχτη.
Οπως ειδες δεν εξεφρασα αποψη για την αξια του απλα παρεθεσα τα στοιχεία μιας και στο παρελθόν εχει χρησιμοποιηθει για σχηματισμο αποψης.
Εννοειται πως δεν ειναι αξιοπιστο και ακριβες. Απλα δειχνει σε εναν βαθμο τα χαρακτηριστικα του.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 20:49

Αρα αριστερό Μπακ και οκταρι και μπροστά πάμε για κοινοτικούς. Ε ρε και περάσουμε την Ολλανδέζα.
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6860
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 20:49

ΧΑΛΙΑΣ έγραψε:Ο Αγιαξ χάνει από τα δεύτερα του Παναθηναϊκού ... .
Πίσω έχουν τεράστια ζητήματα ... . Μπορούμε με λίγη προσοχή - συγκέντρωση να προκριθούμε.
Μακάρι να είναι έτσι και σε 15 ημέρες.

Δεν ξέρω εάν χρειαζόμαστε τόσο πολύ 6άρι για την Ελλάδα. Δεν το νομίζω. Εκτός εάν προορίζεται για αλλαγή.

Μην αρχιζουμε ατυχες συγκρισεις.

Αλλο τα φιλικα παιδες.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 20:51

Δεν τον ξέρω τον παίχτη. Αυτό που είδα σε ένα βίντεο προ 2 ετίας είναι ένα μασίφ γομάρι. Τρομερά δυναμικός. Οκ, για να κουβαλάει και λίγο το τόπι δεν πρέπει να είναι και άσχημος. Εκτιμώ ότι στην Ελλάδα ειδικά θα αποδειχθεί τρομακτικά χρήσιμος. Ένας Ολιβέιρα, με τέτοιο στήριγμα δίπλα του, θα μπορούσε να δώσει ρέστα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Duke_Rolson » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 20:52

Αν ολοκληρωθεί του Εσίτι, θα είναι πάρα πολυ καλή μεταγραφή. Όχι μόνο καλύπτεις τη θεση με ενα θηρίο, αλλά μπορείς να τον αναπτύξεις περαιτέρω..

zarathustra79 έγραψε:Ρε παιδια κ γω το αγαπω το FM και εχω φαει τη ζωη μου, αλλα σταματηστε να διαμορφωνετε αποψη για παικτες απο το παιχνιδι.
Ειναι ενα παιχνιδι που βασιζεται στον ρεαλισμο, αλλα δεν μπορεις κ να το θεωρεις και ευαγγελιο.


Από τη στιγμή που κορυφαίοι σύλλογοι σε όλο τον κόσμο το χρησιμοποιούν στις αναφορές τους και η έβερτον πληρώνει κάθε χρόνο αδρά για να αποκτήσει πρώτη τα δικαιώματα, δεν μπορείς να το αψηφίσεις.
Το νόημα του να κοιτάς την καρτέλα του παίχτη στο παιχνίδι είναι για να μπαίνεις στο νοημα...
Ρεαλιστικό είναι, αλλά σε σχετικές μονάδες μέτρησης. Μπορείς να αποδώσεις το 12 του μάνατζερ σε χιλιόμετρα την ώρα..? Το 12 μπορεί να γίνει 10 ας πουμε σε μια φάση που δεν είχε καλό βηματισμό?

Για όλα αυτά έχω ενα πολύ καλο παραδειγμα. Ο Καντέ την προπέρσινη σεζόν έμπαινε σαν το καλύτερο αμυντικό χαφ στον κόσμο. Ο Σάρι όμως τον "αχρήστευσε" σαν 8αρι, απο τη στιγμή που ο ρόλος του είναι σαν 6αρι.
Μπορείς να πεις λοιπόν αν είχε άδικο η καρτέλα του παίχτη?
Άβαταρ μέλους
Duke_Rolson
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Κυρ 18 Οκτ 2015, 21:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 21:01

Οι κορυφαίοι σύλλογοι δεν χρησιμοποιούν το fm, μόνο η Έβερτον κ το κάνει για άλλους λόγους ,
Τα σκάουτινγκ τιμς πλέον χρησιμοποιουν άλλες εφαρμογές ,που τις πληρώνουν πανάκριβα
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 21:02

Φτάνει ρε παιδιά μ αυτό το παιχνίδι.
Δέκα χρόνια τώρα κάθε καλοκαίρι τα ίδια.


Οκ έχει κάποιες ενδείξεις αλλά δεν είναι επιστήμονες ούτε καν επαγγελματίες αυτοί που βαθμολογούν παίκτες.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό dikaios » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 21:02

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=w7dOFew0jSM[/youtube]

στο 17:33 μιλανε γιαυτον , παιζει και για Γαλατασαραϊ , ας ελπισουμε να τους προλαβουμε γιατι οι Τουρκοι δημοσιογραφοι πολυ τον παινευουν
dikaios
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2019, 22:19

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Anthimox » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 21:03

Πιστεύω πως την υπόθεση Εσίτι την διέρευσε επίτηδες ο ΠΑΟΚ για να ασκήσει πίεση στην Κάλιαρι.
Αν οι Ιταλοί θέλουν να ξεφορτωθούν τον παίκτη, ίσως να κάνουν και κάποιο σκόντο στις απαιτήσεις τους βλέποντας πως κινδυνεύουν να χάσουν τον αγοραστή. Αν οι Ιταλοί όντως δεν καίγονται να δώσουν τον Κροάτη δεν αλλάζει τίποτα.
Αν η θεωρία μου είναι σωστή θα φάμε την αυριανή μέρα με διαπραγματεύσεις και δεν θα έχουμε υπογραφή Εσίτι. Αν τελικά καταλήξουμε στον Νιγηριανό, θα γίνει την Τετάρτη και αφού θα έχουμε φάει τελικό άκυρο για Μπράνταριτς.

Συνοπτικά.
Μπράνταριτς αγορά Τρίτη. Αν όχι τότε Εσίτι αγορά Τετάρτη.
Εκτός και αν οι υποθέσεις είναι άσχετες μεταξύ τους και κυνηγάμε και τους δύο. Πράγμα που δεν το νομίζω.
Anthimox
 
Δημοσιεύσεις: 609
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 21:03

[youtube]XsNZTG62jKk&t=681s[/youtube]

Με το 44 ο Εσιτι.
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 21:04

Αλλο ομως το να παρεις μια ιδεα κ αλλο να λες οτι ειναι αργος επειδη εχει 12 στο Fm...
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό constadine » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 21:05

Από τα βίντεο δεν μου φάνηκε αργός ο Εσίτι .
Θα έλεγα σε ταχύτητα ,με άριστα το 10 είναι ανάμεσα στο 7 και το 8 .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό milhouse777 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 21:07

το διαβασμα των στατιστικών και των μεταβλητών στο football manager ειναι κατι παραπανω απο απλα νουμερα. δεν ειναι βεβαια της ωρας.
η απορια μου ειναι η εξης... ο παιχτης δεν εχει κοινοτικό διαβατήριο... με τις θεσεις ξενων πως θα βολευτουμε??
Άβαταρ μέλους
milhouse777
 
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Πέμ 03 Ιαν 2008, 17:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό constadine » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 21:10

Δεν έχω ασχοληθεί με παιχνίδια ,στο ψάξιμο βρήκα στο pesmaster ότι έχει τον Εσίτι σε ταχύτητα 69 ,όσο είχε και τον Ολιβέιρα που ήταν στην ομάδα .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Duke_Rolson » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 21:12

Gawain αυτό ήθελα να κάνω και εγώ.. οταν το ειχα δει περσυ, σκέφτηκα, εμείς γιατι δεν μπορούμε να πάρουμε ένα τετοιο παίχτη...
Άβαταρ μέλους
Duke_Rolson
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Κυρ 18 Οκτ 2015, 21:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες