Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:59

barlow4 έγραψε:
makispaspartou έγραψε:


Μια χαρά? Να χαρακτηρίζει όσους είναι ρεαλιστές σιχαμένους ? Καλά τα λες και συ δηλαδή.. Δηλ φίλε εμείς δεν έχουμε τρέλα? Η τρέλα στο γήπεδο και όταν έρθει η ώρα. Με το να λες ΠΑΟΚ είσαι πάμε να τους πηδήξουμε τώρα τι καταφέρνεις δηλ? Αφού κι εσύ όταν πεις την τελική σου κρίση θα μιλήσεις για σκατοκλήρωση.. τέλος πάντων.. είπαμε.. οι παλιοί του forum έχουν το αλάθητο και σπάνε το ΠΑΟΚμετρο.. οι λοιποί είμαστε νεόπλουτοι και σιχαμένοι.. Εμείς που απλά γραφτήκαμε πιο αργά από σενα στο φορουμ, ασχετα αν το παρακολουθούμε από το ξεκίνημα , εμεις που γίναμε ΠΑΟΚ επειδή πήρε το νταμπλ, άσχετα αν ξέρουμε τον ΠΑΟΚ καλύτερα από σένα.. αλλά είπαμε, η ημερομηνία εγγραφής και η παρέα... οκ..

Δεν άφησες κλισέ για κλισέ όρθιο.μονο το μπουλινγκ ξέχασες.
Θες να στο εξηγήσω λίγο διαφορετικά?
Ήρθε ο αουγκουστο δε μας πολυαρεσε.ηρθε ο Πορτογάλος Μπακ , για πάγκο συμβιβάστηκαμε.ηρθε ο μελιοπουλος με τον μιχαι στραβωσαμε.λεμε για κοεντραο μας χαλάει κυρίως αλλά κ τι να κανεις.ο μπρανταριτς ας έρθει επειδή ξεμειναμε αλλά μετά να πάρουμε χαφ.Αυτος είναι ο ρεαλισμός.δε μας σηκώνεται με τίποτα πια.
Κ ήρθε ο Άγιαξ κ είπαμε χεστε το παιδιά.ατυχησαμε.
Να τον χέσω το ρεαλισμό.
Ούτε παλιοί λοιπόν ούτε λοιπά ρομάντζα.αγκαβλοι τελείως γίναμε.οχι ρεαλιστές.


Από όλα αυτά που αναφέρεις ρεαλισμός είναι να παραδεχτείς ότι η κλήρωση με Άγιαξ μας κόβει το δρόμο για τους ομίλους καθώς και ο σχεδιασμός για χ, ψ λόγους έχει καθυστερήσει. Όλα τα υπόλοιπα είναι διάσπαρτες απόψεις οπαδών που γράφονται εδώ μέσα για τα οποία συμφωνώ μαζί σου ότι είναι υπερβολικά. Αλλά πες μου τα πρώτα δύο πώς ταυτίζονται με τις γενικές κρίσεις που αναφέρεις... Κοινώςεγώ που εκφράζω τον ρεαλισμό μου πώς ταυτίζομαι με απόψεις συνοπαδών με τις οποίες διαφωνώ?
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:04

barlow4 έγραψε:
makispaspartou έγραψε:


Μια χαρά? Να χαρακτηρίζει όσους είναι ρεαλιστές σιχαμένους ? Καλά τα λες και συ δηλαδή.. Δηλ φίλε εμείς δεν έχουμε τρέλα? Η τρέλα στο γήπεδο και όταν έρθει η ώρα. Με το να λες ΠΑΟΚ είσαι πάμε να τους πηδήξουμε τώρα τι καταφέρνεις δηλ? Αφού κι εσύ όταν πεις την τελική σου κρίση θα μιλήσεις για σκατοκλήρωση.. τέλος πάντων.. είπαμε.. οι παλιοί του forum έχουν το αλάθητο και σπάνε το ΠΑΟΚμετρο.. οι λοιποί είμαστε νεόπλουτοι και σιχαμένοι.. Εμείς που απλά γραφτήκαμε πιο αργά από σενα στο φορουμ, ασχετα αν το παρακολουθούμε από το ξεκίνημα , εμεις που γίναμε ΠΑΟΚ επειδή πήρε το νταμπλ, άσχετα αν ξέρουμε τον ΠΑΟΚ καλύτερα από σένα.. αλλά είπαμε, η ημερομηνία εγγραφής και η παρέα... οκ..

Δεν άφησες κλισέ για κλισέ όρθιο.μονο το μπουλινγκ ξέχασες.
Θες να στο εξηγήσω λίγο διαφορετικά?
Ήρθε ο αουγκουστο δε μας πολυαρεσε.ηρθε ο Πορτογάλος Μπακ , για πάγκο συμβιβάστηκαμε.ηρθε ο μελιοπουλος με τον μιχαι στραβωσαμε.λεμε για κοεντραο μας χαλάει κυρίως αλλά κ τι να κανεις.ο μπρανταριτς ας έρθει επειδή ξεμειναμε αλλά μετά να πάρουμε χαφ.ο στοχ ξαναζεσταμενο φαι.Αυτος είναι ο ρεαλισμός.δε μας σηκώνεται με τίποτα πια.
Κ ήρθε ο Άγιαξ κ είπαμε χεστε το παιδιά.ατυχησαμε.
Να τον χέσω το ρεαλισμό.
Ούτε παλιοί λοιπόν ούτε λοιπά ρομάντζα.αγκαβλοι τελείως γίναμε.οχι ρεαλιστές.

Κεν αν και συνήθως συμφωνώ μαζί σου αδερφέ, νομίζω ότι καταλαβαίνω τί εννοεί ο Μάκης.

Όταν τόσα χρόνια πασχίζεις να μπεις ομίλους Τσάμπιονς λιγκ και όλες τις φορές αποκλειστηκες στο τσαφ και πάντα από το δύσκολο θεωρητικά μονοπάτι των προκριματικών, ε φέτος που είναι η μεγαλύτερη ευκαιρία σου οφείλεις να είσαι έτοιμος από τα πρώτα παιχνίδια των προκριματικών.Οκ έτυχε η απρόσμενη αλλαγή προπονητή αλλά το ότι ο μεταγραφικός σχεδιασμός προχωρά πιο αργά κι από χελώνα δεν παύει να είναι γεγονός.

Τώρα καλά τα θα τους μαμησουμε κτλπ αλλά καλό είναι να κρατάμε μικρό καλάθι.
Ο Άγιαξ είναι πολύ πιο ισχυρός και ταχυδυναμικος από τις άλλες φορές.

Εγώ στο πίσω μέρος του μυαλού μου ανησυχώ λίγο για Βατερλώ.
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:06

Δε μας κόβει κανένα δρόμο.συσπειρωση χρειάζεται κ τρελα.με ρεαλισμό δε θα είχαμε κερδίσει σχεδόν ποτέ κανέναν στην Ευρώπη.κ ο προγραμματισμός να έβγαινε πάλι σκατα πιθανότητες θα είχαμε αλλά μια ζωή αυτές τις πιθανοτητες καταρριπτουμε.οσο για τον προγραμματισμό λοιπον αυτός είναι.αυτος βγήκε.να μοιρολογουμε?κ ο Άγιαξ πούλησε ντε Γιονγκ.ντε λιχτ ,το δεκαρι του το Σέρβο.κ δεν ξέρω κ τι άλλο.δε θα είναι η ίδια ομάδα.να κάτσουμε να αναλύσουμε το τίποτα?
Κ θα το ξαναπώ , αυτά τα ρομαντικουλια με παλιούς κλπ βγαλτα από το μυαλό σου.Σε υποτιμούν.
Υγ.gawain δεν ξέρω γιατί λογομαχω με το Μάκη.απλα είπα ότι συμφωνώ με τον tad κ βγήκε να υπερασπιστεί τον εαυτό του κ τους κατά φαντασίαν ρεαλιστές.Εγω από τον shadowκάτι την ψώνισα που έγραφε σε στυλ ,αφήστε το τον ήπιαμε ας κάνουμε τους γριπωμενους.εχουν ζιγιες,πρόμες κ κάτι τέτοια.σιγουρη ήττα στο υπερατου.
Τελευταία επεξεργασία από barlow4 και Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:14, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό cellophan » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:08

barlow4 έγραψε:
makispaspartou έγραψε:


Μια χαρά? Να χαρακτηρίζει όσους είναι ρεαλιστές σιχαμένους ? Καλά τα λες και συ δηλαδή.. Δηλ φίλε εμείς δεν έχουμε τρέλα? Η τρέλα στο γήπεδο και όταν έρθει η ώρα. Με το να λες ΠΑΟΚ είσαι πάμε να τους πηδήξουμε τώρα τι καταφέρνεις δηλ? Αφού κι εσύ όταν πεις την τελική σου κρίση θα μιλήσεις για σκατοκλήρωση.. τέλος πάντων.. είπαμε.. οι παλιοί του forum έχουν το αλάθητο και σπάνε το ΠΑΟΚμετρο.. οι λοιποί είμαστε νεόπλουτοι και σιχαμένοι.. Εμείς που απλά γραφτήκαμε πιο αργά από σενα στο φορουμ, ασχετα αν το παρακολουθούμε από το ξεκίνημα , εμεις που γίναμε ΠΑΟΚ επειδή πήρε το νταμπλ, άσχετα αν ξέρουμε τον ΠΑΟΚ καλύτερα από σένα.. αλλά είπαμε, η ημερομηνία εγγραφής και η παρέα... οκ..

Δεν άφησες κλισέ για κλισέ όρθιο.μονο το μπουλινγκ ξέχασες.
Θες να στο εξηγήσω λίγο διαφορετικά?
Ήρθε ο αουγκουστο δε μας πολυαρεσε.ηρθε ο Πορτογάλος Μπακ , για πάγκο συμβιβάστηκαμε.ηρθε ο μελιοπουλος με τον μιχαι στραβωσαμε.λεμε για κοεντραο μας χαλάει κυρίως αλλά κ τι να κανεις.ο μπρανταριτς ας έρθει επειδή ξεμειναμε αλλά μετά να πάρουμε χαφ.ο στοχ ξαναζεσταμενο φαι.Αυτος είναι ο ρεαλισμός.δε μας σηκώνεται με τίποτα πια.
Κ ήρθε ο Άγιαξ κ είπαμε χεστε το παιδιά.ατυχησαμε.
Να τον χέσω το ρεαλισμό.
Ούτε παλιοί λοιπόν ούτε λοιπά ρομάντζα.αγκαβλοι τελείως γίναμε.οχι ρεαλιστές.


Αν κατάλαβα καλά από πιο πάνω, με λίγο καρπούζι γίνεται η δουλειά αρκεί να μην παίξει πεπόνι στο καπάκι....
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:12

Τετράγωνο καρπούζι Ιαπωνίας κ πάλι χλωμό.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:19

Ο Γκουντέλις αργεί ή πάλι με εκπτωτικά κουπόνια πάμε να τη βγάλουμε;
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό DOUBLE » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:20

barlow4 έγραψε:
makispaspartou έγραψε:


Μια χαρά? Να χαρακτηρίζει όσους είναι ρεαλιστές σιχαμένους ? Καλά τα λες και συ δηλαδή.. Δηλ φίλε εμείς δεν έχουμε τρέλα? Η τρέλα στο γήπεδο και όταν έρθει η ώρα. Με το να λες ΠΑΟΚ είσαι πάμε να τους πηδήξουμε τώρα τι καταφέρνεις δηλ? Αφού κι εσύ όταν πεις την τελική σου κρίση θα μιλήσεις για σκατοκλήρωση.. τέλος πάντων.. είπαμε.. οι παλιοί του forum έχουν το αλάθητο και σπάνε το ΠΑΟΚμετρο.. οι λοιποί είμαστε νεόπλουτοι και σιχαμένοι.. Εμείς που απλά γραφτήκαμε πιο αργά από σενα στο φορουμ, ασχετα αν το παρακολουθούμε από το ξεκίνημα , εμεις που γίναμε ΠΑΟΚ επειδή πήρε το νταμπλ, άσχετα αν ξέρουμε τον ΠΑΟΚ καλύτερα από σένα.. αλλά είπαμε, η ημερομηνία εγγραφής και η παρέα... οκ..

Δεν άφησες κλισέ για κλισέ όρθιο.μονο το μπουλινγκ ξέχασες.
Θες να στο εξηγήσω λίγο διαφορετικά?
Ήρθε ο αουγκουστο δε μας πολυαρεσε.ηρθε ο Πορτογάλος Μπακ , για πάγκο συμβιβάστηκαμε.ηρθε ο μελιοπουλος με τον μιχαι στραβωσαμε.λεμε για κοεντραο μας χαλάει κυρίως αλλά κ τι να κανεις.ο μπρανταριτς ας έρθει επειδή ξεμειναμε αλλά μετά να πάρουμε χαφ.ο στοχ ξαναζεσταμενο φαι.Αυτος είναι ο ρεαλισμός.δε μας σηκώνεται με τίποτα πια.
Κ ήρθε ο Άγιαξ κ είπαμε χεστε το παιδιά.ατυχησαμε.
Να τον χέσω το ρεαλισμό.
Ούτε παλιοί λοιπόν ούτε λοιπά ρομάντζα.αγκαβλοι τελείως γίναμε.οχι ρεαλιστές.


Άλλο αγκαυλοι και άλλο σαβουρογάμηδες. :lol:

Εσύ θες τον ΠΑΟΚτσή σαβουρογάμη.
DOUBLE
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2018, 10:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:21

ο Πετρος απο κανα διμηνο πριν τον ειχε δωσει κλεισμενο τον Γκουντελι :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Tupac » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:21

Αντε ρε με Ajax παίζουμε, φέρτε 2 παικτες μπαμ μπαμ....
Άβαταρ μέλους
Tupac
 
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιουν 2016, 11:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:22

Ξεκαθαρίζοντας την άποψή μου..
-Ο Άγιαξ σου κόβει το δρόμο προς τους ομίλους είναι δεδομένο. Άλλη τύχη θα είχες αν έπεφτες με μία από τις υπόλοιπες.
-Φυσικά και θα πάμε με τρέλα και καύλα στα παιχνίδια με Άγιαξ αλλά θα πάμε για την έκπληξη και το τσουνάμι χαράς που θα επιφέρει. Όχι με βάσιμες πιθανότητες.
-Ο προγραμματισμός έχει καθυστερήσει. Αυτό είναι κριτική και κατά τη γνώμη μου γόνιμη. Ασφαλώς και περιμένουμε τα καλύτερα μέχρι το τέλος των μεταγραφών. Άλλωστε οι μέχρι τώρα κινήσεις από άποψη επιλογών και στόχων που διαπραγματευόμαστε είναι προς τη σωστή κατεύθυνση ως προς την ποιοτική αναβάθμιση.
-Κανένας ρομαντισμός για το ζήτημα παλιών - νέων.. Απλά καταγραφή και διαπίστωση συμπεριφορών εντός φόρουμ. Χωρίς να τους τσουβαλιάζω όλους σε αυτό..
Τελευταίο off topic και ζητάω την κατανόησή σας.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό mbison » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:25

TheCursed έγραψε:Κοντα στν σεβιλη ο γκουντελι για να ξερουμε κ τι παιχτες ζηταμε εδω μεσα.

Ας παρουμε τον παικτη της Σεβιλλης που θα φαει παγκο τοτε
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5152
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:29

mbison έγραψε:
TheCursed έγραψε:Κοντα στν σεβιλη ο γκουντελι για να ξερουμε κ τι παιχτες ζηταμε εδω μεσα.

Ας παρουμε τον παικτη της Σεβιλλης που θα φαει παγκο τοτε


Amadou ή Banega??? ;) ;)
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:34

Ότι γκρίνια ήταν να ρίξουμε την ρίξαμε. τώρα ας επικεντρωθουμε και εμείς στον αγιαξ.

Δεν υπάρχει νόημα να κράζουμε άλλο. Είτε δεν θέλουν να πάρουν παικτες είτε δεν μπορούν είτε απλώς κρίνουν πως για να περάσουμε τον πρώτο γύρο δεν χρειαζόμασταν ενίσχυση. Όλοι θα κριθούν εκ του αποτελέσματος όπως και να χει στο τέλος της χρονιάς.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Banksy » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:35

Αντε που ειναι και η ανακοινωση συμφωνιας με Κοεντραο να γλυκαθουμε λιγο μετα την πικρα απ την κληρωση;
Άβαταρ μέλους
Banksy
 
Δημοσιεύσεις: 1277
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 20:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Grouchopoulos4 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:43

Το λογικό είναι ότι με βάση την επένδυση που έγινε, ο σχεδιασμός των μεταγραφών συμβαδίζει με το πρότζεκτ του προπονητή. Με ορίζοντα 3τίας λοιπόν δεν θα έλεγα ότι έχουμε αργήσει, ίσα ίσα θα έλεγα ότι βιαζόμαστε και τον όποιο Μπράνταριτς θα μπορέσουμε να τον πάρουμε φτηνότερα τον Αύγουστο.

Για το πρωτάθλημα, και λόγω πλειόφ έχουμε αρκετό χρόνο να μονταριστεί η ομάδα.

Αν ο στόχος ήταν να παίξουμε ρέστα για το ΤσούΛου θα μπορούσαμε πχ να είχαμε χρυσοπληρώσει Κάνιας/Σάκχοφ και να είχαμε πάρει από την αρχή του καλοκαιριού Βαλμπουένα, Μπέργκ και Κουρμπέλη. Δεν θα μας έβγαινε καν πιο ακριβά από αυτό που κάνουμε (βραχυπρόθεσμα) και θα αύξανε αρκετά τις πιθανότητες να αποκλείσουμε τον όποιο Άγιαξ - φυσικά με τις αντίστοιχες συνέπειες οικονομικά, διοικητικά και αγωνιστικά σε περίπτωση αποτυχίας...

Θα μας άρεζε κάτι τέτοιο? Εγώ πάντως δεν θα ήμουν ιδιαίτερα ευχαριστημένος.
Grouchopoulos4
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Τετ 30 Ιαν 2019, 19:31

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες