Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:25

Λογικά το open
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:28

Ούτε Μίσιτς, ούτε Καντουρί δίπλα στον Αύγουστο. Εξάρι που να καταπίνει αντιπάλους, γιατί η μεγάλη δύναμη του Αίαντα είναι στον άξονα. Δείτε τα ονόματα και θα καταλάβετε.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4856
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Notorious4 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:29

Gospi έγραψε:Ο Στοχ θα μπει στο δευτερο που θα κουραστουν οι του Αγιαξ...
Επιβαλλεται να ξεκινησει ο Πελκας, που ασκει μεγαλη πιεση στους αντιπαλους αμυντικους, οσο και ο Μπισε που εχει καταπληκτικο κρατημα μπαλας και μακρινες μεταβιβασεις!
Σε αυτην την φαση ο Ζαμπα ειναι πιο μπροστα απο τον Στοχ καθως ξερει και την ομαδα και ειναι πιο συνεπης και στα αμυντικα του καθηκοντα.
Ο μονος ενδοιασμος μου ειναι για το αν ο Μισιτς ή ο Καντουρι ειναι πιο ιδανικος για το κεντρο


Ναι αλλά ο μπισεσβαρ στα αριστερά εναντίον ομάδας που θα σε έχει συνεχώς στην πίεση δεν νομίζω να αποδόσει. Για μένα η παίζεις με πέλκα στον άξονα για να πιέζεις ψηλά η παίζεις με μπισεσβαρ για να προσπαθήσεις να κρατήσεις μπάλα και να βγεις σε οργανωμένη επίθεση. Τα σκυλιά του αγιαξ δεν πρόκειται να κουράστουν.
Άβαταρ μέλους
Notorious4
 
Δημοσιεύσεις: 958
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2015, 21:38

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Alastor » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:30

Επειγοντως φωτοσοπ με μητσοτακη να κραταει φανελα Αγιαξ και να ευχεται καλη επιτυχια,ισως το μονο μας οπλο
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:31

Gospi έγραψε:Ο Στοχ θα μπει στο δευτερο που θα κουραστουν οι του Αγιαξ...
Επιβαλλεται να ξεκινησει ο Πελκας, που ασκει μεγαλη πιεση στους αντιπαλους αμυντικους, οσο και ο Μπισε που εχει καταπληκτικο κρατημα μπαλας και μακρινες μεταβιβασεις!
Σε αυτην την φαση ο Ζαμπα ειναι πιο μπροστα απο τον Στοχ καθως ξερει και την ομαδα και ειναι πιο συνεπης και στα αμυντικα του καθηκοντα.
Ο μονος ενδοιασμος μου ειναι για το αν ο Μισιτς ή ο Καντουρι ειναι πιο ιδανικος για το κεντρο

Πολλοί από τους παίκτες μας δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν στην ταχυδυναμη που διαθέτουν οι παίκτες του Άγιαξ.
Ο Μπισεσβαρ και ο Μισιτς είναι σίγουρα δύο από αυτούς.
Για Αουγκούστο και Ελ Καντουρι δεν είμαι σίγουρος.

Λέο Ζαμπα, Λημνιός Πελκας αντίθετα μπορούν με τον Λημνιό πάντως να στερείται του ανάλογου ταλέντου που απαιτει η δυσκολία του αντιπάλου.

Νερες Ζιγιεκ Τάντιτς και Προμες στα άκρα θα βάλουν πολύ δύσκολα στον βαρύ πλέον Μάτος αλλά και σε έναν από τους Γιαννούλη και Ροντρίγκεζ.

Ο φορμαρισμένος Στόχ θα μπορούσε να κάνει την διαφορά για την ομάδα μας πάντως.
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:34

Gospi έγραψε:Ο Στοχ θα μπει στο δευτερο που θα κουραστουν οι του Αγιαξ...
Επιβαλλεται να ξεκινησει ο Πελκας, που ασκει μεγαλη πιεση στους αντιπαλους αμυντικους, οσο και ο Μπισε που εχει καταπληκτικο κρατημα μπαλας και μακρινες μεταβιβασεις!
Σε αυτην την φαση ο Ζαμπα ειναι πιο μπροστα απο τον Στοχ καθως ξερει και την ομαδα και ειναι πιο συνεπης και στα αμυντικα του καθηκοντα.
Ο μονος ενδοιασμος μου ειναι για το αν ο Μισιτς ή ο Καντουρι ειναι πιο ιδανικος για το κεντρο


Χωρίς να ξέρω την τωρινή κατάσταση κ συμπεριφορά του Στοχ θα συμφωνούσα πως σε 1ο χρόνο θα τον κρατούσα για backup όπως και Μπις, που κακά τα ψέμματα δεν ξέρω πως θα μπορούσε να ανταπεξέλθει σε τέτοιου είδους παιχνίδι.
Άρα μας μένουν
Ζαμπά, Ενρίκε, Λημνιός (που είναι καλός στα χαρτιά τακτικά). Χωρίς Στοχ και Μπις όμως χάνεις σε κουβάλημα μπάλας.. οπότε δεν αποκλείεται Ζαμπά δεξιά, Στοχ αριστερά .

Τι να πεις.. όποιοι και όποτε μπουν πρέπει να είναι σε full alert mode. Είναι τέτοια η ποιότητα του αντιπάλου που μπορεί να προκρίνεσαι στο 80-85 και μετά να χάσεις καθαρά. αν δεν προσέξεις .

Για να μην τα πολυλογούμς, στην καλύτερη για εμάς περίπτωση θα φάμε τα νύχια μας, θα καπνίσουμε φυτείες.. γάμησέ τα! ΠΑΟΚ είσαι..
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό DOUBLE » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:34

Εσείς είδατε κανέναν Στοχ να τρέχει; Εγώ ένα γιουβαρλάκι ειδα. Ο Μπισεσβαρ τρέχει πιο πολύ σαφέστατα.
DOUBLE
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2018, 10:13

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό iliadeskou » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:38

Πότε μαθαίνουμε πότε είναι ο πρώτος αγώνας?
iliadeskou
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:36

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:38

Ο Στοχ κλασικα στα φιλικα παει ρελαντι, αλλα στα μεγαλα παιχνιδια κανει αυτο π ξερει!
Δεν τον φοβαμαι!
Η ομαδα εχει αναγκη απο τετοιους παιχτες!
Στο εκτος εδρας αυτος θα κανει το 1-1 στο 89 με βολιδα
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Notorious4 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:40

DOUBLE έγραψε:Εσείς είδατε κανέναν Στοχ να τρέχει; Εγώ ένα γιουβαρλάκι ειδα. Ο Μπισεσβαρ τρέχει πιο πολύ σαφέστατα.


Καταρχάς τα γιουβαρλακια γαμανε. Δεν νομίζω να μπορεις να κρίνεις τον Στοχ σε ταχύτητα γιατί στον χώρο ευθύνης έπαιζε στα φιλικά δεν υπήρχε η δυνατότητα να το κάνει. Αν παίξει σαν καθαρόαιμο εξτρεμ με πολύ χώρο μπροστά του όπως μάλλον θα είναι εναντίον του αγιαξ τότε μπορείς να το πεις.
Άβαταρ μέλους
Notorious4
 
Δημοσιεύσεις: 958
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2015, 21:38

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:42

6 ρίχνουν τα δεύτερα τους στον ΟΦΗ.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:45

Πάντως δεν πιστεύω ότι φανηκαμε απλά άτυχοι στην κλήρωση και πείτε με και γραφικό.
Τα πράγματα δεν είναι τόσο αθώα στις κληρώσεις και με την παρουσία του Θεοδωρίδη στην Uefa Mafia όλα είναι πιθανά.

Έχω τρελά νεύρα από τότε που έμαθα την κλήρωση πάντα σε συνάρτηση με το ότι ο μεταγραφικός σχεδιασμός προχωρά πιο αργά κι από χελώνα.

Είναι κρίμα να πηγαίνουμε ανέτοιμοι σε τέτοιους αγώνες.
Θα έκανε την διαφορά αν είχαν έρθει ήδη ποιοτικό χαφ και αριστερό μπακ;Για μένα ΝΑΙ.Οχι δεν λέω ότι θα έκανε την διαφορά ο χαφ ή ο αριστερός μπακ, αλλά θα είχαμε κάνει το μέγιστο που μπορούσαμε.Θα πηγαίναμε πλήρεις και θα είχαμε παρέχει όλα τα όπλα στο μέγιστο του δυνατού στον Φερέιρα.

Κατά τα άλλα αυτά τα θα τους μαμησουμε, τρίτη και φαρμακερη, και ΠΑΟΚ είσαι,μην μιζεριαζετε κτλπ... Είναι να χαμε να λέγαμε.

Ο Άγιαξ είναι πολύ πιο δυνατός από τις προηγούμενες φορές που τον αντιμετωπίσαμε.

Τις προηγούμενες φορές δεν προκριθηκαμε στο τσαφ.
Αυτή την φορά προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι είτε θα διασυρθουμε όπως πέρσι με την Μπενφίκα εντός, είτε θα κάνουμε το θαύμα.
Πάντως δε νομίζω ότι θα κριθούν τα ματς και η πρόκριση στο γκολ όπως τις προηγούμενες φορές.
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:52

Η αληθεια είναι ότι κι ο ΠΑΟΚ δεν εχει καμια σχεση μ'εκεινες τις ομαδες. Εχουμε και καλυτερο ροστερ, με την προφανεστατη εξαιρεση της μαυρης τρυπας στα χαφ, και πολύ καλυτερο προπονητη (για την ακριβεια εχουμε προπονητη, κι όχι παλαιμαχο παικτη), ενώ για πρωτη φορα εχουμε παικτες μεσοεπιθετικα που είναι καταλληλοι για τέτοιους αγωνες. Ζαμπα-Λημνιο που είναι οι πιο συνεπεις τακτικα και γρηγοροι εξτρεμ μας, και Ακπομ που μπορει να χτυπησει στην κοντρα, σε συνδυασμο με Πελκα που θα σκυλιασει πρεσάροντας ψηλα. Είναι ματς που κατ'εμε θα είναι εγκληματικο να ξεκινησουν παικτες όπως ο Μπισεσβαρ, που δεν κανουν για αγωνες τέτοιας εντασης, ή ο Μισιτς, που είναι πολύ σοφτ για τον τροπο παιχνιδιού που απαιτείται. Το να ερθει ένα καλο, πολύ καλο αμυντικο χαφ, θα μας λυσει τα χερια, κι αν πλαισιωθεί με τον Κοεντραο που θα είναι ο μονος παικτης μας με τετοιου επιπεδου παραστασεις, τοτε εχουμε καποιες, λιγες, ελπιδες.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό tzo_1926 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 15:57

Ο ΠΑΟΚ θα παίξει χωρίς ίχνος άγχους.. Κανείς δε θα πέσει στην ομάδα πάνω σε περίπτωση αποκλεισμού. Ούτε κόσμος ούτε διοίκηση ούτε κανείς Είναι πανίσχυρος ο Αγιαξ κ σε 2πλα παιχνίδια ειναι πολυ δύσκολο.. Είναι η καλύτερη ομάδα των προκριματικων. Όμως αν κάποιος από όλες τις ομάδες που παίζουν προκριματικά μπορεί να αποκλείσει τον αγιαξ, αυτός είναι ο ΠΑΟΚ. Η ενίσχυση γενικά ως τον Αύγουστο, πρέπει να είναι τέτοια που θα εξασφαλίσει μια λαμπρή πορεία στο Europa (τουλάχιστον 16) ΑΝκαι εφόσον αποκλειστεί....
Αδιαφορώ για ότι κι αν λένε γιατί δεν ξέρουνε το πως νοιώθουμε για ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
tzo_1926
 
Δημοσιεύσεις: 843
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2019, 19:49

Re: Ευρωπαϊκή πορεία 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Grouchopoulos4 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 16:06

Αν κρατήσουμε το 0 στην Τούμπα υπάρχουν ελπίδες. Η ομάδα έχει μέταλλο στα ευρωπαικά παιχνίδια. Προβλέπω ότι η 11άδα θα είναι Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Ροντρίγκο, Ντούγκλας, Ελ Καντουρί, Ζαμπά, Μπίσεσβαρ, Πέλκας, Άκπομ.

Ερώτηση: αν αποκλειστούμε από τον Άγιαξ, πάμε σε κάποιο προκτιματικό του γιουρόπα λίγκ ή ευρώπη τέλος για φέτος?
Grouchopoulos4
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Τετ 30 Ιαν 2019, 19:31

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης