Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:40

obanebane έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση προς όλους,τι πιστεύετε ότι φταίει και δεν έχουμε καλύψει τα κενά;
Ότι σκέφτεται ο καθένας χωρίς να μασάει τα λόγια του.


Παρακάτω παραθέτω την κατάταξη των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων από την θέση 1 που βρίσκεται η Ισπανία μέχρι και την θέση 26 που βρίσκεται το Αζερμπαϊτζάν.

1. Ισπανία 97.569 (7/7)
2. Αγγλία 75.605 (6/7)
3. Ιταλία 72.154 (5/7)
4. Γερμανία 69.784 (5/7)
5. Γαλλία 57.165 (3/6)
6. Ρωσία 49.716 (2/6)
7. Πορτογαλία 45.832 (3/5)
8. Βέλγιο 39.300 (2/5)
9. Ουκρανία 38.100 (2/5)
10. Τουρκία 34.000 (2/5)
11. Ολλανδία 30.633 (1/5)
12. Αυστρία 30.450 (2/5)
13. Ελλάδα 27.400 (1/5)
14. Δανία 27.025 (0/4)
15. Ελβετία 26.700 (1/5)
16. Κροατία 26.125 (1/4)
17. Τσεχία 26.075 (3/5)
18. Κύπρος 24.425 (2/4)
19. Σερβία 22.250 (0/4)
20. Σκωτία 22.125 (2/4)
21. Λευκορωσία 21.375 (1/4)
22. Σουηδία 20,900 (1/4)
23. Νορβηγία 20,200 (0/4)
24. Καζακστάν 19,250 (0/4)
25. Πολωνία 19.250 (0/4)
26. Αζερμπαϊτζάν 19,000 (1/4)

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι είσαι ένας Σέρβος που έφυγες από το πρωτάθλημα της χώρας σου το οποίο βρίσκεται στην 19 θέση της σχετικής κατάταξης και πήρες μεταγραφή για το 3ο κατά σειρά πρωτάθλημα που είναι αυτό της Ιταλίας.
Στην χώρα λοιπόν ευρωπαϊκό εισιτήριο κάθε χρόνο παίρνουν οι 4 πρώτοι της βαθμολογίας, σπανίως κάποιος από αυτούς παίζει στο C.L., ενώ πριν τον χειμώνα, κατά 99%, όλοι τους έχουν αποκλειστεί από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.
Τώρα είσαι σε πρωτάθλημα στο οποίο ευρωπαϊκό εισιτήριο παίρνουν οι πρώτοι 7 της βαθμολογίας, σπανίως κάποιος από τους 4 πρώτους δεν παίζει C.L., ενώ κατά 99% , όλοι τους συνεχίζουν να παίζουν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις μέχρι την άνοιξη.
Στην Ιταλία λοιπόν δεν παίζεις σε μία από της πρώτες 7 ομάδες και έχεις παραγκωνιστεί τελευταία από τον προπονητή σου.
Στο διάστημα αυτό που είσαι παραγκωνισμένος έχεις τις εξής επιλογές:
α) Παραμένεις στο ρόστερ συνεχίζοντας να προσπαθείς ψάχνοντας έναν πιο σοβαρό ρόλο στην ομάδα σου.
β) ψάχνεις να βρεις χρόνο συμμετοχής σε άλλη ομάδα του ίδιου πρωταθλήματος είτε μέσω μεταγραφής, είτε μέσω δανεισμού.
γ) Πράττεις το ίδιο αλλά σε άλλο πρωτάθλημα το οποίο δεν απέχει πολύ από αυτό που ήδη αγωνίζεσαι προσδοκόντας παράλληλα να λάμψει εκεί ξανά το άστρο σου.
δ) Πας σε χαμηλότερου επιπέδου πρωτάθλημα αλλά σε ομάδα που έχει διασφαλισμένη την συμμετοχή της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις (π.χ. Τουρκία Ουκρανία).
ε) Πας στην πρωταθλήτρια ομάδα ακόμα χαμηλότερης κατάταξης ευρωπαϊκού πρωταθλήματος (π.χ. Ελλάδα, Δανία) που δεν έχει διασφαλίσει ευρωπαϊκό εισιτήριο παίζοντας την καριέρα σου κορώνα γράμματα.
στ) Γυρνάς στο πρωτάθλημα της πατρίδας σου με την ταμπέλα του αποτυχημένου προσδοκώντας σε ριστάρτ το οποίο ελάχιστοι έχουν πετύχει με την ίδια πορεία πριν από 'σένα.

Τώρα μπορείς να ακολουθήσεις τα γεγονότα αλλάζοντας απλά την υποτιθέμενη εθνικότητά σου βάζοντας στην θέση της σερβικής, την ισπανική ή την πορτογαλική ή την ιταλική κλπ.

Εγώ πάντως αν ήμουν στην παραπάνω θέση, θα κινούμουν μάλλον ανάμεσα στις επιλογές 2 και 3.

ΕΣΥ;;;
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:40

jibbie έγραψε:παπαριες καμαρωτες. εχουν βγει επαγγελματιες του χωρου απο το εξωτερικο σε σχετικο με τον τομεα των μεταγραφων πεδιο πολυ προσφατα κι εχουν πει οτι ο ΠΑΟΚ ειναι η μοναδικη ομαδα στην Ελλαδα που δουλευει σωστα στο συγκεκριμενο θεμα. πες μας εσυ με τα κονε σου τωρα τι φταιει και πηραμε νταμπλ με μηδεν ηττες :lol:


Τι σχέση έχει αν πήραμε νταμπλ με το αν κάνουμε το βέλτιστο στο θέμα σκαουτινγκ, μεταγραφών κτλ.; Το θέμα είναι να κάνουμε κ άλλα πολλά νταμπλ. Κ η Ελλαδιτσα πήρε Γιούρο αλλά ξανα στα σκατα επέστρεψε. Το κακώς κείμενα πρέπει να διορθώνονται.

Όσο για το την μία κοπέλα που ανέφερε ότι ο ΠΑΟΚ δουλεύει σωστά, είναι αυτή που δουλεύει στη Νοριτς. Δες πως δουλεύει η Νοριτς στις μεταγραφές, η άκου τη συντευξη στην οποία αναφέρεσαι κ περιγράφει πως δουλεύουν κ πες μου αν έχει καμιά σχέση με το πως γίνονται τα πράγματα στην ομάδα της.
Τελευταία επεξεργασία από Luigi Vampa και Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2899
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:42

ορθως. η Ελλαδιτσα πηρε euro με τους αποτυχημενους της Ριζουπολης. αυτο δειχνει την αποσταση της πραγματικοτητας απο την αντιληψη του κοσμου ;)

και ναι, θα εμπιστευω περισσοτερo επαγγελματιες του χωρου που γνωριζουν τι γινεται, απο μια τυχαια αποψη ενος μεσου φιλαθλου σ ενα οπαδικο φορουμ που θελει να βγαλει τον καημο του επειδη δεν εκλεισε το ροστερ στις 22 Ιουλιου και μου αναφερει "inside information". tough luck.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:47

Βρε παικταραδες είχε η Ελλάδα τότε, το θεμα ειναι ότι δεν άλλαξε τίποτε μετά απ την επιτυχία..Αυτα που πάνε καλά τα κρατάς, αυτά που δεν πάνε καλά δεν τα κρύβεις κάτω απ το χαλάκι της επιτυχιαςΑυτο θέλω να υπογράμμισε.

Επίσης μαζί σου στο ότι πρέπει να εμπιστευτείς την επαγγελματία του χώρου, αλλά η ουσία της συνέντευξης ήταν ότι αυτά που περιέγραφε ότι κάνουν στη Νοριτς δε πείθομαι με κάμμια Παναγία ότι γίνονται σε μας.
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2899
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:49

δε μιλαμε για την ιδια συνεντευξη. στα υπολοιπα συμφωνουμε. γνωση εχεις για το πως λειτουργουμε στο θεμα των μεταγραφων; ο Μπρανκο πως σου φανηκε; τι καθοριζει τη σταση σου; τα ΜΜΕ; η ανυπομονησια;
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό cellophan » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:50

Μια εταιρία θέλει να λάβει μέρος σε ένα διαγωνισμό με καταληκτική ημερομηνία συμμετοχής ας πούμε την 30/7. Με τις καλύτερες και πιο φιλόδοξες εκτιμήσεις έχει πιθανότητα 20% να τον πάρει, αν προβεί σε δαπάνη αγοράς εξοπλισμού που είναι όχι απαραίτητος αλλά προσθέτει αξία στη συμμετοχή της εταιρίας έναντι του ανταγωνισμού. Ο εξοπλισμός, αν τον αγοράσει σήμερα κοστίζει 10 εκατομμύρια και δεν είναι ακριβώς αυτό που χρειάζεται η εταιρία, ενώ αν τον αγοράσει 30/8, θα κοστίσει τα μισά και θα είναι πολύ πιο κοντά στις προδιαγραφές που απαιτούνται. Αν δεν αγοράσει τον εξοπλισμό και κατέβει στον διαγωνισμό ως έχει, η πιθανότητα της εταιρίας να πάρει τον διαγωνισμό μειώνεται στο 15%. Το καθαρό όφελος αν η εταιρία κερδίσει τον διαγωνισμό είναι περίπου 25 εκατομμύρια. Σε κάθε περίπτωση είναι σχεδόν σίγουρο (με πιθανότητα που κινείται πάνω από 90%) πως η εταιρία θα πάρει έναν άλλο μικρότερο διαγωνισμό που θα φέρει έσοδα κοντά στα 10 εκατομμύρια, οπότε η καθαρή προστιθέμενη αξία είναι γύρω στα 15 εκατομμύρια. Βέβαια αν η εταιρία πάρει τον μεγάλο διαγωνισμό θα αναγνωρισθεί ως μεγάλος παίκτης στην αγορά με τα οφέλη αλλά και τις υποχρεώσεις που αυτό συνεπάγεται. Σε λίγες ημέρες η επιχείρηση θα μάθει ποιες άλλες ομάδες χτυπάνε τον ίδιο διαγωνισμό, γεγονός που θα την βοηθήσει να επανυπολογίσει το ποσοστό πιθανής επιτυχίας με πιο αξιόπιστο τρόπο. Η εταιρία αποφάσισε να περιμένει παρ'όλες τις πιέσεις που δέχεται από μεγάλη μερίδα των μετόχων της και του σχετικού τύπου.
Τελευταία επεξεργασία από cellophan και Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:52, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:51

Έγραψα 5 παραγράφους παραπάνω φίλε μου. Λέω την άποψη μου. Μην επαναλαβανομαι. Στη συνέντευξη σοβαρός μου φάνηκε, αλλά αυτές οι δύο βδομάδες με Παλίνια κ Μπρανταριτς μου φαίνονται παρωδία, χωρίς να ξέρω τι υποθέσεις τρέχουν παράλληλα.
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2899
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:51

Gospi έγραψε:
jibbie έγραψε:παπαριες καμαρωτες. εχουν βγει επαγγελματιες του χωρου απο το εξωτερικο σε σχετικο με τον τομεα των μεταγραφων πεδιο πολυ προσφατα κι εχουν πει οτι ο ΠΑΟΚ ειναι η μοναδικη ομαδα στην Ελλαδα που δουλευει σωστα στο συγκεκριμενο θεμα. πες μας εσυ με τα κονε σου τωρα τι φταιει και πηραμε νταμπλ με μηδεν ηττες :lol:
Σε ποιον νομιζεις οτι μιλας ετσι ρε μπαγλαμα? Αντε να πουμε καραγκιοζακο!
Για μαζεψου λιγο!
Δεν θα καθησω καν να μπω στην διαδικασια να σου απαντησω γελοιε

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


ήρεμα
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:54

Τι ηρεμα ρε συ σνουφελ? Με δουλεύεις?
Ειρωνια προσβλητικο υφος και εξυπναδες μονιμα!
Δεν προσβαλω ποτε κανεναν οσο κι αν διαφωνω με την αποψη τους.
Σε μενα θα μιλαει σωστα αλλιως θα ακουσει μπινελικια!
Το ηρεμα πεθανε.
Αν θελεις μπαναρε με.
Ειρωνια και εξυπναδες σε μενα δεν εχει, ειδικα απο κατι τυπους σαν τον συγκεκριμενο.
Εγω αεναντι σε ολους ειμαι κυριος.
Οποτε τις παρατηρησεις και τις προτροπες αλλου.
Δεν κανει καμο να πειτε και κανενα "ηρεμα"στους κατεπαναληψη ειρωνες του φορουμ.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:56

Luigi Vampa έγραψε:Έγραψα 5 παραγράφους παραπάνω φίλε μου. Λέω την άποψη μου. Μην επαναλαβανομαι. Στη συνέντευξη σοβαρός μου φάνηκε, αλλά αυτές οι δύο βδομάδες με Παλίνια κ Μπρανταριτς μου φαίνονται παρωδία, χωρίς να ξέρω τι υποθέσεις τρέχουν παράλληλα.


παρωδια γιατι; παρωδια στα ΜΜΕ σιγουρα. το τι γινεται στο εσωτερικο της ομαδας δεν το ξερεις. οπως και κανεις στο φορουμ πλην ελαχιστων εξαιρεσεων. τα παιδια που γνωριζουν ειναι απ τις πιο ψυχραιμες φωνες εδω μεσα. αυτο απο μονο του κατι λεει. ολα καλα θα πανε. στηριξτε την ομαδα.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:58

cellophan έγραψε:Μια εταιρία θέλει να λάβει μέρος σε ένα διαγωνισμό με καταληκτική ημερομηνία συμμετοχής ας πούμε την 30/7. Με τις καλύτερες και πιο φιλόδοξες εκτιμήσεις έχει πιθανότητα 20% να τον πάρει, αν προβεί σε δαπάνη αγοράς εξοπλισμού που είναι όχι απαραίτητος αλλά προσθέτει αξία στη συμμετοχή της εταιρίας έναντι του ανταγωνισμού. Ο εξοπλισμός, αν τον αγοράσει σήμερα κοστίζει 10 εκατομμύρια και δεν είναι ακριβώς αυτό που χρειάζεται η εταιρία, ενώ αν τον αγοράσει 30/8, θα κοστίσει τα μισά και θα είναι πολύ πιο κοντά στις προδιαγραφές που απαιτούνται. Αν δεν αγοράσει τον εξοπλισμό και κατέβει στον διαγωνισμό ως έχει, η πιθανότητα της εταιρίας να πάρει τον διαγωνισμό μειώνεται στο 15%. Το καθαρό όφελος αν η εταιρία κερδίσει τον διαγωνισμό είναι περίπου 25 εκατομμύρια. Σε κάθε περίπτωση είναι σχεδόν σίγουρο (με πιθανότητα που κινείται πάνω από 90%) πως η εταιρία θα πάρει έναν άλλο μικρότερο διαγωνισμό που θα φέρει έσοδα κοντά στα 10 εκατομμύρια, οπότε η καθαρή προστιθέμενη αξία είναι γύρω στα 15 εκατομμύρια. Βέβαια αν η εταιρία πάρει τον μεγάλο διαγωνισμό θα αναγνωρισθεί ως μεγάλος παίκτης στην αγορά με τα οφέλη αλλά και τις υποχρεώσεις που αυτό συνεπάγεται. Σε λίγες ημέρες η επιχείρηση θα μάθει ποιες άλλες ομάδες χτυπάνε τον ίδιο διαγωνισμό, γεγονός που θα την βοηθήσει να επανυπολογίσει το ποσοστό πιθανής επιτυχίας με πιο αξιόπιστο τρόπο. Η εταιρία αποφάσισε να περιμένει παρ'όλες τις πιέσεις που δέχεται από μεγάλη μερίδα των μετόχων της και του σχετικού τύπου.


Δεν είναι το ζήτημα αν είναι λογική η απόφαση του να περιμένουμε. Που είναι. Το ζήτημα είναι τι θα μπορούσε να γίνει για να μη φτάσουμε στο σημείο αυτο. Ο διαγωνισμός ξέραμε ότι θα είναι τοτε αρκετούς μήνες πριν
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2899
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 01:02

Gospi έγραψε:
jibbie έγραψε:παπαριες καμαρωτες. εχουν βγει επαγγελματιες του χωρου απο το εξωτερικο σε σχετικο με τον τομεα των μεταγραφων πεδιο πολυ προσφατα κι εχουν πει οτι ο ΠΑΟΚ ειναι η μοναδικη ομαδα στην Ελλαδα που δουλευει σωστα στο συγκεκριμενο θεμα. πες μας εσυ με τα κονε σου τωρα τι φταιει και πηραμε νταμπλ με μηδεν ηττες :lol:
Σε ποιον νομιζεις οτι μιλας ετσι ρε μπαγλαμα? Αντε να πουμε καραγκιοζακο!
Για μαζεψου λιγο!
Δεν θα καθησω καν να μπω στην διαδικασια να σου απαντησω γελοιε


Ωραίος Gospi, καλά του απάντησες. Αυτό δεν σημαίνει ότι συμφωνώ απαραιτήτως με την άποψή σου αλλά ότι σίγουρα διαφωνώ με τον τρόπο του jibbie.
Όσοι ακόμα και σήμερα, εν έτει 2019, χρησιμοποιείται την ειρωνεία επέναντι στους συνανθρώπους σας, το κάνετε για 1 και μόνο λόγο και αυτός δεν είναι άλλος από το ότι αισθάνεστε ασφαλής απέναντί του. Αν λοιπόν αυτός ο κάποιος που είναι δέκτης της ειρωνείας ξαφνικά αντιδράσει, το ράπισμα που θα δεχτείτε θα είναι αντιστρόφως ανάλογο του μεγέθους που είχε μέχρι εκείνη την στιγμή στα μάτια σας, ενώ εσείς με μιας θα δείξετε το πραγματικό σας μέγεθος
. Καλό λοιπόν θα ήταν, όλοι όσοι χρησιμοποιείτε την ειρωνεία στην καθημερινότητά σας, να αλλάξετε συμπεριφορά πριν σας αναγκάσουμε να μας κατηγορήσετε, όσους αντιδρούμε σε τέτοιες συμπεριφορές, ως απολίτιστους και βίαιους!
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 01:02

jibbie έγραψε:
Luigi Vampa έγραψε:Έγραψα 5 παραγράφους παραπάνω φίλε μου. Λέω την άποψη μου. Μην επαναλαβανομαι. Στη συνέντευξη σοβαρός μου φάνηκε, αλλά αυτές οι δύο βδομάδες με Παλίνια κ Μπρανταριτς μου φαίνονται παρωδία, χωρίς να ξέρω τι υποθέσεις τρέχουν παράλληλα.


παρωδια γιατι; παρωδια στα ΜΜΕ σιγουρα. το τι γινεται στο εσωτερικο της ομαδας δεν το ξερεις. οπως και κανεις στο φορουμ πλην ελαχιστων εξαιρεσεων. τα παιδια που γνωριζουν ειναι απ τις πιο ψυχραιμες φωνες εδω μεσα. αυτο απο μονο του κατι λεει. ολα καλα θα πανε. στηριξτε την ομαδα.


Λες δηλαδή ότι δεν πήγαμε για Παλίνια κ Μπρανταριτς κ το παρουσιάζουν τα ΜΜΕ έτσι; Για τον Κροατη ο πρόεδρος της Κάλιαρι βγήκε σήμερα κ είπε θα περιμένουμε, όχι κανένας ΑΡΔ. Η' ότι δεν υπάρχουν δεδομένα που είναι αποτρεπτικά γι αυτές τις περιπτώσεις; Στο να γίνουν άμεσα έστω. Σ αυτά αναφέρθηκα κ στο ότι χάσαμε 2 βδομάδες αποδεδειγμένα. Δε μίλησα για Κουεντραο γιατί αποτι φαίνεται είναι ιδιαίτερη περίπτωση ο ανθρωπος
Τελευταία επεξεργασία από Luigi Vampa και Δευτ 22 Ιούλ 2019, 01:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2899
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 01:05

Αν η ομάδα πάει προκριματικά CL με τετράδα χαφ Μισιτς Καντουρι Αουγκούστο Κάτσε ( το γράφω και ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι ο Κάτσε είναι ακόμα στον ΠΑΟΚ ) είναι αποτυχία . Τον αν παρά την αποτυχία αυτή καταφέρει να περάσει στους ομίλους είναι άλλο θέμα. Όλα τα άλλα για την άψογη λειτουργία της ΠΑΕ και για τα εύσημα από επαγγελματίες του χωρου είναι για λαϊκή κατανάλωση.
Όπως επίσης και τα inside informations είναι για λαϊκή κατανάλωση .

Αδυνατω να πιστέψω ότι είναι τόσο μπακάληδες ώστε να περιμένουν την αυριανή κλήρωση.

Και το ξαναλέω οι ομάδες χτίζονται τώρα με τους παίχτες που έχουν τώρα . Όλοι οι άλλοι που θα έρθουν μετά απλά θα συμπληρώνουν το ρόστερ.

Η ομάδα το αργότερο μέχρι αύριο το βράδυ πρέπει να κλείσει χαφ για να βοηθήσει τον προπονητή που έσκασε ένα σκασμό λεφτά για να φέρει. Όχι για μας . Για τον Φερέιρα.
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 01:08

Luigi Vampa έγραψε:
jibbie έγραψε:
Luigi Vampa έγραψε:Έγραψα 5 παραγράφους παραπάνω φίλε μου. Λέω την άποψη μου. Μην επαναλαβανομαι. Στη συνέντευξη σοβαρός μου φάνηκε, αλλά αυτές οι δύο βδομάδες με Παλίνια κ Μπρανταριτς μου φαίνονται παρωδία, χωρίς να ξέρω τι υποθέσεις τρέχουν παράλληλα.


παρωδια γιατι; παρωδια στα ΜΜΕ σιγουρα. το τι γινεται στο εσωτερικο της ομαδας δεν το ξερεις. οπως και κανεις στο φορουμ πλην ελαχιστων εξαιρεσεων. τα παιδια που γνωριζουν ειναι απ τις πιο ψυχραιμες φωνες εδω μεσα. αυτο απο μονο του κατι λεει. ολα καλα θα πανε. στηριξτε την ομαδα.


Λες δηλαδή ότι δεν πήγαμε για Παλίνια κ Μπρανταριτς κ το παρουσιάζουν τα ΜΜΕ έτσι; Για τον Κροατη ο πρόεδρος της Κάλιαρι βγήκε σήμερα κ είπε θα περιμένουμε, όχι κανένας ΑΡΔ. Η' ότι δεν υπάρχουν δεδομένα που είναι αποτρεπτικά γι αυτές τις περιπτώσεις; Στο να γίνουν άμεσα έστω. Σ αυτά αναφέρθηκα κ στο ότι χάσαμε 2 βδομάδες αποδεδειγμένα. Δε μίλησα για Κουεντραο γιατί αποτι φαίνεται είναι ιδιαίτερη περίπτωση ο ανθρωπος


λεω οτι προτιμω να σχηματιζω αποψη απο τα λεγομενα των καθ'υλην αρμοδιων γιατι αυτοι μου εμπνεουν εμπιστοσυνη. σε αντιθεση με τα ΜΜΕ και ορισμενες φωνες εδω μεσα που προεκτεινουν τα προσωπικα τους ελλειμματα σε οτιδηποτε απτεται της καθημερινοτητας της ομαδας. στους οποιους για να μη παρεξηγηθω δε θεωρω οτι συγκαταλεγεσαι :lol:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 3 επισκέπτες