Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παικτών

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό ΑΜΠΑΛΑΕΑ » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 18:08

0-4 χωρις να δεχτουμε φαση με τον ΑΡΗ του Βελγιου (ιδια αξια ποδοσφαιριστων) εβδομοι περυσι
στην εδρα του με ταξιδι 160 χλμ. που το καλυτερο απο το δικο μας πρωταθλημα αρχιζει σε
μια βδομαδα......ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ......
Απο οσο ειδα και απο αυτα που ακουσα Ελ Καντουρι και παλι αλλη κλαση
Αουγκουστο στα 22 παιζει με μυαλο τριανταρη, μπισε και ζαμπα πολλοι καλοι.
ΑΜΥΝΑ ΜΠΕΤΟΝ ΑΡΜΕ. Αν κλεισουν οι μεταγραφες μεχρι Δευτερα ειμαστε σουπερ.
ΑΜΠΑΛΑΕΑ
 
Δημοσιεύσεις: 1172
Εγγραφή: Τρί 18 Ιουν 2019, 17:19

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό constadine » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 18:10

Ο Μίσιτς ήταν καλύτερος σε σχέση με προηγούμενους αγώνες , ψιλοβαρετός ο αγώνας μετά το 60 .
Ενρίκε μπορεί να παίξει και δεύτερος επιθετικός ,δεν είχε όμως σήμερα πολύ ζωντάνια .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό paliotomaros » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 18:14

Απο τους ενδεκαδάτους πολυ καλοί καντουρί και αουγκούστο, απ τα δεύτερα μισιτςκαι χατζη . Παραφωνία ο κάτσε, καλα στοιχεία ο σοαρες θελει χρονο, στοχ ψιλοπράγματα δεν βλέπω να ξεκινάει βασικός γενικά. Σβιντερσκι ορεξάτος κινητικός θα βοηθήσει.
paliotomaros
 
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ 30 Ιούλ 2014, 15:00

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 18:18

navigator11 έγραψε:Μιζέρια ακόμα και για μετάδοση φιλικού. Δεν είστε καλά ρε, ειλικρινά. :mrgreen: :mrgreen:


Και με τι θες να γκρινιάξουμε ρε φίλε?
Το σημερινό φιλικό δεν μετράει, οι Βέλγοι ήταν χαμηλής δυναμικότητας...
Πρέπει να περιμένουμε Αντερλεχτ, ξέρω-γω... :twisted:
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό constadine » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 18:34

Από το inpaok :

Τα συμπεράσματα του Φερέιρα

Για τα συμπεράσματά του από την φιλική αναμέτρηση με την Σιντ Τρούιντεν, την μεταγραφική ενίσχυση του ΠΑΟΚ, αλλά και την απώλεια του πατέρα του Ζίβκο Ζίβκοβιτς, μίλησε ο Αμπέλ Φερέιρα, μετά το τέλος του ματς στο Βέλγιο.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο προπονητής του ΠΑΟΚ:

«Είμαστε στον σωστό δρόμο το πιο σημαντικό είναι ότι κρατήσαμε το μηδέν. Πρέπει να παθιαζόμαστε με τις αναχαιτίσεις μας όσο και με τα γκολ. Έχω δυνατούς παίκτες με πνεύμα νικητή και καταλαβαίνω ότι για αυτούς δεν υπάρχουν φιλικά παιχνίδια αλλά παιχνίδια που θέλουν να κερδίζουν.

Ο ΠΑΟΚ έχει πολλούς καλούς παίκτες αλλά θέλουμε να γίνουμε ανταγωνιστικοί και εσωτερικά για αυτό λέω ότι θέλουμε 2 ισάξιους παίκτες σε κάθε θέση. Αυτό που προσπαθώ να κάνω είναι να εναλλάσσω τους επιθετικούς.

Οι εσωτερικές αλλαγές που κάνω είναι για να μπερδέψω τον αντίπαλο. Ένα από τα πρώτα πράγματα που έκανα όταν ήρθα ήταν να μιλήσω με όλους τους παίκτες, επίσης τους είπα ότι αν χρειαστεί να θυσιάσω κάποιον παίκτη αναφορικά με τη θέση του θα το κάνω.

Για τις μεταγραφές: «Δεν έχω κάτι νεότερο για τον Κοεντράο εγώ είμαι εδώ και είμαι αφοσιωμένος στην ομάδα που πρέπει να δημιουργήσω. Αυτό που μπορώ να σας εγγυηθώ είναι ότι θα φτιάξουμε μια πολύ ανταγωνιστική ομάδα. Οι νικητές ποδοσφαιριστές κάνουν την καλή ομάδα όχι οι ακριβοί.

Για τον Ζίβκοβιτς: «Θέλω να πω συλλυπητήρια από όλη την ομάδα στον Ζίβκοβιτς που έχασε τον πατέρα του».
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 18:44

Δυστυχώς με τις διακοπές δεν μπορέσαμε να απολαύσουμε το φιλικό σήμερα. Το θετικό συμπέρασμα είναι ότι ο ποιοτικός κορμός αρχίζει να ανεβαίνει.. Σε ατομικό επίπεδο πολύ θετικός ο Αουγκούστο για ακόμη ένα παιχνίδι, κορυφαίος βέβαια ο Ζαμπά..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 19:24

Ο ΠΑΟΚ παίζει χαλαρά με αυτές τις ομάδες βάζοντας 3-4 γκολ και δεν κινδυνεύει καν στην άμυνα αλλά δυστυχώς αυτό δεν μπορεί να είναι κριτήριο για τους αγώνες CL ακόμα και με την πιο θεωρητικά εύκολη ομάδα τα πράγματα θα είναι πολλαπλάσιας δυσκολίας και αυτό το γνωρίζουν όλοι γιατί απλά στα επίσημα η φάσεις έχουν σωματικό ρίσκο και αρκετό πάθος που συνήθως λείπει από τα φιλικά.
Ο Ντούγκλας Αουγκούστο για άλλη μια φορά «όσο είδαμε» ήταν πολύ καλός έως αλάνθαστος έκανε και άλλη μια γκολάρα αυτήν την φορά με πολύ φάλτσο από το ίδιο σχεδόν σημείο.
Ο Καντουρί συνεχίζει να αρέσει και αυτός ο συνδυασμός κάνει το άγχος για τα χαφ να μην είναι ανθυγιεινός.
Ζαμπά - Ακπομ απλώς ΤΑΝΚ με τον πρώτο να έχει και πολύ ουσία ασίστ και γκολ
Δοκιμή Οκ πάμε παρακάτω και ο Θεός να δώσει μια καλή κλήρωση και να παραμείνουν υγιής όλοι μας οι παίχτες.
ΥΓ Μακάρι να έρθουν και οι 2 μεταγραφές και να προλάβουν να είναι στην λίστα του Φερέιρα αλλά σιγά σιγά ο χρόνος λιγοστεύει.
ΥΓ 1 Καλά τηλεοπτική-Ιντερνετική εικόνα ΔΕΝ είχαμε και αυτό καλό θα είναι να το δουν αν θέλουν να λένε ότι παρέχουν κάλυψη.
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 19:41

Δεν φτανει που ηταν χαμηλης δυναμικοτητας η αντιπαλος, ειχαμε και την απαραδεκτη μεταδοση, τι να σχολιασουμε?.Μενω μονο στο πολυ ομορφο γκολ του Ντουγκλας.Παμε παρακατω.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό aquila » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 19:54

Ο Σοαρες μου φανηκε αρκετα αργος ο αντιπαλος τον περνούσε ευκολα ακομη κ σε μικρο χωρο. Αμυντικα ισως να εχουμε προβλημα απο εκεινη την πλευρα.
Aquila non capit muscas
Άβαταρ μέλους
aquila
 
Δημοσιεύσεις: 1326
Εγγραφή: Δευτ 27 Ιούλ 2015, 19:54
Τοποθεσία: Κορυδαλλός

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 19:58

Θα ερθει ο Κοεντραο εκει
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 21:38

Πάντως όπως φαίνεται αν αύριο παίζαμε επίσημο αγώνα η 18άδα θα ήταν κάπως έτσι...
Πασχαλάκης
Λέο Μάτος
Βαρέλα
Κρέσπο
Γιαννούλης
Ντάγκλας
Ελ Καντουρί
Λέο Ζαμπά
Μπίσεσβαρ
Πέλκας
Άκπομ

Αναπληρωματικοί: Ζίβκοβιτς Ροντρίγκο Ίνγκασον Μίσιτς Λημνιός Στοχ Σβιντέρσκι

Για το ρόστερ τώρα βλέπω ότι ο Μίσιτς προηγείται του Κάτσε και μέχρι στιγμής ο Χατζηισαΐας του Μιχάι και ο Ενρίκε του Λάμπρου. Έχει ακόμη βέβαια μέρες.. θα δείξει..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό laska4 » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 21:51

Καλησπέρα παιδιά!!! Επειδή τώρα γύρισα μπορεί κάποιος να στελει τι είδατε στο φιλικό...παίξαμε καλά ;;
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό tzelas » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 22:19

laska4 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά!!! Επειδή τώρα γύρισα μπορεί κάποιος να στελει τι είδατε στο φιλικό...παίξαμε καλά ;;


Τι είδαμε στην μετάδοση σήμερα; Γλύτωσες λίγα από τα νεύρα που αποκτήσαμε :

tzelas έγραψε:Χάλια η εικόνα μας σήμερα, από τα χειρότερα μάτς που είδα. Μια ολοκληρωμένη ενέργεια, έναν ολοκληρωμένο συνδυασμό δεν είδα (με εξαίρεση το πέναλτι) ώστε να έχω εικόνα για να βγάλω συμπεράσματα. Πολύ ξενέρωμα εμφάνιση, οι παίκτες κολλούσαν στις πιο κρίσιμες ενέργειες χάνοντας έτσι τις πιο σημαντικές φάσεις. Ας αφήσουμε πίσω όμως το σημερινό παιχνίδι και ας ελπίσουμε στο 3-0 με την Άντερλεχτ η εικόνα μας να έχει βελτιωθεί κατά πολύ και να απολαύσουμε την ομάδα.


Τελικά η ΠΑΕ απολογήθηκε για την εικόνα του αγώνα και υποσχέθηκε στον επόμενο αγώνα να είναι αντίστοιχη της καλής απόδοσης της ομάδας.

:opaokara:

Τ.Γ. Με τέτοια μετάδοση με κολλήματα δεν νομίζω να μπορούμε να έχουμε ξεκάθαρη εικόνα, χάσαμε και τα τρία γκολ στην ζωντανή μετάδοση.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 07:16

Τα είδε λαιβ ο προπονητής, αυτό έχει σημασία.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 10:28

Παιδια εχω την εντυπωση οτι ο ζαμπα (τ παιδι μακαρι να ειναι καλα μακρυα απο τραυματισμους) στα χερια του φερειρα θα απογειωθει...τα 20 μυρια θα ειναι λιγα..
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3638
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες