Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 17 Ιούλ 2019, 21:48

Δείχνει να μην υπολείπεται ιδιαίτερα του Πέδρο Μαρτινς.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τετ 17 Ιούλ 2019, 22:14

Αυτό
kataramenos5 έγραψε:...Στα παπακια μου οι κουπες κι οι μαστραπαδες της λιγδας .Δωστε στον ανθρωπο το χρονο και τα εργαλεια να μας δειξει τι μπορει να πετυχει αυτη η φιλοσοφια και σταση ζωης .Ο τυπος ειναι για μεγαλα πραγματα.

ΥΓ Και μονο που θ ακουω ..Πορτογαλικα στις συνεντευξεις τυπου ψηνομαι . ;) :D


και αυτό
pilotos έγραψε:Έχει πει πολύ ωραία πράγματα για τη φιλοσοφία του στη ζωή του.

Απίστευτες ατάκες που δείχνουν καταρχήν συγκροτημένο άνθρωπο και καλλιεργημένο.
Άνθρωπος με ιδανικά και αξίες μέσα του.


Μια ευχή:
Πάρε και την Κ20 στις προπονήσεις και κάνε μαζί τους και κανα εσωτερικό φιλικό. Δε θα το μετανιώσουμε. Και αν γίνεται σε συνεργασία με τον Παυλάρα να περάσετε κοινό τρόπο τακτικής αντιμετώπισης του παιχνιδιού.
Και, πιάσε τον Αντελίνο και το Λεό να σου δώσουν αμέσως τα αποδυτήρια κ να περάσουν στην υπόλοιπη ομάδα πως συνεχίζεται η πάλη.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 17 Ιούλ 2019, 22:21

Αυτά ήθελα να γράψω κι εγώ, βλέποντας μόλις το βίντεο από την παρουσίαση. Τα πρώτα λεπτά δηλαδή, που αναλύει τις σκέψεις του, πριν ξεκινήσουν να τον ρωτάνε λαλακίες τα αρδοχάιβανα. Ο άνθρωπος έχει Σ-Υ-Γ-Κ-Ρ-Ο-Τ-Η-Σ-Η & Ε-Π-Ι-Π-Ε-Δ-Ο, πρωτίστως σαν άτομο. Να τον βοηθήσουμε όλοι μας να πετύχει. Να τον στηρίξουμε λυσσαλέα, ακόμα και αν δεν ξεκινήσει η σεζόν ιδεατά. Ειλικρινά, χάρηκα ιδιαίτερα από όσα τον άκουσα να λέει. Ενθουσιάστηκα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό klainmein » Τετ 17 Ιούλ 2019, 23:38

Μιλώντας σήμερα με φανατικό Πορτογάλο της Benfica(άνδρας της ξαδέρφης μου που τόσο καιρό ήθελα να τον ρωτήσω) , μου είπε αυτολεξεί :
"Hope you win the championship again !!!! I like the coach very much!!! Nice attacking football!!
I wanted him for Benfica when Rui Vítoria left last year. Have faith. You have a Portuguese coach now...it’s different"

Που ασχολείται πολύ και παρακολουθεί. Άλλος ένας λόγος για να είμαστε ήρεμοι με τον Abel, είναι ο καταλληλοτερος για να μας πάει στο επόμενο level.
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 17 Ιούλ 2019, 23:51

3 πέναλτι πήρε για να σε πετάξει εκτός ομίλων πέρσι. Με το ένα αρχιμουφάτο. Στοιχειώδη τσίπα, αν διαθέτει, εύλογα αυτά που σου απάντησε. :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 09:29

Πολύ καλές εντυπώσεις απ την χθεσινή συνέντευξη κι απ το βιντεάκι της φιλοσοφίας του για ποδόσφαιρο-ζωή...
Με φάνηκε παθιασμένος με τη δουλειά του και λάτρης της επιμονής, μέχρι να πετύχει αυτό που θέλει πολύ, δηλαδή να καταφέρει αυτό που αναλαμβάνει, ανταποκρινόμενος έτσι στις απαιτήσεις του εαυτού του και των άλλων...

Αν έχει και την απαιτούμενη ικανότητα στην διαχείριση χαρακτήρων και στηριχτεί 100%, εκτιμώ ότι θα πετύχει...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 09:36

αυτος θα φυγει απο εμας για μεγαλη ομαδα
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 09:53

Εγώ βάζω ένα καφεδάκι στοίχημα με τον Αποστόλη αν θέλει , ότι Χριστούγεννα στη Θεσσαλονίκη δε θα δει ο Πορτογάλος Τσιώλης.

Επίσης κατ , μιας και εντυπωσιάστηκες , ο τύπος στα 30 του έπρεπε να είναι κυνηγός και μπήχτης (βλέπε Ουαρντά) κι όχι να γράφει σε μπλοκάκια. Μη βγει κανάς ντιγκιντανγκας με τις πολλές σημειώσεις λέω γω.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 09:57

Μετά τον αποκλεισμό εύχομαι να λέτε τα ίδια
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό klainmein » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 10:36

navigator11 έγραψε:3 πέναλτι πήρε για να σε πετάξει εκτός ομίλων πέρσι. Με το ένα αρχιμουφάτο. Στοιχειώδη τσίπα, αν διαθέτει, εύλογα αυτά που σου απάντησε. :lol:


ναι ναι...πέρυσι ψιλομαλώναμε μετά το 1-1 και έλεγε είστε τυχεροί γιατί παίξαμε πολύ καλύτερα κι εγώ του έλεγα για το πέναλτυ κλπ
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 11:37

Δώνης θα λαίμαι και θα κλαίμαι!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό tzelas » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 12:16

Καταρχήν είμαι πολύ ικανοποιημένος για την επιλογή μας σε προπονητή και για την επαγγελματική στάση και του προπονητή αλλά και του Μπράνκο.

Έδειξε θετικά στοιχεία που τα περιγράψατε αλλά και "ψεγάδια" στην χθεσινή παρουσίαση που εύχομαι να μείνουν έτσι καθώς υπάρχει πάντα το ελαφρυντικό του μικρού διαστήματος προσαρμογής.

Θα αναφέρω μόνο το ψεγάδι που μου χτύπησε κατευθείαν στο βίντεο που προλόγισε την παρουσίαση του και ήταν η φράση του "δεν μπορείς να κερδίζεις πάντα αλλά θα παλεύουμε". Είτε δείχνει ότι ακόμη δεν μπήκε στον dna του ότι εδώ μόνο όταν πηγαίνεις για να κερδίζεις πάντα και να κάνεις το 36 στα 36 μπορείς να πετύχεις ότι πετύχαμε πέρσι και κάθε μη νίκη ισούται με απομάκρυνση από τους στόχους. Αρα δεν πρέπει να περνάς με τέτοιες εκφράσεις και στους παίκτες σου ότι είναι αποδεκτές ή αναμένονται ή επιτρέπονται οι μη νίκες τουλάχιστον από την μεριά του.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 12:46

giapas έγραψε:Εγώ βάζω ένα καφεδάκι στοίχημα με τον Αποστόλη αν θέλει , ότι Χριστούγεννα στη Θεσσαλονίκη δε θα δει ο Πορτογάλος Τσιώλης.

Επίσης κατ , μιας και εντυπωσιάστηκες , ο τύπος στα 30 του έπρεπε να είναι κυνηγός και μπήχτης (βλέπε Ουαρντά) κι όχι να γράφει σε μπλοκάκια. Μη βγει κανάς ντιγκιντανγκας με τις πολλές σημειώσεις λέω γω.



Κακώς κράζεις. Και τον Lucescu τον κράζαμε, αλλά μας έβγαλε ασπροπρόσωπους.


Κι ο Fereira του ίδιου επιπέδου προπονητής είναι. Από τη Ξάνθη της Πορτογαλίας ήρθε, άρα έχω ελπίδες.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Hermann » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 12:49

Ξάνθη της Πορτογαλίας η Μπράγκα;
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3481
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Maximus » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 13:06

Παλτογαλικη παροικία γίναμε...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες