Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό cartman » Τετ 17 Ιούλ 2019, 01:04

Φερτε 1 πολυ καλο χαφ και ας μην κανετε αλλη μεταγραφη
Η ομαδα το καλοκαιρι του 2024 θα παιξει προκριματικα με κεντρο Τσιγγαρα, Οζντοεφ.
Άβαταρ μέλους
cartman
 
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: Σάβ 27 Αύγ 2016, 20:24

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό riegel » Τετ 17 Ιούλ 2019, 02:28

Ίσχυε πάντα η έγκριση στα ποστ η μετά από κάτι μανουρες το ‘11 ξεκίνησε; γιατί εγώ δε θυμάμαι να περίμενα έγκριση στις αρχές;
Άβαταρ μέλους
riegel
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 23:19
Τοποθεσία: Athens

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό klainmein » Τετ 17 Ιούλ 2019, 06:36

ρε παιδιά φτάνει με τα off topic...
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Τετ 17 Ιούλ 2019, 06:37

Ο ΠΑΟΚ καλώς η κακώς έχοντας 4 μύρια με τις εφορίες στα pits για τις θέσεις 6-8 Βερνμπλουμ και Μαουρίσιο δυσκολεύεται να βρει παίχτη οι παίχτες γιατί για παράδειγμα το 6αρι που ξέρει ότι θα έχει ως ανταγωνιστή από τον Σεπτέμβριο παίχτη με το διπλάσιο συμβόλαιο από αυτόν αλλά και το βιογραφικό του Βέρνμπλουμ φοβάται μην έρθει για τα δύσκολα (CL) και φάει πάγκο σε όλη την υπόλοιπη σαιζόν !!!
Εκτός και εάν φέρουμε κάποιον ποιοτικά πολύ ανώτερο που δεν θα έχει θέμα ανταγωνισμού αλλά ρε παιδιά αυτός ο παίχτης δεν θέλει τον χρόνο του για να πάρει μια απόφαση να έρθει σε πρωτάθλημα όπως το δικό μας ?
Νομίζω πως η μόνη λύση είναι ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ αρκεί να μπορούμε να τους πληρώσουμε όπως αυτοί που ακούγονται και έχουν δουλέψει με τον Φερέιρα.
Θα ήθελα να δω σε πιο δύσκολο ματς τους Ντούγκλας/Τσιγγάρα στο 6 γιατί μπορεί να έχουμε ποιοτικό εξάρι και να μην το ξέρουμε.Εγώ πιστεύω πολύ στους μικρούς όταν τους δίνεις τον χώρο να αναδείξουν και δεν τους τελειώνεις στην πρώτη στραβή !!! Γαϊτανίδης - Τσιγγάρας - Μιχαηλίδης ήταν ομολογουμένος πολύ καλή σε μια ΑΗΤΤΗΤΗ επίσης χρονιά στην κατηγορία τους ΑΡΑ τα TOP πιτσιρίκια της Ελλάδος γιατί να μην μπορούν να ανταπεξέλθουν στους μεγάλους του ΠΑΟΚ έχοντας μάλιστα ήδη τα σωματικά προσόντα ?
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Zinos » Τετ 17 Ιούλ 2019, 07:43

H αλήθεια είναι ότι απλά "φοβόμαστε" να εμπιστευτούμε παιδιά τα οποία είναι νέα και ακόμα δεν έχουν αποδείξει σε αυτό το επίπεδο τι μπορούν να κάνουν. Γιαυτό και η διαδικασία συνήθως είναι 2-3 χρονάκια κάπου δανεικοί και μετά αν έχουν δείξει κάτι επιστρέφουν. Κατά την γνώμη μου "φοβόμαστε", διότι στο παρελθών δεν υπάρχει σχεδόν καμία (ίσως μόνο Σταφυλλίδης) περίπτωση παιδιού που ανέβηκε από τις ακαδημίες και πρόσφερε άμεσα. Παρόλα αυτά, νομίζω είναι εμφανές από τα αποτελέσματα ότι το επίπεδο στις ακαδημίες ανεβαίνει, και πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα πρέπει να υπάρχει άμεση σύνδεση με την πρώτη ομάδα, και να θεωρείτε προφανές ότι παιδιά τα οποία στις ακαδημίες ξεχωρίζουν ότι θα έχουν την ευκαιρία τους στην πρώτη ομάδα. Και για να μην παρεξηγηθώ, χωρίς αυτό να σημαίνει υποβάθμιση της ποιότητας στην πρώτη ομάδα, αλλά αντίθετα αναβάθμιση αφού η ενίσχυση από τις ακαδημίες θα είναι με παιδιά τα οποία έχουν την ποιότητα να ανταποκριθούν άμεσα και στις ποιο ψιλές απαιτήσεις.

Ειλικρινά δεν ξέρω αν είμαστε σε αυτό το επίπεδο, και δεν είναι δουλειά μου να το ξέρω. Αλλά αν είμαστε, θα είμαι πολύ χαρούμενος. Δεν πρέπει όμως να ξεχνάμε ότι κατά την γνώμη μου είμαστε ίσως στο ποιο κομβικό σημείο της σύγχρονης ιστορίας του ποδοσφαιρικού τμήματος του συλλόγου. Πρωταθλητές και με την ευκαιρία του CL. Αν φέτος μπεις στους ομίλους, τα έσοδα που θα έχει η ομάδα, σε συνδυασμό με τα κεφάλαια του Σαββίδη, μπορούν να σε πάνε πολλά βήματα μπροστά από τις υπόλοιπες ελληνικές ομάδες. Ίσως λοιπόν η φετινή χρονιά να μην είναι και η πλέον ενδεδειγμένη για να ρισκάρει κάποιος.
Zinos
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 13:17

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Τετ 17 Ιούλ 2019, 08:01

Δεν θελω να ειμαι off-topic αλλα μηπως θα παρουμε κανα χαφ?
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Λεμεσος4 » Τετ 17 Ιούλ 2019, 08:01

Σε μια χρονια που θελεις να μπεις ομιλους δεν πας με δεκαεννιαχρονους απειρους να παιξεις Τσου λου. Ταλεντο εχουν με το παραπανω αλλα το σωμα τους ακομα δεν ειναι ετοιμο να ανταγωνιστει ενα εικοσι εφταχρονο εμπειρο ιταλικης/ γαλλικης/αγγλικης ομαδας. Εδω ο Μαουριτσιο με την μπενφικα ηταν αφαντος στο κεντρο. Ειναι αδικο για τα παιδια.
Για τον Βερνμπλουμ που σχολιασε αλλος ποιο πανω ποιοτικη μπαλα θα παιξει αν ολα πανε καλα μετα τα χριστουγεννα. Κανονικα δυο καλα χαφ θελουμε και οχι ενα.
1104 χιλιομετρα ειναι λιγα
Άβαταρ μέλους
Λεμεσος4
 
Δημοσιεύσεις: 983
Εγγραφή: Τετ 05 Σεπ 2018, 23:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 17 Ιούλ 2019, 08:12

gika έγραψε:
navigator11 έγραψε:Ο gash :lol:

Εποχές gash novito.. αλησμόνητες :opaokara:
Αν και μάλλον θα αναφέρεται ο Barlow σε moican Argonaut

Φίλος ο Argonaut4 (Ιάσονας)
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 17 Ιούλ 2019, 08:13

ace.79.gr έγραψε:Δεν θελω να ειμαι off-topic αλλα μηπως θα παρουμε κανα χαφ?

Το σπαμαρισμα μην το συνεχιζεις
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 17 Ιούλ 2019, 08:15

Mattias_g4 έγραψε:Θα περάσουμε CL και μετά θα κάνουμε μεταγραφές. Έτσι και αλλιώς και τον μέσι να φέρεις τώρα δύσκολο να μπει στην ομάδα. Μας συμφέρει να πάμε στα προκριματικά με τον κορμό που ήδη υπάρχει. Δεν φτάνει που έχουμε καινούργιο προπονητή με θέλετε και μεταγραφές. Μεταγραφή για μένα είναι και ένας παίκτης που είναι βελτιωμένος σε σχέση με πέρυσι. Την Παρασκευή που μας έρχεται πάντως θα πάρουμε ένα χαφ και άλλη μεταγραφή δεν θα γίνει. Αλλά και πάλι λέω και τον μπουσκετς να φέρεις δεν τον βάζεις βασικό στα προκριματικά. Πας με τους ήδη υπάρχοντες και τους γαμας. Καληνύχτα

Καληνύχτα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 17 Ιούλ 2019, 08:17

barlow4 έγραψε:Ένα σχόλιο το χρόνο.σε 141 χρόνια θα ξεσαλωσεις. :)

:lol: :lol: :lol: :lol:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 17 Ιούλ 2019, 08:19

ace.79.gr έγραψε:Δεν θελω να ειμαι off-topic αλλα μηπως θα παρουμε κανα χαφ?

:mrgreen:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 17 Ιούλ 2019, 08:26

Η γκολάρα του Kace sto 01:30 του βίντεο

Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Λεμεσος4 » Τετ 17 Ιούλ 2019, 08:34

Η ποιο ωραια στιγμη ειναι στο 1:50 με ενα 1:52 μας λειπεις παικταρα.
1104 χιλιομετρα ειναι λιγα
Άβαταρ μέλους
Λεμεσος4
 
Δημοσιεύσεις: 983
Εγγραφή: Τετ 05 Σεπ 2018, 23:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Τετ 17 Ιούλ 2019, 08:35

Νομίζω ότι σιγά σιγά πρέπει να συμφιλιωθούμε με την ιδέα ότι στον πρώτο προκριματικό θα πάμε με την ομάδα ως έχει αυτή τη στιγμή.

Δεν είναι το ιδεατό σενάριο, αλλά δε χάθηκε κι ο κόσμος.

Το δίδυμο Ντουγκλας-Καντουρι φαντάζει επαρκές αρκεί να είναι υγιής ο Μαροκινος.

Ξέρω ότι είναι αιρετική η άποψη μου, αλλά η χρόνια δεν τελειώνει στα προκριματικά του Champions League.

Προσωπικά με ενδιαφέρει πολύ περισσότερο η εξέλιξη της ομάδας μέσα στη χρονιά και η διατήρηση των κεκτημένων στην Ελλάδα.

Ας γίνει, λοιπόν, η επιλογή των παιχτών χωρίς την πίεση του χρόνου και με βάση τα θέλω προπονητή και ΤΔ.

Εννοείται ότι θέλω καλύτερη ευρωπαϊκή πορεία από την περσινή για να βελτιώσουμε την βαθμολογία μας αλλά δεν καίγομαι τόσο για την διοργάνωση.

Ο ΠΑΟΚ μεγαλώνει συνεχώς και η στιγμή που θα παίξει Champions League δεν αργεί.

Υπομονή και σωστές κινήσεις θέλει. Όσο συνεχίζεις να παίρνεις το πρωτάθλημα στην Ελλάδα τόσο πιο πιθανή θα είναι η είσοδος στους ομίλους του Ch.L.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3789
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 1 επισκέπτης