Τηλεοπτικά δικαιώματα

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Δευτ 15 Ιούλ 2019, 06:34

Ξεκινάς απο κάτι που διάβασες συν κάτι που νομίζεις και βασιζόμενος σ αυτά γράφεις όλα τα επόμενα. Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Δευτ 15 Ιούλ 2019, 06:48

Δεν ξέρω νομικά δεν έχω ιδέα από προ-συμφωνίες και προσφορές αλλά αυτό με τη ΕΡΤ και τον τρόπο που γίνετε τελείως ξεδιάντροπα πρέπει να το κυνηγήσει ο ΠΑΟΚ στα δικαστήρια !!
Υπάρχουν οι προσφορές και μάλιστα δημοσιεύτηκαν σε πολλά site στο μπραντ ντε φερ με τον γαύρο και ο τρόπος και ο λόγος που φτάσαμε στο...(Η κυβέρνηση εξετάζει την ακύρωση των συμφωνιών της ΕΡΤ με τις ΠΑΕ)
Δεν μπορεί να μην υπάρχουν διαφυγόντα κέρδη για την ομάδα μας.
Σε περίπτωση που οι μεν έπαιξαν με τον ΠΑΟΚ για προεκλογικούς σκοπούς προτείνοντας υπέρογκα ποσά ή σε περίπτωση που ο Κουμπάρος του γαύρου το κάνει για οικογενειακούς λόγους !!!
ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΥΜΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΤΟΥ !!
Τηλεοπτική στέγη θα βρει 1 πάνω 1 κάτω σε Μπάτζετ των 30-35 δεν είναι και καταστροφή ή σωτηρία αλλά αυτός ο εμπαιγμός στον ΚΟΣΜΟ του ΠΑΟΚ είναι κατάπτυστος.
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Δευτ 15 Ιούλ 2019, 07:12

Πολύ σωστά, σίγουρα δημιουργούνται προϋποθέσεις διεκδικήσεων σε περίπτωση υπαναχώρησης της ΕΡΤ.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Δευτ 15 Ιούλ 2019, 07:52

Ισως πρεπει να γινει και αυτο, για να καταλαβουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πως μας βλεπουν οι κατω και να ξυπνησουμε ( αν και αμφιβαλλω..).

Οποιος εχει κανει δουλειες με Αθηνα ή ειναι υπαλληλος σε εταιρια με εδρα την Αθηνα, ξερει.
Εισαι ο γραφικος επαρχιωτης, που ( νομιζουν οτι) σε δουλευουν οποτε θελουν, και τα θεωρουν ολα δικα τους δικαιωματικα.
Αυτο ειναι μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, δεν ειναι μακεδονομαχιλικι. Ισχυει για ολους τους εκτος Αθηνων.

Ο ΠΑΟΚ και ο γαυρος ειναι απλα οι αθλητικες εκφανσεις της παραπανω πραγματικοτητας.
Οσο φερομαστε οι ιδιοι δουλικα, μην περιμενετε αλλαγη...
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό prax » Δευτ 15 Ιούλ 2019, 08:59

Είχαν βγάλει άρθρα ότι σε περίπτωση ακύρωσης της συμφωνίας από την πλευρά του κράτους θα υπάρξουν κυρώσεις κ πρόστιμα προς τη μεριά μας.
Για να δούμε αν έχουν βάση τα δημοσιεύματα κ τι ψάρια θα πιάσουμε..
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Δευτ 15 Ιούλ 2019, 13:18

Εχουν μεγαλη βαση.Θα παρουμε εκατομυρια ως αποζημιωση απο το κρατος για ενα πταισμα.Θα μας δικαιωσουν οι υπαλληλοι του μαρινακη εεεε οι αμεροληπτοι δικαστες εννοω.Εχω απεριοριστη εμπιστοσυνη στην ελληνικη δικαιοσυνη.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Alastor » Δευτ 15 Ιούλ 2019, 13:50

xrisitsapa έγραψε:Ισως πρεπει να γινει και αυτο, για να καταλαβουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πως μας βλεπουν οι κατω και να ξυπνησουμε ( αν και αμφιβαλλω..).

Οποιος εχει κανει δουλειες με Αθηνα ή ειναι υπαλληλος σε εταιρια με εδρα την Αθηνα, ξερει.
Εισαι ο γραφικος επαρχιωτης, που ( νομιζουν οτι) σε δουλευουν οποτε θελουν, και τα θεωρουν ολα δικα τους δικαιωματικα.
Αυτο ειναι μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, δεν ειναι μακεδονομαχιλικι. Ισχυει για ολους τους εκτος Αθηνων.


Ο ΠΑΟΚ και ο γαυρος ειναι απλα οι αθλητικες εκφανσεις της παραπανω πραγματικοτητας.
Οσο φερομαστε οι ιδιοι δουλικα, μην περιμενετε αλλαγη...


μεγαλη αληθεια αυτο
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 15 Ιούλ 2019, 15:49

Τα μάθατε ε ΓΓΑ ο αρχών της παραγκας παπανικολαου.... Εκπρόσωπος της τύπου του αυγενακη ο υπάλληλος του καραπαπα αντικειμενικος αντιπαοκτσης Μπραουδακης....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό zissos » Δευτ 15 Ιούλ 2019, 16:23

Εγώ ξέρω ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχει στηθεί ότι πιο αντι- Παοκτσήδικο έχουμε δει ποτέ. Και με δικές μας ψήφους, δυστυχώς.
Μην περιμένετε για οποιαδήποτε προσχήματα. Αυτοί οι άνθρωποι δεν ενδιαφέρονται για τέτοια πράγματα.
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1990
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό tzouvi » Δευτ 15 Ιούλ 2019, 17:19

Πολλές φορές αναρωτιέμαι πόσο δύναμη και εγωισμό (με την καλή έννοια), έχει ο Σαββίδης, που ασχολείται ακόμα... Οι άνθρωποι περίμεναν πως και πως να έρθει ο κουλης για να "εκδικηθούν". Μην απορήσετε αν δείτε άτομα "οικεία" της παράγκας, να ξαναμπαίνουν στο παιχνίδι.... Αλλά τώρα ως παρατηρητές... Γιατί εκεί μπορούν τώρα... Σας το γράφω γιατί το έχω ακούσει από πρώτο χέρι...
Βέβαια μπορεί και να μην γίνει, αλλά βλέποντας όλα αυτά, δεν το θεωρώ απίθανο... :redcard: :redcard:
Σορρυ για το offtopic..
tzouvi
 
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2014, 13:52

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Δευτ 15 Ιούλ 2019, 19:40

Ο Κουλης Μαρινακης εχει προσωπικες σελιδες στα σοσιαλ μιντια.
Δε βλαπτει να λετε την αποψη σας -με μη μηνυσιμο τροπο γιατο αυτοι ειναι ικανοι για ΟΛΑ - που κ που.
Ετσι για να μην μας περνανε για χαπατα που τα δεχονται ολα αμασητα.
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 16 Ιούλ 2019, 08:45

xrisitsapa έγραψε:Ισως πρεπει να γινει και αυτο, για να καταλαβουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πως μας βλεπουν οι κατω και να ξυπνησουμε ( αν και αμφιβαλλω..).

Οποιος εχει κανει δουλειες με Αθηνα ή ειναι υπαλληλος σε εταιρια με εδρα την Αθηνα, ξερει.
Εισαι ο γραφικος επαρχιωτης, που ( νομιζουν οτι) σε δουλευουν οποτε θελουν, και τα θεωρουν ολα δικα τους δικαιωματικα.
Αυτο ειναι μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, δεν ειναι μακεδονομαχιλικι. Ισχυει για ολους τους εκτος Αθηνων.

Αυτό δεν το έχω ζήσει ποτέ, αν και ήρθα από Θεσσαλονίκη στην Αθήνα το 1988.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89362
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 16 Ιούλ 2019, 09:23

Ακριβώς αυτό που λέει ο Αποστόλης. Μάλιστα είναι πολύ πιο φυσιολογικό/εύκολο να είσαι απο Θεσσαλονική/ΠΑΟΚτσής στην ΑΘήνα , παρά το αντίθετο. Απείρως πιο εύκολο , σε σημείο που όταν πήγαινα Θεσσαλονίκη για κανα ματς και μου έλεγε ο σκώληκας θείος μου "εσείς οι αθηνέζοι στη χαβούζα" η αυθόρμητη απάντηση ήταν το μ@@νι της μάνας σου - αλλά ξαφνικά διαπίστωνα οτι αυτή ήταν κάτι σαν γιαγιά μου άρα δεν έφταιγε σε τίποτα.

Τα υπόλοιπα είναι μυθεύματα που συντηρούν και καλά μια κατάσταση Αθήνα - Θεσσαλονίκη. Πίπες καμαρωτές δηλαδή που είχαν τη πηγή τους σε άτομα με συμφέρον να πουλάνε το παραμυθάκι. Μια ζωή στη γκρίνια και βάλε και την αδικία να παίζει στο ράδιο. Ευτυχώς η ομάδα έχει ξεφύγει από το ρόλο του αδικημένου.\

Στα του θέματος μας. Είναι νόμος ο πρώτος να χτυπάει το δεύτερο και ο δεύτερος το πρώτο. Με κατά περίσταση συμμαχίες με την εκάστοτε ουρά ( τρίτος ). Αυτό γίνεται τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα , αυτό γίνεται και τώρα σε όλα τα επίπεδα. Μπορεί ο ΠΑΟΚ να διαπραγματευτεί με όποιο κανάλι δείξει ενδιαφέρον και να παλέψει για υψηλότερο τίμημα. Ελεύθερη αγορά είμαστε. Στη τελική ας μη κάνει συμβόλαιο και ας πουλάει ένα - ένα τα παιχνίδια. Εκεί να δεις τσιμπούκια που θα σου κάνουνε ανάλογα και πως πας στη βαθμολογία. Θα έχεις δηλαδή ντέρμπυ κορυφής με πουστόγαυρο κι έλα τώρα καριόλονοβα να σου πουλήσω μόνο αυτό το ματσάκι , έλα να δούμε αν πατώνεις.

Λες και τώρα μάθαμε ότι γαύρος = κράτος. Μια ζωή έτσι ήταν , μια ζωή έτσι θα είναι , μια ζωή τα @ρχειδια μας θα γεμίζουν με εγγραφές για αυτούς.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τρί 16 Ιούλ 2019, 18:36

Σωραίος giapas!

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Vet_eranos » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 19:35

Αν και η πηγή κ ο συγγραφέας είναι να τον/τους φτύνεις, κάπου διάβασα αυτό

Συγκεκριμένα, αναφέρεται ότι ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ σκέφτεται σοβαρά να πάρει τα τηλεοπτικά δικαιώματα του ΠΑΟΚ το OPEN. Το κανάλι του. Κάτι που οικονομικά μπορεί να μη συμφέρει, καθώς ο ΠΑΟΚ θα χάσει χρήματα (θα βγουν από τη μία τσέπη και θα μπουν στην άλλη), αλλά που ίσως έχει και τα θετικά του. Τα οποία είναι δύο: 1) Η βελτίωση της τηλεθέασης του καναλιού του Σαββίδη, που αυτή τη στιγμή παραμένει στα… τάρταρα και 2) η κάλυψη έστω και μέσω της ίδιας τσέπης, όλων των ανοιγμάτων της ΠΑΕ, για να μην προκύψουν προβλήματα με το FFP.

Ειδικά αυτό το δεύτερο εγώ το βλέπω έξυπνο, πονηρό και μεγάλη τριπλα για τον Ιβάν..
20 εκατομμύρια τηλεοπτικό συμβόλαιο κ ασ'τε με ήσυχο να ρίχνω στην ομάδα όσα θέλω..
Εννοείται πως δεν έχω ιδέα τι θα πάρει ως ανταπόδοση στο οπεν.. Αλλά στα φραγξα έδειξε πως ποτέ δεν κολλωσε..
Vet_eranos
 
Δημοσιεύσεις: 718
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 22:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: billagorn και 6 επισκέπτες