Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 06 Ιούλ 2019, 22:25

Ο ΠΑΟΚτσήδικος σουρεαλισμός δεν πεθαίνει ποτέ!

Ανοίγουμε topic μεταγραφών, ενώ δεν υπάρχει διοίκηση, λεφτά, προπονητής, παίκτες, ΤΙΠΟΤΑ!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 06 Ιούλ 2019, 22:25

Συμφωνία Φλεβαράκη με ΠΑΟΚ

Ο 50χρονος τεχνικός φέρεται να έχει συμφωνήσει σε όλα με τον Δικέφαλο του Βορρά και θα είναι ο αντικαταστάτης του Ηλία Παπαθεοδώρου.

Ο 50χρονος τεχνικός φέρεται να έχει συμφωνήσει σε όλα με τον Δικέφαλο του Βορρά και θα είναι ο αντικαταστάτης του Ηλία Παπαθεοδώρου.

Αναλαμβάνει δύσκολο έργο σε μια εποχή που οι Θεσσαλονικείς αντιμετωπίζουν πολλά οικονομικά προβλήματα.

Ο Κώστας Φλεβαράκης φέρεται να έχει βρει ήδη και τους συνεργάτες που θα τον πλαισιώσουν σε αυτό το νέο του εγχείρημα, με τον Κώστα Παπάζογλου να είναι το φαβορί για τη θέση του βοηθού προπονητή. Στο τεχνικό τιμ θα βρίσκεται επίσης ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Κώστας Χαραλαμπίδης, ο οποίος κάνει τα πρώτα του βήματα στην προπονητική.

Ο Θεσσαλονικιός προπονητής την περσινή σεζόν βρισκόταν στον πάγκο του Κολοσσού, ενώ στο παρελθόν έχει εργαστεί άλλες τρεις φορές στον ΠΑΟΚ, τις σεζόν 1998-1999, 2000-2001, αλλά και 2007-2008.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό spiridoula » Σάβ 06 Ιούλ 2019, 22:32

προπονητη βρηκαμε ,παικτες και προεδρο που θα βρουμε
spiridoula
 
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: Τρί 04 Ιουν 2019, 20:26

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό laska4 » Σάβ 06 Ιούλ 2019, 22:36

Παράξενα πράματα
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 06 Ιούλ 2019, 22:36

Το έριξε στον εθελοντισμό μάλλον ο Φλεβαράκης...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό laska4 » Σάβ 06 Ιούλ 2019, 23:01

Γειτονακια εδώ στην Πυλαία είμαστε , αδυνάτισε πολύ τελευταία.... φανταστείτε πως θα γίνει στο τέλος της σεζόν
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 07 Ιούλ 2019, 01:10

:lol: :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 07 Ιούλ 2019, 03:32

Βρε ολα θα πανε καλααα
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 07 Ιούλ 2019, 17:42

Σάκης Ρουβάς; :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 18 Ιούλ 2019, 23:34

ο Κωστάκης παιδιά.
ναι απ το Κιλκίς, το ΠΑΟΚτσάκι.
που δε μας έκανε γιατί δε βάζει τη μπάλα στο παρκέ, δεν έχει τη θέση στο 3 / ούτε και στο 2, δεν παίζει άμυνα, σουτάρει ανεξέλεγκτα κλπ κπλ όσα γράφονταν τότε που τον είχαμε...
έφτασε 36, βγάζει συμβόλαιο Ισπανία (που υποθέτω είναι το μισό μπάτζετ της ομάδας μας...όταν είχαμε μπάτζετ)
και έκλεισε σαιζόν με σχεδόν 40% τρίποντο, όσο και ο δικός μας Γκος δηλαδή...
χωρίς άλλα σχόλια...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό apple64 » Παρ 19 Ιούλ 2019, 00:49

Ο Κώστας όταν έπαιζε σε εμάς μου θύμιζε πρώην αθλητή.
Ο Κώστας φέτος είναι γυμνασμένος και γρήγορος σαν 25άρης.

Προφανώς ο τότε ΠΑΟΚ δεν του έδινε το κίνητρο που έψαχνε. Για εμένα αυτό είναι απολύτως σεβαστό. Δεν έχει να κάνει με τον αθλητή. Αυτό είναι πρόβλημα της ομάδας. Πρόβλημα που πρέπει να ανησυχεί προπονητή και διοίκηση της εποχής.

Όσο περίεργο και να φαίνεται, όταν μιλάμε για επαγγελματίες αθλητές, κίνητρο δεν είναι μόνο τα χρήματα.

Ο σημερινός ΠΑΟΚ φοβάμαι πως είναι πολύ χειρότερα.

Υ.Γ. Στα 36 ένας αθλητής με τον σωματότυπο του Βασιλειάδη δεν πρέπει να έχει κανένα πρόβλημα. Εκτός εάν έχει κάποιον άσχημο τραυματισμό ή απλά βαρέθηκε. Μπάσκετ παίζει. Δεν κάνει ασκήσεις εδάφους.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 19 Αύγ 2019, 22:19

Λοιπόοοοοον... Πήραμε προπονητή, οπότε σιγά σιγά θα ακούμε και τα πρώτα ονόματα, ειδικά αφού ξεκαθαριστεί το τοπίο των διοικητικών.

Ο νέος προπονητής μας, ανήκε στη Diamond Agency..




Η οποία έχει κλειστή την database της.
Το καλό το παλικάρι, ξέρει κι άλλο μονοπάτι!

Από αυτό το site προκύπτουν τα ονόματα Lou Diamantopoulos και Elias Diamantopoulos, οι οποίο λογικά είναι τα αδέρφια που έχουν και τρέχουν τη Diamond.



Στο παρελθόν είχα κάνει post και βρήκα (γιατί είχε ειπωθεί υπανιγμός για τους ατζέντηδες που συνεργάζεται ο ΠΑΟΚ) σε ποια ατζεσία (ναυτικός όρος) ανήκει ο κάθε παίκτης μας.
Πριν 2 χρόνια είχαμε παίκτες από:
Delta Agency του Δελημπαλταδάκη (Ousman Krubally, Αντώνης Κόνιαρης, Βασίλης Χαραλαμπόπουλος)
Sports ProMotion (Κατσίβελης)
Kapa Sports (Χρυσικόπουλος, Παπαντωνίου, Ζάρας, Κακαρούδης, Σχορτσανίτης, Γιαννακίδης, Καλλές)
Από την BDA έχουμε πάρει κάποτε τον Triche, αλλά έχει τοπ ονόματα και κυρίως ξένους, οπότε δύσκολα...
Ο Θοδωρής Φυλλιούδης εκπροσωπεί τον Μαργαρίτη και ο Δημήτρης Μπουράς τον Τσόχλα... Αμφότεροι φαίνεται να είναι freelancers, δεν ανήκουν σε ατζεσία.
Στην Octagon, η οποία είναι επίσης top σαν την BDA, ανήκει ο Θοδωρής Καρράς και ο Χαβουζαίου (περαστικά).
Στον Ιωσήφ Καλλέργη ανήκει ο Γιανναράς.
Στη Network Sports International του Νίκου Σπανού, ανήκουν οι Μπόγρης, Jamal Jones, Κόνιαρης, Κώττας, Jordin Williams και πολλά ονόματα παικτών που παίζουν ή έπαιξαν Ελλάδα.


Εδώ έχει κι άλλες ελληνικές ατζενσίες https://www.eurobasket.com/Greece/basketball-Agents.asp



Θα ψάξω λίγο ακόμα να βρω ποιους έχει η εταιρία του coach, εκεί ήθελα να καταλήξω :mrgreen:
Diamond Agency Facebook Page εδώ έχει φωτογραφίες από παίκτες που τους εύχεται χρόνια πολλά..

Εδώ ο Ηλίας Διαμαντόπουλος ποστάρει ελεύθερους παίκτες όπως ο Sean Hoenn, ο Jonathon Mines που πήρε ελληνική υπηκοότητα (από Αυστραλία), ο Dmitri Thompson, ο Marko Haskins, ο Jacob Calloway, ο Kyle Anderson, o Γάιος Σκορδίλης... και άλλοι. Μπείτε στο Φέησμπουκ του παραπάνω να δείτε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 23 Αύγ 2019, 15:21

Βγήκε στην αγορά για αθλητές

Την στελέχωση του ρόστερ έχει ξεκινήσει ο Κώστας Φλεβαράκης, προκειμένου να δημιουργήσει το σύνολο του Δικεφάλου για την επόμενη αγωνιστική σεζόν.

Οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ, αφού προσπαθούν να κλείσουν κάποια ανοιχτά μέτωπα με αθλητές που τους οφείλονται χρήματα, ψάχνουν παράλληλα και στην εγχώρια αγορά για ελεύθερους παίκτες, που ταιριάζουν στα «θέλω» του 50χρονου τεχνικού.

Έρευνα γίνεται και στο εξωτερικό, καθώς η ομάδα δεν θα αποτελείται μόνο από γηγενείς παίκτες, ενώ πρώτος στόχος είναι να διασφαλιστεί η ομαλή παραμονή των παικτών που έχουν ήδη συμβόλαιο (Σχίζας-Μαργαρίτης), με τον Λίνο Χρυσικόπουλο από την άλλη να έχει πάρει ήδη την απόφαση να αποχωρήσει από τον Δικέφαλο, αν δεν αλλάξει κάτι δραματικά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 24 Αύγ 2019, 13:41

Δυναμικά για Γιάνκοβιτς

Ο Βλαδίμηρος Γιάνκοβιτς παραμένει διαθέσιμος στην αγορά, ο ΠΑΟΚ ψάχνεται για την ενίσχυση του και παρά τις δυσκολίες, οι δύο πλευρές, βρίσκονται σε επαφή.

Ο Λίνος Χρυσικόπουλος αποτελεί και τυπικά παρελθόν από χθες, αλλά η απόφαση του να χαρίσει όλες τις οφειλές προς το πρόσωπο του (με ταυτόχρονη απόσυρση της προσφυγής ύψους 167.000 ευρώ που είχε καταθέσει), είχε αντίκτυπο και στο μπάτζετ της νέας σεζόν.

Στη συμφωνία που υπήρχε με τον Κερκυραίο φόργουορντ για την επόμενη σεζόν, προβλεπόταν ένα ποσό, που ειδικά για αυτόν τον ΠΑΟΚ, θα ήταν ένα από τα μεγαλύτερα του αγωνιστικού τμήματος, ποσό που πλέον δεν υφίσταται.

Παρότι, βέβαια, ελευθερώθηκε χώρος στο μπάτζετ, δημιουργήθηκε η ανάγκη για ποιοτική ενίσχυση (και) στο «3-4» και στο πλαίσιο αυτό, ο Κώστας Φλεβαράκης έχει έρθει σε επαφή με τον Βλαδίμηρο Γιάνκοβιτς.

Ο πρώην παίκτης του Πανιωνίου, του Παναθηναϊκού, της Βαλένθια, του Άρη και της Ανδόρρα, έκανε πέρσι μια πολύ καλή σεζόν με το Αιγάλεω (το οποίο έχασε την πρόκριση στην τετράδα του πρωταθλήματος στον τρίτο προημιτελικό με την ΑΕΚ), με 13,6 πόντους, 5,4 ριμπάουντ και 2,7 ασίστ, έχοντας 54,5% στο δίποντο, 28% στο τρίποντο και 74,4% στις ασίστ.

Η υπόθεση, εννοείται πως, δεν είναι εύκολη καθώς ο Γιάνκοβιτς έχει ένα καλό όνομα στην αγορά και μπορεί ανά πάσα στιγμή να του έρθει μια καλή πρόταση από το εξωτερικό, ωστόσο οι συνθήκες, φαίνεται να ευνοούν μια πιθανή επιστροφή στη Θεσσαλονίκη, μετά την παρουσία του στον Άρη, τη σεζόν 2016-2017.

Η συγκεκριμένη υπόθεση αναμένεται να παρουσιάσει εξέλιξη άμεσα, δεδομένου ότι στον ΠΑΟΚ, θέλουν να προχωρήσουν άμεσα σε κινήσεις ενίσχυσης, με φόντο την πρώτη προπόνηση της προσεχούς Δευτέρας. Επαφές γίνονται και με την ξένη αγορά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2019-2020

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 25 Αύγ 2019, 16:58

Καλος παικτης και καταλαβαινω τον επαγγελματισμο ενος παικτη ΑΛΛΑ εμενα εκεινο το τριποντο του στην εκπνοη του ημιτελικου κυπελλου πριν απο 4 χρονια στο Παλατακι που πιθανον μας στερησε ενα κυπελλο (αφου στον τελικο θα παιζαμε με τον απολλωνα π.) δεν το ξεχνω!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Επόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες