Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 24 Ιουν 2019, 23:51

joshua έγραψε:
barlow4 έγραψε:το αλλαξες οποτε δεν κολλαει το χαζοχαρουμενος.
με λες κολλημενο?


Εγώ λέω να κάνουμε ένα πείραμα . Ας σταματήσουν για ένα διάστημα κάποιοι και ξέρουν ποιοι είναι την ευεραισθηαια τους, τα άνευ περιεχομένου ποστ,τα «χιουμοριστικά» ποστ και από την αλλη ας αφήσουμε όσους ξεπερνούν τα όρια και τους κανόνες του φόρουμ όσον αφορά την κριτική στους υπεύθυνους του φόρουμ. Να δούμε αν το επίπεδο του φόρουμ θα βελτιωθεί η όχι. Ήδη τώρα έχουν γραφτεί ένα σωρό ποστ χωρίς λόγο.

δηλαδη ενα φορουμ στο οποιο θα εκφραζονται ελευθερα μονο αυτοι που κρινεις εσυ πως κολλανε σε ενα σοβαρο φορουμ.
παντως χωρις πλακα.εγω ειμαι προθυμος να το κανω το πειραμα σου.αρκει να κατονομασεις.να ξερουμε κ ποιοι το υποβαθμιζουμε.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 24 Ιουν 2019, 23:55

Αν αυτό που γράφω που ουσιαστικά λέει ας λειτουργήσει το φόρουμ με βάση τους κανόνες του εσυ το μεταφράζεις στο να μιλάνε ελεύθερα ΜΟΝΟ αυτοί που εγώ κρίνω καταλαβαίνεις γιατί δεν πρόκειται να βγάλουμε άκρη. Αν το να κοπουν οι επιθέσεις και οι ειρωνείες εσυ το μεταφράζεις σε λογοκρισία εκ μέρους μου πάω πάσο...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τρί 25 Ιουν 2019, 00:01

ρε φιλε λες να κοψουμε οι χιουμοριστες , οι ανευ περιεχομενου και οι ευερεθιστοι.για να ανεβει επιπεδο το φορουμ.κοροιδευομαστε?μιλησα εγω για λογοκρισια?για το πειραμα σου μιλησα.αυτοι που αφαιρεσες στο πειραμα σου ειμαστε οι προαναφερομενοι.μενετε οι σοβαροι και οι υπερβολικοι.
κ για να το κλεισω εδω κανενας κανονισμος σε φορουμ δεν υπαρχει που να λεει πως οταν καποιος εκφραζει μια υπερβολικη αποψη δεν πρεπει να ακουει υπερβολικο αντιλογο.θετει ο καθενας την παπαριά του σε κοινη θεα, αντιστοιχη παπαρια θα εισπραξει.οχι πολιτισμενο διαλογο που θελεις.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 25 Ιουν 2019, 00:01

ρε σεις, διαβαζω 5 σελιδες bromance και λεω δε μπορει στο τελος θα πεσει φιλακι..ακομη; :lol:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 25 Ιουν 2019, 00:03

Εχεις απολυτο δικιο!
Παπαρια, οχι προσβολες σε προσωπικο επιπεδο.
Γτ η προσβολη σε προσωπικο επιπεδο θα φερει αντιστοιχη προσβολη μετα και παει λεγοντας!
Ειπα μια παπαρια κατα την γνωμη σου.
Πες μια αντιστοιχη παπαρια για να την αντικρουσεις, δεκτο.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τρί 25 Ιουν 2019, 00:04

γκοσπι αυτο εκανα με σενα.εγω του τη σπαω γιατι ειμαι χαζοχαρουμενος κ ευερεθιστος.9τωρα που το σκεφτομαι και ανευ περιεχομενου).
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 25 Ιουν 2019, 00:08

jibbie έγραψε:ρε σεις, διαβαζω 5 σελιδες bromance και λεω δε μπορει στο τελος θα πεσει φιλακι..ακομη; :lol:
Αν δεν πεσουν μαπες φιλακι δεν εχει [FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY]

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Τρί 25 Ιουν 2019, 00:37

Παρακολουθησα βιντεο των παικτων μπορω να πω πως δημιουργηθηκε μια αμυδρη αποψη για Σανκαρε και Αουγκουστο.
Ο Σανκαρε μου θυμιζει Σακχοβ με 3 πνευμονια και ισως ενα κλικ γρηγοροτερος.
Ο δε Αουγκουστο εχει μια ραθυμια στον τροπο παιχνιδιου του που πολλους δεν τους αρεσει. Ωστοσο το παλικαρι εχει τρομερο διαβασμα παιχνιδιου με στοχευμενες μεταβιβασεις. "Βαρυς" φανηκε για το καλουπι του.Θυμισε λιγο Παμπλο στο βιντεο που ειδα (θου κυριε φυλακην τω στοματι μου) καθως ξερει να χρησιμοποιει το σωμα και εχει την μεταβιβαση.
Οποτε ισως μιλαμε για στοιχεια Σακχοβ με Κανιας στον εναν (τελειωματα,τοποθετησεις στο αντιπαλο μισο του Ουκρανου και τρεξιμο διαρκειας του Ισπανου ) και μεταβιβαση Ολιβειρα με ταχυτητα Κανιας στον αλλον. Ειδωμεν κυριοι. :pano: :pano:
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2342
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 25 Ιουν 2019, 00:40

Απο αυτα που διάβασα για Ντούγκλας Αουγκούστο δεν μειώθηκε καθόλου ο ενθουσιασμός που είχα στην αρχή, ίσα ίσα αυξήθηκε.

Απο τις πληροφορίες που κατάφερα να συλλεξω, βλέπω εναν ταλαντούχο ποδοσφαιριστή αλλά και πολύ δυνατό χαρακτήρα.

Ξεκίνησε στη Φλουμινένσε μικρός και όπως πολλοί Βραζιλιάνοι άρχισε πρωτα απο φούτσαλ πριν κανει τη μετάβαση στο ποδόσφαιρο στα 15 του. Πολύ γρήγορα για την ηλικία του (αποτι κατάλαβα στα 16-17) βρέθηκε στην κ19 της Φλουμινένσε όπου κατεκτησε το αντίστοιχο πρωτάθλημα όντας πρώτος σκορερ με 15 γκολ. Οι εμφανίσεις του τού έδωσαν το εισητήριο για την πρωτη ομάδα αλλά και για τις μικρές εθνικές της Βραζιλίας οπου ηταν βασικός και αρχηγός!!

Στην πρώτη ομάδα της Φλουμινένσε έμεινε 4 χρονια καταγραφοντας πανω απο 50 συμμετοχες. Μιλάμε για ηλικία 17-21 σε μια απο τις μεγαλύτερες ομάδες της Βραζιλίας.

Τοτε, ήρθε η μεταγραφή (πέρσι τέτοιο καιρό βασικά) στην Κορίνθιανς η οποία πλήρωσε λίγο πάνω απο 1 εκατομμυριο για να τον κανει δικο της. Το ενδιαφέρον απο την Ευρώπη παντα υπήρχε αλλά ο Ντουγκλας ηταν άτυχος καθώς ειχε μικροτραυματισμούς και έχασε καποιες κλήσεις στην κ20 της Βραζιλίας που θα ανέβαζαν κι άλλο την αξία του.

Φτάνει λοιπον στην Κορίνθιανς, και στο σύνολο πραγματοποιεί 17 συμμετοχες. 17! Και οι απαράδεκτοι (να τα βλέπουμε εμείς αυτά) λόγω κάποιων κακών εμφανίσεων τον εβαλαν στο στόχαστρο. Το αποκορύφωμα σε ενα ματς Κρουζειρο-Κορινθιανς παιρνει 2 κίτρινες σε 1 λεπτο και αποβάλλεται. Αυτό ηταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι και οι οπαδοί ζητούν την απομάκρυνσή του.

Η διοίκηση αντί να στηρίξει ενα παιδι 21 χρονων ψάχνει να τον δανείσει. Υπάρχει ενδιαφέρον απο Μποταφόγκο, Γκρέμιο αλλά αυτή που θα τον πάρει είναι η Μπαχία γιατί η Κορινθιανς έχει βάλει στο μάτι τον Ραμιρεζ (ναι αυτον τον 18χρονο που θελαμε) και σκοπεύει να χρησιμοποιήσει τον Ντούγκλας στις διαπραγματεύσεις. Οποτε πριν 6 μηνες καταλήγει στην Μπαχία οπου και έχει 9 συμμετοχες μέχρι σήμερα.

Τώρα όσον αφορα τη θέση του, αυτή είναι 6-8αρι και θεωρειται απο τους καλύτερους στην πρωτη εθνική της Βραζιλίας (τουλαχιστον πριν παει στην Κορίνθιανς). Εχει τις αρμοδιότητες ενος box2box παίκτη και φημίζεται για την ταχύτητα του παιχνιδιού του, τις πάσες του, και τον δυναμισμό του. Ακόμα έχει πολύ καλά ποδια παρότι δε σκοράρει συχνά. Ουσιαστικά είναι ένας ταχυδυναμος Ολιβέιρα (τέτοιο στυλ). Επίσης έχει παίξει και 10αρι αλλά και αριστερό μπακ στο παρελθόν ..

Είναι θρησκος (όπως ο Ζαμπα), παντρεμενος και έχει μια κορούλα απο τα 17 του.

Αυτά...
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7698
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Τρί 25 Ιουν 2019, 00:47

τον Αύγουστο ντάγκλα :lol:
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό sourdos4 » Τρί 25 Ιουν 2019, 01:05

Είναι θρησκος (όπως ο Ζαμπα), παντρεμενος και έχει μια κορούλα απο τα 17 του.

Βραζιλιάνος/Πορτογάλος, καλό παιδί και νοικοκύρης. Νομίζω αυτά είναι από τα πρώτα στοιχεία που κοιτάζει η ομάδα στις μεταγραφές. Δεν βλέπετε ότι προσπαθούν να δημιουργήσουν μια παροικία από Latin ποδοσφαιριστές που έχουν κάψα να κάνουν καριέρα; Σίγουρα δεν είναι και εύκολο να εμπλακείς στην συγκεκριμένη αγορά, με τόσους μάνατζερ από πλευράς παικτών αλλά και αντίστοιχους μάνατζερ που κοιτάζουν αυτην.

Υ.Γ Πατρίς θρησκεία και οικογένεια είναι το δόγμα των Ρώσων, ειδικότερα με τον Πούτιν. Υπάρχουν περιπτώσεις που σε διώχνουν από τη δουλειά αν χωρίσεις με την γυναίκα σου.
Άβαταρ μέλους
sourdos4
 
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 22:04
Τοποθεσία: Θ5 Σ13 Θ76

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό cartman » Τρί 25 Ιουν 2019, 01:15

Αυτη τη βδομαδα πρεπει να κλεισει το χαφ και το εξτρεμ. Δεν εχουμε χαφ ουτε για διπλο
Η ομαδα το καλοκαιρι του 2024 θα παιξει προκριματικα με κεντρο Τσιγγαρα, Οζντοεφ.
Άβαταρ μέλους
cartman
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Σάβ 27 Αύγ 2016, 20:24

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Τρί 25 Ιουν 2019, 01:18

:lol: :lol: :lol:
thanos-xanthi έγραψε:οτι προκαλει η ελλειψη σεξ σε γυναικα, προκαλει η ελλειψη μεταγραφων στον αντρα
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό trouman » Τρί 25 Ιουν 2019, 01:36

thanos-xanthi έγραψε:οτι προκαλει η ελλειψη σεξ σε γυναικα, προκαλει η ελλειψη μεταγραφων στον αντρα



και άμα συνδυαστεί και με άλλη έλλειψη τι γίνεται? Ποια "φυλή " του φόρουμ να αντιστοιχισουμε στην κατηγορία με τις δύο ελλείψεις?

Διαλιεχτε..
και με θύμισες τώρα αυτό που είχα δει γραμμένο στο θρανίο όταν έδινα πανελλήνιες ( μια από τις τρεις φορές)

-Ο αυνανισμός βαράει στα αυτιά.
-Τι? χαλασμένα αυγά?

και σκέφτομαι ότι μεταγραφολαγνεια συνοδευομενη από μεταγραφική αγαμία, βαράει το ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ και για αυτό θα κουφαθουμε απ τα διάφορα κουφά που ακούμε..

και κλείνοντας να πω ότι έχω μια σιγουρια ότι όλα θα πάνε καλά τελικά για τους λόγους που ειπώθηκαν από άλλους. Έχουμε Σαββίδη.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τρί 25 Ιουν 2019, 02:07

psiras67 έγραψε::lol: :lol: :lol:
thanos-xanthi έγραψε:οτι προκαλει η ελλειψη σεξ σε γυναικα, προκαλει η ελλειψη μεταγραφων στον αντρα


Η έλλειψη σεξ στη γυναίκα την οδηγεί συνήθως στην απιστία. Με άλλα λόγια θα γίνουμε όλοι γαύροι ή αεκτζήδες ξέρω γω...... :)
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες