Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Ettien » Τετ 19 Ιουν 2019, 23:25

wickerman έγραψε:Αν θέλουμε έμπειρο παίχτη που να παστελώνει στις εξωτικές Αραβίες ας ρίξουμε μία ματιά στον παρακάτω:
https://www.transfermarkt.com/abderazak ... ler/235052
Έβαλε πέρσι μόλις 46 γκολ και μοίρασε και 10 ασίστ. Αλλά είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι θα λέτε σιγά τον παίχτη, τι βιογραφικό έχει και σιγά μην χωρέσει στον ΠΑΟΚ του ch.l. Ε, λέω κι εγώ λοιπόν, σιγά αφού δεν μας κάνει αυτός που έβαλε 46 γκολ στις Αραβίες μη μας κάνει ο Berg που έβαλε 14.

6 μύρια έδωσε η ομάδα του να για τον αγορασει περυσι...πως θα τον φερουμε εμείς ?
Άβαταρ μέλους
Ettien
 
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Σάβ 07 Μάιος 2016, 11:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 19 Ιουν 2019, 23:27

obanebane έγραψε:
Napoli4 έγραψε:Μάντζιος Μυστακίδης ή Μανιάς για τρίτο φορ;



Ο Μαντζιος ειναι κοντα στο να σταματησει το ποδοσφαιρο,ο Μανιας πηγε Πολωνια και ο Μυστακιδης για φορ μονο σε κανα ματς κυπελλου με ομαδα Β' εθνικης.


Για τις δικές μας προσθήκες δεν έχω ιδέα. Για το Μάτζιο όμως συγκεκριμένα μπορώ να πω ότι φέτος έφτασε κοντά στον πύργο το λευκό, αλλά τελικά κατέληξε στον Ασπρόπυργο.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό nikospaok66 » Τετ 19 Ιουν 2019, 23:27

Το respect αφορούσε τον winckerman αλλά και ο Jackson είναι τεφαρίκι. Είναι και βασικός στην Κολομβία έτσι δεν είναι?
Άβαταρ μέλους
nikospaok66
 
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ 23 Ιαν 2015, 21:15
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό wickerman » Τετ 19 Ιουν 2019, 23:30

Ξέρω ότι δεν είναι ρεαλιστικό να τον φέρεις ειδικά μετά την υπεραξία που απέκτησε έπειτα από αυτήν την ονειρική χρονιά που έκανε. Απλά ήθελα να αναδείξω το γεγονός πως πάνω από το 80% των συνοπαδών θα έλεγαν πως δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ του ch. l. γιατί έχει ανύπαρκτο βιογραφικό.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3466
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό nikospaok66 » Τετ 19 Ιουν 2019, 23:36

Παιδιά πάω για ύπνο είμαι τσακισμένος. Να τελειώσουμε με τις πωλήσεις πρώτα. Μετά τα καλύτερα. Έχω εμπιστοσύνη. Ούτε ο Κουρμπέλης με χαλάει για αμυντικό χαφ. Καληνύχτα. Ες αύριον.
Άβαταρ μέλους
nikospaok66
 
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ 23 Ιαν 2015, 21:15
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 20 Ιουν 2019, 00:21

https://talentabout.gr/2019/06/maties-s ... -paok-vid/

Έντονο ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ για ανερχόμενο Μεξικανό ποδοσφαιριστή.

Οι επιτυχίες του ΠΑΟΚ οφείλονται κυρίως στην άψογη διαχείριση υλικού. Οι Θεσσαλονικείς ξέρουν πως να "καλλιεργούν" τα ταλέντα τους και να επωφελείται τόσο ο σύλλογος, όσο και ο ποδοσφαιριστής, σε προσωπικό επίπεδο.

Γι΄αυτό, ο ΠΑΟΚ ετοιμάζει τα σχέδια του ενόψει της νέας σεζόν και το μεταγραφικό ενδιαφέρον δε στρέφεται μόνο σε ποδοσφαιριστές… πρώτης γραμμής, αλλά και σε ανερχόμενους, που "διψάνε" για ανάδειξη.

Τις τελευταίες ώρες, έντονη είναι η φημολογία πως ο "Δικέφαλος του Βορρά" ρίχνει… βλέφαρα προς την άλλη μεριά του Ατλαντικού και για την ακρίβεια στο Μεξικό.

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες του Medio Tempo, εκπρόσωποι της Ελληνικής ομάδας βρίσκονται στη Λατινική Αμερική, προκειμένου να "τσεκάρουν" και να αξιολογήσουν περιπτώσεις ποδοσφαιριστών, που μπορεί να αποδειχθούν "λίρα εκατό".

Μία από αυτές τις περιπτώσεις έχει δει το φως της δημοσιότητας και ονομάζεται Χεσούς Αλεχάνδρο Γκόμεζ (γεννημένος στις 31/01/2002). Πρόκειται για έναν 17χρονο ανερχόμενο ποδοσφαιριστή, που αγωνίζεται με τα χρώματα της Άτλας U17.

Ο νεαρός Μεξικανός είναι από τα πρώτα ονόματα της μεταγραφικής λίστας του ΠΑΟΚ, αναφορικά με την "έρευνα αγοράς" στην άλλη άκρη του κόσμου και δεν αποκλείεται το ενδιαφέρον να γίνει… εντονότερο, το προσεχές διάστημα.

Ο Χεσούς Αλεχάνδρο Γκόμεζ αγωνίζεται στο αριστερό άκρο της άμυνας, ενώ μπορεί και να χρησιμεύσει και στο κέντρο της άμυνας. Διακρίνεται για το συνδυασμό ύψους και ταχύτητας, που αποτελούν ακράδαντα προσόντα για έναν αμυντικό.

Έως τώρα, έχει μετρήσει δύο συμμετοχές στο Μεξικάνικο πρωτάθλημα και άλλες δύο στο θεσμό του Κυπέλλου της ίδιας χώρας. Σ’ έναν από τους δύο αγώνες Κυπέλλου, μάλιστα, πέτυχε και ένα γκολ. Ο νεαρός προορίζεται για την U17 του συλλόγου.

Μέχρι στιγμής δεν έχει επισημοποιηθεί το ενδιαφέρον για τον ποδοσφαιριστή από πλευράς ΠΑΟΚ, αλλά σύντομα αναμένονται περισσότερες εξελίξεις επί του θέματος.




Γι αυτον λεει ο JackRiper.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29884
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Hermann » Πέμ 20 Ιουν 2019, 00:33

Αυτοί δε παίζει να έχουν πιάσει ποτέ μεταγραφή...
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3490
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Πέμ 20 Ιουν 2019, 02:04

Πώς μπορειτε καλό κοιμάστε ρε ?
Σκανε βόμβες Νάπαλμ λεμε.....
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 20 Ιουν 2019, 07:14

Ανταλλαγή ουαρντα ινσουα θβσας άρεσε!;
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 20 Ιουν 2019, 07:59

obanebane έγραψε:Ο Berg για τον ΠΑΟΚ θα ήταν πεταμένα λεφτά, ευτυχώς όπως φαίνεται συμφωνούν και οι διοικούντες.

+1
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 20 Ιουν 2019, 08:08

MANIAKOS έγραψε:Ανταλλαγή ουαρντα ινσουα θβσας άρεσε!;

Προτιμώ Τόσκα, αν κατέβουν οι Ισπανοί στα 800 χιλιάρικα, που έχει και διεθνή εμπειρία. ΟΚ, επιθετικά δεν είναι καλός, αλλά για εκεί έχω τον Γιαννούλη.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 20 Ιουν 2019, 08:35

sfina

Τη Δευτέρα αναμένεται να επιστρέψει στη Θεσσαλονίκη ο Ρουμάνος προπονητής και, σύμφωνα με τη Live Sport, εκείνη την ημέρα έχει συγκληθεί σύσκεψη κορυφής στον «Δικέφαλο του Βορρά», όπου θα δώσουν το παρών ο Μάριο Μπράνκο και η Μαρία Γκοντσάροβα.

Ακόμα δεν έχει διευκρινιστεί αν ο Ιβάν Σαββίδης θα προΐσταται της σύσκεψης μέσω τηλεδιάσκεψης ή αν θα βρίσκεται εκείνη τη μέρα στη συμπρωτεύουσα.

Την ερχόμενη Δευτέρα, λοιπόν, θα τεθούν επί τάπητος όλα τα μεταγραφικά θέματα και θα αναλυθούν οι περιπτώσεις των υποψήφιων μεταγραφικών στόχων από τον αθλητικό διευθυντή του συλλόγου και θα ληφθούν οι όποιες αποφάσεις.

Ο χρόνος πιέζει και την Τετάρτη είναι η πρώτη προπόνηση για τη νέα χρονιά, με τους «ασπρόμαυρους» να ψάχνονται άμεσα για δύο πρωτοκλασάτους (από τους τέσσερις συνολικά παίκτες που θέλουν) για να ενισχύσουν το υπάρχον ρόστερ της ομάδας.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 20 Ιουν 2019, 08:37

MANIAKOS έγραψε:Ανταλλαγή ουαρντα ινσουα θβσας άρεσε!;

Για ανταλλαγή δεν ξέρω εμένα πάντως θα μου άρεσε ο Ινσουα. Είναι δυνατό μπακ και πολύ καλός επιθετικά. Αν σκέφτονται να φέρουν κάποιον που δεν θα καπελωσει τον Γιαννουλη ο Αργεντινος είναι καλή λύση.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 20 Ιουν 2019, 09:03

O Emmanuel Insua έχει ένα χρόνο ακόμη στον ΠΑΟ, ο οποίος θέλει να του ανανεώσει το συμβόλαιο και να βάλει ρήτρα αποδέσμευσης 3 μυρίων. Προφανώς και δεν θα τον ανταλλάξει με τον Warda, εκτός αν ο ΠΑΟΚ του προσφέρει και ένα επιπλέον ποσό (πχ ένα μύριο).
Αλλά όσο υπάρχει ο Αλαφούζος δεν νομίζω ότι χρειάζεται να έχουμε συναλλαγές με την ομάδα αυτή.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 20 Ιουν 2019, 09:58

ΑποστόληςΑ έγραψε:sfina

Τη Δευτέρα αναμένεται να επιστρέψει στη Θεσσαλονίκη ο Ρουμάνος προπονητής και, σύμφωνα με τη Live Sport, εκείνη την ημέρα έχει συγκληθεί σύσκεψη κορυφής στον «Δικέφαλο του Βορρά», όπου θα δώσουν το παρών ο Μάριο Μπράνκο και η Μαρία Γκοντσάροβα.

Ακόμα δεν έχει διευκρινιστεί αν ο Ιβάν Σαββίδης θα προΐσταται της σύσκεψης μέσω τηλεδιάσκεψης ή αν θα βρίσκεται εκείνη τη μέρα στη συμπρωτεύουσα.

Την ερχόμενη Δευτέρα, λοιπόν, θα τεθούν επί τάπητος όλα τα μεταγραφικά θέματα και θα αναλυθούν οι περιπτώσεις των υποψήφιων μεταγραφικών στόχων από τον αθλητικό διευθυντή του συλλόγου και θα ληφθούν οι όποιες αποφάσεις.

Ο χρόνος πιέζει και την Τετάρτη είναι η πρώτη προπόνηση για τη νέα χρονιά, με τους «ασπρόμαυρους» να ψάχνονται άμεσα για δύο πρωτοκλασάτους (από τους τέσσερις συνολικά παίκτες που θέλουν) για να ενισχύσουν το υπάρχον ρόστερ της ομάδας.



Αααα είχαμε καιρό να δούμε άρθρο για σύσκεψη! :D
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46909
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες