Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 19 Ιουν 2019, 12:29

Ριαν_Καπαγιαννιδης έγραψε:Ο Χολτμπι ειναι αυτο ακριβως που ορισμενοι εδω περα νομιζατε πως ειναι ο Μαρκοβιτς: Πολυ μεγαλο ταλεντο που δεν καταφερε ποτε να φτασει εκει που ολοι πιστευαν πως θα φτασει, παραμενοντας ωστοσο ενας ποδοσφαιριστης επιπεδου. Ωστοσο ο ερχομος του σημαινει αποχωρηση Πελκα, καθως παιζουν στην ιδια θεση. Δε νομιζω οτι θα ερθει ωστοσο. Ο δε Γκουντελι ειναι παικτης με παραστασεις, δεν τον εχω δει ωστε να εχω αποψη, αλλα ως ονομα και βιογραφικο γκελαρει μια χαρα. Γενικα ειμαι υπερ της αποκτησης νεαρων κι εξελιξιμων παικτων, αλλα αν φερουμε Σουσαετα και Γκουντελι, τοτε εχουμε την απαραιτητη ενεση εμπειριας και προσωπικοτητας ωστε να μπουμε στους ομιλους.

ΥΓ: Αυτον τον Μαρκοβιτς της Παρτιζαν τον στοπερ που κοιταει ο Ολυμπιακος, δεδομενου οτι ειμαστε πιο απλες σε ποσα που σκαμε, γιατι δεν τον παιρνουμε? Αν υπαρχει η πιθανοτητα να ερθει Ελλαδα, τοτε δεν πρεπει να χασουμε την ευκαιρια, θα φυγει με το πενταπλασιο ποσο μετα απο 1-2 χρονια.


1. Ο Μάρκοβιτς της Λίβερπουλ δεν πιστεύω να έχει παραμείνει ποδοσφαιριστής επιπέδου. Πιο πολύ σε πρώην ποδοσφαιριστής φέρνει με τελευταία καλή σεζόν πριν 5 χρόνια. Από την άλλη ο Χόλτμπι είναι αυτό που λες, και μπορεί να μην έπιασε στην Αγγλία αλλά έχει πολύ τίμια καριέρα.

2. Η άφιξη ενός 10αριού δε νομίζω να σημαίνει αυτομάτως πώληση του Πέλκα, όσο αλλαγή θέσης του Μπισεσβαρ στα αριστερά. Έτσι κι αλλιώς ο Χόλτμπι (και όποιο δεκάρι πάρουμε, αν πάρουμε) πιστεύω θα μπορεί να παίξει και στο 8.

3. Για Γκουντέλι συμφωνώ. Τον θυμάμαι περισσότερο με Άλκμααρ (παρότι με Άγιαξ παίξαμε πιο πρόσφατα) και μου είχε αρέσει πάρα πολύ. Παραπάνω δεν τον έχω δει ούτε εγώ, αλλά φαίνεται ό,τι πιο κοντά στον Ολιβέιρα μπορούμε να βρούμε.

4. Ο Σουσαέτα δε μ'αρέσει τόσο γιατί μου φαίνεται αρκετά soft, αλλά αν έρθει δε θα τα βάψω μαύρα. Παίκτης με θητεία 10+ χρόνια στη Λα Λίγκα θα είναι στη χειρότερη τίμιος. Αν και η Μπιλμπάο λόγω της ιδιαιτερότητάς της ανά τα χρόνια είχε και αρκετά σαπάκια που αν δεν έπαιζαν εκεί, θα ήταν στην καλύτερη σε Βαγιαδολίδ (όχι πως ο Σουσαέτα είναι τέτοιος, αλλά γενικά είναι περίεργα να ψωνίζεις από εκεί).

5. Μακάρι να γίνουν επενδύσεις όπως του Μάρκοβιτς, ειδικά η Σερβία είναι εξαιρετική αγορά (ειδικά η Παρτιζάν) αλλά φαίνεται ο οσφπ να έχει τον πρώτο λόγο εκεί.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 19 Ιουν 2019, 12:32

prax έγραψε:δεν ειναι αμυντικο χαφ ο χολτμπι, ουτε 6 ουτε 8, ειναι 10 ειδικα με το συστημα που παιζουμε, μαρκαρει αλλα δεν σκυλιαζει να κυνηγαει.
παιχταρας ειναι και τα τελευταια 3 χρονια στο αμβουργο ο καλυτερος της παιχτης.
ειναι αγγλογερμανος και η συμπεριφορα του μοιαζει με τον λορενς, ειανι τρελος.



Γιατί υπάρχει κάποιος που έχουμε-ειχαμε στο κέντρο και σκυλιαζει να κυνηγάει;
Ο Ρουμάνος στο κέντρο θέλει παίχτες που ξέρουν μπάλα και μπορούν να την κουβαλησουν κάποια μέτρα.
Αν μπορούσαμε να φέρουμε,Χολντμπι για αντι Σακχοφ,Γκουντελι για αντι Κανιας και Σίλβα για αντι Καντουρι θα ήταν μια ιδανική κατάσταση,μετα ας αποδεσμευαν και τον Μίσιτς.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό prax » Τετ 19 Ιουν 2019, 12:37

obanebane έγραψε:
prax έγραψε:δεν ειναι αμυντικο χαφ ο χολτμπι, ουτε 6 ουτε 8, ειναι 10 ειδικα με το συστημα που παιζουμε, μαρκαρει αλλα δεν σκυλιαζει να κυνηγαει.
παιχταρας ειναι και τα τελευταια 3 χρονια στο αμβουργο ο καλυτερος της παιχτης.
ειναι αγγλογερμανος και η συμπεριφορα του μοιαζει με τον λορενς, ειανι τρελος.



Γιατί υπάρχει κάποιος που έχουμε-ειχαμε στο κέντρο και σκυλιαζει να κυνηγάει;
Ο Ρουμάνος στο κέντρο θέλει παίχτες που ξέρουν μπάλα και μπορούν να την κουβαλησουν κάποια μέτρα.
Αν μπορούσαμε να φέρουμε,Χολντμπι για αντι Σακχοφ,Γκουντελι για αντι Κανιας και Σίλβα για αντι Καντουρι θα ήταν μια ιδανική κατάσταση,μετα ας αποδεσμευαν και τον Μίσιτς.



οχι μπανε, θελω να πω οτι θα τρεξει να μαρκαρει αλλα δεν θα κοβει, εν ολιγης ο χολτμπι σε σχηματισμο με τρια χαφ στον αξονα κανει, με δυο ομως χαφ δε γινεται γιατι κυριως ειανι δημμιουργος και οχι ας πουμε κοφτης.
ο γκουντελι κ τακλιν θα κανει και θα σταμπουκαλευτει ενω ο τρελαρας ο αγγλογερμανος ειανι πιο σοφτ για το κεντρο, αυτο θελω να πω.

κατα τ αλλα συμφωνω σε αυτο: Αν μπορούσαμε να φέρουμε,Χολντμπι για αντι Σακχοφ,Γκουντελι για αντι Κανιας και Σίλβα για αντι Καντουρι θα ήταν μια ιδανική κατάσταση.
αν και να σε πω πιστευω οτι ο ολιβειρα τελευταιες μερες του αυγουστου θα ερθει. δε μπορει να μην παρει παιχτες η πορτο για το κεντρο, οποτε ο ολιβερια θα ειναι περιττος..
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Τετ 19 Ιουν 2019, 12:48

To sportime γραφει οτι παμε για πιο πανω απο holtby..
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Τετ 19 Ιουν 2019, 12:53

Napoli4 έγραψε:1. Ο Μάρκοβιτς της Λίβερπουλ δεν πιστεύω να έχει παραμείνει ποδοσφαιριστής επιπέδου. Πιο πολύ σε πρώην ποδοσφαιριστής φέρνει με τελευταία καλή σεζόν πριν 5 χρόνια. Από την άλλη ο Χόλτμπι είναι αυτό που λες, και μπορεί να μην έπιασε στην Αγγλία αλλά έχει πολύ τίμια καριέρα.

2. Η άφιξη ενός 10αριού δε νομίζω να σημαίνει αυτομάτως πώληση του Πέλκα, όσο αλλαγή θέσης του Μπισεσβαρ στα αριστερά. Έτσι κι αλλιώς ο Χόλτμπι (και όποιο δεκάρι πάρουμε, αν πάρουμε) πιστεύω θα μπορεί να παίξει και στο 8.


4. Ο Σουσαέτα δε μ'αρέσει τόσο γιατί μου φαίνεται αρκετά soft, αλλά αν έρθει δε θα τα βάψω μαύρα. Παίκτης με θητεία 10+ χρόνια στη Λα Λίγκα θα είναι στη χειρότερη τίμιος. Αν και η Μπιλμπάο λόγω της ιδιαιτερότητάς της ανά τα χρόνια είχε και αρκετά σαπάκια που αν δεν έπαιζαν εκεί, θα ήταν στην καλύτερη σε Βαγιαδολίδ (όχι πως ο Σουσαέτα είναι τέτοιος, αλλά γενικά είναι περίεργα να ψωνίζεις από εκεί).



1. Αυτο ακριβως λεω κι εγω, οτι αυτο που καποιοι ειχαν στο μυαλο τους εσφαλμενα για τον Μαρκοβιτς, ισχυει απολυτα για τον Χολτμπι.

2. Μπισεσβαρ στα αριστερα ειναι εγκλημα. Θελουμε ενα εξτρεμ να μας ανεβασει επιπεδο, κι ο χοντρουλης ειναι καλος για ματς στην Ελλαδα, αλλα δεν εχει αυτα που θελουμε για να παιξει στα ακρα. Ασε που αν κανει διδυμο με Γιαννουλη/Βιεϊρινια, θα εχουμε θεμα αμυντικα απεναντι σε δυνατους αντιπαλους. Φετος μας εκατσε και δεν το πληρωσαμε, αλλα δεν θα ειμαστε καθε φορα τυχεροι.

4. Καταλαβαινω πως το εννοεις, αλλα ο Σουσαετα εφτασε να παιξει και μια φορα με την εθνικη Ισπανιας. Αρα κακος παικτης σιγουρα δεν ειναι. Η δικη μου ενσταση εχει να κανει με την ηλικια του. 31,5 ειναι λιγο παραπανω απ'οτι θα επρεπε. (Π.χ. ο Γκουντελι ειναι σε ιδανικη ηλικια γι'αυτο που θελουμε.)
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Τετ 19 Ιουν 2019, 13:19

Tο Αμβούργο τον άφησε να φύγει όταν το Μάρτιο ζήτησε να μην ταξιδέψει με την ομάδα επειδή έμαθε ότι δε θα είναι βασικός.
https://www.transfermarkt.co.uk/hamburg ... ews/334799

Σύμφωνα με αυτό, το 2015-16 έπαιρνε €1,3εκ (από 3,9 το 2013 - wikipedia).
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό typhoon » Τετ 19 Ιουν 2019, 13:37

Πιστευω οτι στα χαφ θα ειναι ο ματεους που θελαμε τον χειμωνα και εξτρεμακι κανενας project λεο ζαμπα
ready or not here i come
typhoon
 
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2019, 18:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Τετ 19 Ιουν 2019, 14:12

Τον Γκουντελι τον έχω δει δύο φορές στην Τούμπα, την πρώτη πιτσιρικά με την Αλκμαρ, και την δεύτερη με τον Αγιαξ. Στον αγώνα με την Άλκμαρ ήταν κυρίαρχος στο κέντρο και έβγαζε μάτια η απόδοση του. Την δεύτερη φορά που έπαιξε στην Τούμπα δεν τον παρατήρησα λόγω του σοκ που είχα με αυτά που έχανε ο Κλάους, και τον πικρό αποκλεισμό. Πάντως από την εικόνα που είδα μου άφησε την εντύπωση πως μοιάζει πολύ με τον Ρώσο Ζομπνιν της Σπαρτακ που αντιμετωπίσαμε τον Αύγουστο.
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1422
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 19 Ιουν 2019, 15:08

Ποδοσφαιρόφιλος από Ολλανδία είπε ότι στον Άγιαξ δεν ταν καλος
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Jojo-4 » Τετ 19 Ιουν 2019, 15:24

O Γιώργος άρχισε να ποσταρει πάλι...
Jojo-4
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ 19 Σεπ 2010, 16:26

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 19 Ιουν 2019, 15:35

Τι ζούμε..
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 19 Ιουν 2019, 15:43

Ωραία είναι ρε, χαβάς να γίνεται. Ούτως ή άλλως, η ομάδα στο τέλος θα ενισχυθεί περισσότερο από όσο περιμένουμε σχεδόν όλοι μας. Και σήμερα που μιλάμε εξακολουθώ να μην έχω την ελάχιστη ανησυχία περί μεταγραφικών.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Τετ 19 Ιουν 2019, 16:30

Απο ινπαοκ. Κουλουρης 3.5 χαρτιά Τουλούζ..
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 19 Ιουν 2019, 16:32

Μια χαρά
Ας τα κλαίνε τα λεφτά τους
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τετ 19 Ιουν 2019, 16:37

black_star_ninja έγραψε:Απο ινπαοκ. Κουλουρης 3.5 χαρτιά Τουλούζ..

Φέρτε να πιω να ξημερωθω
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες