Ηλίας Παπαθεοδώρου

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό mbison » Τρί 18 Ιουν 2019, 18:35

Πηραμε Φραγκια coach
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5152
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 18 Ιουν 2019, 18:44

Όταν μαθεύτηκε ότι έφυγε ο Σούλης, όλοι στεναχωρηθήκαμε και απορούσαμε, "γιατί έτσι ξαφνικά; τι συνέβη;"...
Απάντηση δεν πήραμε και αμέσως ακούστηκαν οι φήμες ότι έρχεσαι.

Εκεί πολλοί δυσανασχετήσαμε, προτιμούσαμε να έρθει ο γιος του Σούλη, άρχισε να παίζει στα ΜΜΕ ξανά η φάπα στον Κόνιαρη, δεν σε θέλαμε.

Και εν τέλει ανακοινώθηκες από την Κ.Α.Ε.! Εκεί οι φωνές εναντίον σου στα media (κυρίως από οπαδούς) έγιναν εντονότερες. Ήρθα στην παρουσίασή σου και κοιτούσα με μισό μάτι, δεν γούσταρα καθόλου ούτε τα μούτρα σου.

Σε δόθηκε ένα αρκετά καλό υλικό την πρώτη χρονιά, η ομάδα στα φιλικά γαμούσε κι έδερνε και μετά ήρθε η φάπα από τον Ο. Α.Ρ.Η.Σ. στο κύπελλο, πρώτος επίσημος αγώνας της χρονιάς, ενώ ο Π.Α.Ο.Κ. δεν είχε καμιά σχέση με την καλή εικόνα των φιλικών αγώνων! Διάολε, είχαμε 5 σερί ήττες στους πρώτους 5 επίσημους αγώνες.

Τότε άρχισαν τα δημοσιεύματα στα ΜΜΕ που ασκούσαν έντονη (και συχνά υπέρ του μέτρου) κριτική, τα οποία κατακεραύνωναν έναν προπονητή σε καινούριο περιβάλλον, με μια ομάδα καινούρια και με αρκετές απουσίες στην αρχή εκείνης της χρονιάς.
Όπως αργότερα απεδείχθη, έφταιγε το ότι ήσουν ο αδερφός του αδερφού σου.

Πείσμωσες (όπως είπες στην τελευταία συνέντευξη τύπου σου) και δεν το έβαλες κάτω. Κατάφερες να ανταπεξέλθεις στη πίεση της (πάντοτε ολιγοπληθούς) κερκίδας και η ομάδα έδεσε, άρχισε να παίρνει αποτελέσματα και έκανε καλή πορεία στην Ευρώπη! Κέρδισες τον γαύρο στο Παλατάκι, μας πήγες στους 16 του CL, χάνοντας τη πρόκριση στους 8 του CL στη (μικρή) διαφορά πόντων και το κλίμα πλέον είχε γυρίσει...μάλλον, εσύ το γύρισες!

Πέταξες και το χανούμι έξω από τα playoffs και σφραγίστηκε η εμπιστοσύνη του κόσμου στο πρόσωπό σου, λίγοι πλέον παρέμειναν δύσπιστοι.


Για την εφετινή χρονιά δυστυχώς δεν μπορώ να μιλήσω, διότι έχασα σχεδόν όλους τους επίσημους αγώνες. Πρόλαβα μόνο τους πρώτους δύο εντός αγώνες, με Πανιώνιο και Ρέθυμνο, όπου τους κερδίσαμε εύκολα. Τώρα που κοιτάζω το πρόγραμμα βλέπω ευρείες νίκες στην Ευρώπη, αποκλεισμό χανουμιού στο κύπελλο...


Ήμουν όμως στον ίσως πιο "βαρύ" αγώνα της χρονιάς. Στον μοναδικό αγώνα που πρόλαβα μετά από μήνες απουσίας. Στον τελευταίο. Εκεί που σε είδα για άλλη μια φορά να κλαις... Στο παρκέ, αλλά και στη συνέντευξη τύπου... Το γράφω και με σηκώνεται πάλι η τρίχα.
Δεν θυμάμαι ακριβώς τα λόγια σου, αν και στο site της Κ.Α.Ε. έχει γίνει πολύ πιστή μεταφορά του λόγου σου.
"Είναι μεγάλη επιτυχία για τον ΠΑΟΚ το ότι σήμερα υπήρχε μία κανονική ομάδα που πάλεψε σε ένα ματς playoffs. Είναι σαν να πήρε τίτλο." είπες και λύγισες, σταμάτησες να μιλάς για λίγο.

Μπορεί να μην σηκώσατε τίτλο, αλλά σηκώσατε τον Π.Α.Ο.Κ.! Κι αυτό είναι ένα κεφάλαιο που πρέπει να γραφεί με χρυσά γράμματα στο βιβλίο της ιστορίας του μπασκετικού Π.Α.Ο.Κ., αλλά και να αναφέρετε με περηφάνια, όποτε μιλάτε για τη καριέρα σας, εσύ και οι αθλητές σου.

Είχα αντιληφθεί ήδη, μέχρι τότε, τι πάστα άνθρωπος είσαι. Εκείνη τη βραδιά με επιβεβαίωσες. Όχι τόσο με τα λόγια, όσο με τις κινήσεις και τις εκφράσεις σου.



Ζητώ συγγνώμη με σκυμμένο το κεφάλι για όσα σκέφτηκα και είπα για 'σένα κι εδώ μέσα και προφορικά. Γουστάρω να σε ζητήσω συγγνώμη, γιατί τη ζητάω από έναν άντρα. Και άσε τους μ@λ@κες να λένε "οι άντρες δεν κλαίνε".
Σε ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου για όσα έκανες φέτος, για τα παιδιά που πιστεύω ότι κι εσύ βοήθησες να πειστούν να μείνουν.

Καλή προσωπική επιτυχία στη ζωή σου, coach Ηλία.
Εις το επανιδείν.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 18 Ιουν 2019, 18:48

Ηλίας Παπαθεοδώρου: «Ευχαριστώ για την αγάπη, το σεβασμό και τη φιλοξενία»

Ο Ηλίας Παπαθεοδώρου, μετά από δύο χρόνια ολοκλήρωσε τη συνεργασία του με τον ΠΑΟΚ και προέβη στην εξής δήλωση...

«Μετά από δύο χρόνια ολοκληρώθηκε η συνεργασία μου με την ΚΑΕ ΠΑΟΚ.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους ανθρώπους που πορευτήκαμε μαζί έχοντας πάντα κοινούς στόχους και φιλοδοξίες.

Κρατάω όλες τις όμορφες στιγμές, αλλά και τις δύσκολες, αυτές που μας έφεραν πιο κοντά και δημιούργησαν αληθινές ανθρώπινες σχέσεις.

Ευχαριστώ τον Μπάνε Πρέλεβιτς, τον Νίκο Σταυρόπουλο, τον Τέλη Ζουρνατσίδη για την εμπιστοσύνη και την στήριξη.

Όλα τα μέλη του διοικητικού συμβουλίου.

Τους άμεσους συνεργάτες μου, το σταφ, αλλά και τους ανθρώπους στα γραφεία της ΚΑΕ για την αγάπη και την καλή συνεργασία που είχαμε.

Τέλος, ένα ευχαριστώ στους φίλους της ομάδας για την αγάπη, τον σεβασμό και την φιλοξενία τους σε εμένα αλλά και στην οικογένεια μου.

Να είστε πάντα καλά».





Ένα ευχαριστώ είναι το λιγότερο για τον Ηλία Παπαθεοδώρου

Πριν από δύο χρόνια, ξεκινήσαμε την κοινή μας πορεία με τον Ηλία Παπαθεοδώρου. Η αρχή ήταν δύσκολη. Μία σκληρή δοκιμασία για όλους και περισσότερο για τον ίδιο. Σε όλα τα επίπεδα, εντός και εκτός παρκέ.

Αυτές οι δύσκολες στιγμές όμως ήταν που μας έφεραν πιο κοντά, ανέδειξαν τις αξίες όλων και μέσα από σκληρή δουλειά, μεθοδικότητα και επιμονή, φτάσαμε σε ένα όμορφο αποτέλεσμα. Οι συνθήκες δεν επέτρεψαν να πάρουμε όλοι μας το μάξιμουμ από αυτή τη συνεργασία, που μετά από δύο γεμάτα χρόνια ολοκληρώνεται. Κρατάμε όλες τις έντονες στιγμές, τις οποίες ζήσαμε με πάθος από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Σε αυτά τα δύο χρόνια γνωρίσαμε έναν εξαιρετικό προπονητή, ένα σπουδαίο άνθρωπο και τώρα πια είμαστε σίγουροι ότι κάναμε ένα πολύ καλό φίλο.

Ηλία Παπαθεοδώρου ευχαριστούμε για όλα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τρί 18 Ιουν 2019, 20:04

mbison έγραψε:Πηραμε Φραγκια coach


Αφραγκια
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 18 Ιουν 2019, 20:20

http://www.paokmania.gr/stiles/apopseis/anagnostes/160753-borei-na-mi-sikosate-titlo-alla-sikosate-ton-paok

Το παραπάνω ποστ μου, ελαφρώς αλλαγμένο...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό mbison » Τρί 18 Ιουν 2019, 20:33

cellophan έγραψε:
mbison έγραψε:Πηραμε Φραγκια coach


Αφραγκια

:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5152
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τρί 18 Ιουν 2019, 23:03

Ζαντός έγραψε:Όταν μαθεύτηκε ότι έφυγε ο Σούλης, όλοι στεναχωρηθήκαμε και απορούσαμε, "γιατί έτσι ξαφνικά; τι συνέβη;"...
Απάντηση δεν πήραμε και αμέσως ακούστηκαν οι φήμες ότι έρχεσαι.

Εκεί πολλοί δυσανασχετήσαμε, προτιμούσαμε να έρθει ο γιος του Σούλη, άρχισε να παίζει στα ΜΜΕ ξανά η φάπα στον Κόνιαρη, δεν σε θέλαμε.

Και εν τέλει ανακοινώθηκες από την Κ.Α.Ε.! Εκεί οι φωνές εναντίον σου στα media (κυρίως από οπαδούς) έγιναν εντονότερες. Ήρθα στην παρουσίασή σου και κοιτούσα με μισό μάτι, δεν γούσταρα καθόλου ούτε τα μούτρα σου.

Σε δόθηκε ένα αρκετά καλό υλικό την πρώτη χρονιά, η ομάδα στα φιλικά γαμούσε κι έδερνε και μετά ήρθε η φάπα από τον Ο. Α.Ρ.Η.Σ. στο κύπελλο, πρώτος επίσημος αγώνας της χρονιάς, ενώ ο Π.Α.Ο.Κ. δεν είχε καμιά σχέση με την καλή εικόνα των φιλικών αγώνων! Διάολε, είχαμε 5 σερί ήττες στους πρώτους 5 επίσημους αγώνες.

Τότε άρχισαν τα δημοσιεύματα στα ΜΜΕ που ασκούσαν έντονη (και συχνά υπέρ του μέτρου) κριτική, τα οποία κατακεραύνωναν έναν προπονητή σε καινούριο περιβάλλον, με μια ομάδα καινούρια και με αρκετές απουσίες στην αρχή εκείνης της χρονιάς.
Όπως αργότερα απεδείχθη, έφταιγε το ότι ήσουν ο αδερφός του αδερφού σου.

Πείσμωσες (όπως είπες στην τελευταία συνέντευξη τύπου σου) και δεν το έβαλες κάτω. Κατάφερες να ανταπεξέλθεις στη πίεση της (πάντοτε ολιγοπληθούς) κερκίδας και η ομάδα έδεσε, άρχισε να παίρνει αποτελέσματα και έκανε καλή πορεία στην Ευρώπη! Κέρδισες τον γαύρο στο Παλατάκι, μας πήγες στους 16 του CL, χάνοντας τη πρόκριση στους 8 του CL στη (μικρή) διαφορά πόντων και το κλίμα πλέον είχε γυρίσει...μάλλον, εσύ το γύρισες!

Πέταξες και το χανούμι έξω από τα playoffs και σφραγίστηκε η εμπιστοσύνη του κόσμου στο πρόσωπό σου, λίγοι πλέον παρέμειναν δύσπιστοι.


Για την εφετινή χρονιά δυστυχώς δεν μπορώ να μιλήσω, διότι έχασα σχεδόν όλους τους επίσημους αγώνες. Πρόλαβα μόνο τους πρώτους δύο εντός αγώνες, με Πανιώνιο και Ρέθυμνο, όπου τους κερδίσαμε εύκολα. Τώρα που κοιτάζω το πρόγραμμα βλέπω ευρείες νίκες στην Ευρώπη, αποκλεισμό χανουμιού στο κύπελλο...


Ήμουν όμως στον ίσως πιο "βαρύ" αγώνα της χρονιάς. Στον μοναδικό αγώνα που πρόλαβα μετά από μήνες απουσίας. Στον τελευταίο. Εκεί που σε είδα για άλλη μια φορά να κλαις... Στο παρκέ, αλλά και στη συνέντευξη τύπου... Το γράφω και με σηκώνεται πάλι η τρίχα.
Δεν θυμάμαι ακριβώς τα λόγια σου, αν και στο site της Κ.Α.Ε. έχει γίνει πολύ πιστή μεταφορά του λόγου σου.
"Είναι μεγάλη επιτυχία για τον ΠΑΟΚ το ότι σήμερα υπήρχε μία κανονική ομάδα που πάλεψε σε ένα ματς playoffs. Είναι σαν να πήρε τίτλο." είπες και λύγισες, σταμάτησες να μιλάς για λίγο.

Μπορεί να μην σηκώσατε τίτλο, αλλά σηκώσατε τον Π.Α.Ο.Κ.! Κι αυτό είναι ένα κεφάλαιο που πρέπει να γραφεί με χρυσά γράμματα στο βιβλίο της ιστορίας του μπασκετικού Π.Α.Ο.Κ., αλλά και να αναφέρετε με περηφάνια, όποτε μιλάτε για τη καριέρα σας, εσύ και οι αθλητές σου.

Είχα αντιληφθεί ήδη, μέχρι τότε, τι πάστα άνθρωπος είσαι. Εκείνη τη βραδιά με επιβεβαίωσες. Όχι τόσο με τα λόγια, όσο με τις κινήσεις και τις εκφράσεις σου.



Ζητώ συγγνώμη με σκυμμένο το κεφάλι για όσα σκέφτηκα και είπα για 'σένα κι εδώ μέσα και προφορικά. Γουστάρω να σε ζητήσω συγγνώμη, γιατί τη ζητάω από έναν άντρα. Και άσε τους μ@λ@κες να λένε "οι άντρες δεν κλαίνε".
Σε ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου για όσα έκανες φέτος, για τα παιδιά που πιστεύω ότι κι εσύ βοήθησες να πειστούν να μείνουν.

Καλή προσωπική επιτυχία στη ζωή σου, coach Ηλία.
Εις το επανιδείν.
Μπράβο Ζαντέ!

Κείμενο που μόνο ΠΑΟΚτσής θα μπορούσε να γράψει.

Εις το επανιδείν κόουτς!

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 19 Ιουν 2019, 09:45

Να 'σαι καλά αδερφέ! :)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό constadine » Τετ 19 Ιουν 2019, 10:17

Εγώ παρότι τα περισσότερά μου χρόνια ήμουν περισσότερο μπασκετικός ,δεν παρακολούθησα την ομάδα τα τελευταία χρόνια .
Η αίσθηση που έχω για τον Ηλία Παπαθεοδώρου και όσα γίνονταν στην ομάδα ταιριάζει με το κείμενο του Ζαντού .
Με εντυπωσίασε το κείμενό σου Ζαντέ .
Μπράβο !
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 19 Ιουν 2019, 11:00

Σ'ευχαριστώ πολύ!! :)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 20 Ιουν 2019, 00:50

Παπαθεοδώρου διετίας στην ΑΕΚ

Σήμερα επισημοποιήθηκε η ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας της ΑΕΚ από τον Ηλία Παπαθεοδώρου.

Αναλυτικά όσα αναφέρει στη σχετική ανακοίνωση η ΚΑΕ ΑΕΚ:

H AEK B.C. ανακοινώνει, ότι νέος προπονητής της «Βασίλισσας» για τα επόμενα δύο (2) χρόνια, ήτοι έως το Καλοκαίρι του 2021, θα είναι ο Ηλίας Παπαθεοδώρου.

Η Διοίκηση της ΑΕΚ ΒC θα παρουσιάσει το νέο τεχνικό σε συνέντευξη Τύπου, την Παρασκευή 21/06, και ώρα 14:30, στο Κλειστό του ΟΑΚΑ (αίθουσα Τύπου).

Βιογραφικό

Ο Ηλίας Παπαθεοδώρου γεννήθηκε στις 20 Ιουνίου του 1975 στην Αθήνα. Ξεκίνησε να παίζει μπάσκετ στον Αθηναϊκό, στον οποίο έκανε τα πρώτα του προπονητικά βήματα, όταν σε ηλικία 20 ετών ανέλαβε τα Τμήματα Υποδομής. Τη σεζόν 2001-2002 έγινε βοηθός προπονητή στην ανδρική ομάδα.

Από το 2002 ως το 2004 εργάστηκε στον Λαρισαϊκό, με τον οποίο κέρδισε δύο διαδοχικές ανόδους, ενώ την επόμενη τριετία (2004-2007) δούλεψε στο Μαρκόπουλο, το οποίο οδήγησε στην άνοδο στην Α΄ΕΣΚΑ.

Το μεγαλύτερο μέρος της προπονητικής του καριέρας το έχει περάσει στην ΑΕ Νέας Κηφισιάς, την τεχνική ηγεσία της οποίας ανέλαβε το 2007. Ξεκινώντας από την Β’ ΕΣΚΑ, οδήγησε την ομάδα της Κηφισιάς στη Basket League. Τη σεζόν 2012-2013 κατέκτησε το πρωτάθλημα της Α2.

Το καλοκαίρι του 2016 ανέλαβε την τεχνική ηγεσία της Αστάνα, με την οποία είχε μία απολύτως επιτυχημένη σεζόν, καθώς κατέκτησε χωρίς καμία ήττα το Πρωτάθλημα και το Κύπελλο στο Καζακστάν. Παράλληλα, είχε αξιοσημείωτη πορεία και στην VTB League, όπου κέρδισε τη συμμετοχή του στα playoffs της διοργάνωσης. Το 2017 γύρισε στην Ελλάδα, και τον ΠΑΟΚ, όπου τη σεζόν που διανύουμε έφτασε μέχρι τον τελικό κυπέλλου Ελλάδας, ωστόσο, ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό.

Το 2013, ανέλαβε ως πρώτος προπονητής την Εθνική Ελλάδας Ανδρών U18,με την οποία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης Εφήβων, το 2015. Αργότερα ανέλαβε και την Εθνική U19, καθώς και την U20, με την τελευταία κατέκτησε ένα χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης Εφήβων Β’ κατηγορίας, το 2016, ενώ το 2017, το χρυσό, στην Α’ κατηγορία.



Λουκέτο αύριο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό apple64 » Πέμ 20 Ιουν 2019, 08:45

Λυπάμαι πολύ που έφυγε.

Λυπάμαι που έφυγε για την ΑΕΚ. Αξίζει καλύτερα.

Στον ΠΑΟΚ ήταν 100% επιτυχημένος.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Πέμ 20 Ιουν 2019, 19:03

Ευχαριστούμε για όλα κόουτς

Κλειδώνει
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες