Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου...

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 12 Ιουν 2019, 13:39

Υπαρχει εσωτερικος κανονισμος σε ολες τις ομαδες.Υπαρχουν κανονες συμπεριφορας.Αν υπαρχει διοικηση και σοβαρη τεχνικη ηγεσια ο παπασταθοπουλος πρεπει να διωχθει απο την εθνικη.Το επιτασσει η πειθαρχια σε οτιδηποτε λειτουργει βασει ιεραρχιας.Στο δευτερο δε θα υπηρχε κανενα λαθος αν γινοταν χωρις να εχουν βρωμισει στους αρδ τι προκειται να κανουν και τι προκειται να πουν.Στο πρωτο αποδεικνυει απλα οτι ειναι πουστρακι καθως και ο αναστασιαδης και ο μπασινας εδειξαν αιφνιδιασμενοι.Ουτε καν τα @@ να το συζητησει πρωτα μαζι τους δεν ειχε.
Και αυτο δεν ειναι καλυψη σε κανεναν αναστασιαδη που και εγω θεωρω οτι προπονητικα εχει τελειωσει εδω και χρονια.
Τωρα αν εσυ εκκινουμενος απο την αντιπαθεια σου στον χ τα βρισκεις ολα καλως καμωμενα , τι να συζηταμε.
Οι δηλωσεις ειναι επιθεση και δεν το αμφισβητει κανεις στην ελλαδα εκτος απο εσενα.
υγ.Τελος να πω οτι η απειλη της π@υτσας (αν ισχυει) οτι αν δε φυγει δεν παιζω με την εθνικη δεν υφισταται ουτε στην πιο υποαναπτυκτη χωρα.Υποτιθεται οτι η εθνικη ειναι η υψιστη τιμη και ειναι υπερανω προσωπων και χρηματων(λολ).Ποιον απειλει?Ας παει να τα πει και στην αρσεναλ αυτα.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 12 Ιουν 2019, 14:03

Ο renegade μου θυμίζει τη παλιά ισχυρή άποψη που είχε ο desperando όταν συζητούσε.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τετ 12 Ιουν 2019, 14:03

Renegade σύμφωνα με τη λογική σου ο Τζαβέλλας είχε δίκιο που μας έκανε 2 φορές μπουρδέλο. Είπαμε, τον Άγγελο τον έχει ξεπεράσει το σύγχρονο ποδόσφαιρο, αλλά κάποια πράγματα που ακούγονται βγάζουν εμπάθεια.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 12 Ιουν 2019, 14:22

Μπ-υ-δ—ο
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Τετ 12 Ιουν 2019, 14:29

Να πω μια σκεψη που ειχα;

Αν το προβλημα με τον ΑΑ δε το χουν ΜΟΝΟ αυτοι οι 2, αλλα ειναι οι μονοι που εχουν εναν Α' σεβασμο απο τους υπολοιπους (παιχτες, ΟΠΑΔΟΥΣ, ΕΠΟ κτλ) ωστε να μην κατηγορηθουν τοσο πολυ για συμφεροντα και μλκιες; Αρα και ειναι οι μονοι που βγαινουν μπροστα

Γιατι αν βγει ο Χ Φορτουνης, ειναι "γαυροπαιχτης", αν βγει ο Χ Κουτρης, Κοτσιρας, Σιοβας, Μασουρας ειναι "πολυ "μικροι"/νεοι/λιγοι" κτλ
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 12 Ιουν 2019, 14:39

flash4 έγραψε:Renegade σύμφωνα με τη λογική σου ο Τζαβέλλας είχε δίκιο που μας έκανε 2 φορές μπουρδέλο. Είπαμε, τον Άγγελο τον έχει ξεπεράσει το σύγχρονο ποδόσφαιρο, αλλά κάποια πράγματα που ακούγονται βγάζουν εμπάθεια.

Εγώ ξέρω ότι ο Γκαρσία μας γλύτωσε όταν πήγε στην διοίκηση και είπε ότι ο Μπερέτα δεν είναι προπονητές και ευτυχώς έγινε η αλλαγή και μπήκαμε στους ομίλους.

Προσωπικά πιστεύω ότι η ιεραρχία δεν είναι πανάκεια.
Ναι είναι κάτι σημαντικό για την σωστή λειτουργία, αλλά όταν ο προϊστάμενος είναι εμφανώς προβληματικός τότε πας ένα σκαλί πιο πάνω,σε διαφορετικές συνταγές δεν μιλάμε για ελεύθερο δυτικό κόσμο αλλά πιο Κιμ Γιονγκ Ουν καταστάσεις.

Δηλαδή ξύπνησε μια μέρα ο Σωκράτης που μέχρι σήμερα ήταν παράδειγμα επαγγελματία και είπε θα τον εγαμησω τον στηπου. Ε δεν το πιστεύω.

Υγ φυσικά και στόχος των μέσων του χοντρού είναι η επο,σιγά μην ενδιαφεροντουσαν για το ελληνικό ποδόσφαιρο, γι'αυτό και δεν πρέπει να βγάζει τα ματάκια της μόνη της.

Τέλος πάντων ο καθένας με την άποψη του,πολυ το τραβηξαμε
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τετ 12 Ιουν 2019, 15:25

Ο Σωκράτης και ο Μανωλάς ήταν και είναι βασικά μέλη μιας εθνικής που έχει δεχτεί ντροπιαστικές ήττες έχοντας βασικό μερίδιο ευθύνης στα γκολ. Δε γίνεται όλοι οι προπονητές που πέρασαν να ευθύνονται για την εικόνα που επιδεικνύουν οι διεθνείς μας σταρ. Και όταν βγαίνουν τόσο σύντομα να πούνε αυτά που λένε σημαίνει ότι δεν πίστεψαν εξαρχής στον προπονητή. Οπότε για να έχει νόημα αυτό που κάνουν είτε θα έπρεπε εξαρχής να τα πούνε όλα αυτά και να μην κατέβουν να παίξουν είτε να παίξουν σύμφωνα με την κλάση τους και με αυταπάρνηση για το εθνόσημο και όχι να τους ξεφτιλίζουν οι επιθετικοί της Αρμενίας και των Νήσων Φερόε.
Τελευταία επεξεργασία από flash4 και Τετ 12 Ιουν 2019, 15:29, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 12 Ιουν 2019, 15:26

Tα του Γκαρσία μετά τα μάθαμε.δεν το έκανε ριάλιτι.Ο τρόπος είναι χυδαίος.Με τον τρόπο τα βάζω.
Το ότι θεωρώ ότι είναι μανατζερομαγαζο η εθνική είναι δικές μου θεωρίες κ γι'αυτό δε χωνεψα ποτέ αυτήν την ομάδα.Αλλα μπορεί να είμαι κ ψεκασμενος ως προς αυτό.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό sourdos4 » Τετ 12 Ιουν 2019, 15:26

Μόνος σου τα γράφεις. Πήγε στη διοιηκηση και μίλησε όχι στις κάμερες. Για να σε προλάβω, αν πήγε πρώτα στη διοίκηση ο Παπασταθόπουλος και του αρνήθηκαν αλλαγή προπονητή. Τότε θα επρεπε να βγεί και να πει εγώ μάγκες δεν ξαναπαϊζω Εθνική.
Άβαταρ μέλους
sourdos4
 
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 22:04
Τοποθεσία: Θ5 Σ13 Θ76

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 12 Ιουν 2019, 15:37

barlow4 έγραψε:Tα του Γκαρσία μετά τα μάθαμε.δεν το έκανε ριάλιτι.Ο τρόπος είναι χυδαίος.Με τον τρόπο τα βάζω.
Το ότι θεωρώ ότι είναι μανατζερομαγαζο η εθνική είναι δικές μου θεωρίες κ γι'αυτό δε χωνεψα ποτέ αυτήν την ομάδα.Αλλα μπορεί να είμαι κ ψεκασμενος ως προς αυτό.

Θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε την συζήτηση μας και την ανταλλαγή απόψεων, αλλά από την στιγμή που κάποιοι μάλλον θίγονται με την αντίθετη άποψη και με προσβάλλουν με τους χαρακτηρισμούς τους ( θεωρώ ότι δεν προσεβαλλα κάποιον εδώ μέσα πέρα του Αναστασιάδη) δεν θα ήθελα να συνεχίσω.

Υγ όσο για τον Γκαρσία,την ίδια μέρα έγιναν τα πάντα γνωστα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό skalon » Τετ 12 Ιουν 2019, 15:39

Θα έδινα 1.000 δίκαια στον Παπασταθόπουλο και σε όποιον άλλο παίκτη στεκόταν πίσω από τις δηλώσεις του, αν έβλεπα το παραμικρό ίχνος προσπάθειας από μέρους τους στον αγωνιστικό χώρο.

Αντίθετα, εγώ βλέπω 11-14 παίκτες να μπαίνουν στους αγώνες τρομερά νοχελικά, αδιαφορόντας τελείως, χωρίς να κάνουν ούτε ένα εύκολο κοντρόλ, πουλώντας επιδεικτικά τη μπάλα σε κάθε ευκαιρία και αφού βρεθούν 2-3 γκολ πίσω από το πρώτο ημίωρο, μετά "αρχίζουν" εκ του ασφαλούς να δείχνουν ότι προσπαθούν να αποδείξουν ότι τα δίνουν όλα για την ομάδα.

Χθες ο Φορτούνης μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν ήθελε να βάλουμε γκολ. Στη φάση του 1ου γκολ, ενώ μπορεί να το δώσει στο πιάτο του Μασούρα, του δίνει τη μπάλα 1 μέτρο πίσω και όταν μετά την ξαναπαίρνει οι επιλογές του είναι είτε να τη δώσει στο 1ο δοκάρι ή να τη γυρίσει στο πέναλτυ. Αυτός όμως τη βγάζει εξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Το ότι μπήκε το γκολ ήταν καθαρή τύχη. Δεν παίζεται έτσι η φάση.
Στο δε 2ο γκολ, ούτε πανυγήρισε, ούτε έτρεξε γρήγορα για την επαναφορά, τίποτα.
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 12 Ιουν 2019, 18:48

barlow4 έγραψε:Tα του Γκαρσία μετά τα μάθαμε.δεν το έκανε ριάλιτι.Ο τρόπος είναι χυδαίος.Με τον τρόπο τα βάζω.
Το ότι θεωρώ ότι είναι μανατζερομαγαζο η εθνική είναι δικές μου θεωρίες κ γι'αυτό δε χωνεψα ποτέ αυτήν την ομάδα.Αλλα μπορεί να είμαι κ ψεκασμενος ως προς αυτό.


Είναι χυδαιότατος, όντως. Δεν υπάρχει η παραμικρή δικαιολογία για αυτό, που έκανε ο Παπασταθόπουλος. Δημοσίως. Σαν αρχηγός της ομάδας, αν τραβάς ζόρι, τράβα, εκπροσωπώντας και τους άλλους τυχόν, και παραπονέσου εκεί που πρέπει. Και όχι φόρα παρτίδα να το ρίχνεις στα λεκτικά πουστριλίκια. Ντροπή του και μόνο ντροπή του.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 12 Ιουν 2019, 18:54

renegade έγραψε:Πάλι όλοι οι άλλοι φταίνε εκτός από τον Αγγελάρα :lol:
Μπράβο του,του το αναγνωρίζω,είναι σπουδαίο πράγμα να εισαι είσαι ένα τίποτα και να χεις τόση πέραση.
Βγάλτε τον Σωκράτη στημένο ή λίγο για να σωθεί ο κοσμοκαλόγερος, εξάλλου τι ξέρει αυτός από προπονητές, επειδή είχε για προπονητή τον κορυφαίο του κόσμου?
Και εγώ θεωρώ ότι δεν κάνει ο Αγγελος, αλλά εμπαθεια δεν έχω
.... Οι πριμαντονες μανωλας παπασταθοπουλος που φταίνε στα 4 από τα 6 γκολ που φάγαμε στα δύο τελευταία ματς λόγω ατομικών λαθών καλλιτερα να μην μιλάνε....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό paoki_ » Τετ 12 Ιουν 2019, 19:09

Ορθως θα φυγει ο Αγγελος, αλλα αν η ομαδα λειτουργει σωστα δεν θα πρεπει να ξανακαλεστουν Παπασταθοπουλος και Μανωλας.. Καλως η κακως εξεθεσαν ολο το team. Και στην τελικη παιρνουν ενα σκασμο λεφτα και πρεπει να ειναι επαγγελματιες. Αυτο που κανανε ηταν περα για περα αντιεπαγγελματικο. Ασε που την σακουλα απο τον Γκαζαριαν δεν την εφαγε ο προπονητης. Ουτε ηταν εκτος θεσης στο συνολο των γκολ που φαγαμε. Να λεμε και του στραβου το δικιο, χθες ειδαμε το θεατρο του παραλογου. Μιση ομαδα επαιζε για να σωσει τον αγγελο και η αλλη μιση για να τον φαει. Οσο και κακα να παιξεις, ο Σιοβας στο πρωτο γκολ τραβαει το ποδι του και ο Βλαχοδημος αργει να βγει και στο δευτερο ο Παπασταθοπουλος φευγει στα σκατα τελειως ψευτικα. Κριμα γιατι τον ειχα και σε εκτιμηση. Εκτιμησα τον πεφτουνη που χθες πραγματικα ηταν οτι ειχε να δειξει ολη η ομαδα στην επιθεση. Ασχετα που ειναι χτικιαρης και κουραστηκε, τα εδωσε ολα.
Άβαταρ μέλους
paoki_
 
Δημοσιεύσεις: 928
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2010, 11:08

Re: Εθνική Ελλάδος: Σκέψεις - Σχόλια - Γενική συζήτηση

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 12 Ιουν 2019, 19:13

Συμφωνώ 100%
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα ποδοσφαίρου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης