Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό kayde » Σάβ 08 Σεπ 2018, 21:41

Μπραβο στον Ερασιτεχνη.Η γνωστη σκουληκοερτ3,που οταν καναμε τις πορειες για τον γουμενο,ειχε ΠΑΝΤΑ απεξω διμοιριες ματ και παντα ειχαμε ριψεις χημικων χωρις λογο.Φοβοντουσαν βλεπετε -γιατι αραγε-,και ειχαν τα ματ να τους φυλανε.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 12 Σεπ 2018, 11:39

Το μεταφέρω από άλλο topic, γιατί μου έδωσε ένα σοβαρό ερέθισμα να υπενθυμίσω κάτι που πέρασε "στα ψιλά"...

από joshua » Τετ Σεπ 12, 2018 12:15 pm

Εγώ θα ζητούσα από το paokmania αν μπορούσε να έρθει σε επαφή πχ με τον Παννελήνιο και να έκανε μια συνέντευξη με κάποιον από τους υπεύθυνους να μας εξηγήσει αν θέλει και μπορεί πως λειτουργεί ο Σύνδεσμος και ειδικά με ποια διαδικασία συντάσσονται και βγαίνουν οι ανακοινώσεις.

Εγώ πάλι, ως πιο απαιτητικός, θα ζητούσα να μάθω μετά τα ίδια ακριβώς για τον Πανθεσσαλονίκειο Αθλητικό Όμιλο Κωνσταντινουπολιτών, εξηγώντας μας αν η παρακάτω ανακοίνωση βγήκε μετά από σύγκληση του Δ.Σ. ή της Γ.Σ.!!!!
goran 64 έγραψε:Ένα Μ Π ΡΑ Β Ο στην διοίκηση του ΑΣ, για την παρακάτω ανακοίνωση, που βάζει τα πράγματα στην θέση τους...

Εικόνα
Ο Α.Σ. Π.Α.Ο.Κ., εκφράζει την έντονη οργή και δυσαρέσκειά του για το «όργιο» εκτεταμένης προπαγάνδας και παραπληροφόρησης, που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου 8 Σεπτεμβρίου από το κρατικό κανάλι της ΕΡΤ3, που έχει έδρα τη Θεσσαλονίκη, σε εκπομπή αφιερωμένη στα εγκαίνια της ΔΕΘ.

Συγκεκριμένα, βγήκε στο δημοσιογράφο-παρουσιαστή κ. Γιαννούλη, ο εξ Αθηνών δημοσιογράφος κ. Αρβανίτης, ο οποίος επιδόθηκε σε έναν καταιγισμό ανακριβειών εις βάρος του Π.Α.Ο.Κ., κρίνοντας την πιθανή παραχώρηση του περιβάλλοντος χώρου του Γηπέδου της Τούμπας, ως παραχώρηση τύπου «δωρεάς» σε μια ανώνυμη εταιρεία, εννοώντας την ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ.

Ενημερώνουμε τον κ. Αρβανίτη ότι η οποιαδήποτε νομοθετική ρύθμιση που θα αφορά την παραχώρηση του περιβάλλοντος χώρου του Γηπέδου της Τούμπας θα γίνει προς το ερασιτεχνικό Αθλητικό Σωματείο Α.Σ. Π.Α.Ο.Κ., το οποίο από το 1926 μεγαλουργεί στον ελληνικό αθλητισμό, το οποίο είναι κάτοχος και ιδιοκτήτης του Γηπέδου της Τούμπας και του οικοπέδου, το οποίο αυτό στεγάζεται, το οποίο οικόπεδο δεν του χαρίστηκε, αλλά το αγόρασε από το Υπουργείο Εθνικής Αμύνης, με χρήματα των φιλάθλων του τη δεκαετία του 1950, όπως με χρήματα των φιλάθλων του χτίστηκε και το γήπεδο, το οποίο εγκαινιάστηκε το 1959.

Όσον αφορά, την πιθανή παραχώρηση του περιβάλλοντος χώρου του Γηπέδου της Τούμπας, αυτή εάν γίνει, θα γίνει όπως προείπαμε προς το Αθλητικό Σωματείο Α.Σ. Π.Α.Ο.Κ. για τις ανάγκες του νέου γηπέδου, προκειμένου αυτό να είναι ασφαλές και λειτουργικό για τους φιλάθλους, συμβατό με τις σύγχρονες προδιαγραφές της UEFA και ικανό να φιλοξενήσει διεθνείς αγώνες και διοργανώσεις υψηλού επιπέδου.

Ενημερώνουμε, επίσης, τον κ. Αρβανίτη, αλλά και κάθε άλλον ενδιαφερόμενο, ότι βάσει του καταστατικού του Π.Α.Ο.Κ., το οποίο είναι πλήρως εναρμονισμένο με τον οικείο αθλητικό νόμο, εάν ποτέ στους αιώνες των αιώνων διαλυθεί και δεν υφίσταται ο Α.Σ. Π.Α.Ο.Κ., η περιουσία του, κινητή και ακίνητη, δεν περιέρχεται στην ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ., αλλά στο ελληνικό δημόσιο.

Επίσης, γνωστοποιούμε ότι λάβαμε γνώση για τα σχόλια κάποιου κ. Κεχαγιά, πάλι στην ΕΡΤ3, ο οποίος αναφέρθηκε σε κρατικά γήπεδα κτλ... Είμαστε στη διάθεση οποιουδήποτε σε δημόσια συζήτηση να δούμε τελικά ποιο Σωματείο είναι ευνοημένο και ποιο όχι από το ελληνικό κράτος...

Καλούμε τη Διοίκηση της ΕΡΤ3 και τους παραγωγούς και συντελεστές των τηλεοπτικών της εκπομπών να είναι περισσότερο προσεκτικοί στα λεχθέντα των καλεσμένων τους και να ενημερώνουν έγκαιρα τον Π.Α.Ο.Κ. για ανακριβή και δυσφημιστικά σχόλια ή σε κάθε περίπτωση να καλούν και εκπρόσωπο του Π.Α.Ο.Κ.

ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
ΟΜΙΛΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ


Αυτή την ανακοίνωση δηλαδή, η οποία ήταν η σημαντικότερη της βδομάδας κι ας σχολιάστηκε λιγότερο απ όλες...

:pano:

Υ.Γ. Μήπως πρέπει πια να τελειώνουμε μ αυτόν τον κυκεώνα των ανούσιων σχολίων περί των άλλων ανακοινώσεων?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τετ 12 Σεπ 2018, 12:35

Goran με πρόλαβες.
Ήθελα κι εγώ να γράψω ένα (ανούσιο τελικά) μακρυνάρι στα περί συνδέσμων, όπου βασική αναφορά θα γινόταν στη μοναδική επίσημη ανακοίνωση αυτές τις μέρες από το θεματοφύλακα του συλλόγου, η οποία και απαντάει λιτά και κοφτά σε όλους και θέτει το ζήτημα στην πραγματική του βάση.

Όλα τα άλλα είναι -στην καλύτερη περίπτωση με την πιο αθώα ερμηνεία- ¨να΄χαμε να λέγαμε, καιρό έχουμε να φαγωθούμε¨.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 12 Σεπ 2018, 12:57

Σε κάμποσους μήνες θα έχουμε διοικητική αλλαγή, καθώς ο Κατσαρής διανύει την τελευταία του χρονιά.


Γνωρίζει κάποιος κάτι; Ποιοι είναι ενδιαφερόμενοι;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 24 Οκτ 2018, 09:49

........Εικόνα
Φίλαθλοι, αθλητές και Διοίκηση, σύσσωμος ο ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ χαιρετίζουν τη σημερινή ιστορική κατάθεση και υπερψήφιση στο ελληνικό κοινοβούλιο, της απαραίτητης νομοθετικής ρύθμισης, η οποία αποτελεί το πρώτο βήμα, στο φιλόδοξο σχέδιο της οικογένειας του Π.Α.Ο.Κ., για κατασκευή νέου γηπέδου στο χώρο της ιστορικής Τούμπας.

Οι πολιτικές δυνάμεις, οι οποίες συστρατεύθηκαν σήμερα πίσω από το δίκαιο αίτημα του ένδοξου Σωματείου να είναι σίγουρες ότι προσέφεραν την καλύτερη υπηρεσία στη Θεσσαλονίκη, στη νεολαία και στην αθλητική κοινωνία της πόλης και όχι μόνο.

Από την πλευρά του ο ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ δεσμεύεται ότι το γήπεδο, το οποίο θα κατασκευαστεί, θα αποτελεί ένα σημείο αναφοράς για όλη τη Β. Ελλάδα και θα προάγει τις αξίες του ποδοσφαίρου ειδικότερα και του ελληνικού αθλητισμού γενικότερα.

ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
ΟΜΙΛΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ


Από acpaok.gr

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 15 Μάιος 2019, 13:04

Εεεεεεί Κατσαρήηηηηη, το τόπι μου.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 07 Ιουν 2019, 21:05

Από Φίλοι Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ:


Να ενημερώσουμε τους φίλους που έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον για εγγραφή στον ΑΣ Π.Α.Ο.Κ. οτι για να γίνει κάποιος μέλος χρειαζεται:
1)Να συμπληρώσει την αίτηση εγγραφής που θα βρει στα γραφεία του ΑΣ στο γήπεδο της Τούμπας.
2)Η εγγραφή είναι 15 ευρώ και την πληρώνει κάποιος μια φορά.
3)Η ετήσια συνδρομή είναι 36 ευρώ.
Δηλαδή συνολικά με 51 ευρώ κάποιος γίνεται μέλος στον Σύλλογο.



Από βδομάδα θα πάω! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:


Επίσης, την Τετάρτη έχουν ΓΣ στην οποία θα είμαι παρών..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 11 Ιουν 2019, 20:01

Ανακοίνωση Α.Σ. ΠΑΟΚ


Όταν το ποδοσφαιρικό «νταμπλ» αλλάζει τα δεδομένα και τους συσχετισμούς στο ελληνικό ποδόσφαιρο και, γενικά, στον ελληνικό αθλητισμό, τότε δικαιολογούνται κάποιοι να θεωρούν τον ΠΑΟΚ, ως τον ευνοημένο διαχρονικά του συστήματος, που «μοιράζει» ασύστολα γήπεδα, κύπελλα και πρωταθλήματα.

Αιδώς Αργείοι...

ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
ΟΜΙΛΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ




:?: :?:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τρί 11 Ιουν 2019, 23:27

ειναι απαντηση σε αυτο
Μας «συγχωρείτε» που «υποβιβάσαμε» το Ελληνικό βόλεϊ επειδή δεν μας έχει χαριστεί από καμία κυβέρνηση γήπεδο (και με πληρωμένη ΔΕΗ) που να πληροί τις προδιαγραφές συμμετοχής στο Champions League, οι οποίες απαιτούν χωρητικότητα άνω των 3.000 θέσεων.

https://www.sdna.gr/volei/eyropaika-kyp ... i-ta-evale
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τετ 12 Ιουν 2019, 00:32

Κλαψομουνι@ζουν οι απόγονοι του 6ου στόλου ότι και καλά δεν έχει γήπεδα το L.A.;

Εδώ γελάνε...

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 12 Ιουν 2019, 21:52

Γύρισα από τη συνέλευση...

Πολλή τυπικότητα, καμιά αναφορά σχεδόν στο μπάσκετ, παρά μόνο μετά το τέλος της συνέλευσης, στους εκπροσώπους των ΜΜΕ (οι οποίοι ήσαν όλοι μπασκετικοί, τα ίδια πρόσωπα που βλέπω στο Παλατάκι). Θα διαβάσετε στα άρθρα τι ειπώθηκε, αλλά μην περιμένετε τίποτα σπουδαίο..


Στα θετικά, το ότι από σήμερα 12/06 είμαι μέλος του Α.Σ. και έχω βλέψεις να είμαι για χρόνια!

Μόνο 74 μέλη παρευρισκόμενα σήμερα... Από τα χιλιάδες που υπάρχουν. Και πάρα πολλοί από αυτούς, χρωστούν συνδρομές (το αστείο ποσό των 36€/χρόνο).

Στα αξιοσημείωτα η αναφορά του Χάρη Μάλλιου (τεράστιος!), εφόρου του επιτυχημένου τμήματος Πάλης του Π.Α.Ο.Κ. στο μοτίβο "διαρκείας Π.Α.Ε.-στήριξη στον Α.Σ." που ακολουθεί και ο γαύρος και ζήτησε να εφαρμοστεί και στον Π.Α.Ο.Κ.!


Γενικότερα, κάθε έφορος ανέφερε τα επιτεύγματα του τμήματός του όπως και πέρσι, τα γυναικεία τμήματα άνθισαν ιδιαίτερα φέτος και όχι μόνο σε αγωνιστικό επίπεδο.. Περιμένουμε το Σ/Κ την άνοδο του γυναικείου πόλο στην Α1!!

Τα ατομικά τα πάνε επίσης περίφημα, όπως και τα τμήματα υγρού στίβου και καλλιτεχνικής κολύμβησης που συνεργάζονται με ολυμπιονίκες και καταφέρνουν επιτυχίες!


Στους εφόρους που μίλησαν για επιτυχίες τμημάτων, δεν συγκαταλέγεται ο Γρηγόρης Πετρίδης που θεώρησε επιτυχία το ότι μας έφυγαν οι ξένοι μεσούσης της περιόδου και κάναμε ό,τι κάναμε με αμιγώς ελληνική ομάδα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Πέμ 13 Ιουν 2019, 08:02

Ζαντός έγραψε:Στα αξιοσημείωτα η αναφορά του Χάρη Μάλλιου (τεράστιος!), εφόρου του επιτυχημένου τμήματος Πάλης του Π.Α.Ο.Κ. στο μοτίβο "διαρκείας Π.Α.Ε.-στήριξη στον Α.Σ." που ακολουθεί και ο γαύρος και ζήτησε να εφαρμοστεί και στον Π.Α.Ο.Κ.!



Οι γαυροι σε βάζουν να γίνεις μέλος στον ερασιτέχνη τους αν θελεις διαρκείας(50ευρω)
και έχουν την κάρτα φιλάθλου (10ευρω) για όσους θέλουν να αγοράσουν εισιτήριο μέσα στη χρονιά.
Κάρτα φίλου με 10 ευρω έχουν και οι Παο,Αεκ,Αρης για να παρεις διαρκείας στην τρέχουσα σεζόν.
Για αρχή θα μπορούσαμε να κάνουμε και εμείς μια κάρτα φίλου του ερασιτέχνη και να μην τα
περιμένουμε όλα απο τον Σαββίδη.
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Ιουν 2019, 11:08

Αυτό ακριβώς!

Σε μια χρονιά που αναμένεται sold out στα διαρκείας της Π.Α.Ε., πρέπει ο Α.Σ. να το εκμεταλλευτεί και να πάρει 10-20 ευρώ από τον κάθε ΠΑΟΚτσή για τον Α.Σ.! Και +1€ στην τιμή του μεμονωμένου εισιτηρίου για όλην την χρονιά, για τον Α.Σ.!


- Με 10€ για κάθε διαρκείας (αν υποθέσουμε ότι η Π.Α.Ε. θα πουλήσει 21.000 για το sold out), τότε μάνι μάνι βγαίνουν 210.000€.

- Αν το 10€ είναι μόνο για τα φθηνά διαρκείας (Θ4, Θ4Α, Θ7) και στα άλλα διαρκείας αυξηθεί η συνεισφορά ανάλογα με την τιμή του διαρκείας, λέμε (πολύ μπακαλίστικα) ότι ο Α.Σ. θα πάρει 462.000€ (έβαλα μια μέση τιμή 22€/διαρκείας).

- Αν το δεκάρικο γίνει 15ρικο και ισχύσει ό,τι στην 2η παύλα (ανάλογη αύξηση της συνεισφοράς ανά εισιτήριο), τότε πάμε στα 525.000€ (με μια μέση τιμή 25€/διαρκείας).

- Αν μπει +1€ στη τιμή κάθε μεμονωμένου εισιτηρίου υπέρ Α.Σ., τότε σε κάθε sold out μπαίνουν +7000€ ανά αγώνα sold out. Ουσιαστικά, είναι δώρο ένας παίκτης επιπέδου πόλο, γυναικείου μπάσκετ κτλ. Ή τα ξενοδοχεία και η μεταφορά για έναν εκτός έδρας αγώνα. Αν παίξουμε 20-25 αγώνες εντός έδρας, είναι μια πραγματική βοήθεια κι αυτή!



(Πόσο ωραίο είναι να μετράς ξένα χρήματα!)


Βλέπουμε πώς ο λαός του Π.Α.Ο.Κ. (με την ευρεία έννοια) μπορεί να γίνει ΒΑΣΙΚΟΣ αιμοδότης του Α.Σ. και να μην τα περιμένουμε όλα από Αμοιρίδη, Τσαλόπουλο (που βοηθούν ΠΟΛΛΑ τμήματα), Βιολίδη κτλ.



Μη ξεχνάμε πως με 51€ (15€ κόστος εγγραφής + 36€ ετήσια συνεισφορά) μπορεί ο καθένας να γίνει μέλος του Α.Σ., να συμμετέχει στις συνελεύσεις και να βοηθήσει έτσι τη μάνα του Π.Α.Ο.Κ. που κρατάει τον Δικέφαλο ψηλά σε πάρα πολλά αθλήματα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Ιουν 2019, 18:39

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΕ ΝΟΥΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ 2019 ΣΤΟΝ ΑΣ Π.Α.Ο.Κ.
●21 αθλήματα
○7 τμήματα στην Α1
●13 τίτλοι φέτος (σε όλα τα αγωνιστικά κλιμάκια)
○100 προπονητές
●5000 αθλητές
○2 ιδιόκτητα γήπεδα

Κάθε χρόνο μεγαλώνει ακόμα περισσότερο ο Σύλλογος μας αποτελώντας τον μεγαλύτερο στην Ελλάδα βάση τμημάτων, αθλητών, τίτλων και ακίνητης περιουσίας.
Δεν χρωστάει σε ασφαλιστικά ταμεία, σε εφορεία και σε αθλητές. Συνεπώς είναι το πιο καθαρό ΑΦΜ αθλητικού συλλόγου με προϋπολογισμό μάλιστα πάνω από 2 εκ. και κάνοντας πρωταθλητισμό σχεδόν σε όλα τα τμήματα!



Φίλοι Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ
[url]https://www.facebook.com/Φίλοι-Ερασιτέχνη-ΠΑΟΚ-751258428305124[/url]
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Α.Σ. ΠΑΟΚ (Ερασιτέχνης ΠΑΟΚ)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 16 Ιουν 2019, 15:02

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/160647-to-megaleio-tou-paok-kryvetai-ston-as


Το μεγαλείο του ΠΑΟΚ… κρύβεται στον ΑΣ

Μέσα στα τόσα χρόνια δημοσιογραφίας, έχω βρεθεί πολλές φορές στις γενικές συνελεύσεις του ΑΣ ΠΑΟΚ.

Συνήθως με λίγο κόσμο, άλλοτε, όταν υπήρχαν "καυτά" θέματα, με μεγάλη συμμετοχή. Μπορεί στην Τούμπα να είναι στραμμένα όλα τα φώτα της προσοχής, αλλά η καρδιά πάντα θα χτυπάει στη λεγόμενη "μαμά του συλλόγου". Εκεί καταλαβαίνεις τι ακριβώς αφορά το έμβλημα του Δικέφαλου Αετού, ποιοι το υπηρετούν και πώς το μεταλαμπαδεύουν από γενιά σε γενιά. Μπορεί το φετινό ποδοσφαιρικό νταμπλ, όπως και όλες τις επιτυχίες των τελευταίων σεζόν για την ΠΑΕ, να ήταν το απόγειο του ενθουσιασμού, της διαφήμισης και της καταξίωσης του σωματείου στον κόσμο, αλλά σε κάποια πιο μικρά γήπεδα και σε κάποια πιο μικρά γραφεία γίνεται η πραγματική δουλειά. Εκεί όπου... κρύβεται το μεγαλείο του ΠΑΟΚ.

Με δεκάδες αθλήματα υπό τη σκέπη του, ο ΑΣ κρατά κάθε χρόνο ψηλά τη σημαία. Με περίπου 5.000 αθλητές και παιδιά να φορούν το "βαρύ" σήμα στο στήθος, με γονείς και φίλους, με προπονητές, εφόρους, χορηγούς και παράγοντες να κρατούν στα χέρια τους το πιο ατόφιο "ασπρόμαυρο" φορτίο. Όλοι κάτω από τις οδηγίες, τις κατευθύνσεις και τη αδιάκοπη βοήθεια ενός ανθρώπου που συνέδεσε το όνομα του με αυτήν την αποστολή, τον Θανάση Κατσαρή. Έναν παράγοντα που πέρασε τόσα πολλά, έκανε ακόμα περισσότερα, αλλά κυρίως "κράτησε" όταν σε "μαύρες εποχές"- ο σύλλογος βρισκόταν έρμαιο σε κάθε τυχάρπαστο. Δεν άφησε κανέναν να μαγαρίσει τον Δικέφαλο, να μην αγγίξει ούτε ένα πούπουλο από τα φτερά του.

Παράλληλα, με μπροστάρη τον ίδιο, αλλά και πολλούς αφανείς εργάτες, ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να πρωταγωνιστεί και να διεισδύει σε όλα τα στρώματα της αθλητικής, και όχι μόνο, κοινωνίας της πόλης. Ο μεγαλύτερος σύλλογος της Βόρειας Ελλάδας οφείλει να έχει και αυτή τη διάσταση. Ή καλύτερα, από αυτήν πρέπει να ξεκινάει για να έρθουν και όλα τα υπόλοιπα.

Δυστυχώς, τη σημασία του ΑΣ ΠΑΟΚ, λίγοι την έχουν κατανοήσει μέσα στα χρόνια. Απόδειξη είναι τα περίπου 100 άτομα (στΖ: 50-80 μαζί με τους εφόρους) που βρίσκονται κάθε χρόνο στις συνελεύσεις του. Παρόλα αυτά, και φέτος υπήρξαν σπουδαίες διακρίσεις. Μερικές που κάποιοι δε θα ασχοληθούν για να πληροφορηθούν ποτέ. Αυτό που αξίζει όμως δεν είναι πάντα η επιτυχία, ο τίτλος ή το μετάλλιο. Είναι εκείνος ο 15χρονος με τον Αετό στο στήθος, που στο πιο παραμελημένο άθλημα, τα δίνει όλα για αυτόν τον σύλλογο. Ο "άγνωστος στρατιώτης" του πιο λαοφιλούς σωματείου της Μακεδονίας...

Θόδωρος Χαστάς
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες