5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Χρήστος ο τρίποντος » Σάβ 25 Μάιος 2019, 15:23

Στο καλό να πάει όπως όλοι όσοι προσέφεραν τα τελευταία χρόνια κι έφυγαν. Επαγγελματίας ειναι κι εγώ ισως να κοιτούσα την πάρτη μου στη θέση του.
Πιστεύω οτι πρέπει να βάλουμε τον Ινγκασον στη θέση του μιας κι έχει τα φόντα να γίνει και καλύτερος. Όπως πήρε και ο Ακπόμ ευκαιρία και εδειξε πράγματα έτσι θέλω να δείξουν αυτοί που ήταν πάγκο και τους περιμένουμε.
Χρήστος ο τρίποντος
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Τετ 27 Ιούλ 2016, 18:33

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Ermis1875 » Κυρ 26 Μάιος 2019, 00:38

Εικόνα
NAI PE! ΠAOK!
Άβαταρ μέλους
Ermis1875
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ 05 Σεπ 2018, 22:07

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 26 Μάιος 2019, 07:54

Έπρεπε να ανανεώσει κ ν πωληθεί με σύμφωνη γνώμη της παε
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Athens » Κυρ 26 Μάιος 2019, 08:01

Αν ανανέωνε θα ήταν πιο δύσκολο να βρει παχυλό συμβόλαιο γιατί η ομάδα που τον ήθελε θα πλήρωνε και μας..
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4517
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Κυρ 26 Μάιος 2019, 08:20

renegade έγραψε:Και για να το κλίνω το θέμα Βαρέλα από την πλευρά μου, να πω ότι το πρόβλημά μου δεν είναι ότι επέλεξε να πάει σε κάποια άλλη ομάδα, το θέμα μου είναι η επικοινωνιακή πολιτική η οποία επέλεξε τους τελευταίους έξι μήνες, σε αντίθεση με τον σάχοφ ο οποίος για μένα φέρθηκε πολύ σωστά και έδειξε για ακόμα μία φορά και εκτός αγωνιστικού χώρου πόσο σοβαρός άνθρωπος είναι


+++++++++
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 26 Μάιος 2019, 08:50

MANIAKOS έγραψε:Έπρεπε να ανανεώσει κ ν πωληθεί με σύμφωνη γνώμη της παε


Σιγά που θα το επέτρεπε ο τρόμπας ο μάνατζέρ του. Σαν ένδειξη σεβασμού προς την ομάδα, αυτό θα μπορούσε να έχει κάνει. Αλλά εφόσον είχε προαποφασίσει εδώ και καιρό, λέω εγώ, ότι θα φύγει για ποιό λόγο να βάλει έγνοιες στο κεφάλι του.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 26 Μάιος 2019, 09:05

Μπορούσαν να συμφωνήσουν 50 της εκατό του ποσού πχ η κάτι τέτοιο
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Κυρ 26 Μάιος 2019, 09:08

klainmein έγραψε:
ΑΥΤΟ είναι ρε navi, που όσο το σκέφτομαι με γυρνάνε ακόμη περισσότερο τα μυαλά με την πάρτη του.
Και κλάμματα και πόρωση στα τακλιν και βγαλμένο χέρι, αλλά παίζω όλον τον τελικό και και και
ΤΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΡΕ ΒΑΡΕΛΑ; ΜΟΣΤΡΑ για να πιέσεις στο συναισθηματικό και να πληρώνουν οι Σαββιδαίοι;;;
Γιατί βγαίνεις και λίγο κάρτα που απαντάς στον καθένα "μη σχολιάζετε τον χαρακτήρα μου" και νευριασμένες φατσούλες και το ένα και το άλλο. Μήπως νευριάζεις λίγο γιατί σε πήρανε χαμπάρι;
Μήπως και ο Γιώργης σε πήρε χαμπάρι και ποστάρει για ΑΛΗΘΙΝΟΥΣ ανθρώπους που ένιωσαν από ΠΑΟΚ (ΠΑΜΠΛΟ);


λολ, σοβαρά τα λέτε αυτά ή έχετε πιεί;
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 26 Μάιος 2019, 12:00

Εγώ λέω σοβαρότατα ότι, βάσει των δηλώσεων του δικού του μάνατζερ, το όλο θέμα συζήτησης για ανανέωση ξεκίνησε εδώ και 6 κοντά μήνες. Η σκληρή διαπραγματευτικά στάση της πλευράς του παίχτη όλο αυτό το διάστημα προφανέστατα και είχε κάποιο έρεισμα. Να τον είχε "χαλάσει" η ανισορροπία στις απολαβές, που είχε προξενηθεί λόγω Χατσερίντι; Μπορεί. Να ήταν εκνευρισμένος, που μετά από μια επίσης πολύ καλή σεζόν του πέρυσι, δεν κλήθηκε ήδη από το καλοκαίρι για να συζητηθεί το μέλλον του στην ομάδα; Ενδεχομένως. Να έλαβε κάποια στιγμή προς Νοέμβριο - Δεκέμβριο καμιά υπερπροσφορά από Αραβία κλπ και, έχοντάς την ως καβάτζα, θεώρησε ότι θα μπορέσει να αποσπάσει στο τέλος απο τον ΠΑΟΚ την χρηματική πρόταση, που θα ήθελε, δεδομένου και του ότι ο Λουτσέσκου τον είχε σαν παιδί του; Παίζει κι αυτό.

Το βέβαιο είναι ότι εμείς είμαστε σκληροί οπαδοί και στη λογική του επαγγελματία, οικογενειάρχη, αθλητή δε γίνεται να μπούμε. Σέβομαι την προσφορά του Βαρέλα. Αναγνωρίζω τη συμβολή του στις μεγάλες επιτυχίες της τελευταίας 3ετίας. Στη συνείδησή μου δε θα καταχωριστεί όπως θα το περίμενα εγώ. Εν αντιθέσει με τον Σάκχοφ, ας πούμε. Που επίσης μπορεί να αποχωρεί (και) από οικονομικά ελατήρια. Χωρίς όμως να μου έχει δώσει πατήματα να κάνω αναδρομές σε επί μακρόν δημόσια σχόλια και δημοσιεύσεις από μέρους του, που στο τέλος απεδείχθησαν αρκετά αναντίστοιχα της πραγματικότητας. Αυτό το λέω, θεωρώντας ως δεδομένο ότι η πρόταση του ΠΑΟΚ ανερχόταν σε κάτι παραπάνω από 1 εκατομμύριο ευρώ για 3 ετές συμβόλαιο. Μια πρόταση κοντά διπλασιασμού αποδοχών για 3 χρόνια σε παίκτη που δεν είναι και στην πρώτη του νεότητα, στα δικά μου μάτια πάντα, δεν είναι ικανή τον ... άκρως συναισθηματικό Βαρέλα να τον αφήνει ανικανοποίητο.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό constadine » Κυρ 26 Μάιος 2019, 12:30

Δεν το χειρίστηκε σωστά ο Βαρέλα .
Αφού είχε πολύ καλύτερες προσφορές και τα πράγματα ήταν δύσκολα για να παραμείνει ,έπρεπε να ήταν πιο προσεκτικός .
Κάτι πρωταπριλιάτικα αστεία ,να υπογράφει ,κάτι οι δηλώσεις για την οικογένεια του που θέλει να παραμείνει ,κάτι με την πόλη και πόσο τους αρέσει κ.τ.λ , δεν έπρεπε να τα κάνει .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό gpap » Κυρ 26 Μάιος 2019, 12:33

Πιστεύω πως έπαιξε με την ''απειλή'' του ''αν δεν πάρω αυτά που θέλω, την κάνω για αλλού'', αλλά δεν του βγήκε.
Πήγε να ''τζογάρει'' και έχασε.
Δυστυχώς, και λόγω εγωισμού, δεν θα κάνει πίσω τώρα.
Σίγουρα είναι το τελευταίο του συμβόλαιο, και στοχεύει σε κάτι που θα τον διασφαλίσει για μια ζωή, αλλά επίλεξε (θεωρώ) λάθος τρόπο να το επιτύχει.
Καλή συνέχεια να έχει, όπου και να επιλέξει να πάει, εκτός αν μέσα στον εγωισμό του πάει σε κάνα γαύρο, οπότε τότε
θα χαλάσει όλη την εικόνα που έχει φτιάξει στην ομάδα.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό paokathens » Κυρ 26 Μάιος 2019, 13:00

Αντε να δούμε που θα πάει αυτή η βαλίτσα με τις ανανεώσεις
Άβαταρ μέλους
paokathens
 
Δημοσιεύσεις: 346
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ 2009, 14:26

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Κυρ 26 Μάιος 2019, 13:02

Sick Bastard έγραψε:
klainmein έγραψε:
ΑΥΤΟ είναι ρε navi, που όσο το σκέφτομαι με γυρνάνε ακόμη περισσότερο τα μυαλά με την πάρτη του.
Και κλάμματα και πόρωση στα τακλιν και βγαλμένο χέρι, αλλά παίζω όλον τον τελικό και και και
ΤΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΡΕ ΒΑΡΕΛΑ; ΜΟΣΤΡΑ για να πιέσεις στο συναισθηματικό και να πληρώνουν οι Σαββιδαίοι;;;
Γιατί βγαίνεις και λίγο κάρτα που απαντάς στον καθένα "μη σχολιάζετε τον χαρακτήρα μου" και νευριασμένες φατσούλες και το ένα και το άλλο. Μήπως νευριάζεις λίγο γιατί σε πήρανε χαμπάρι;
Μήπως και ο Γιώργης σε πήρε χαμπάρι και ποστάρει για ΑΛΗΘΙΝΟΥΣ ανθρώπους που ένιωσαν από ΠΑΟΚ (ΠΑΜΠΛΟ);


λολ, σοβαρά τα λέτε αυτά ή έχετε πιεί;


navi, δεν το λέω για σένα κι όποια σοβαρά επιχειρήματα είναι συζητήσιμα.
Αλλά δεν μπορώ να διαβάζω ότι τα κλάμματα και η πόρωση κτλ ήταν μόστρα και καλά.
20 μέρες πίσω τον είχαμε βγάλει όλοι και τον παίζαμε όταν στο βίντεο ούρλιαζε ''35 motherfucking years'' και τώρα διαβάζω κάτι κουλά του στυλ ότι μπορεί να το έκανε επίτηδες.
Ε όχι ρε παιδιά, είναι προσβολή στη νοημοσύνη μας αυτό.
Κι αυτό πάει κυρίως στον Γιωργάκη, που επιτέλους, ας σκέφτεται λίγο πριν ''μιλήσει'' στα social media, καλό στον εαυτό του θα κάνει.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό jibbie » Κυρ 26 Μάιος 2019, 13:09

θα συμφωνησω για γκιορκι.ςςο00οσ.σσςσ, δε μπορει να διαχειριστει τα συναισθηματα του και βγαζει προς τα εξω μια εικονα που αν μη τι αλλο, δεν τη λες και ηγετικη. θελει μια καποια παιδεια και εκπαιδευση αυτο βεβαια.

ο Βαρελα Sick τελικα μ εκεινο το σπιτι για τον πατερα του που ηθελε 40 μερες να τελειωσει, ξερουμε τι εγινε; 1η γεναρη θα ταν ετοιμο :lol:

ας μη γελιομαστε, εναν passive aggressive διαπραγματευτικο πολεμο τον ειχαμε εκατερωθεν. περιμενω ομως ανθρωπους που εκπροσωπουν τον επισημο ΠΑΟΚ οπως ο γκιοργκις.ςσσ.ς to be the better man, γιατι στο τελος της ημερας, περναει το μνμ σ αυτους που μενουν πισω.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 26 Μάιος 2019, 13:43

Ένταξη το οπαδιλικη που κάνανε οικογενειακός όχι τυχαία, ήταν μεγάλο φάουλ..... Όπως μεγάλο φάουλ ήταν σε κάποιο ματς πριν τον αγώνα που τους αγκάλιασε ο Ιβάν αυτός ξυνιζε με μούτρα λες και του σκοτώσανε την μάνα..... Κατά τα άλλα να πάει στο καλό έγραψε με χρυσά Γράμματα το όνομα του στο νταμπλ......

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης