Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 20 Μάιος 2019, 21:00

Δεν υπάρχει και κανένα αλανάκι σαν τον macho να βγει να μας πει καμία inside information για τον σχεδιασμό και τις ανανεώσεις...
Σχετικά με Βαρέλα το γεγονός ότι περιμένουμε την τελική απάντηση την τελευταία ημέρα της διορίας και ότι το σκέφτεται ακόμη, εμένα με προϊδεάζει για αρνητική κατάληξη. Μακάρι να μην ισχύει η σκέψη μου.
Για Σακχόφ και Κάνιας δεν μου κάνει αίσθηση αλλά Βαρέλα και Ολιβέιρα θα ήθελα να μείνουν. Αποτελούν βασικά γρανάζια.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 20 Μάιος 2019, 21:14

ΑποστόληςΑ έγραψε:Ο Γιαννούλης θα είναι βασικός μόνο στους εύκολους αγώνες της SL και του κυπέλλου.


Αποστόλη αυτό θα το ξέρουμε μετά τις πρώτες 15-20 μέρες της προετοιμασίας. Δε ξέρεις πως έρχονται τα πράγματα καμιά φορά
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 20 Μάιος 2019, 21:23

ενδιαφερουσα περιπτωση/επενδυση απ το γραφειο που χει τον Ακπομ, ειναι ο Joe Aribo, που μενει ελευθερος σε λιγες μερες. εχουν βγει βεβαια φημες για αρσεναλ, σαουθαμπτον, σελτικ, ρειντζερς αλλα..ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ.

https://www.transfermarkt.com/joe-aribo ... ler/468198
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Ettien » Δευτ 20 Μάιος 2019, 21:30

Σχετικά με το αν θα παρουμε δεξί ή αριστερο μπακ.
Η δυναμη του ΠΑΟΚ ήταν φετος και τα ακραία μπακ. Αυτό δεν πρέπει να χαλάσει εν όψει της νέας περιοδου.
Δεξί μπακ ούτως ή άλλως θα παίρναμε αφου ο Μάτος δεν είχε εναλλακτική λύση. Και χρειάζεται ένας παίκτης αξίας που σταδιακά θα μοιράζεται τα παιχνίδια μαζί του. Πάει αυτό.
Στα αριστερά τώρα υπάρχει ο mvp του πρωταθληματος Βιερινια που θα επιστρέψει μετά από μήνες. Θα χάσει δηλαδή τους κρισιμους αγώνες για το Τσου Λου αλλά και αρκετά παιχνίδια του πρωταθληματος. Θεωρώ ότι είναι σημαντικό το καλο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα. Υπάρχει και ο Γιαννούλης, αλλά πίσω από αυτόν ?
Κατα την άποψη μου πρέπει να κινηθούμε και για τις δύο θέσεις. Αν πάμε για την καλύψουμε μόνο την μια πλευρά θα υπάρχει θέμα με την άλλη. Υπάρχει βεβαια και η μεσοβεζικη λύση. Αλλά θα είναι μεσοβέζικη...Να παρουμε παίκτη που να εξίσου καλός και με τα δύο πόδια. Και να παίζει και τις δύο πλευρές. Πόσο εύκολο όμως είναι να βρεθει κάτι τετοιο ?
Άβαταρ μέλους
Ettien
 
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Σάβ 07 Μάιος 2016, 11:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 20 Μάιος 2019, 21:37

O ΠΑΟΚ σε αυτήν την μεταγραφική περίοδο δεν μπορεί να πάει σε πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές και αυτό γιατί με τους τραυματισμούς τον βιερίνια και μαουρίσιο,συν την πώληση πριγιοβιτς τον Ιανουάριο υπάρχει έλλειψη προσωπικοτήτων και leader
Δεν πιστεύω ότι είμαστε σε θέση να δώσουμε τα κλειδιά του κέντρου για παράδειγμα σε δύο πιτσιρικάδες. Χρειαζόμαστε εμπειρία και προσωπικότητα, το ίδιο πιστεύω ισχύει και για τη θέση του εξτρέμ όπου εκεί ήδη υπάρχουν τρεις νεαροί υπέρ ταλαντούχοι ποδοσφαιριστές και αυτό που λείπει είναι η εμπειρία και η σταθερότητα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14122
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Δευτ 20 Μάιος 2019, 22:40

Δεν νομίζω πως παίκτες σάν τον Ολιβέιρα να είναι πιτσιρικάδες, εννοείται ότι πρότζεκτ Ζαμπα στα χαφ είναι ρίσκο.
Άσχετο αλλά στο zedge ανέβασαν το μπαμπά σε ringtone.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τρί 21 Μάιος 2019, 00:08

Μην αρχίζουμε για παικταράδες τύπου Γιαννουλη που ειναι υπεραρκετοι για σούπερ λιγκ, όταν μόλις πριν λίγους μήνες είδαμε ότι χωρίς Βιερίνια δε θα έπαιρνες δίπλα σε Τρίπολη Αγρίνιο, άρα και πρωτάθλημα.
Ο Γιαννούλης αν παίξει θα παίξει εκεί που είναι να παίξει.
Ο ΠΑΟΚ θέλει ακόμα καλύτερο ρόστερ από πέρσι, του χρόνου θα είναι δύο φορές πιο δύσκολα.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Τρί 21 Μάιος 2019, 06:41

1)Ο Γιαννούλης καταρχάς θα είναι backup του βασικού που θα 'ρθει να παίχει αρ.μπακ.
2) Ο Vieirinha και να επιστρέψει προς Δεκ μεριά παίχει από εξτρέμ αρ/δεξ 10αρι όπου χρειαστεί
3) Ίσα-ίσα παίζουμε Αυγ όχι όπως άλλες χρονιές απ Ιουν έδειξε η ΟΜΑΔΑ μας πως κινήται στα "ότι πρέπει"
και θα παρθούν το είπαν άλλωστε η διοίκηση για να μπούμε ομίλους CL(CLαδάτους)
α) αρ.μπακ
β)αρ.εξτρεμ
γ)6αρο8αρι
δ)Επιθετικό(γιατί να συμπληρώνει 3άδα με Ακπομ/Σβιντέρσκι)
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 21 Μάιος 2019, 07:46

Πραγματικα δεν μπορω να βρω κανεναν λογο πιθανης ανανεωσης του Κανιας.Ενας απλα μετριοκαλος παικτης,στα 33 του.Πραγματικα αν απλα στοχευουν στην διατηρηση των ιδιων χαφ με μονη αλλαγη τον πιθανο αντικαταστατη του Ολιβειρα,δεν βγαζει κανενα νοημα για μενα.Η ομαδα χρειαζεται 2 παικταραδες στο 6-8.Αν ο ενας ειναι ο Ολιβειρα χρειαζεται να προστεθει ενας.Αν οχι πρεπει να αποκτηθουν 2.Παιχνιδια προκριματικων ΤσΛ με βασικο ειτε τον Κανιας ,ειτε τον Σαχοφ,ειναι δηλωση προθεσης αυτοκτονιας.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Τρί 21 Μάιος 2019, 08:08

joshua έγραψε:Πραγματικα δεν μπορω να βρω κανεναν λογο πιθανης ανανεωσης του Κανιας.Ενας απλα μετριοκαλος παικτης,στα 33 του.Πραγματικα αν απλα στοχευουν στην διατηρηση των ιδιων χαφ με μονη αλλαγη τον πιθανο αντικαταστατη του Ολιβειρα,δεν βγαζει κανενα νοημα για μενα.Η ομαδα χρειαζεται 2 παικταραδες στο 6-8.Αν ο ενας ειναι ο Ολιβειρα χρειαζεται να προστεθει ενας.Αν οχι πρεπει να αποκτηθουν 2.Παιχνιδια προκριματικων ΤσΛ με βασικο ειτε τον Κανιας ,ειτε τον Σαχοφ,ειναι δηλωση προθεσης αυτοκτονιας.

:idea:
Συμφωνώ με αυτό που λες φίλε στο 100% αλλά το θέμα είναι 'τι λένε και σχολιάζουμε τι θα γίνει".

Εγώ προσωπικά φίλε joshua δεν θα ήθελα να μείνει ο Canhas και Shakhov γιατί ανεβήκαμε level και ανεβαίνουν και οι απαιτήσεις και στην ομάδα μας σίγουρα και σε εμάς τους φανατικούς φιλάθλους που θέλουμε το καλύτερο να'ρθει.

:arrow:
Υ.Γ Εγώ θέλω να αποκτηθεί 1 σκούπα της delonghi 6αρι και ένα 8άρι να κρατάει μπάλα+παραμονή Oliveira.

MHN ξεχνάμε φίλε θα λείπουν και Mauricio+Wernbloom sta 32-33του συνεχόμενα ματς δεν ξέρω αν μπορέσει.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 21 Μάιος 2019, 08:15

Μα εκτος των αλλων ακομα και αν στο τελος αποκτηθουν 2 χαφ και παραμεινει ο Σαχοφ,δεν μπορει ο ΠΑΟΚ να δινει 800ρια για το 5ο σε ιεραρχια χαφ,οπως φετος διναμε πανω απο μυριο σε παικτες για να καθονται στην εξεδρα.Εις βαρος της ομαδα βγαινει αυτο αν σκεφτει κανεις ποσο ακομα πιο δυνατοι θα ημασταν αν τα φραγκα που σπαταλαμε αριστερα και δεξια επειδη ειμαστε large ξοδευονταν ορθα για παικτες με συμμετοχη στην ομαδα.Καπως ετσι φτασαμε να ζηταει ο Βαρελα 1,5 χαρτι.Τρεμουμε καθε ανανεωση γιατι παικτες βλεπουν τι περνουν οι απο κατω τους και ζητανε μετα οτι τους κατεβει.Αν δεν μπορουμε να δωσουμε τη θεση του 5ο6ου χαφ σε εναν παικτη απο τις ακαδημιες και πρεπει να σπαταλαμε ενα 500ρικο για αυτη, ας τις κλεισουμε, δεν εχει νοημα να τις συντηρουμε σε τοσο υψηλο επιπεδο.
Τελευταία επεξεργασία από joshua και Τρί 21 Μάιος 2019, 08:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 21 Μάιος 2019, 08:17

joshua έγραψε:Πραγματικα δεν μπορω να βρω κανεναν λογο πιθανης ανανεωσης του Κανιας.Ενας απλα μετριοκαλος παικτης,στα 33 του.Πραγματικα αν απλα στοχευουν στην διατηρηση των ιδιων χαφ με μονη αλλαγη τον πιθανο αντικαταστατη του Ολιβειρα,δεν βγαζει κανενα νοημα για μενα.Η ομαδα χρειαζεται 2 παικταραδες στο 6-8.Αν ο ενας ειναι ο Ολιβειρα χρειαζεται να προστεθει ενας.Αν οχι πρεπει να αποκτηθουν 2.Παιχνιδια προκριματικων ΤσΛ με βασικο ειτε τον Κανιας ,ειτε τον Σαχοφ,ειναι δηλωση προθεσης αυτοκτονιας.

Δεν τον θέλουν για το Ch.L. Απλά φοβούνται ότι τη νέα σεζόν μπορεί να μην έχουμε από το γνωστό (και δεμένο) κέντρο μας ούτε τον Mauricio, ούτε τον Oliveira, ούτε τον Shakhov, ούτε τον Canas, ενώ και ο Wernbloom είναι ερωτηματικό. Τους έχει πιάσει ένας mini πανικός ότι χαλάει ο σταθερός κορμός.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 21 Μάιος 2019, 08:41

joshua έγραψε:Μα εκτος των αλλων ακομα και αν στο τελος αποκτηθουν 2 χαφ και παραμεινει ο Σαχοφ,δεν μπορει ο ΠΑΟΚ να δινει 800ρια για το 5ο σε ιεραρχια χαφ,.

Το PNG αναφέρει ότι η πρόταση ανανέωσης που έκανε ο ΠΑΟΚ στον Canas είναι στα περυσινά λεφτά του Shakhov, δηλαδή 500 καθαρά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 21 Μάιος 2019, 08:44

5ο αναφερομαι στον Σαχοφ.Αν αποκτηθουν οπως πρεπει 2 χαφ και παραμεινει και ο Κανιας,ο Ισπανος θα ειναι 6ο,ακομα χειροτερα δηλαδη.Για να ειμαι ειλικρινης βεβαια πιστευω οτι σκεφτονται ανανεωση Κανιας μονο στη περιπτωση που δεν παραμεινει ο Σαχοφ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019

Δημοσίευσηαπό Tupac » Τρί 21 Μάιος 2019, 08:53

Δεν νομίζω να ανανεώσουμε και τους 2 θα ειναι λάθος.
Αντε να μείνει ο Σακχοφ που θα πρέπει να λογίζεται για αλλαγή και θα χρειαστούμε άλλους 2 καινούργιους.
Άβαταρ μέλους
Tupac
 
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιουν 2016, 11:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες